SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Добропільська загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів
Добропільської міської ради
КОНСПЕКТ УРОКУ З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ
В 2 КЛАСІ
УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА
«КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ.
ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ
Підготувала:
вчитель початкових класів
М. Л. Криворучко
Тема: УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА «КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ.
ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ
Мета: вчити учнів глибоко відчувати казку, елементам театралізації,
визначати героїв казки та головного героя, вчитися давати характеристику
героям; розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву, увагу; формувати
навички правильного, виразного, осмисленого, швидкого читання;
формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів,
самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, інформаційну –
через використання комп’ютера на уроці, компетентність продуктивної
творчої діяльності – через використання творчих завдань, соціальну – через
роботу в малих групах та здоров’язбережувальну компетентність; виховувати
в учнів прагнення до добра, порядності, любов до рідної мови, сценічного
мистецтва.
Обладнання: текст народної казки «Колобок», презентація, роздатковий
матеріал для тесту, картки з завданням для роботи в групах, ілюстрації з
зображенням героїв казки, іграшковий мікрофон, сценічні маски, комп’ютер.
Хід уроку
І. Етап. Організація класу
1. Створення ситуації успіху
Вчитель.
- Пролунав і стих дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимем старанно, щоб почути у кінці,
Що у другім нашім класі:«Діти просто молодці!»
- А для цього нам треба…
- Не просто слухати, а чути.
- Не просто дивитись, а бачити.
- Не просто відповідати, а міркувати.
- Дружно і плідно працювати.
Вчитель.
- І допоможе нам в цьому психологічний настрій на урок (слайд).
Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок
І вчусь я старанно!
- Що візьмемо із собою на урок? (слайд)
ІІ. Етап. Перевірка домашнього завдання.
1. Бесіда.
Діти, який розділ ми почали вивчати?
Де живуть казки?
Про що головне завжди йдеться в казках?
Чому ми ведемо мову саме про казки?
2. Виступ дітей.
Казка — вигадка, всяк знає,
Але казка — дивина.
В ній усе не так буває
І потрібна нам вона!
Нас вона навчає жити
І поради нам дає.
Все в ній вміє говорити
І у казці — правда є.
До роботи нас привчає
І гостинності нас вчить.
Той, хто казочки читає,
Потім буде добре жить.
Бо умітиме радіти
І сміятись в добрий час.
Вмітиме добро творити.
Казка мудрим робить нас.
Дякую вам, мої помічники.
3. Робота в групах. Гра «Склади прислів’я».
Казки маленькі, а розуму в них багато.
Казка вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.
Казка вчить, як на світі жить.
ІІІ Етап. Виконання підготовчих вправ до читання.
Тож проведемо мовну розминку.
а) фонетична зарядка.
Гра «Зроби як…»
- Як сова кричить.
- Як котик муркоче.
- Як собака гарчить.
- Як плаче дитина.
- Як сміється.
- Як мама заколисує дитину.
б) чистомовки.
- Попрацюємо над чистомовкою:
- єць, - єць, - єць - подув сильний вітерець;
-ає, -ає, -ає – листя облітає;
го-го-го – ми збираємо його;
-ас, -ас, -ас – принесемо його в клас.
в) скоромовка.
- Завершимо мовну розминку скоромовкою (слайд).
Казав казку – казочку,
Приказку – приказочку
Косарикам – косарям,
Казкарикам – казкарям.
ІV Етап. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми пригадаємо одну відому українську народну казку , навчимося
визначати дійових осіб і виділяти серед них головного героя, складати
характеристику героїв, спробуємо змінити кінцівку казки.
- На екрані крученик. Розкрутіть його, і ви дізнаєтесь назву і персонажа
казки, до якої ми завітаємо в гості.
БОКЛОКО (слайд)
Учні.
- «Колобок».
Вчитель
- Правильно, це українська народна казка «Колобок», яку люблять усі, від
маленьких діточок до стареньких дідусів і бабусь, що залюбки читають її
своїм внукам і правнукам.
- Звучить музика «В гостях у казки»
V Етап. Робота над казкою.
Вчитель.
- Сьогодні я теж із задоволенням прочитаю вам цю казку.
1) Словникова робота (слайд).
Але перед читанням хочу звернути вашу увагу на деякі слова з казки,
значення яких вам може бути незрозумілим. Увага на екран.
Хижка
Призьба
Засіка
Отже, хвилинка слухання. Ілюстрації на екрані допоможуть вам краще
уявити почуте.
2) Первинне сприймання казки: (Слайди 8 – 16)
а) читання уривка вчителем;
б) розповідь уривків казки учнями.
3) Тест «Як запам’ятали казку».
- Наскільки ви були уважними під час слухання казки, покаже тест.
Тест(так-ні)
1. Дід попросив бабу спекти хліба (ні).
2. Першим колобок зустрів вовка (ні).
3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (так).
4. Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ні).
5. Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (так).
4) Повторне читання тексту методом «Буксир». (2 уривки).
5) Читання уривків ланцюжком.
6) Самостійне читання кінцівки казки.
ФІЗХВИЛИНКА
7) Бесіда за змістом.
- Яких звірів зустрів колобок?
- Хто із звірів був найбільшим?
- Чим вихвалявся колобок перед звірами?
- Як лисичка перехитрила його?
- А чому так сталося, що колобка в нашій казці з’їли?
- Чи треба нам в житті бути обережними з незнайомими людьми?
- Так чому вчить нас ця казка?
8) Вибіркове читання.
А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання:
- До чого дожилися дід та баба?
- Для чого баба поклала колобок на вікні?
- Що попросила лисиця у колобка?
9) Робота з таблицями. (Слайд 17)
Запамятайте слова, що подані у таблиці.
А тепер позначте їх у своїй таблиці.
Перевірте роботу.(Слайд 18)
10)Характеристика героїв казки. (слайди 19 - 23)
- Назвіть героїв цієї казки?
- Хто головний герой? Чому?
Хитра, брехлива, підступна, спритна….
Сердитий, голодний, злий…
Сильний, волохатий, неповороткий…
Боязкий, слабкий, несміливий…
Веселий, хвальковитий, неслухняний, неввічливий, довірливий…
11)Інсценування казки.
12)Творча робота над казкою.
- Зміни кінцівку.
- Придумай новий заголовок. (варіанти: «Довірливий колобок», «Як
лисиця з’їла колобка», «Колобок і звірі», «Пригоди колобка»).
- Дайте пораду колобку.
УІ. Контрольно-оцінювальний етап. Рефлексія.
- Я дякую вам за вашу допомогу та активність, за любов до української
казки.
1) Оцінювання учнів.
2) Домашнє завдання.
- Домашнє завдання я пропоную вам вибрати самим.
Найпростіше на середньому рівні завдання – виразно прочитати казку;
на достатньому рівні – переказати казку;
на високому рівні – придумайте нові
пригоди колобка.
3) Підсумок уроку.
Працювали ви старанно,
Що ж почуйте у кінці:
Так, у другім вашім класі
Діти – просто… молодці! (Слайд)

