SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Осіння подорож
(Відкрите заняття з корекції)
Підготувала вчитель-дефектолог,
спеціаліст вищої категорії
Лєонова Т.В.
Знам’янка 2014рік
Тема: «Осінняподрож»
Мета: розвиток уваги, наочно-образного мислення, пам’яті, дрібної моторики,
удосконалення мисленнєвих процесів. Розвиток творчої активності,
ознайомлення з першими методами ейдетики.
Обладнання: малюнки листочків, дятлів, рибок; мультимедійна презентація;
відеоролик фізкультхвилинки: « Україно, ми твоя надія»; відеоролик для
релаксації: «Золота нудьга осені»; вудка; зошити, прості олівці, кольорові
олівці; малюнок цифрового перекодування чисел.
Хід заняття
І. Вступна частина
- Діти, давайте привітаємось з нашими гостями.
- Я, діти, дуже рада вас бачити і хочу привітатись з усіма вами і кожним
особисто. Для цього покладіть ручки долоньками догори.
(Вчитель підходить до кожного, накриває своїми долонями долоньки дитини і,
дивлячись в очі та усміхаючись, вітається називаючи дитину на ім’я.)
Дитина у відповідь теж вітається, називаючи педагога на ім’я та по –батькові.
-Сьогодніми будемо подорожувати. А дізнатися яку саме подорож оберемо, нам
допоможе загадка.
Каплі з неба, дахів, стріх.
Дощ холодний, перший сніг.
Почорнів без листя сад.
Що за місяць? (Листопад)
Вчитель: Правильно, ми з вами будемо подорожувати саме місяцем Листопадом.
-Хоча ще по календарю зима не настала, а насправді зараз останній місяць осені,
але ми вже спостерігаємо перші ознаки зими – випав перший сніг, а зараз нічні
заморозки, та й вдень незвично холодно.
-Отже можемо сказати, що кінець листопада відкриває ворота в зиму. Ви згодні
зі мною?
-А чи залишилось на деревах листя? (Ні)
-А як називається така осінь, коли облетіло листя з дерев, випав перший сніг та
вдарив перший морозець? (Пізня осінь)
-Послухайте віршик, який так і називається «Пізня осінь»
Слайд № 2,3,4,5,6,7,8 (перегляд слайдів під час читання вчителем вірша)
Пізня осінь
Зірвався вітер, листя розкидає
І по землі розмашисто жене.
На небо чорнахмара насуває,
Ось дощ осінній затяжнийсипне.
Все буде мокнути і мерзнути довкола.
І золото осіннє пропаде.
Та й так земля вже зовсім-зовсім гола —
Ні квіточки ніякої ніде.
І будуть сірі фарбипереважно.
Одного кольоруземля і небеса.
І вітер завиватиме протяжно,
Відійде в спогад осені краса.
Вчитель: На деревах, як ви вже сказали листочків не залишилось, а в мене вони є.
-Коли був сильний вітер, вони залетіли до мене в клас через відкрите вікно. І
виявляється, що кожен листочок не простий, а чарівний, має цікаві завдання
для вас.
ІІ. Основна частина
Вчитель: Ну що? Почнемо? Відправляємося в подорож? А кожна ваша
правильна відповідь буде відзначена смайликом.
(на магнітній дошці та по класу розвішані листочки – вчитель знімає їх і
зачитує завдання.)
Листочок №1
Вправа: «Графічний диктант»
Мета: розвивати наочно-образне мислення, дрібну моторику.
-Для виконання цього завдання нам потрібні: зошити, прості олівці, кольорові
олівці.
Вчитель: Поставте олівець на точку. Від точки: 2 клітинки ліворуч, 2 навскіс
праворуч угору, 5 вниз, 1 праворуч, 4 вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 1 навскіс
ліворуч униз, 2 вниз, 1 навскіс ліворуч униз, 4 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1
вгору, 1 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 навскіс праворуч угору.
-Хто вийшов? (Білочка)
Слайд№9
(графічний малюнок білочки, зроблений вчителем)
-Давайте перевіремо, чи у всіх вийшло правильно.
-А в який колір розфарбовують білочку художники?
-Давайте її розфарбуємо.
Смайлики одержать …
Листочок№2
Вчитель: Подивимось інший листочок. Яке він приніс завдання?
Вправа: «Навпаки»
Мета: розвивати мислення, словниковий запас, уміння добирати протилежні
слова.
-Білочка приготувала нам цікаву історію..
Слайд № 10, 11, 12, 13
-Одного разу, восени, вона збирала по лісу горішки. Весело їй було в лісі.
