SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Фізика 11 клас № уроку: дата:
Тема: Узагальнений урок по темі: «Електричний струм у різних середовищах»
Мета: корекція і систематизація знань і вмінь з теми; розвиток логічного мислення; виховування
самостійності при виконанні завдань.
Обладнання: підручники, дидактичний матеріал.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Учень біля дошки розв’язує задачу, на місцях учні перевіряють
правильність розв’язання, коментують, задають питання. Двоє учнів на першій парті готують невеличкі
повідомлення по вивченій темі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування:
1.Чим зумовлена електропровідність металів? Вільними електронами
2.Чому дорівнює сила струму в металевому I = envS
провіднику?
3.Записати формулу опору металів. R = 𝑅0 (1 + 𝛼∆𝑇)
4.Коли метали і сплави стають напівпровід - За температур, близьких до абсолют-
никами? ного нуля.
5.Які типи провідності існують у напівпро- Електронна, діркова.
відників?
6.Наведіть приклади напівпровідників. Діод, транзистор, терморезистори,
фоторезистори.
7.Сформулюйте перший закон Фарадея. Маса речовини, яка виділяється на
одному електроді, пропорційна кіль-
кості електрики, яка проходить крізь
електроліт m = kq =
1
𝑒𝑁 𝐴
∙
𝑀
𝑛
q
8.Який розряд наз. несамостійним? Розряд, який зникає після припинення
дії іонізатора.
9.Який розряд наз. самостійним? Коли йони й електрони утворюються
внаслідок йонізації електронним уда-
ром, термоелектронної емісії.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Розв’язування задач.
Зб.Г: 14.21.
Легірування германію акцепторною домішкою (індієм) набагато збільшує концентрацію дірок. Як при
цьому змінюється концентрація вільних електронів?
Розв’язання.
Кількість вільних електронів, яка утворюється кожної секунди, після легірування практично не
змінюється (вона визначається температурою напівпровідника). А ось ймовірність «загибелі» вільного
електрона в результаті рекомбінації при зустрічі з діркою різко зростає – дірок стало набагато більше. З
цього випливає, що динамічна рівновага між процесами народження й загибелі вільних електронів
досягається тепер при значно меншій концентрації вільних електронів.
Задача № 1. Учень біля дошки.
Послідовно з резистором, що має опір 10 Ом, приєднали термістор, який за звичайних умов має опір 20
Ом. Як зміниться сила струму в колі, якщо у результаті нагрівання опір термістора збільшився у 2 рази?
Дано: Розв’язання.
𝑅1 = 10 Oм Закон Ома для ділянки кола
𝑅2 = 20 Ом 𝐼1 =
𝑈
𝑅1+𝑅2
; 𝐼2 =
𝑈
𝑅1+2𝑅2
;
𝐼1
𝐼2
=
𝑈
𝑅1+𝑅2
/
𝑈
𝑅1+2𝑅2
=
𝑅1+2𝑅2
𝑅1+𝑅2
;
U = const
𝐼1
𝐼2
=
10+2∙20
10+20
≈ 1, 66 (разів)
𝑅2
↑
= 2𝑅2 = 40 Ом
𝐼1
𝐼2
- ? Відповідь: сила струму зменшилася у 1,66 разів.
Задача № 2. Самостійно.
Фоторезистор, який у темряві має опір 2,5 кОм, увімкнено послідовно з резистором, що має опір 5 кОм.
Коли фоторезистор освітили, сила струму в колі зросла у 4 рази при незмінній напрузі. Визначте опір
освітленого резистора.
Дано: СІ Розв’язання.
𝑅1 = 2,5 кОм 2, 5∙ 103
Ом 𝐼1 =
𝑈
𝑅1 +𝑅2
; 𝐼2 =
𝑈
𝑅1
↑
+𝑅2
; 4𝐼1 =
𝑈
𝑅1
↑
+𝑅2
;
𝑅2 = 5 kОм 5∙ 103
Ом U = 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2); U = 4𝐼1 ( 𝑅1
↑
+ 𝑅2);
𝐼2 = 4 𝐼1 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2) = 4𝐼1 ( 𝑅1
↑
+ 𝑅2);
U = const 𝑅1 + 𝑅2 = 4𝑅1
↑
+ 4𝑅2; 4𝑅1
↑
= 3𝑅2 - 𝑅1;
𝑅1
↑
- ? 𝑅1
↑
=
3𝑅2 − 𝑅1
4
; 𝑅1
↑
=
3∙5∙103
4
= 3,125 (Ом)
Відповідь: 𝑅1
↑
= 3,125 Ом.
Взаємоконтроль.
Задача № 3. Колективна робота.
У телевізійному кінескопі прискорюючи анодна напруга 16 кВ, а відстань від А до Е становить 30 см. За
який час електрони проходять цю відстань?
Дано: CI Розв’язання.
U = 16 kB 16 ∙ 103
B 𝑊𝑘 =
𝑚 𝑒 𝑣2
2
; eU =
𝑚 𝑒 𝑣2
2
; v = √
2𝑒𝑈
𝑚 𝑒
; 𝑡2=
𝑆2
𝑣
=
𝑆2
√
2𝑒𝑈
𝑚 𝑒
;
𝑆2= 30 см 3 ∙ 10−1
м 𝑡2=
3 ∙ 10−1
√
2∙1,6∙10−19∙16∙103∙
9,1∙ 10−31
= 4 ∙ 10−9
(с); 𝑡2=
м
√
Кл ∙В
кг
= с.
𝑚 𝑒= 9,1 ∙ 10−31
кл
е = 1,6 ∙ 10−19
Кл Відповідь: 𝑡2 = 4 нс.
𝑡2 -?
2. Робота з підручником: прочитати Висновки на сторінці 277.
3. Робота в групах: Сласти сінквейн по темі «Електричний струм у різних середовищах».
Струм
Електричний, швидкий
Обчислюють, застосовують, використовують
В побуті, на підприємстві
За законом Ома.
V. Підведення підсумків уроку. Оцінювання знань учнів.
VІ. Домашнє завдання: Зб.Г: 9.33, підготуватися до к.р., повторити основні поняття з теми
«Електричний струм у різних середовищах».

