SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Фізика 8 клас Дата проведення_______________
Тема: Сила струму. Одиниця сили струму. Ампереметр.
Мета:
*Дати поняття фізичної величини сили струму,та одиниць її вимірювання.
Ознайомити з формулою для обчислення сили струму.
*Розвивати уявлення про величини, які характеризують електричний струм.
Сприяти набуванню учнями практичних навичок з користування
вимірювальними приладами, зокрема амперметрами, на прикладі вимірювань
сили струму та вмикання їх в електричні кола.
*Виховувати вміння працювати в команді та вміння проявляти свої індивідуальні
здібності.
Тип уроку. Урок вивчення нового навчального матеріалу.
Обладнання: мультимедійна презентація, кольорові стікери, амперметри,
електричні лампочки, джерела струму провідники, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І Організаційний момент (1 хв)
1.Привітання.
---Доброго дня бажаю всім присутнім. Прошу приготуватись до уроку.
2. Емоційне налаштування.
---Сьогодні ми поринемо в чудернацький світ провідників та заряджених
частинок. Тож давайте візьмемось за руки, утворимо позитивне коло
дружби. І мерщій до нових відкриттів.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку (4 хв)
--- Світ провідників дуже мікроскопічний і найкраще в ньому почуваються
протонита електрони. Для кращого пізнання нового світу поділимось на команди.
Тож одна команда у нас ЕЛЕКТРОН, а друга ПРОТОН. Зарядженічастинки ви від
мене отримали на попередньому уроці, тож займіть свої місця у командах.
Оберіть собі капітанів. Команда ЕЛЕКТРОН капітан _______, команда ПРОТОН
капітан_______. Виконуючи кожне завдання я буду підтримувати ваш заряд і в
кінці уроку він перетвориться на оцінку, а яку саме залежить від вас.
А відкривати ми сьогодні будемо у світі провідників та заряджених частинок
нову фізичну величину а яку саме допоможе нам дізнатись
вправа «Відгадай Ребус». Виконання завдання принесе вам першу заряджену
частинку. Хто швидше! (Діти розгадують).
--- Молодці швидко впорались із завданням. Саме так це нова фізична величина.
Сила струму, та її вірні помічники - Одиниця вимірювання сили струму і прилад
для вимірювання – Амперметр. Відкрийте робочі зошити та запишіть тему уроку.
---(Мета) Ми повинні з нею добре познайомитись, визначити від яких фізичних
величин вона залежить та в яких одиницях вимірюється, а також як працює її
товариш і помічник Амперметр, покажемо своє вміння працювати в команді і не
забудемо проявити свою індивідуальну майстерність.
--- Почувши тему уроку на своїх протонах та електронах напишіть, про що ви
найбільше хочете дізнатись, а вкінці уроку, подивимось чи зможете ви
пропустити сильний електричний струм через наш символічний «Провідник
знань» та повернутись зі світу провідників.
ІІІ Актуалізація опорних знань (5 хв).
--- Про новий світ ми багато чого вже знаємо. Тож повідомимо про нього нашим
гостям (Вправа «Мозковий штурм»). Кожна ваша відповідь - це нова заряджена
частинка.
1. Яке явище називають електризацією?
2. Які заряди ви знаєте?
3. Як взаємодіють тіла заряджені однаковими зарядами?
4. Як взаємодіють тіла заряджені різними зарядами?
5. В яких одиницях вимірюється заряд?
6. Що ми називаємо провідником? (Приклади).
7. Що ми називаємо діелектриком? (Приклади).
8. А що таке електричний струм?
9. Назвіть усі джерела електричного струму?
10. А які дії електричного струму вам відомі?
11.З яких елементів складається найпростіше електричне коло?
12. Як в електричному колі графічно позначити електричну лампочку та
джерело струму?
--- Молодці гарно підзарядились. Час відкривати нову фізичну величину.
ІV. Пояснення нового матеріалу. (10 хв).
А)
--- Зазирнувши в середину провідника, ми побачимо хаотичний рух вільних
електронів. (Відео). Вони рухаються в провіднику справа наліво , і зліва направо.
Але якщо ми провідник приєднаємо до джерела струму, то вони вишикуються, і
будуть рухатись напрямлено і кількість електронів, що пройде через поперечний
переріз провідника значно збільшиться. Отже, в цьому напрямку перенесено
електричний заряд.
Сила струму – це фізична величина, що характеризує електричний
струм і чисельно дорівнює заряду, який проходить через