Вона стрибала с гілки на гілку. Аж раптом почула наша білочка різні слова.
«Що це? – здивувалася вона і застигла на гілочці.
Коли ж вона підвела голову до гори, то побачила, що на сосні сидять два
надзвичайно красивих дятли. Побачивши білочку вони почали ще швидше
вистукувати своїми дзьобами.
Один стукне – лунає слово. Другийстукне – звучить інше слово, протилежне.
-Я зараз буду говорити слова першого дятла, а ви другого-протилежні.
Далеко-близько Радість-горе низький-високий
День-ніч ледачий-працьовитий ворог-друг
Спека-холод здоровий-хворий веселий-сумний
Мінус-плюс брудний-чистий ранок-вечір
Зло-добро гіркий-солодкий осінь-весна
Зима-літо сміється-плаче наступний-попередній
Смайлики одержать …
Листочок№3
(вчитель кидає листочок на підлогу)
Вчитель: - Але наступний листочок упав на підлогу і перервав змагання дятлів.
Він пропонує нам нову вправу, але не розумову, а фізичну.
-Давайте трохи розімнемось.
1) «Україно, ми твоя надія»
2) Вправи на увагу.
Мета: Вчити швидко реагувати на звукові сигнали.
(діти стоять у вільному порядку, по команді ведучого)
 «Зайчата» - діти стрибають;
 «раки» - йдуть спиною вперед;
 «конячки» - стукають ніжками;
 «пташки» - махають руками;
 «лелека» - стоїть на одній нозі;
 «курочки» - ко, ко, ко
3) Вправа для слухняних пальчиків «Пальчикова сім’я»
Мета: розвиток дрібної моторики.
-Оцей пальчик-наш дідусь,
А оцей - бабуся.
-Оцей пальчик – наш татусь.
А оцей – матуся,
-Ну а цей маленький.
Їх синок гарненький.
Смайлики одержать…
Вчитель:Продовжуємо працювати. Подивимось якезавдання приніс нам наступний
листочок.
Листок№4
(Хто з вас був уважний, той скаже мені який по-рахунку цей листочок?)
-Зараз ви всі зрадієте, тому, що цей листочок пропонує вам гру. Яка
називається «Цікава осіння риболовля».
-Хто звас колись вже ловив рибку? Може з татусем або старшим братом?
-А ось і умова гри: уявимо, що ця коробка – річка, а в ній плавають рибки.
Ви прийшли до річки на риболовлю. І зараз дійсно кожен з вас буде мати
нагоду впіймати свою рибку, навіть той хто взагалі немає в цьому ніякого
досвіду.
-Але ця рибка буде не проста, а з завданням яке ви взнаєте пізніше.
Будемо ловити рибу по черзі, так як ви сидите за партами.
Почнемо з Саші. (Хлопчик вудкою ловить рибку)
-А ось і завдання.
*назвати яке це число;
* назвати сусідів цього числа;
*назвати наступне число;
*назвати попереднє число;
*назвати склад числа;
*кого, або що нагадує вам ця цифра
(діти по черзі виконують завдання)
З цим завданням ви впорались добре і одержуєте свої смайлики…
-Діти, подивіться скільки ми зібрали листочків. Давайте порахуємо їх.
-Скажіть мені які геометричні фігури вони вам нагадують?
Смайлики одержать…
ІІІ. Заключний етап
1. Релаксація
Відеоролик («Золота нудьга осені»)
Вчитель: -Зараз сядьте зручно, приготуйтеся поринути в красу золотої осені, яка
вже в минулому. Щоб насолодитися нею ще раз, останній, переглянемо
ролик, уявимо,що ми знаходимось зараз у тому місці, яке ми бачимо.
Почуваємо себе – у спокійному, розслабленому стані. Ви відпочиваєте. Вас
поступово заповнюєпочуття спокою, розслаблення. Роздивіться уважно всі
кольори листочків. Запам’ятайте кожний колір. Відчуйте, як зміни кольорів
(червоний, жовто-гарячий, жовтий, помаранчовий, зелений) дає можливість
радіти вашим душі та тілу. Відчувши повний спокій і задоволення ,
запам’ятайте цей стан.
2. Рефлексія
Ось заняттю вже майже кінець.
Ти був справжній молодець!
Що сподобалось – хвалися,
Засмутило – пожалійся.
(діти висловлюють свої думки з приводу заняття)
3. Підсумок заняття
Вчитель відмічає успіхи дітей.
-А зараз давайте порахуємо смайлики. У кого найбільше смайликів з
написом – відмінно? – той працював найкраще.
З написом – чудово;
З написом- добре;
З написом – молодець;
З написом – гарно?
-Отже ви всі – молодці і на наступному заятті покажете ще більші свої
успіхи.