More Related Content

What's hot

Презентація "Електризація. Два роди зарядів"
Презентація "Електризація. Два роди зарядів"Презентація "Електризація. Два роди зарядів"
Презентація "Електризація. Два роди зарядів"Галина Хамутіннікова
 
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...Masha1212
 
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"Сергей Чабан
 
презентація органічні сполуки в побуті
презентація   органічні сполуки в побутіпрезентація   органічні сполуки в побуті
презентація органічні сполуки в побутіIngulcik
 
к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8jkmuffgrhdcv
 
074 Потенціал різниця потенціалів
074 Потенціал різниця потенціалів074 Потенціал різниця потенціалів
074 Потенціал різниця потенціалівNina Beljaewa
 
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...ssusere6b370
 
Електричний струм. Дії електричного струму
Електричний струм. Дії електричного струмуЕлектричний струм. Дії електричного струму
Електричний струм. Дії електричного струмуzubova
 
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"Антонина Антонина
 
Екологічні проблеми України
Екологічні проблеми УкраїниЕкологічні проблеми України
Екологічні проблеми Україниmhvardiya
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атомаBulkinairina
 
роль хімії у житті людини
роль хімії у житті людинироль хімії у житті людини
роль хімії у житті людиниNadiia Petryshak
 
біоніка як джерело ідей промислового дизайну
біоніка як джерело ідей промислового дизайнубіоніка як джерело ідей промислового дизайну
біоніка як джерело ідей промислового дизайну54lusdir
 
