1. Клас: 6
Тема уроку: Урок вікторина «Комп’ютерні мережі»
Мета уроку:
- навчальна: повторити раніше вивчений матеріал, зміцнити знання учнів з теми
«Комп'ютерні мережі», забезпечити засвоєння основних прийомів безпечної
роботи в мережі Інтернет;
- розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, комунікативні навички, уміння
спостерігати і робити логічні висновки, уміння раціонально використовувати
комп’ютер для пошуку та опрацювання інформації, сприяти формуванню
соціальної компетентності;
- виховна: формувати інформаційну культуру, сприяти позитивному ставленню
учнів до навчально-пізнавальної діяльності, розвивати цікавість до предмета,
заохочувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки та дотримання правил
безпеки життєдіяльності.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації.
Обладнання та матеріали: інтерактивна дошка, програмне забезпечення SMART
Notebook.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Доброго дня. Для початку я попрошу вас самих сформувати тему нашого уроку,
а у якості підказки пропоную вам «Хмару слів». Уважно роздивіться слова, з яких
складено хмару і назвіть поняття, що їх об’єднує.
Отже, сьогодні на уроці ми підведемо підсумки з розділу «Комп’ютерні мережі»,
який ми вивчали протягом останніх уроків. Також ми закріпимо вміння працювати з
цікавим та корисним Інтернет-сервісом www.learningapps.org.
Розпочнемо з повторення техніки безпеки. Перейдемо за посиланням
https://learningapps.org/1293380
2. ІІ. Підготовчий етап.
Гра-вікторина «Комп’ютерні мережі». Пояснення правил гри, формування
груп і розміщення їх у класі, обирання журі (2-3 вчителі, можливо, учні),
пояснення методів оцінювання та послідовності проведення гри.
- Нам потрібно об’єднатись у дві групи, обираючи номер кульки, а також назвати
свої команди.
11. V. Домашнє завдання
Повторити розділ 5. Виконати завдання з робочого зошита на
сторінці 63 ( за підручником Інформатика 6 клас, Н. В. Морзе, О. В. Барна).
Скласти кросворд із термінів, які використовували сьогодні на уроці.