More Related Content

What's hot

урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 клас
pr1nc1k
 
великовисківська загальноосвітня школа і
великовисківська загальноосвітня школа івеликовисківська загальноосвітня школа і
великовисківська загальноосвітня школа і
Людмила Шведенко
 
іваненко о. інтерактивна гра
 іваненко о.  інтерактивна гра іваненко о.  інтерактивна гра
іваненко о. інтерактивна гра
Александр Дрон
 

What's hot (20)

презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
 
урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 клас
 
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
 
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
 
матеріал конкурс
матеріал конкурсматеріал конкурс
матеріал конкурс
 
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 класУрок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
Урок позакласного читання. Сторінками історії України 4 клас
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
 
презетація до уроку
презетація до урокупрезетація до уроку
презетація до уроку
 
покинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинськийпокинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинський
 
урзм 3 клас барвисте коромисло
урзм 3 клас барвисте коромислоурзм 3 клас барвисте коромисло
урзм 3 клас барвисте коромисло
 
урок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські твариниурок у підготовчому класі свійські тварини
урок у підготовчому класі свійські тварини
 
конспект уроку позакласного читання . і. роздобудько
конспект уроку  позакласного читання . і. роздобудькоконспект уроку  позакласного читання . і. роздобудько
конспект уроку позакласного читання . і. роздобудько
 
Творчі роботи школярів
Творчі роботи школярівТворчі роботи школярів
Творчі роботи школярів
 
укр чтение
укр чтениеукр чтение
укр чтение
 
великовисківська загальноосвітня школа і
великовисківська загальноосвітня школа івеликовисківська загальноосвітня школа і
великовисківська загальноосвітня школа і
 
іваненко о. інтерактивна гра
 іваненко о.  інтерактивна гра іваненко о.  інтерактивна гра
іваненко о. інтерактивна гра
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
 