More Related Content

What's hot

нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчанняOlesea_Moldovan
 
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.Olesea_Moldovan
 
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
 
Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельКовпитська ЗОШ
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмиКоваленко Ірина
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...Ковпитська ЗОШ
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 класAndrey Goroshko
 
Прощання з початковою школою
Прощання з початковою школоюПрощання з початковою школою
Прощання з початковою школоюАлла Макоєдова
 
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Андрей Виноходов
 
методичний
методичнийметодичний
методичнийCshkilniy
 
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.Людмила Шведенко
 
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrish
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrishUkrainskiy jazik-1-kl-gavrish
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrishrobinbad123100
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваЮля Лещишина
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..Cshkilniy
 

What's hot (19)

нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчання
 
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
 
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»
 
Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавель
 
1
11
1
 
вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас
 
Прощання з початковою школою
Прощання з початковою школоюПрощання з початковою школою
Прощання з початковою школою
 
Прощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий класПрощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий клас
 
урок з читання в 2кл.
урок з читання в  2кл.урок з читання в  2кл.
урок з читання в 2кл.
 
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"
 
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент) Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
Уроки позакласного читання 2 клас. Методичний посібник. (Фрагмент)
 
методичний
методичнийметодичний
методичний
 
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
до ювілею сухомлинського курбатова в.в.
 
Урок – свято 1 клас
Урок – свято 1 класУрок – свято 1 клас
Урок – свято 1 клас
 
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrish
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrishUkrainskiy jazik-1-kl-gavrish
Ukrainskiy jazik-1-kl-gavrish
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєва
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..
 

Viewers also liked

проектгр№8
проектгр№8проектгр№8
проектгр№8Irka Sizaya
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорожmolchanovanata
 
презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняттяmolchanovanata
 
у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казкиmolchanovanata
 
подорож країною міркувань
подорож країною міркуваньподорож країною міркувань
подорож країною міркуваньmolchanovanata
 
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24molchanovanata
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткуmolchanovanata
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батькамиiruska_38
 
у світі казки чарівної
у світі казки чарівноїу світі казки чарівної
у світі казки чарівноїmolchanovanata
 
презентация групи "Віночок"
презентация групи "Віночок"презентация групи "Віночок"
презентация групи "Віночок"Галина Савоник
 
презентація старшої групи лісовець
презентація старшої групи лісовецьпрезентація старшої групи лісовець
презентація старшої групи лісовецьAlexsandr24011979
 
Патріотичне виховання дошкільників днз №65
Патріотичне виховання дошкільників днз №65Патріотичне виховання дошкільників днз №65
Патріотичне виховання дошкільників днз №65ShapovalNM
 

Viewers also liked (12)

проектгр№8
проектгр№8проектгр№8
проектгр№8
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорож
 
презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняття
 
у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казки
 
подорож країною міркувань
подорож країною міркуваньподорож країною міркувань
подорож країною міркувань
 
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвитку
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батьками
 
у світі казки чарівної
у світі казки чарівноїу світі казки чарівної
у світі казки чарівної
 
