SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Коучинг 2015-2016 оқу жылы
Коучингтің тақырыбы:«Іс-әрекетті зерттеу» Өткізілген уақыты: 29.09. 2016 жыл
Коучингтің мақсаты:
 Пікірлерімен және тәжірибелерімен алмасады;
тапсырмаларды шешудің жолдарынбірлесіп табады;
 Үздік бірлескен нәтижелерді беру.
 Жұмыстыңбаламалы бағыттарыныңидеяларынұсынады және оныменбөліседі;
 Маңызды істер мен түсініктемелерді дамыту.
 Жекелеген адамдардыңтәжірибесі мен біліміне сүйенеді;
 Күрделітапсырмаларды орындауүшін жайлы жағдайларды қамтамасыз ету.
Мұғалімдердің коучингбарысындағымүмкіндіктері:
 Оқушылардыңіс-әрекетін зерттеу жайлы ақпарат алу;
 Жағдаяттарданшығу жолдарынқарастыраотырып, коммуникативтілік дағдыларынжетілдіру;
Сабақтың нәтижесі:
 Коучинг мақсаты мен міндеттері, оқушының іс-әрекетін зерттеу туралы мағлұмат алады.
 Тиімді әдісті қолдана отырып, оқушыныңіс-әрекетін зерттей алады.
 Мұғалімдердің жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеруіне ықпал ету арқылы , жаңалыққа құштарлығы оянады.
Сілтеме:
Бейнесюжеттер, слайдтар
Сабақ барысы:
Уақыты Коучердіңіс - әрекеті
Тапсырманың сипаты
Берілген тапсырманы орындаудағы қолданылғантәсілдер 3 минут
Сәлемдесу.
- Cәлеметсіздер ме құрметті әріптестер! Мен ойлаймын бүгінгі коучинг cабағымнан жақсы әсер алады деп. Cабақты
бастамас бұрынбір шеңберге тұрыпалайық,
-Енді әр түсті қағазға жазылған «Ана туралы» әнді үйлестіремін 3 шумағына байланысты үш топқа бөлініп отырады.
Отырғаннанкейін әр топ өзінің шумағын айтып қайырмасынабәрі қосылады. Алған түстеріне байланысты мінездеме беріп
жіберемін. Кәне бастайық. Ойынныңшартын түсінеді.
Жеке жұмыс: әріптестерімен сәлемдеседі. 3 минут
Топқа бөлужәне топ ережесін құру.
 Бірін-бірі мұқияттыңдау.
 Ойланып, тиянақты жауап беру.
 Топта ынтымақтастықта болу.
 Уақытты тиімді пайдалану.
 Талқылаудың қорытындысыншығару.
1- топ;
2- топ;
3- топ;
1 минут
«Іс-әрекеттегі зерттеу» бұл – әрекеттер мен олардыңсалдарынжүйелі түрдезерттеумен қоса, оқыту мен оқуды жетілдіру
мақсатында іс-әрекетті орындауүдерісі»-дейді Кембриджтәсілінде. Демек, мұғалімдердің білім беруге қатысты
туындайтын проблемаларды шешу жолындағы әрекеті – кіші ғылыми еңбек десе болады. 5 минут
1. Сұрақ:Іс-әрекетті зерттеу дегеніміз не?
Іс-әрекеттің негізгі төрт түрі белгілі: еңбек, оқу, ойын, қарым-қатынас.
1.Еңбек әрекетінің мәні — өнім (материалды не рухани) өндіруде нәтижеге жету. Бұл еңбек өндірісі әлеуметтік негізделген,
саналы аңғарылған, ал нәтижесі – алдын ала болжанған, жоспарланған.
2.Оқуәрекеті – тұлғаның жалпымен қабылданған білім, дағды, іскерлікті арнаулы ұйымдасқан, белсендітүрде игеруі. Бұл
мұғалім мен оқушы қатынасындағы оқыту процесінің бір қыры. Бұлөз-өзін өзгертуге бағытталған оқушы әрекеті, яғни оның
пәні – оқу әрекетінің субъектісі
3.Ойынәрекетінде шынайы өмірді белгілер арқылы бейнелеу, үлгі ету атқарылатыны белгілі. Соныменқатар, ойынның
түрткісі әрекет нәтижесі емес, қолданылуы мен әрекет ету процесібол
4.Әрекет ретіндегі қарым-қатынасқаекі қасиет тән. Біріншіден, қарым-қатынас пәні келесі адам болады, субъектне
адамдар тобы. Екіншіден, бұл әрекет үш аспектіні біріктіретін кешен: перцепция (қарым-қатынасқа қатысушылардыңбірін-
бірі қабылдауы), коммуникация (әңгімесушілер арасындағы ақпарат алмасу) және интеракция (әрекеттесу).
Қойылғансұрақтарғажауап береді
Топпен жұмыс 20 минут
Бейнефильм көрсетіледі. (Триумф)
-Кино кім туралы?
-Сыныптыңіс-әрекеті қандай болды?
-Мұғалім қиын сыныппен қалай жұмыстанды?
-Оқушылардың іс-әрекетін қалай зерттеді?
-Мұғалім өзінің мақсатына жетті ме?
Кино көреді.
Сұрақтарғажауап береді 15 минут
-Әр топқа тапсырма беріледі.
Топпен жұмыстаныппостер қорғайды, киноданкөргендерімен, өз іс-тәжірибелерін байланыстыражұмыстанады.
Әр топ кино бойынша, өз іс-тәжірибелерін қосаотыра постер жасайды.
Топпен жұмыс
Проблемалар шешу жолдары 5 минут
Ой толғаныс.
Рефлексия.
 Бүгінгі коучинг ұнады ма?
 Коучингтің соңында қандай сезімде болдыңыз?
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бір-бірінің іс-әрекеттеріне баға беру
Жеке жұмыс 1 минут
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒАРАХМЕТ !
Сіздерге жүректің жылулығын, жанның сұлулығын тілеймін!
Іс – әрекетті зерттеу коучингісінен бір сәт көрініс