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...e-ranok e-ranok
 
геометричні задачі з логічним навантаженням
геометричні задачі з логічним навантаженнямгеометричні задачі з логічним навантаженням
геометричні задачі з логічним навантаженнямВалентина Муляревич
 
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рік
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рікЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рік
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рікtcherkassova2104
 
Електромагнітне поле. Підсумковий урок з фізики 11 клас
Електромагнітне поле. Підсумковий  урок з фізики 11 класЕлектромагнітне поле. Підсумковий  урок з фізики 11 клас
Електромагнітне поле. Підсумковий урок з фізики 11 класInessaSenchenko
 
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 клас
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 класПрезентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 клас
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 класsveta7940
 

What's hot (20)

Презентація "Електризація. Два роди зарядів"
Презентація "Електризація. Два роди зарядів"Презентація "Електризація. Два роди зарядів"
Презентація "Електризація. Два роди зарядів"
 
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...
Урок на тему: «Електромагнітна індукція. Закон електромагнітної індукції» Боб...
 
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"
Приклади розв'язування задач по темі "Початкові відомості зі стереометрії"
 
презентація органічні сполуки в побуті
презентація   органічні сполуки в побутіпрезентація   органічні сполуки в побуті
презентація органічні сполуки в побуті
 
к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8к.р. за рік геометрія 8
к.р. за рік геометрія 8
 
074 Потенціал різниця потенціалів
074 Потенціал різниця потенціалів074 Потенціал різниця потенціалів
074 Потенціал різниця потенціалів
 
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...
Геометрична оптика як граничний випадок хвильової. Закони геометричної оптики...
 
Ruch1 (3)
Ruch1 (3)Ruch1 (3)
Ruch1 (3)
 
Електричний струм. Дії електричного струму
Електричний струм. Дії електричного струмуЕлектричний струм. Дії електричного струму
Електричний струм. Дії електричного струму
 
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"
Презентація на тему :"Первісна та невизначений інтеграл"
 
Fotoefekt
FotoefektFotoefekt
Fotoefekt
 
Екологічні проблеми України
Екологічні проблеми УкраїниЕкологічні проблеми України
Екологічні проблеми України
 
історія атома
історія атомаісторія атома
історія атома
 
роль хімії у житті людини
роль хімії у житті людинироль хімії у житті людини
роль хімії у житті людини
 
біоніка як джерело ідей промислового дизайну
біоніка як джерело ідей промислового дизайнубіоніка як джерело ідей промислового дизайну
біоніка як джерело ідей промислового дизайну
 
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...
Сучасна систематика живих організмів (в межах програми для 10 класу, затвердж...
 
геометричні задачі з логічним навантаженням
геометричні задачі з логічним навантаженнямгеометричні задачі з логічним навантаженням
геометричні задачі з логічним навантаженням
 
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рік
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рікЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рік
ЗНО - Матекатика (відповіді, ч.2) 2010 рік
 
Електромагнітне поле. Підсумковий урок з фізики 11 клас
Електромагнітне поле. Підсумковий  урок з фізики 11 класЕлектромагнітне поле. Підсумковий  урок з фізики 11 клас
Електромагнітне поле. Підсумковий урок з фізики 11 клас
 
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 клас
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 класПрезентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 клас
Презентація:Внутрішня енергія та способи її зміни.Теплопровідність. 8 клас
 

Similar to Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"

Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukkreidaros1
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_uaUA1011
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua4book
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"sveta7940
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"sveta7940
 
Презентація:Робота та потужність електричного струму
Презентація:Робота та потужність електричного струмуПрезентація:Робота та потужність електричного струму
Презентація:Робота та потужність електричного струмуsveta7940
 