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент) Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
 

Viewers also liked

зош №17 віртуальна мовний табір
зош №17 віртуальна мовний табірзош №17 віртуальна мовний табір
зош №17 віртуальна мовний табір
Александр Дрон
 
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
Александр Дрон
 
зош №11 тренажер для 2 3 класів
зош №11 тренажер для 2 3 класівзош №11 тренажер для 2 3 класів
зош №11 тренажер для 2 3 класів
Александр Дрон
 
зош №17 урок математики 3 клас
зош №17 урок математики 3 класзош №17 урок математики 3 клас
зош №17 урок математики 3 клас
Александр Дрон
 
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 класзош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
Александр Дрон
 
зош 15 самойленко л.д. урок свято наша мова - солов'їна учитель
зош 15 самойленко л.д.     урок свято наша мова - солов'їна учительзош 15 самойленко л.д.     урок свято наша мова - солов'їна учитель
зош 15 самойленко л.д. урок свято наша мова - солов'їна учитель
Александр Дрон
 
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о.   урок української мови 3 класзош 15 резоглазова о.о.   урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
Александр Дрон
 
презентація спіши робити добро
презентація спіши робити добропрезентація спіши робити добро
презентація спіши робити добро
Александр Дрон
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
Александр Дрон
 
тренінг « спіши робити добро»
тренінг « спіши  робити добро»тренінг « спіши  робити добро»
тренінг « спіши робити добро»
Александр Дрон
 

Viewers also liked (20)

зош №17 віртуальна мовний табір
зош №17 віртуальна мовний табірзош №17 віртуальна мовний табір
зош №17 віртуальна мовний табір
 
рєзнікова т.г.
рєзнікова т.г.рєзнікова т.г.
рєзнікова т.г.
 
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
 
зош 15 смик с.в. свято осені
зош 15 смик с.в. свято осенізош 15 смик с.в. свято осені
зош 15 смик с.в. свято осені
 
зош №11 тренажер для 2 3 класів
зош №11 тренажер для 2 3 класівзош №11 тренажер для 2 3 класів
зош №11 тренажер для 2 3 класів
 
зош №17 урок математики 3 клас
зош №17 урок математики 3 класзош №17 урок математики 3 клас
зош №17 урок математики 3 клас
 
федорова в.в., сорокіна о.в.
федорова в.в., сорокіна о.в.федорова в.в., сорокіна о.в.
федорова в.в., сорокіна о.в.
 
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 класзош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
 
зош 15 самойленко л.д. урок свято наша мова - солов'їна учитель
зош 15 самойленко л.д.     урок свято наша мова - солов'їна учительзош 15 самойленко л.д.     урок свято наша мова - солов'їна учитель
зош 15 самойленко л.д. урок свято наша мова - солов'їна учитель
 
сорокіна о.в.
сорокіна о.в.сорокіна о.в.
сорокіна о.в.
 
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о.   урок української мови 3 класзош 15 резоглазова о.о.   урок української мови 3 клас
зош 15 резоглазова о.о. урок української мови 3 клас
 
презентація спіши робити добро
презентація спіши робити добропрезентація спіши робити добро
презентація спіши робити добро
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
урок з читання
урок з читанняурок з читання
урок з читання
 
тренінг « спіши робити добро»
тренінг « спіши  робити добро»тренінг « спіши  робити добро»
тренінг « спіши робити добро»
 
звіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотні
звіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотнізвіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотні
звіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотні
 
неб.сотня
неб.сотнянеб.сотня
неб.сотня
 
нвк 7 вшанування пам'яті героїв небесої сотні
нвк 7 вшанування пам'яті героїв небесої сотнінвк 7 вшанування пам'яті героїв небесої сотні
нвк 7 вшанування пам'яті героїв небесої сотні
 
небесна сотня
небесна сотнянебесна сотня
небесна сотня
 

Similar to літ. читання 2 клас

відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
Оксана Кикоть
 

Similar to літ. читання 2 клас (20)

Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
1-а открытый урок
1-а открытый урок1-а открытый урок
1-а открытый урок
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класіБез трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
 
230
230230
230
 
укр.
укр.укр.
укр.
 
відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
 
тема
тематема
тема
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
 
Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить. Книга вчить , як на світі жить.
Книга вчить , як на світі жить.
 