More Related Content

Similar to іс әрекет коучинг

мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...
мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...
мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...Asem Sarsembayeva
 
жобалау оташева ж
жобалау оташева жжобалау оташева ж
жобалау оташева жAsem Sarsembayeva
 
сөздік
сөздіксөздік
сөздікoquzaman
 
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
Көшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігіКөшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігі
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігіАйбек Қуандықұлы
 
11сабақ
11сабақ11сабақ
11сабақnuray10
 
мен зерттеушимин
мен зерттеушиминмен зерттеушимин
мен зерттеушиминAsem Sarsembayeva
 
Пед шеберлік 1-2 такырып.ppt
Пед шеберлік 1-2 такырып.pptПед шеберлік 1-2 такырып.ppt
Пед шеберлік 1-2 такырып.pptMarzhanMarzhan4
 
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіматематика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіAsem Sarsembayeva
 
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ
ТӘРБИЕЛЕУ  ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ  ТҰРҒЫДА  ҚАЛЫПТАСТЫРУТӘРБИЕЛЕУ  ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ  ТҰРҒЫДА  ҚАЛЫПТАСТЫРУ
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУАйбек Қуандықұлы
 
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмыс
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмысТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмыс
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмысBeisek Serikbay
 
оқыту технологиялары
оқыту технологияларыоқыту технологиялары
оқыту технологияларыoquzaman
 
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың сын түрғысынан ойлау ...
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы  оқушылардың  сын түрғысынан ойлау  ...Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы  оқушылардың  сын түрғысынан ойлау  ...
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың сын түрғысынан ойлау ...Айбек Қуандықұлы
 
конференция итог 2017г 2
конференция итог 2017г 2конференция итог 2017г 2
конференция итог 2017г 2akkemir
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)oquzaman
 

Similar to іс әрекет коучинг (20)

666kmkk
666kmkk666kmkk
666kmkk
 
тукубаева т.т
тукубаева т.ттукубаева т.т
тукубаева т.т
 
мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...
мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...
мемлекеттік тілді меңгертуде қолданылатын интерактивті әдіс тәсілдердің тиімд...
 