фізика 11
фізика 11фізика 11
фізика 11Dan444
 
Що? Де? Коли?
Що? Де? Коли?Що? Де? Коли?
Що? Де? Коли?oksana oksana
 
фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,School5uman
 
Крюкова Л.В.Конспект уроку "Електричний струм у напівпровідниках"
Крюкова Л.В.Конспект уроку  "Електричний струм у напівпровідниках"Крюкова Л.В.Конспект уроку  "Електричний струм у напівпровідниках"
Крюкова Л.В.Конспект уроку "Електричний струм у напівпровідниках"Степненська Зш Степное
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківsveta7940
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківsveta7940
 

Similar to Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах" (20)

11
1111
11
 
Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjuk
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
vevsvd
vevsvdvevsvd
vevsvd
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
 
Презентація:Робота та потужність електричного струму
Презентація:Робота та потужність електричного струмуПрезентація:Робота та потужність електричного струму
Презентація:Робота та потужність електричного струму
 
фізика 11
фізика 11фізика 11
фізика 11
 
фізика
фізикафізика
фізика
 
фізика
фізикафізика
фізика
 
Що? Де? Коли?
Що? Де? Коли?Що? Де? Коли?
Що? Де? Коли?
 
фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,
 
Крюкова Л.В.Конспект уроку "Електричний струм у напівпровідниках"
Крюкова Л.В.Конспект уроку  "Електричний струм у напівпровідниках"Крюкова Л.В.Конспект уроку  "Електричний струм у напівпровідниках"
Крюкова Л.В.Конспект уроку "Електричний струм у напівпровідниках"
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
 
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідниківПослідовне та паралельне з"єднання провідників
Послідовне та паралельне з"єднання провідників
 
Позакласний захід з фізики.doc
Позакласний захід з фізики.docПозакласний захід з фізики.doc
Позакласний захід з фізики.doc
 
Laboratorna robota 3
Laboratorna robota 3Laboratorna robota 3
Laboratorna robota 3
 

More from Светлана Олейник

Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...Светлана Олейник
 
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015Светлана Олейник
 
презентація портфоліо олійник с.с.
презентація портфоліо олійник с.с.презентація портфоліо олійник с.с.
презентація портфоліо олійник с.с.Светлана Олейник
 
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людствамир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людстваСветлана Олейник
 
презентація на тему: "дисперсія світла".
презентація на тему: "дисперсія світла". презентація на тему: "дисперсія світла".
презентація на тему: "дисперсія світла". Светлана Олейник
 
презентация по темі "Дисперсія світла"
презентация по темі "Дисперсія світла"презентация по темі "Дисперсія світла"
презентация по темі "Дисперсія світла"Светлана Олейник
 
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектора
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектораелективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектора
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектораСветлана Олейник
 
розвиток обдарованої особистості
розвиток обдарованої особистостірозвиток обдарованої особистості
розвиток обдарованої особистостіСветлана Олейник
 
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігурзастосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігурСветлана Олейник
 
"Площа бічної поверхні циліндра"
 "Площа бічної поверхні циліндра" "Площа бічної поверхні циліндра"
"Площа бічної поверхні циліндра"Светлана Олейник
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурСветлана Олейник
 

More from Светлана Олейник (20)

КОСМИЧЕСКИЙ БОЙ
КОСМИЧЕСКИЙ БОЙКОСМИЧЕСКИЙ БОЙ
КОСМИЧЕСКИЙ БОЙ
 
Рушник, що вміє промовляти
Рушник, що вміє промовлятиРушник, що вміє промовляти
Рушник, що вміє промовляти
 
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...
Розвиток соціальної компетентності особистості учня через призму естетичного ...
 
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015
публікація матеріалів Viii міжнар наук практ конфер 2015
 
гра з астрономії
гра з астрономіїгра з астрономії
гра з астрономії
 
презентація портфоліо олійник с.с.
презентація портфоліо олійник с.с.презентація портфоліо олійник с.с.
презентація портфоліо олійник с.с.
 
