exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
70
1. 5 клас
Підсумковий урок
Українська література
Брейн-ринг
(за творами, які вивчалися протягом 5 класу)
Мета:
- повторити літературні твори, які вивчалися протягом 5 класу;
- навчати учнів творчо мислити;
- розширювати і збагачувати знання учнів;
- виховувати любов до української літератури;
- збагачувати знання учнів літературою рідного краю.
Тип уроку: брейн-ринг.
Умови гри: клас поділено на дві команди; обрано склад журі; переможе
та команда, яка набере найбільшу кількість балів.
Хід уроку
Епіграф
Пригадуємо, відповідаємо,
перемагаємо!
У конкурсі беруть участь 2 команди:
- ерудити (капітан команди);
- пізнайки (капітан команди).
І конкурс
2. Розминка (6 балів)
Ваше завдання: продемонструвати знання, здобуті в 5 класі.
Запитання для І команди
- Як називаємо Т.Г. Шевченка? (Великий Кобзар)
- Хто написав казку «Фарбований лис»? (Іван Франко)
- У якій країні відбуваються події у казці Г. Малик? (Недоладія)
- Капітан Макака – герой твору («Цар Плаксій і Лоскотон»)
- Дикуватий Олесь – герой твору («Дивак»)
- Що таке рима? (Співзвучне закінчення віршованих рядків)
ІІ команда
- Від чого помер Плаксій? (Від лоскоту)
- Як Лис Микита врятувався від собак? (Ускочив у діжку із
фарбою)
- Хто написав оповідання «Лось»? (Є. Гуцало)
- Про Тараканівський форт розповідається у творі… («Таємниця
козацької шаблі»)
- У якій країні відбуваються події в творі В. Симоненка?
(«Сльозомий»)
- Назвати жанр твору «Про зоряний віз» (Легенда)
Після І конкурсу журі підводить підсумок
ІІ конкурс (5 балів)
Назвіть жанр твору:
І команда
- «Чому пес живе коло
людини»
- «Дивак»
- «Таємниця козацької
шаблі»
- «Мудра дівчина»
- «За сонцем хмаронька
пливе»
3. ІІ команда
- «Садок вишневий коло
хати»
- «Лось»
- «Щука»
- «Фарбований Лис»
- «Сіроманець»
Після ІІ конкурсу журі підводить підсумок
ІІІ конкурс (6 балів)
Упізнай із якого твору
І команда
1) «Замок Підгорецький стояв тихий і безлюдний…» («Таємниця
козацької шаблі»)
2) «Іди сину тепер у ліс, підійди до дерева, удар та мерщій падай
ниць, поки тебе не розбудять… » («Летючий корабель»)
3) «Чепіжний продовжує шукати.. Ставить капкан і риє ями»
(«Сіроманець»)
І команда
1) Герой твору дуже любив плакати і мав «і плаксивих три
сини» («Цар Плаксій і Лоскотон»)
2) «Кущ спалахнув голубувато-зеленкуватим полум′ям, через
мить полум′я згасло » («Неопалима купина»)
3) «З води сходило сіре сонце, на ньому скидалась риба, а
Сашко обнімав … за шию» («Сіроманець»)
Після ІІІ конкурсу журі підводить підсумок
ІV конкурс (правильна відповідь 1 бал)
Для участі запрошуються по 1 учаснику від команд. Завдання
конкурсу:
Хто швидше?
4. 1) Опис зовнішності персонажа в літературному творі
називається… (портрет)
2) Автор збірки «Кобзар» (Т. Шевченко)
3) Яку поему Т. Шевченко написав у Яготині? («Тризна»)
4) Народний вислів із повчальним змістом…(прислів′я)
5) Автор твору «Цар Плаксій і Лоскотон» (Василь Симоненко)
6) Український байкар.. (Л. Глібов)
7) Жила у сосні, поки одного разу її звідти не вигнав дід… (Хуха)
8) Як звалася Хуха? (Моховинка)
9) Так хотілося йому царським зятем стати, що … не лягав і спати
(Капітан Макака).
V конкурс (капітанів) (6 балів)
Підберіть автому твір.
Капітани отримують набір карток.
Потрібно швидко і правильно поєднати твір – автор.
1. Народ
2. В. Королів-Старий
3. Л. Глібов
4. Зірка Мензатюк
5. П. Тичина
6. Г. Тютюнник
а) «Таємниця козацької шаблі»
б) «Химерний-маленький»
в) «Дажбог»
г) «Дивак»
д) «Гаї шумлять»
е) «Хуха - Моховинка»
1-в; 2-е; 3-б; 4-а; 5-д; 6-г.
Журі підводить підсумок
VІ Творчий конкурс (4 бали)
Скласти Сенкан із назвою своєї команди.
5. 1. Ерудити 2. Пізнайки
- 2 прикметники
- 3 дієслова
- словосполучення із 4 слів
- синонім
Завершальна частина
Учитель: ось і підійшов до завершення наш брейн ринг. Всі показали
свої знання, підтримку друзів, єдність команди. Але у змаганнях
завжди є переможець. Слово журі…
Учитель: А вам, діти, хочу побажати «Любіть українську літературу.
Плекайте рідне слово. Проявляйте власну творчість».