жобалау оташева ж
жобалау оташева жжобалау оташева ж
жобалау оташева ж
 
сөздік
сөздіксөздік
сөздік
 
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
Көшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігіКөшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігі
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
 
11сабақ
11сабақ11сабақ
11сабақ
 
62185
6218562185
62185
 
ныгыметова амина жанатовна
ныгыметова амина жанатовнаныгыметова амина жанатовна
ныгыметова амина жанатовна
 
мен зерттеушимин
мен зерттеушиминмен зерттеушимин
мен зерттеушимин
 
Пед шеберлік 1-2 такырып.ppt
Пед шеберлік 1-2 такырып.pptПед шеберлік 1-2 такырып.ppt
Пед шеберлік 1-2 такырып.ppt
 
баяндама
баяндамабаяндама
баяндама
 
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіматематика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
 
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ
ТӘРБИЕЛЕУ  ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ  ТҰРҒЫДА  ҚАЛЫПТАСТЫРУТӘРБИЕЛЕУ  ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ  ТҰРҒЫДА  ҚАЛЫПТАСТЫРУ
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ - БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ
 
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмыс
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмысТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмыс
ТӘРБИЕЛЕУ ЖҮЙЕСІН ТҰЛҒАЛЫҚ-БАҒЫТТАУШЫЛЫҚ ТҰРҒЫДА ҚАЛЫПТАСТЫРУ шығармашылық жұмыс
 
оқыту технологиялары
оқыту технологияларыоқыту технологиялары
оқыту технологиялары
 
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың сын түрғысынан ойлау ...
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы  оқушылардың  сын түрғысынан ойлау  ...Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы  оқушылардың  сын түрғысынан ойлау  ...
Жаңашыл әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың сын түрғысынан ойлау ...
 
конференция итог 2017г 2
конференция итог 2017г 2конференция итог 2017г 2
конференция итог 2017г 2
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)
 
конферен
конференконферен
конферен
 

More from Вспомогательный образовательный сайт

More from Вспомогательный образовательный сайт (20)

метод.в орлеу1
метод.в орлеу1метод.в орлеу1
метод.в орлеу1
 
открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.
 
стасенко о.а.
стасенко о.а.стасенко о.а.
стасенко о.а.
 
откр.урок состав слова
откр.урок состав словаоткр.урок состав слова
откр.урок состав слова
 
менің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігімменің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігім
 
ашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысыашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысы
 
открытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамотеоткрытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамоте
 
2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла
 
джунелбаева
джунелбаеваджунелбаева
джунелбаева
 
методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.
 
пед.чтение ижанара
пед.чтение ижанарапед.чтение ижанара
пед.чтение ижанара
 
фото с урока
фото с урокафото с урока
фото с урока
 
урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.
 
этноград работа
этноград   работаэтноград   работа
этноград работа
 
оразбай сабина 1г
оразбай сабина 1горазбай сабина 1г
оразбай сабина 1г
 
тельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 втельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 в
 
алиева жамиля 1в
алиева жамиля 1валиева жамиля 1в
алиева жамиля 1в
 
малдагар али 1 в
малдагар али 1 вмалдагар али 1 в
малдагар али 1 в
 
самопознание
самопознаниесамопознание
самопознание
 
джандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPptджандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPpt
 

