1. Розробка уроку
з математики, 6 клас
за темою:
«Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами»
(Подорож математичним океаном)
2. Тема уроку: «Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами» (Подорож
математичним океаном)
Мета: удосконалити вміння учнів виконувати дії зі звичайними дробами,
систематизувати й узагальнити знання з теми; розвивати логічне мислення, вміння
правильно висловлювати думку, самостійно застосовувати набуті знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями, роздавальний матеріал.
Епіграф уроку:
Вчитись можна тільки весело….
Щоб перетравлювати знання потрібно
поглинати їх з апетитом.
Анатоль Франс
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель. Відомий французький письменник XIX ст. Анатоль Франс одного
разу зауважив: «Вчитись можна тільки весело... Щоб перетравлювати знання,
потрібно поглинати їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф уроку, на
якому ви не просто зможете пригадати матеріал із теми «Дії зі звичайними
дробами», але, я сподіваюсь, цікаво і з користю проведете цей урок.
Сьогодні ми вирушаємо в захопливу подорож математичним океаном. Для
цієї подорожі нам потрібен корабель та екіпаж корабля: капітан, штурман і
боцман.
А хто найбільше відповідає цій ролі, ми перевіримо, виконавши перші два
завдання, зазначені на карточці завдань, яка символізує карту нашої
подорожі. Кожне із запропонованих вам завдань є символічним острівцем або
портом. Маршрут складний, нам можуть зустрітися підводні рифи, айсберг,
мілина, нас можуть захопити в полон пірати, можемо потрапити у шторм.
Сподіваюся, що ці перешкоди не зіб'ють вас зі шляху. Але ж на борту нашого
корабля є ще й пасажири, тому ми повинні зберігати їхні життя до кінця
подорожі. Ну що вирушаємо!
ІІ. Актуалізація опорних знань
«Пошук екіпажу корабля»
Заповніть ланцюжок
Учитель. Ви довели, що можете вирушати в подорож. Тож, як кажуть,
щасливого плавання! На ваших партах відкриваються завдання, у записі
яких припущено помилки. Знайдіть та виправте їх.
3. Гра «Знайди помилку»
Приклад
Позначка Приклад
Позначка
ІІІ. Застосування знань, умінь і навичок
«Підводні рифи»
Учитель. Тривога! Ми з вами приблизилися до підводних рифів! Але з таким
капітаном, боцманом та штурманом нам не страшні жодні рифи.
Кожен із рифів у нашому математичному океані – це рівняння. Розв’язати правильно
рівняння означає оминути риф.
Розв’яжіть рівняння.
1)
2)
3)
Ви молодці! Ми оминули підводні рифи, тож пливемо далі.
«Подорож триває»
Учитель. Море спокійне, але щоб не збитися з курсу, потрібно весь час стежити за
напрямком руху. Тож перевіримо, як ви вмієте обчислювати
Виконайте дії:
1.
2.
4. «У полоні в піратів»
Учитель. Поки пливли спокійним морем, ми втратили пильність. Нас захопили в
полон пірати. Вони вимагають, щоб ми розв’язали задачу, інакше погрожують не
випустити нас із полону.
Задача. Із двох місць назустріч один одному на моторних човнах виїхали два пірати.
Швидкість першого – 21
, що складає
містами, якщо вони зустрілися через
швидкості другого. Яка відстань між
год.
«Шторм»
Учитель. Задачу ви розв’язали правильно, тож ми вільні і можемо рухатися далі. Але
радіти рано, бо море неспокійне – до нас наближається шторм. Не будемо чекати,
поки шторм атакує нас. Атакуймо його першими.
По черзі розв’яжіть приклади і складіть слово з букв, що стоять на місці цифр. Яке
слово дістали?
1)
4)
2)
5)
3)
1
М
2
І
3 4
Ю М
5
О
6
П
7
Ь
8
Ц
9
Л
10 11 12
Д К Е
6)
7)
IV. Підсумок уроку
Учитель. Ось і закінчилася подорож. Ми повернулися додому живі та здорові. А
тепер я хочу почути, що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці, а що можно
змінити на краще.
Що ми робили на уроці?
Чи досягли нашої мети?
Домашнє завдання
За підручником(Математика 6 клас. Автори Г.П. Бевз, В.Г. Бевз) виконати завдання
№477(г)
№ 478(г)
№537