5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
7 клас. Морзе. Урок 14. Алгоритми з розгалуженням
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №14
Тема. Алгоритми з розгалуженням.
Мета:
навчальна: ознайомити з алгоритмічною структурою розгалуження,
навчити складати та виконувати алгоритми з розгалуженням, у
визначеному навчальному середовищі;
розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення; пам’ять,
творчу уяву;
виховна: формувати вміння користуватися набутими знаннями і
розширювати їх, прищеплювати навички самостійної роботи на
комп’ютері.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Програмне забезпечення:Scratch.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовностіучнів до уроку
ІІ. Перевірка домашньогозавдання
Тестування у програмі MyTestX
Знайти помилки в алгоритмах та встановити правильну послідовність дій
— У яких відомих вам програмних середовищах можна виконати зазначені
алгоритми? (Paint та PowerPoint).
ІІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності
— Кожен виконавець має своюсистемукоманд. З цих команд можна скласти
алгоритм. Алгоритм виконують у певному місці, яке називають середовищем
виконання алгоритму.
2. Уважно розгляньтерисункита вкажіть місце виконання алгоритму:
— У чому полягає відмінність між останніми двома рисунками?
— Алгоритми можна виконувати не лише в реальних середовищах, а й у
віртуальних. Це можуть бути середовища різних програм, а також спеціальні
навчальні середовищавиконання алгоритмів. З одним із таких навчальних середовищ
ви ознайомитеся на сьогоднішньому уроці.
IV. Вивченнянового матеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником:§ 15.
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь
Практичнезавдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 103-104
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
Гра «Чарівні окуляри»
Крізь ці окуляри можна побачити лише добрі риси характеру Рудого кота.
Підберіть слова-характеристикидля нашого героя на кожнулітеру назвисередовища,
у якому він живе:
С — симпатичний;
К — кумедний;
Р — радісний;
Е — ерудований;
Т — товариський;
Ч — чесний.
VІІI. Домашнєзавдання
Підручник § 15 ст. 98-106
ІХ Оцінюванняроботи учнів