159
159159
159
 
конспект
конспектконспект
конспект
 
Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016 Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016
 
урок№3
урок№3урок№3
урок№3
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
 
108
108108
108
 
malyuvanya 15.01
malyuvanya 15.01malyuvanya 15.01
malyuvanya 15.01
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 

More from Александр Дрон

1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз
Александр Дрон
 
белицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языкабелицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языка
Александр Дрон
 
голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8
Александр Дрон
 
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
Александр Дрон
 
зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут
Александр Дрон
 

More from Александр Дрон (20)

1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз
 
звіт героїв крут зош №19
звіт героїв крут зош №19звіт героїв крут зош №19
звіт героїв крут зош №19
 
27 січня 2017 (1)
27 січня 2017 (1)27 січня 2017 (1)
27 січня 2017 (1)
 
день памяті героїв крут
день памяті героїв крутдень памяті героїв крут
день памяті героїв крут
 
Golokost
GolokostGolokost
Golokost
 
27 січня 2017
27 січня 201727 січня 2017
27 січня 2017
 
зош № 11 благодійна акція
зош № 11 благодійна акціязош № 11 благодійна акція
зош № 11 благодійна акція
 
белицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языкабелицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языка
 
статья крут
статья крутстатья крут
статья крут
 
голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8
 
выборы лидера 2017
выборы лидера 2017выборы лидера 2017
выборы лидера 2017
 
семінар
семінарсемінар
семінар
 
голокост
голокостголокост
голокост
 
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
 
зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут
 
зош № 9 олекса тихий
зош № 9 олекса тихийзош № 9 олекса тихий
зош № 9 олекса тихий
 
зош № 9 крути
зош № 9 крутизош № 9 крути
зош № 9 крути
 
голокост крути 2017
голокост   крути 2017голокост   крути 2017
голокост крути 2017
 
черга старша група днз №4
черга старша група днз №4черга старша група днз №4
черга старша група днз №4
 
черга середня гр. днз №4
черга середня гр. днз №4черга середня гр. днз №4
черга середня гр. днз №4
 