поперечний переріз провідника за одиницю часу.
Означення запишемо в зошит.(Діти пишуть).
--- Позначають силу струму літерою І та визначають за формулою:
𝐼 =
𝑞
𝑡
де q – електричний заряд, Кл;
t – час, с.
Сила струму має одиниці вимірювання [ 𝐼] =
Кл
с
=А (Ампер)
Названо на честь французького вченого-фізика, який вперше ввів поняття сили
стуму Андре Марі Ампера. (Портрет показати).
Б) Робота з підручником.(3хв)
---а зараз попрацюємо з підручником відкрийте ст..142 та опрацюйте пункт 2.
Знайдіть відповіді на такі питання для команди ПРОТОН
1. Які похідні одиницівимірювання сили струму використовують?
2. Яка сила струму може пройти через тіло людини і не нашкодити, а яка
серйозно нашкодить здоров’ю?
Питання для команди ЕЛЕКТРОН
1.Яку силу струму споживає мобільний телефон?
2. Що потрібно пам’ятати всім, хто має справу з електрикою?
Виконавши завдання отримаєте зарядженучастинку. Час обмежений дві хвилини.
(Діти відповідають).
Фізкультхвилинка (1 хв)
--- Перепочинемо! Розімнемось!Підзарядимось!Наберемось сил!
В) Робота з формулою.
Вправа «Трансформер» (5 хв).
---Знову вперед час попрацювати з новою формулою. Вона в мене в дорозі
розвалилась. Томузберемо її та поселимо в наш готель-трикутник, де кожній
фізичній величині виділимо окрему кімнату.
(Трикутник намальований, розділений навпіл, і нижня частина ще раз навпіл.
Формула розділена по буквах діти клеять).
---Приклейте жителів. Тепер які фізичну величину ми хочемо відвідати, стукаємо
у двері та прикриваємо рукою.
Отже, 𝑞 = 𝐼 ∙ 𝑡, 𝑡 =
𝑞
𝐼
.
---Нові формули запишіть у зошит. За виконану вправу отримаєте заслужено
зарядженічастинки.
Г) Робота з приладом. (4 хв).
--- Час знайомитись і з приладом. Прилад для вимірювання сили струму
називається Амперметр. На електричних схемах позначається
.
---На ваших столах є амперметри. Візьміть їх. Він має корпус, стрілку та шкалу з
позначками. Основні позначки підписані. Розгляньте на яку максимальну силу
струму розрахований амперметр? (Діти відповідають).
А що робити коли стрілка не покаже на підписану позначку? (Діти відповідають).
---Так потрібно визначити ціну поділки. Згадаємо формулу. Вона написана в вас
на партах. Знайшли? ЦП =
ВМ−НМ
𝑁
; Знайдемо ВМ – 2А, НМ – 1 А,
порахуємо кількість проміжків між цими межами. Отже
q
I t
А
ЦП =
2А−1А
10
=0,1А/под.
V. Закріплення практичних знань.
А) Складання електричного кола. (3хв.)
---А зараз час попрацювати з приладом. Виконання завдання підзарядить вас на
ще одну заряджену частинку. Частину кола я вам зібрала. Залишилось ввімкнути
амперметр та виміряти силу струму. Пам’ятайте, амперметр вмикається в коло
послідовно + джерела струму до плюса амперметра а мінус джерела струму до
мінуса амперметра. Під’єднайте прилад я перевірю, та виміряємо силу струму.
Даю вам підказку схема кола на сторінці 144 рис. 27.6, а бо на дошці.
Б) Розв’язування задач (5хв).
--- Молодці виконали і це завдання. Але світ провідників підготував нам ще одне
випробування і не відпустить нас без розв’язаної задачі.
Ст.145 Впр27 №2. Виконуємо завдання перші 5 найшвидших отримають
зарядження частинки.
Сила струму в провіднику 200мА. Протягом якого часу через поперечний переріз
провідника проходить заряд 24 Кл.
Дано: Розв’язання
І= 200мА=0,2А Запишемо формулу сили струму
q=24 Кл 𝐼 =
𝑞
𝑡
; Виразимо з цієї формули час.
𝑡 =
𝑞
𝐼
; Підставимо числові значення
t-? 𝑡 =
24Кл
0,2А
= 120 с.
Відповідь: t=120с.
VI. Підведення підсумків, виставлення оцінок. (3хв)
---Нарешті скінчились всі випробування, і ми можемо повертатись додому. Тож
потрібно пропустити струм наших знань через наш символічний провідник.
Візьміть свої заряджені частинки, та скажіть про що ви сьогодні дізнались,
прикріпіть їх до провідника та й подивимось чи пройде через нього струм
створений силою ваших знань. А які оцінки ви заробили сьогодні покажуть ваші
зарядженні частинки. Отже сьогодні підзарядились
на 11________________; на 10___________; на 9__________...
VII. Домашнє завдання. (1 хв)
---Запишемо домашнє завдання
§ 27 опрацювати ст.. 145 Впр27 № 3 виконати.
***Підготувати міні-проект «Застосування сонячних батарей»
До побачення. До нових відкриттів у світі провідників.