презентация групи "Віночок"
презентация групи "Віночок"презентация групи "Віночок"
презентация групи "Віночок"
 
презентація старшої групи лісовець
презентація старшої групи лісовецьпрезентація старшої групи лісовець
презентація старшої групи лісовець
 
Патріотичне виховання дошкільників днз №65
Патріотичне виховання дошкільників днз №65Патріотичне виховання дошкільників днз №65
Патріотичне виховання дошкільників днз №65
 

Similar to корекційне заняття осіння подорож

відкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавствавідкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавстваCshkilniy
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читанняinnapol
 
Текст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиноюТекст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиноюКовпитська ЗОШ
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.tatyana6221310
 
барви золотої осені
барви золотої осенібарви золотої осені
барви золотої осеніMykytiv
 
закріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникзакріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникольга мищенко
 
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 клас
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 класОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 клас
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 класКовпитська ЗОШ
 
Ознаки зими
Ознаки зимиОзнаки зими
Ознаки зимиSemenuk
 
математика шамрай
математика шамрайматематика шамрай
математика шамрайksuxa_2005
 
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"Ugledar_UVK
 

Similar to корекційне заняття осіння подорож (20)

154
154154
154
 
відкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавствавідкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавства
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читання
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
Текст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиноюТекст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиною
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.
 
барви золотої осені
барви золотої осенібарви золотої осені
барви золотої осені
 
закріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменникзакріплення вивченого матеріалу про іменник
закріплення вивченого матеріалу про іменник
 
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 клас
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 класОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 клас
ОСІНЬ ЙДЕ ПО УКРАЇНІ 2 клас
 
уроки.docx
уроки.docxуроки.docx
уроки.docx
 
Ознаки зими
Ознаки зимиОзнаки зими
Ознаки зими
 
479,23.docx
479,23.docx479,23.docx
479,23.docx
 
математика шамрай
математика шамрайматематика шамрай
математика шамрай
 
86
8686
86
 
215
215215
215
 
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
Семинар "Комунікативні технології в початковій школі"
 
Integrated lesson
Integrated lessonIntegrated lesson
Integrated lesson
 
Мовні скарби прикметника
Мовні скарби прикметникаМовні скарби прикметника
Мовні скарби прикметника
 
мовні скарби прикметника
мовні скарби прикметникамовні скарби прикметника
мовні скарби прикметника
 
Які в осені прикмети?
Які в осені прикмети?Які в осені прикмети?
Які в осені прикмети?
 

More from molchanovanata

вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школіmolchanovanata
 
мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчанняmolchanovanata
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомmolchanovanata
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхmolchanovanata
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомmolchanovanata
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовленняmolchanovanata
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатиmolchanovanata
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейmolchanovanata
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинкиmolchanovanata
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахmolchanovanata
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группmolchanovanata
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группыmolchanovanata
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2molchanovanata
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяmolchanovanata
 

More from molchanovanata (19)

вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
 
жовтень
жовтеньжовтень
жовтень
 
мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчання
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другом
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
 
Shulgenko
ShulgenkoShulgenko
Shulgenko
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовлення
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читати
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітей
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинки
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словах
 
публикация
публикацияпубликация
публикация
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности групп
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группы
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
Таблиця
ТаблицяТаблиця
Таблиця
 
буклет1
буклет1буклет1
буклет1
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентація
 