іс әрекет коучинг

  • 1. Коучинг 2015-2016 оқу жылы Коучингтің тақырыбы:«Іс-әрекетті зерттеу» Өткізілген уақыты: 29.09. 2016 жыл Коучингтің мақсаты:  Пікірлерімен және тәжірибелерімен алмасады; тапсырмаларды шешудің жолдарынбірлесіп табады;  Үздік бірлескен нәтижелерді беру.  Жұмыстыңбаламалы бағыттарыныңидеяларынұсынады және оныменбөліседі;  Маңызды істер мен түсініктемелерді дамыту.  Жекелеген адамдардыңтәжірибесі мен біліміне сүйенеді;  Күрделітапсырмаларды орындауүшін жайлы жағдайларды қамтамасыз ету. Мұғалімдердің коучингбарысындағымүмкіндіктері:  Оқушылардыңіс-әрекетін зерттеу жайлы ақпарат алу;  Жағдаяттарданшығу жолдарынқарастыраотырып, коммуникативтілік дағдыларынжетілдіру; Сабақтың нәтижесі:  Коучинг мақсаты мен міндеттері, оқушының іс-әрекетін зерттеу туралы мағлұмат алады.  Тиімді әдісті қолдана отырып, оқушыныңіс-әрекетін зерттей алады.  Мұғалімдердің жаңа әдіс-тәсілдерді меңгеруіне ықпал ету арқылы , жаңалыққа құштарлығы оянады. Сілтеме: Бейнесюжеттер, слайдтар Сабақ барысы: Уақыты Коучердіңіс - әрекеті Тапсырманың сипаты Берілген тапсырманы орындаудағы қолданылғантәсілдер 3 минут Сәлемдесу. - Cәлеметсіздер ме құрметті әріптестер! Мен ойлаймын бүгінгі коучинг cабағымнан жақсы әсер алады деп. Cабақты бастамас бұрынбір шеңберге тұрыпалайық,
  • 2. -Енді әр түсті қағазға жазылған «Ана туралы» әнді үйлестіремін 3 шумағына байланысты үш топқа бөлініп отырады. Отырғаннанкейін әр топ өзінің шумағын айтып қайырмасынабәрі қосылады. Алған түстеріне байланысты мінездеме беріп жіберемін. Кәне бастайық. Ойынныңшартын түсінеді. Жеке жұмыс: әріптестерімен сәлемдеседі. 3 минут Топқа бөлужәне топ ережесін құру.  Бірін-бірі мұқияттыңдау.  Ойланып, тиянақты жауап беру.  Топта ынтымақтастықта болу.  Уақытты тиімді пайдалану.  Талқылаудың қорытындысыншығару. 1- топ; 2- топ; 3- топ; 1 минут «Іс-әрекеттегі зерттеу» бұл – әрекеттер мен олардыңсалдарынжүйелі түрдезерттеумен қоса, оқыту мен оқуды жетілдіру мақсатында іс-әрекетті орындауүдерісі»-дейді Кембриджтәсілінде. Демек, мұғалімдердің білім беруге қатысты туындайтын проблемаларды шешу жолындағы әрекеті – кіші ғылыми еңбек десе болады. 5 минут 1. Сұрақ:Іс-әрекетті зерттеу дегеніміз не? Іс-әрекеттің негізгі төрт түрі белгілі: еңбек, оқу, ойын, қарым-қатынас. 1.Еңбек әрекетінің мәні — өнім (материалды не рухани) өндіруде нәтижеге жету. Бұл еңбек өндірісі әлеуметтік негізделген, саналы аңғарылған, ал нәтижесі – алдын ала болжанған, жоспарланған. 2.Оқуәрекеті – тұлғаның жалпымен қабылданған білім, дағды, іскерлікті арнаулы ұйымдасқан, белсендітүрде игеруі. Бұл мұғалім мен оқушы қатынасындағы оқыту процесінің бір қыры. Бұлөз-өзін өзгертуге бағытталған оқушы әрекеті, яғни оның пәні – оқу әрекетінің субъектісі 3.Ойынәрекетінде шынайы өмірді белгілер арқылы бейнелеу, үлгі ету атқарылатыны белгілі. Соныменқатар, ойынның түрткісі әрекет нәтижесі емес, қолданылуы мен әрекет ету процесібол
  • 3. 4.Әрекет ретіндегі қарым-қатынасқаекі қасиет тән. Біріншіден, қарым-қатынас пәні келесі адам болады, субъектне адамдар тобы. Екіншіден, бұл әрекет үш аспектіні біріктіретін кешен: перцепция (қарым-қатынасқа қатысушылардыңбірін- бірі қабылдауы), коммуникация (әңгімесушілер арасындағы ақпарат алмасу) және интеракция (әрекеттесу). Қойылғансұрақтарғажауап береді Топпен жұмыс 20 минут Бейнефильм көрсетіледі. (Триумф) -Кино кім туралы? -Сыныптыңіс-әрекеті қандай болды? -Мұғалім қиын сыныппен қалай жұмыстанды? -Оқушылардың іс-әрекетін қалай зерттеді? -Мұғалім өзінің мақсатына жетті ме? Кино көреді. Сұрақтарғажауап береді 15 минут -Әр топқа тапсырма беріледі. Топпен жұмыстаныппостер қорғайды, киноданкөргендерімен, өз іс-тәжірибелерін байланыстыражұмыстанады. Әр топ кино бойынша, өз іс-тәжірибелерін қосаотыра постер жасайды. Топпен жұмыс Проблемалар шешу жолдары 5 минут Ой толғаныс. Рефлексия.  Бүгінгі коучинг ұнады ма?  Коучингтің соңында қандай сезімде болдыңыз? «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бір-бірінің іс-әрекеттеріне баға беру Жеке жұмыс 1 минут НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒАРАХМЕТ ! Сіздерге жүректің жылулығын, жанның сұлулығын тілеймін!
  • 4. Іс – әрекетті зерттеу коучингісінен бір сәт көрініс