More Related Content

What's hot

085 Взаємодія магнітів і струмів
085 Взаємодія магнітів і струмів085 Взаємодія магнітів і струмів
085 Взаємодія магнітів і струмівNina Beljaewa
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptx
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptxРозв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptx
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptxSergey Andriychuk
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
задача2 динаміка
задача2 динаміказадача2 динаміка
задача2 динамікаmiha1307
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"sveta7940
 
Презентація
ПрезентаціяПрезентація
ПрезентаціяSvitlana
 
лекція №3
лекція №3лекція №3
лекція №3cdecit
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
лекція №4
лекція №4лекція №4
лекція №4cdecit
 

What's hot (12)

085 Взаємодія магнітів і струмів
085 Взаємодія магнітів і струмів085 Взаємодія магнітів і струмів
085 Взаємодія магнітів і струмів
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptx
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptxРозв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptx
Розв’язання задач по темі «Світлові кванти. Фотоефект».pptx
 
8kl cor
8kl cor8kl cor
8kl cor
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
задача2 динаміка
задача2 динаміказадача2 динаміка
задача2 динаміка
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
 
Презентація
ПрезентаціяПрезентація
Презентація
 
лекція №3
лекція №3лекція №3
лекція №3
 
Сила струму
Сила струмуСила струму
Сила струму
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
лекція №4
лекція №4лекція №4
лекція №4
 

Similar to конспект уроку сила струму та її вимірювання. ампереметр

Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.sveta7940
 
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)sveta7940
 
Закон Джоуля - Ленца
Закон Джоуля - ЛенцаЗакон Джоуля - Ленца
Закон Джоуля - Ленцаsveta7940
 
урок 16 березня
урок 16 березняурок 16 березня
урок 16 березняAndy Levkovich
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"sveta7940
 
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідників
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідниківРозв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідників
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідниківsveta7940
 
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)sveta7940
 
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"sveta7940
 
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»Oleksii Voronkin
 
Машини й механізми
Машини й механізмиМашини й механізми
Машини й механізмиsvitlanadch71
 
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойко
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. БойкоПрезентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойко
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойкоschool8zv
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"sveta7940
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківsveta7940
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківsveta7940
 
щасливий випадок 2015
щасливий випадок 2015щасливий випадок 2015
щасливий випадок 2015lelipusik
 
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"sveta7940
 
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"sveta7940
 

Similar to конспект уроку сила струму та її вимірювання. ампереметр (20)

Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
 
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)
Розв"язування задач і вправ ( урок-подорож)
 
Закон Джоуля - Ленца
Закон Джоуля - ЛенцаЗакон Джоуля - Ленца
Закон Джоуля - Ленца
 
урок 16 березня
урок 16 березняурок 16 березня
урок 16 березня
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
 
99
9999
99
 
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідників
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідниківРозв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідників
Розв"язування задач з використанням закону Ома та розрахунок опору провідників
 
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
 
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
 
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»
Віртуальний лабораторний практикум «Електричний струм»
 
Машини й механізми
Машини й механізмиМашини й механізми
Машини й механізми
 
кращий фізик
кращий фізиккращий фізик
кращий фізик
 
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойко
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. БойкоПрезентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойко
Презентація з фізики 9 кл.електричний струм. закон ома. Бойко
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
 
щасливий випадок 2015
щасливий випадок 2015щасливий випадок 2015
щасливий випадок 2015
 
76
7676
76
 
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
 
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 

Recently uploaded (12)