корекційне заняття осіння подорож

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Осіння подорож (Відкрите заняття з корекції) Підготувала вчитель-дефектолог, спеціаліст вищої категорії Лєонова Т.В. Знам’янка 2014рік
  • 2. Тема: «Осінняподрож» Мета: розвиток уваги, наочно-образного мислення, пам’яті, дрібної моторики, удосконалення мисленнєвих процесів. Розвиток творчої активності, ознайомлення з першими методами ейдетики. Обладнання: малюнки листочків, дятлів, рибок; мультимедійна презентація; відеоролик фізкультхвилинки: « Україно, ми твоя надія»; відеоролик для релаксації: «Золота нудьга осені»; вудка; зошити, прості олівці, кольорові олівці; малюнок цифрового перекодування чисел. Хід заняття І. Вступна частина - Діти, давайте привітаємось з нашими гостями. - Я, діти, дуже рада вас бачити і хочу привітатись з усіма вами і кожним особисто. Для цього покладіть ручки долоньками догори. (Вчитель підходить до кожного, накриває своїми долонями долоньки дитини і, дивлячись в очі та усміхаючись, вітається називаючи дитину на ім’я.) Дитина у відповідь теж вітається, називаючи педагога на ім’я та по –батькові. -Сьогодніми будемо подорожувати. А дізнатися яку саме подорож оберемо, нам допоможе загадка. Каплі з неба, дахів, стріх. Дощ холодний, перший сніг. Почорнів без листя сад. Що за місяць? (Листопад) Вчитель: Правильно, ми з вами будемо подорожувати саме місяцем Листопадом. -Хоча ще по календарю зима не настала, а насправді зараз останній місяць осені, але ми вже спостерігаємо перші ознаки зими – випав перший сніг, а зараз нічні заморозки, та й вдень незвично холодно. -Отже можемо сказати, що кінець листопада відкриває ворота в зиму. Ви згодні зі мною?
  • 3. -А чи залишилось на деревах листя? (Ні) -А як називається така осінь, коли облетіло листя з дерев, випав перший сніг та вдарив перший морозець? (Пізня осінь) -Послухайте віршик, який так і називається «Пізня осінь» Слайд № 2,3,4,5,6,7,8 (перегляд слайдів під час читання вчителем вірша) Пізня осінь Зірвався вітер, листя розкидає І по землі розмашисто жене. На небо чорнахмара насуває, Ось дощ осінній затяжнийсипне. Все буде мокнути і мерзнути довкола. І золото осіннє пропаде. Та й так земля вже зовсім-зовсім гола — Ні квіточки ніякої ніде. І будуть сірі фарбипереважно. Одного кольоруземля і небеса. І вітер завиватиме протяжно, Відійде в спогад осені краса. Вчитель: На деревах, як ви вже сказали листочків не залишилось, а в мене вони є.
  • 4. -Коли був сильний вітер, вони залетіли до мене в клас через відкрите вікно. І виявляється, що кожен листочок не простий, а чарівний, має цікаві завдання для вас. ІІ. Основна частина Вчитель: Ну що? Почнемо? Відправляємося в подорож? А кожна ваша правильна відповідь буде відзначена смайликом. (на магнітній дошці та по класу розвішані листочки – вчитель знімає їх і зачитує завдання.) Листочок №1 Вправа: «Графічний диктант» Мета: розвивати наочно-образне мислення, дрібну моторику. -Для виконання цього завдання нам потрібні: зошити, прості олівці, кольорові олівці. Вчитель: Поставте олівець на точку. Від точки: 2 клітинки ліворуч, 2 навскіс праворуч угору, 5 вниз, 1 праворуч, 4 вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 1 навскіс ліворуч униз, 2 вниз, 1 навскіс ліворуч униз, 4 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 вгору, 1 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 навскіс праворуч угору. -Хто вийшов? (Білочка) Слайд№9 (графічний малюнок білочки, зроблений вчителем) -Давайте перевіремо, чи у всіх вийшло правильно. -А в який колір розфарбовують білочку художники? -Давайте її розфарбуємо. Смайлики одержать …
