SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 1
Урок №2
Дата
Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання,
передавання, пошук повідомлень та пристрої для їх
підтримки.
Мета: навчальна – сформувати поняття про інформаційні
процеси;
розвивальна – формувати вмінняузагальнювати;
виховна – виховувати відповідальність, самостійність,
інформаційнукультуру учнів.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання
та
наочність:
комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система
Windows 7), навчальна презентація (Урок_2.pptx),
мультимедійнадошка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
 привітання
Добрий день! Вітаю всіх присутніх.
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів доуроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Інформаційне лото
Складітьреченняз двох частин картки.
Інформація— це… дані про оточення, необхідні для
розв’язанняпроблеми
Інформацію передають… за допомогою повідомлень
Інформаціясприймається людиною… через органи чуття
Текстова інформація… відображаєтьсяувигляді текстів
Графічна інформація —це… картинки, рисунки, графіки, діаграм,
схеми тощо
Звукова інформація — це… усне мовлення, музичнікомпозиції,
мелодії, шумові ефекти
Умовні жести та сигнали — це… міміка, сигналирегулювальника на
перехресті
Комбінована, абомультимедійна інформація, що утворюється як
комбінаціярізних видів інформації
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 2
Тестування «Якою повинна бути інформація» (перевірка знання
властивостейінформації)
Поставтепозначкунавпроти відповідної властивості інформації.
ІІІ.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя або самостійна робота учнів з джерелом
інформації
— Поясніть, як ви розумієтепоняття «інформатика».
Інформатика нерозривно пов’язана з інформаційними процесами, бо
вивчає їх. Зверніть увагу на означення поняття «інформатика». У ньому ви
побачитеосновні інформаційні процеси, які й вивчаєінформатика.
Інформаційні процеси — обмін відомостями між людьми, людиною та
пристроєм, пристроєм та пристроєм, обмін сигналами між живою та
неживою природою, у тваринномуі рослинномусвіті.
Перелічимо інформаційні процеси, побудувавши в зошитах схему
«Інформаційніпроцеси».
Передаванняінформації
Інформація передається через канали зв’язку від джерела до споживача
(одержувача).
За канали зв’язку можуть правити комп’ютерні мережі (локальні,
інтернет), засоби телекомунікації (телефонні лінії, радіотелефони,
мобільний зв’язок), а також зовнішні накопичувачіінформації.
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 3
Розглянемоце схематичнота на прикладі.
— Як ви вважаєте, що ще може бути джерелом інформації, а що
споживачем? (Відповідіучнів.)
Учитель схематично на дошці проводить узагальнення відповідей
учнів.
— Розглянемо способи передавання інформації за допомогою схеми та
прикладів.
Від людини до людини
Від людини до пристрою
Від пристрою до людини
Від пристрою до пристрою
Для інформації важлива форма її подання. Звичніше виражати
інформацію природною мовою спілкування. Одна й та сама інформація
може мати різні форми, наприклад відомості про погоду можуть бути
висловлені російською або українською мовою, надруковані в газеті чи
передані по радіо.
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового
напруження (Варіант 2)
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 4
IV. Усвідомленнянабутих знань
Фронтальне опитування
1. Як ви розумієтепоняття «інформаційні процеси»?
2. Які ви знаєтеінформаційніпроцеси?
3. Які є способи передаванняінформації?
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(Варіант 1)
V. Засвоєння знань, формування вмінь
Робота за підручником
Робота за підручником Автор підручника Морзе
Н. В., Барна О. В.,
Вембер В. П.,
Кузьмінська О. Г.,
Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко
Т. І., Чернікова Л. А.,
Шакотько В. В.
Параграф 5 3 1.2
Номер завдання 5 3 1-4, 8
Додаткове завдання
Заповнітьтаблицю, вписавши власні приклади докожного процесу.
Інформаційні процеси Приклади
Орієнтовні відповіді
Інформаційні процеси Приклади
Збереженняінформації Запис у зошиті
Пошук Робота зі словником
Збиранняінформації Підготовка до огляду новин
Обробка Редагування фотографій
Передавання Розмова по телефону
Подання Оформленнястінгазети
Захист Встановленняпароля
VIII.Підсумки уроку
Рефлекія
Наприклад, учням пропонують закінчити речення: «Для мене сьогодні
важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в
майбутньомудізнатисьпро..., навчитись…».
ІХ. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповіднийпараграфпідручника. Конспект уроку.
2. Завданняза підручником
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 5
Робота за підручником Автор підручника Морзе
Н. В., Барна О. В., Вембер
В. П., Кузьмінська О. Г.,
Саражинська Н. А.
Ривкінд Й. Я., Лисенко
Т. І., Чернікова Л. А.,
Шакотько В. В.
Параграф 2 1.2
Номер завдання 6 7
3. Додаткове завдання
Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та
недостовірної, актуальної та неактуальної.
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 6
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ПІД ЧАС
НАВЧАННЯ В КАБІНЕТАХ ІНФОРМАТИКИ
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКСВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЗОРОВОЇВТОМИ
Вправи виконують, сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті,
погляд — прямо, відвернувшисьвід комп’ютера.
Варіант 1
1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо,
додолу-прямобез затримки в кожномуположенні.Повторити5 разів і 5
разів у зворотномунапрямку.
2. Заплющити очі на рахунок«раз-два», розплющити очі і подивитисяна
кінчикноса на рахунок«три-чотири».
3. Кругові рухи очей: до 5 кругів уліво і вправо.
Варіант 2
1. Швидкокліпати очима протягом 15 с.
2. Заплющити очі. Не відкриваючиочей, начебтоподивитисяліворуч на
рахунок«раз-чотири», повернутисяу вихіднеположення. Таксамо
подивитисяправоруч на рахунок«п’ять-вісім» і повернутисяу вихідне
положення. Повторити 5 разів.
3. Спокійнопосидіти із заплющеними очима, розслабившись, протягом 5
с.
ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ
Варіант 1
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому
положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці.
Повторити вправу5 разів.
2. Повільноі плавноопустити підборіддя, залишатисяв такому
положенні 2–3 с і розслабитися.
3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити
їх додолу, розслабити. Вправуповторити 5 разів.
4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки,
залишатисяв такомуположенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити
вправу5 разів.
№2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас
Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 7
Варіант 2
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутисяна стільці,
зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючи
плечі. Повторити 5 разів.
2. Зробити нахилиі повороти голови. Повторити 5 разів.
3. Зробити легкий самомасаж обличчяі кисті руки протягом 3–5 с.
Варіант 3
Вихіднеположення — стоячи, ноги разом, руки вниз.
1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих.
2. Схрестити руки перед грудьми, міцнообхопити себе за плечі,
повторити 5 разів.
3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с.
4. Те саменазад. Дихати рівномірно.