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людствамир та злагода – основна умова існування землі та людства
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
 
хмарні сервіси в освіті
хмарні сервіси в освітіхмарні сервіси в освіті
хмарні сервіси в освіті
 
презентація на тему: "дисперсія світла".
презентація на тему: "дисперсія світла". презентація на тему: "дисперсія світла".
презентація на тему: "дисперсія світла".
 
презентация по темі "Дисперсія світла"
презентация по темі "Дисперсія світла"презентация по темі "Дисперсія світла"
презентация по темі "Дисперсія світла"
 
Дисперсія світла
Дисперсія світлаДисперсія світла
Дисперсія світла
 
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектора
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектораелективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектора
елективний курс вивчаємо фізику через застосування моделі вектора
 
вивчаємо фізику
вивчаємо фізикувивчаємо фізику
вивчаємо фізику
 
розвиток обдарованої особистості
розвиток обдарованої особистостірозвиток обдарованої особистості
розвиток обдарованої особистості
 
Застосування інтеграла
Застосування інтеграла Застосування інтеграла
Застосування інтеграла
 
формула Ньютона-Лейбніца
формула  Ньютона-Лейбніцаформула  Ньютона-Лейбніца
формула Ньютона-Лейбніца
 
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігурзастосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
 
"Площа бічної поверхні циліндра"
 "Площа бічної поверхні циліндра" "Площа бічної поверхні циліндра"
"Площа бічної поверхні циліндра"
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
 
в руках держу кусочек счастья
в руках держу кусочек счастьяв руках держу кусочек счастья
в руках держу кусочек счастья
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 

Recently uploaded (10)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 

Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"