  • 5. Листочок№2 Вчитель: Подивимось інший листочок. Яке він приніс завдання? Вправа: «Навпаки» Мета: розвивати мислення, словниковий запас, уміння добирати протилежні слова. -Білочка приготувала нам цікаву історію.. Слайд № 10, 11, 12, 13 -Одного разу, восени, вона збирала по лісу горішки. Весело їй було в лісі. Вона стрибала с гілки на гілку. Аж раптом почула наша білочка різні слова. «Що це? – здивувалася вона і застигла на гілочці. Коли ж вона підвела голову до гори, то побачила, що на сосні сидять два надзвичайно красивих дятли. Побачивши білочку вони почали ще швидше вистукувати своїми дзьобами. Один стукне – лунає слово. Другийстукне – звучить інше слово, протилежне. -Я зараз буду говорити слова першого дятла, а ви другого-протилежні. Далеко-близько Радість-горе низький-високий День-ніч ледачий-працьовитий ворог-друг Спека-холод здоровий-хворий веселий-сумний Мінус-плюс брудний-чистий ранок-вечір Зло-добро гіркий-солодкий осінь-весна Зима-літо сміється-плаче наступний-попередній Смайлики одержать … Листочок№3 (вчитель кидає листочок на підлогу)
  • 6. Вчитель: - Але наступний листочок упав на підлогу і перервав змагання дятлів. Він пропонує нам нову вправу, але не розумову, а фізичну. -Давайте трохи розімнемось. 1) «Україно, ми твоя надія» 2) Вправи на увагу. Мета: Вчити швидко реагувати на звукові сигнали. (діти стоять у вільному порядку, по команді ведучого)  «Зайчата» - діти стрибають;  «раки» - йдуть спиною вперед;  «конячки» - стукають ніжками;  «пташки» - махають руками;  «лелека» - стоїть на одній нозі;  «курочки» - ко, ко, ко 3) Вправа для слухняних пальчиків «Пальчикова сім’я» Мета: розвиток дрібної моторики. -Оцей пальчик-наш дідусь, А оцей - бабуся. -Оцей пальчик – наш татусь. А оцей – матуся, -Ну а цей маленький. Їх синок гарненький. Смайлики одержать… Вчитель:Продовжуємо працювати. Подивимось якезавдання приніс нам наступний листочок. Листок№4 (Хто з вас був уважний, той скаже мені який по-рахунку цей листочок?) -Зараз ви всі зрадієте, тому, що цей листочок пропонує вам гру. Яка називається «Цікава осіння риболовля».
  • 7. -Хто звас колись вже ловив рибку? Може з татусем або старшим братом? -А ось і умова гри: уявимо, що ця коробка – річка, а в ній плавають рибки. Ви прийшли до річки на риболовлю. І зараз дійсно кожен з вас буде мати нагоду впіймати свою рибку, навіть той хто взагалі немає в цьому ніякого досвіду. -Але ця рибка буде не проста, а з завданням яке ви взнаєте пізніше. Будемо ловити рибу по черзі, так як ви сидите за партами. Почнемо з Саші. (Хлопчик вудкою ловить рибку) -А ось і завдання. *назвати яке це число; * назвати сусідів цього числа; *назвати наступне число; *назвати попереднє число; *назвати склад числа; *кого, або що нагадує вам ця цифра (діти по черзі виконують завдання) З цим завданням ви впорались добре і одержуєте свої смайлики… -Діти, подивіться скільки ми зібрали листочків. Давайте порахуємо їх. -Скажіть мені які геометричні фігури вони вам нагадують? Смайлики одержать… ІІІ. Заключний етап 1. Релаксація Відеоролик («Золота нудьга осені») Вчитель: -Зараз сядьте зручно, приготуйтеся поринути в красу золотої осені, яка вже в минулому. Щоб насолодитися нею ще раз, останній, переглянемо ролик, уявимо,що ми знаходимось зараз у тому місці, яке ми бачимо. Почуваємо себе – у спокійному, розслабленому стані. Ви відпочиваєте. Вас
  • 8. поступово заповнюєпочуття спокою, розслаблення. Роздивіться уважно всі кольори листочків. Запам’ятайте кожний колір. Відчуйте, як зміни кольорів (червоний, жовто-гарячий, жовтий, помаранчовий, зелений) дає можливість радіти вашим душі та тілу. Відчувши повний спокій і задоволення , запам’ятайте цей стан. 2. Рефлексія Ось заняттю вже майже кінець. Ти був справжній молодець! Що сподобалось – хвалися, Засмутило – пожалійся. (діти висловлюють свої думки з приводу заняття) 3. Підсумок заняття Вчитель відмічає успіхи дітей. -А зараз давайте порахуємо смайлики. У кого найбільше смайликів з написом – відмінно? – той працював найкраще. З написом – чудово; З написом- добре; З написом – молодець; З написом – гарно? -Отже ви всі – молодці і на наступному заятті покажете ще більші свої успіхи.