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 

конспект уроку сила струму та її вимірювання. ампереметр

  • 1. Фізика 8 клас Дата проведення_______________ Тема: Сила струму. Одиниця сили струму. Ампереметр. Мета: *Дати поняття фізичної величини сили струму,та одиниць її вимірювання. Ознайомити з формулою для обчислення сили струму. *Розвивати уявлення про величини, які характеризують електричний струм. Сприяти набуванню учнями практичних навичок з користування вимірювальними приладами, зокрема амперметрами, на прикладі вимірювань сили струму та вмикання їх в електричні кола. *Виховувати вміння працювати в команді та вміння проявляти свої індивідуальні здібності. Тип уроку. Урок вивчення нового навчального матеріалу. Обладнання: мультимедійна презентація, кольорові стікери, амперметри, електричні лампочки, джерела струму провідники, роздатковий матеріал. Хід уроку І Організаційний момент (1 хв) 1.Привітання. ---Доброго дня бажаю всім присутнім. Прошу приготуватись до уроку. 2. Емоційне налаштування. ---Сьогодні ми поринемо в чудернацький світ провідників та заряджених частинок. Тож давайте візьмемось за руки, утворимо позитивне коло дружби. І мерщій до нових відкриттів. ІІ. Оголошення теми і мети уроку (4 хв) --- Світ провідників дуже мікроскопічний і найкраще в ньому почуваються протонита електрони. Для кращого пізнання нового світу поділимось на команди. Тож одна команда у нас ЕЛЕКТРОН, а друга ПРОТОН. Зарядженічастинки ви від мене отримали на попередньому уроці, тож займіть свої місця у командах. Оберіть собі капітанів. Команда ЕЛЕКТРОН капітан _______, команда ПРОТОН капітан_______. Виконуючи кожне завдання я буду підтримувати ваш заряд і в кінці уроку він перетвориться на оцінку, а яку саме залежить від вас. А відкривати ми сьогодні будемо у світі провідників та заряджених частинок нову фізичну величину а яку саме допоможе нам дізнатись вправа «Відгадай Ребус». Виконання завдання принесе вам першу заряджену частинку. Хто швидше! (Діти розгадують). --- Молодці швидко впорались із завданням. Саме так це нова фізична величина. Сила струму, та її вірні помічники - Одиниця вимірювання сили струму і прилад для вимірювання – Амперметр. Відкрийте робочі зошити та запишіть тему уроку. ---(Мета) Ми повинні з нею добре познайомитись, визначити від яких фізичних величин вона залежить та в яких одиницях вимірюється, а також як працює її товариш і помічник Амперметр, покажемо своє вміння працювати в команді і не забудемо проявити свою індивідуальну майстерність. --- Почувши тему уроку на своїх протонах та електронах напишіть, про що ви найбільше хочете дізнатись, а вкінці уроку, подивимось чи зможете ви
  • 2. пропустити сильний електричний струм через наш символічний «Провідник знань» та повернутись зі світу провідників. ІІІ Актуалізація опорних знань (5 хв). --- Про новий світ ми багато чого вже знаємо. Тож повідомимо про нього нашим гостям (Вправа «Мозковий штурм»). Кожна ваша відповідь - це нова заряджена частинка. 1. Яке явище називають електризацією? 2. Які заряди ви знаєте? 3. Як взаємодіють тіла заряджені однаковими зарядами? 4. Як взаємодіють тіла заряджені різними зарядами? 5. В яких одиницях вимірюється заряд? 6. Що ми називаємо провідником? (Приклади). 7. Що ми називаємо діелектриком? (Приклади). 8. А що таке електричний струм? 9. Назвіть усі джерела електричного струму? 10. А які дії електричного струму вам відомі? 11.З яких елементів складається найпростіше електричне коло? 12. Як в електричному колі графічно позначити електричну лампочку та джерело струму? --- Молодці гарно підзарядились. Час відкривати нову фізичну величину. ІV. Пояснення нового матеріалу. (10 хв). А) --- Зазирнувши в середину провідника, ми побачимо хаотичний рух вільних електронів. (Відео). Вони рухаються в провіднику справа наліво , і зліва направо. Але якщо ми провідник приєднаємо до джерела струму, то вони вишикуються, і будуть рухатись напрямлено і кількість електронів, що пройде через поперечний переріз провідника значно збільшиться. Отже, в цьому напрямку перенесено електричний заряд. Сила струму – це фізична величина, що характеризує електричний струм і чисельно дорівнює заряду, який проходить через поперечний переріз провідника за одиницю часу. Означення запишемо в зошит.(Діти пишуть). --- Позначають силу струму літерою І та визначають за формулою: 𝐼 = 𝑞 𝑡 де q – електричний заряд, Кл; t – час, с. Сила струму має одиниці вимірювання [ 𝐼] = Кл с =А (Ампер) Названо на честь французького вченого-фізика, який вперше ввів поняття сили стуму Андре Марі Ампера. (Портрет показати). Б) Робота з підручником.(3хв) ---а зараз попрацюємо з підручником відкрийте ст..142 та опрацюйте пункт 2. Знайдіть відповіді на такі питання для команди ПРОТОН