  • 1. Фізика 11 клас № уроку: дата: Тема: Узагальнений урок по темі: «Електричний струм у різних середовищах» Мета: корекція і систематизація знань і вмінь з теми; розвиток логічного мислення; виховування самостійності при виконанні завдань. Обладнання: підручники, дидактичний матеріал. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань. Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Учень біля дошки розв’язує задачу, на місцях учні перевіряють правильність розв’язання, коментують, задають питання. Двоє учнів на першій парті готують невеличкі повідомлення по вивченій темі. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування: 1.Чим зумовлена електропровідність металів? Вільними електронами 2.Чому дорівнює сила струму в металевому I = envS провіднику? 3.Записати формулу опору металів. R = 𝑅0 (1 + 𝛼∆𝑇) 4.Коли метали і сплави стають напівпровід - За температур, близьких до абсолют- никами? ного нуля. 5.Які типи провідності існують у напівпро- Електронна, діркова. відників? 6.Наведіть приклади напівпровідників. Діод, транзистор, терморезистори, фоторезистори. 7.Сформулюйте перший закон Фарадея. Маса речовини, яка виділяється на одному електроді, пропорційна кіль- кості електрики, яка проходить крізь електроліт m = kq = 1 𝑒𝑁 𝐴 ∙ 𝑀 𝑛 q 8.Який розряд наз. несамостійним? Розряд, який зникає після припинення дії іонізатора. 9.Який розряд наз. самостійним? Коли йони й електрони утворюються внаслідок йонізації електронним уда- ром, термоелектронної емісії. IV. Повідомлення теми і мети уроку. 1. Розв’язування задач. Зб.Г: 14.21. Легірування германію акцепторною домішкою (індієм) набагато збільшує концентрацію дірок. Як при цьому змінюється концентрація вільних електронів? Розв’язання. Кількість вільних електронів, яка утворюється кожної секунди, після легірування практично не змінюється (вона визначається температурою напівпровідника). А ось ймовірність «загибелі» вільного електрона в результаті рекомбінації при зустрічі з діркою різко зростає – дірок стало набагато більше. З цього випливає, що динамічна рівновага між процесами народження й загибелі вільних електронів досягається тепер при значно меншій концентрації вільних електронів. Задача № 1. Учень біля дошки. Послідовно з резистором, що має опір 10 Ом, приєднали термістор, який за звичайних умов має опір 20 Ом. Як зміниться сила струму в колі, якщо у результаті нагрівання опір термістора збільшився у 2 рази?
  • 2. Дано: Розв’язання. 𝑅1 = 10 Oм Закон Ома для ділянки кола 𝑅2 = 20 Ом 𝐼1 = 𝑈 𝑅1+𝑅2 ; 𝐼2 = 𝑈 𝑅1+2𝑅2 ; 𝐼1 𝐼2 = 𝑈 𝑅1+𝑅2 / 𝑈 𝑅1+2𝑅2 = 𝑅1+2𝑅2 𝑅1+𝑅2 ; U = const 𝐼1 𝐼2 = 10+2∙20 10+20 ≈ 1, 66 (разів) 𝑅2 ↑ = 2𝑅2 = 40 Ом 𝐼1 𝐼2 - ? Відповідь: сила струму зменшилася у 1,66 разів. Задача № 2. Самостійно. Фоторезистор, який у темряві має опір 2,5 кОм, увімкнено послідовно з резистором, що має опір 5 кОм. Коли фоторезистор освітили, сила струму в колі зросла у 4 рази при незмінній напрузі. Визначте опір освітленого резистора. Дано: СІ Розв’язання. 𝑅1 = 2,5 кОм 2, 5∙ 103 Ом 𝐼1 = 𝑈 𝑅1 +𝑅2 ; 𝐼2 = 𝑈 𝑅1 ↑ +𝑅2 ; 4𝐼1 = 𝑈 𝑅1 ↑ +𝑅2 ; 𝑅2 = 5 kОм 5∙ 103 Ом U = 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2); U = 4𝐼1 ( 𝑅1 ↑ + 𝑅2); 𝐼2 = 4 𝐼1 𝐼1 (𝑅1 + 𝑅2) = 4𝐼1 ( 𝑅1 ↑ + 𝑅2); U = const 𝑅1 + 𝑅2 = 4𝑅1 ↑ + 4𝑅2; 4𝑅1 ↑ = 3𝑅2 - 𝑅1; 𝑅1 ↑ - ? 𝑅1 ↑ = 3𝑅2 − 𝑅1 4 ; 𝑅1 ↑ = 3∙5∙103 4 = 3,125 (Ом) Відповідь: 𝑅1 ↑ = 3,125 Ом. Взаємоконтроль. Задача № 3. Колективна робота. У телевізійному кінескопі прискорюючи анодна напруга 16 кВ, а відстань від А до Е становить 30 см. За який час електрони проходять цю відстань? Дано: CI Розв’язання. U = 16 kB 16 ∙ 103 B 𝑊𝑘 = 𝑚 𝑒 𝑣2 2 ; eU = 𝑚 𝑒 𝑣2 2 ; v = √ 2𝑒𝑈 𝑚 𝑒 ; 𝑡2= 𝑆2 𝑣 = 𝑆2 √ 2𝑒𝑈 𝑚 𝑒 ; 𝑆2= 30 см 3 ∙ 10−1 м 𝑡2= 3 ∙ 10−1 √ 2∙1,6∙10−19∙16∙103∙ 9,1∙ 10−31 = 4 ∙ 10−9 (с); 𝑡2= м √ Кл ∙В кг = с. 𝑚 𝑒= 9,1 ∙ 10−31 кл е = 1,6 ∙ 10−19 Кл Відповідь: 𝑡2 = 4 нс. 𝑡2 -? 2. Робота з підручником: прочитати Висновки на сторінці 277. 3. Робота в групах: Сласти сінквейн по темі «Електричний струм у різних середовищах». Струм Електричний, швидкий Обчислюють, застосовують, використовують В побуті, на підприємстві За законом Ома. V. Підведення підсумків уроку. Оцінювання знань учнів. VІ. Домашнє завдання: Зб.Г: 9.33, підготуватися до к.р., повторити основні поняття з теми «Електричний струм у різних середовищах».