літ. читання 2 клас

  • 1. Добропільська загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів Добропільської міської ради КОНСПЕКТ УРОКУ З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ В 2 КЛАСІ УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА «КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ. ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ Підготувала: вчитель початкових класів М. Л. Криворучко
  • 2. Тема: УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА «КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ. ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ Мета: вчити учнів глибоко відчувати казку, елементам театралізації, визначати героїв казки та головного героя, вчитися давати характеристику героям; розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву, увагу; формувати навички правильного, виразного, осмисленого, швидкого читання; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, інформаційну – через використання комп’ютера на уроці, компетентність продуктивної творчої діяльності – через використання творчих завдань, соціальну – через роботу в малих групах та здоров’язбережувальну компетентність; виховувати в учнів прагнення до добра, порядності, любов до рідної мови, сценічного мистецтва. Обладнання: текст народної казки «Колобок», презентація, роздатковий матеріал для тесту, картки з завданням для роботи в групах, ілюстрації з зображенням героїв казки, іграшковий мікрофон, сценічні маски, комп’ютер. Хід уроку І. Етап. Організація класу 1. Створення ситуації успіху Вчитель. - Пролунав і стих дзвінок. Починаємо урок. Працюватимем старанно, щоб почути у кінці, Що у другім нашім класі:«Діти просто молодці!» - А для цього нам треба… - Не просто слухати, а чути. - Не просто дивитись, а бачити. - Не просто відповідати, а міркувати. - Дружно і плідно працювати. Вчитель. - І допоможе нам в цьому психологічний настрій на урок (слайд). Люблю я свій розум, Увагу та пам'ять. Працює мій мозок І вчусь я старанно!
  • 3. - Що візьмемо із собою на урок? (слайд) ІІ. Етап. Перевірка домашнього завдання. 1. Бесіда. Діти, який розділ ми почали вивчати? Де живуть казки? Про що головне завжди йдеться в казках? Чому ми ведемо мову саме про казки? 2. Виступ дітей. Казка — вигадка, всяк знає, Але казка — дивина. В ній усе не так буває І потрібна нам вона! Нас вона навчає жити І поради нам дає. Все в ній вміє говорити І у казці — правда є. До роботи нас привчає І гостинності нас вчить. Той, хто казочки читає, Потім буде добре жить. Бо умітиме радіти І сміятись в добрий час. Вмітиме добро творити. Казка мудрим робить нас. Дякую вам, мої помічники. 3. Робота в групах. Гра «Склади прислів’я». Казки маленькі, а розуму в них багато. Казка вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій. Казка вчить, як на світі жить. ІІІ Етап. Виконання підготовчих вправ до читання. Тож проведемо мовну розминку. а) фонетична зарядка. Гра «Зроби як…» - Як сова кричить. - Як котик муркоче.
  • 4. - Як собака гарчить. - Як плаче дитина. - Як сміється. - Як мама заколисує дитину. б) чистомовки. - Попрацюємо над чистомовкою: - єць, - єць, - єць - подув сильний вітерець; -ає, -ає, -ає – листя облітає; го-го-го – ми збираємо його; -ас, -ас, -ас – принесемо його в клас. в) скоромовка. - Завершимо мовну розминку скоромовкою (слайд). Казав казку – казочку, Приказку – приказочку Косарикам – косарям, Казкарикам – казкарям. ІV Етап. Мотивація навчальної діяльності. - Сьогодні ми пригадаємо одну відому українську народну казку , навчимося визначати дійових осіб і виділяти серед них головного героя, складати характеристику героїв, спробуємо змінити кінцівку казки. - На екрані крученик. Розкрутіть його, і ви дізнаєтесь назву і персонажа казки, до якої ми завітаємо в гості. БОКЛОКО (слайд) Учні. - «Колобок». Вчитель - Правильно, це українська народна казка «Колобок», яку люблять усі, від маленьких діточок до стареньких дідусів і бабусь, що залюбки читають її своїм внукам і правнукам. - Звучить музика «В гостях у казки» V Етап. Робота над казкою. Вчитель. - Сьогодні я теж із задоволенням прочитаю вам цю казку.
  • 5. 1) Словникова робота (слайд). Але перед читанням хочу звернути вашу увагу на деякі слова з казки, значення яких вам може бути незрозумілим. Увага на екран. Хижка Призьба Засіка Отже, хвилинка слухання. Ілюстрації на екрані допоможуть вам краще уявити почуте. 2) Первинне сприймання казки: (Слайди 8 – 16) а) читання уривка вчителем; б) розповідь уривків казки учнями. 3) Тест «Як запам’ятали казку». - Наскільки ви були уважними під час слухання казки, покаже тест. Тест(так-ні) 1. Дід попросив бабу спекти хліба (ні). 2. Першим колобок зустрів вовка (ні). 3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (так). 4. Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ні). 5. Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (так). 4) Повторне читання тексту методом «Буксир». (2 уривки). 5) Читання уривків ланцюжком. 6) Самостійне читання кінцівки казки. ФІЗХВИЛИНКА 7) Бесіда за змістом. - Яких звірів зустрів колобок? - Хто із звірів був найбільшим? - Чим вихвалявся колобок перед звірами? - Як лисичка перехитрила його? - А чому так сталося, що колобка в нашій казці з’їли? - Чи треба нам в житті бути обережними з незнайомими людьми? - Так чому вчить нас ця казка?
  • 6. 8) Вибіркове читання. А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання: - До чого дожилися дід та баба? - Для чого баба поклала колобок на вікні? - Що попросила лисиця у колобка? 9) Робота з таблицями. (Слайд 17) Запамятайте слова, що подані у таблиці. А тепер позначте їх у своїй таблиці. Перевірте роботу.(Слайд 18) 10)Характеристика героїв казки. (слайди 19 - 23) - Назвіть героїв цієї казки? - Хто головний герой? Чому? Хитра, брехлива, підступна, спритна…. Сердитий, голодний, злий… Сильний, волохатий, неповороткий… Боязкий, слабкий, несміливий… Веселий, хвальковитий, неслухняний, неввічливий, довірливий… 11)Інсценування казки. 12)Творча робота над казкою.
  • 7. - Зміни кінцівку. - Придумай новий заголовок. (варіанти: «Довірливий колобок», «Як лисиця з’їла колобка», «Колобок і звірі», «Пригоди колобка»). - Дайте пораду колобку. УІ. Контрольно-оцінювальний етап. Рефлексія. - Я дякую вам за вашу допомогу та активність, за любов до української казки. 1) Оцінювання учнів. 2) Домашнє завдання. - Домашнє завдання я пропоную вам вибрати самим. Найпростіше на середньому рівні завдання – виразно прочитати казку; на достатньому рівні – переказати казку; на високому рівні – придумайте нові пригоди колобка. 3) Підсумок уроку. Працювали ви старанно, Що ж почуйте у кінці: Так, у другім вашім класі Діти – просто… молодці! (Слайд)