  • 3. 1. Які похідні одиницівимірювання сили струму використовують? 2. Яка сила струму може пройти через тіло людини і не нашкодити, а яка серйозно нашкодить здоров’ю? Питання для команди ЕЛЕКТРОН 1.Яку силу струму споживає мобільний телефон? 2. Що потрібно пам’ятати всім, хто має справу з електрикою? Виконавши завдання отримаєте зарядженучастинку. Час обмежений дві хвилини. (Діти відповідають). Фізкультхвилинка (1 хв) --- Перепочинемо! Розімнемось!Підзарядимось!Наберемось сил! В) Робота з формулою. Вправа «Трансформер» (5 хв). ---Знову вперед час попрацювати з новою формулою. Вона в мене в дорозі розвалилась. Томузберемо її та поселимо в наш готель-трикутник, де кожній фізичній величині виділимо окрему кімнату. (Трикутник намальований, розділений навпіл, і нижня частина ще раз навпіл. Формула розділена по буквах діти клеять). ---Приклейте жителів. Тепер які фізичну величину ми хочемо відвідати, стукаємо у двері та прикриваємо рукою. Отже, 𝑞 = 𝐼 ∙ 𝑡, 𝑡 = 𝑞 𝐼 . ---Нові формули запишіть у зошит. За виконану вправу отримаєте заслужено зарядженічастинки. Г) Робота з приладом. (4 хв). --- Час знайомитись і з приладом. Прилад для вимірювання сили струму називається Амперметр. На електричних схемах позначається . ---На ваших столах є амперметри. Візьміть їх. Він має корпус, стрілку та шкалу з позначками. Основні позначки підписані. Розгляньте на яку максимальну силу струму розрахований амперметр? (Діти відповідають). А що робити коли стрілка не покаже на підписану позначку? (Діти відповідають). ---Так потрібно визначити ціну поділки. Згадаємо формулу. Вона написана в вас на партах. Знайшли? ЦП = ВМ−НМ 𝑁 ; Знайдемо ВМ – 2А, НМ – 1 А, порахуємо кількість проміжків між цими межами. Отже q I t А
  • 4. ЦП = 2А−1А 10 =0,1А/под. V. Закріплення практичних знань. А) Складання електричного кола. (3хв.) ---А зараз час попрацювати з приладом. Виконання завдання підзарядить вас на ще одну заряджену частинку. Частину кола я вам зібрала. Залишилось ввімкнути амперметр та виміряти силу струму. Пам’ятайте, амперметр вмикається в коло послідовно + джерела струму до плюса амперметра а мінус джерела струму до мінуса амперметра. Під’єднайте прилад я перевірю, та виміряємо силу струму. Даю вам підказку схема кола на сторінці 144 рис. 27.6, а бо на дошці. Б) Розв’язування задач (5хв). --- Молодці виконали і це завдання. Але світ провідників підготував нам ще одне випробування і не відпустить нас без розв’язаної задачі. Ст.145 Впр27 №2. Виконуємо завдання перші 5 найшвидших отримають зарядження частинки. Сила струму в провіднику 200мА. Протягом якого часу через поперечний переріз провідника проходить заряд 24 Кл. Дано: Розв’язання І= 200мА=0,2А Запишемо формулу сили струму q=24 Кл 𝐼 = 𝑞 𝑡 ; Виразимо з цієї формули час. 𝑡 = 𝑞 𝐼 ; Підставимо числові значення t-? 𝑡 = 24Кл 0,2А = 120 с. Відповідь: t=120с. VI. Підведення підсумків, виставлення оцінок. (3хв) ---Нарешті скінчились всі випробування, і ми можемо повертатись додому. Тож потрібно пропустити струм наших знань через наш символічний провідник. Візьміть свої заряджені частинки, та скажіть про що ви сьогодні дізнались, прикріпіть їх до провідника та й подивимось чи пройде через нього струм створений силою ваших знань. А які оцінки ви заробили сьогодні покажуть ваші зарядженні частинки. Отже сьогодні підзарядились на 11________________; на 10___________; на 9__________... VII. Домашнє завдання. (1 хв) ---Запишемо домашнє завдання § 27 опрацювати ст.. 145 Впр27 № 3 виконати. ***Підготувати міні-проект «Застосування сонячних батарей» До побачення. До нових відкриттів у світі провідників.