More Related Content

What's hot

2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютериДмитро Загура
 
5 клас урок 6
5 клас урок 65 клас урок 6
5 клас урок 6Iren50
 
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік) Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік) 12Балів ГДЗ
 
урок 15 Від абака до нетбука
урок 15  Від абака до нетбукаурок 15  Від абака до нетбука
урок 15 Від абака до нетбукаОксана Кикоть
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021NoName520
 
сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильнаLiliya_Zbarovska
 
Inform4a
Inform4aInform4a
Inform4atujh88
 

What's hot (15)

урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
2 клас. Корнієнко. Урок 2. Сучасні комп'ютери
 
частина_1
частина_1частина_1
частина_1
 
інформатика
інформатикаінформатика
інформатика
 
2 клас урок 14 інформаційні процеси
2 клас урок 14 інформаційні процеси2 клас урок 14 інформаційні процеси
2 клас урок 14 інформаційні процеси
 
урок 18
урок 18урок 18
урок 18
 
5 клас урок 6
5 клас урок 65 клас урок 6
5 клас урок 6
 
Вставлення зображень у текстовий документ. (конспект)
Вставлення зображень у текстовий документ. (конспект)Вставлення зображень у текстовий документ. (конспект)
Вставлення зображень у текстовий документ. (конспект)
 
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік) Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас Є. О. Лодатко, О. В. Мочула, Г. П. Яріш (2021 рік)
 
урок 15 Від абака до нетбука
урок 15  Від абака до нетбукаурок 15  Від абака до нетбука
урок 15 Від абака до нетбука
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
 
сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильна
 
2 клас урок 8 робочий стіл
2 клас урок 8 робочий стіл2 клас урок 8 робочий стіл
2 клас урок 8 робочий стіл
 
Lesson2
Lesson2Lesson2
Lesson2
 
Inform4a
Inform4aInform4a
Inform4a
 

Viewers also liked

Prediction of soil liquefaction using genetic programming
Prediction of soil liquefaction using genetic programmingPrediction of soil liquefaction using genetic programming
Prediction of soil liquefaction using genetic programmingAhmed Ebid
 
journal club
journal clubjournal club
journal clubLei Shi
 
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressed
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressedEscaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressed
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressedJavier Albuja
 
Img190 07 enero 2016
Img190 07 enero 2016Img190 07 enero 2016
Img190 07 enero 2016Javier Albuja
 
Demographics of Substance Abuse
Demographics of Substance AbuseDemographics of Substance Abuse
Demographics of Substance AbuseGet Real Recovery
 
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaTema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaJoseAngelSotocaPulpon
 
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016Clara Crosa Galant
 
David Hirschey MP Model
David Hirschey MP ModelDavid Hirschey MP Model
David Hirschey MP ModelDavid Hirschey
 
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaTema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaJoseAngelSotocaPulpon
 
Library new books, oct 2015
Library new books, oct 2015Library new books, oct 2015
Library new books, oct 2015jplemley
 
Fotografía, en su máxima expresión
Fotografía, en su máxima expresiónFotografía, en su máxima expresión
Fotografía, en su máxima expresiónAndrea Jumbo
 
Soalan bm t4 kertas 2
Soalan bm  t4  kertas 2Soalan bm  t4  kertas 2
Soalan bm t4 kertas 2fieza848
 
Инструкция сигвеи Q7 Q6
Инструкция сигвеи Q7 Q6Инструкция сигвеи Q7 Q6
Инструкция сигвеи Q7 Q6Сергей К.
 

Viewers also liked (20)

cv kkd
cv kkdcv kkd
cv kkd
 
Prediction of soil liquefaction using genetic programming
Prediction of soil liquefaction using genetic programmingPrediction of soil liquefaction using genetic programming
Prediction of soil liquefaction using genetic programming
 
journal club
journal clubjournal club
journal club
 
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressed
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressedEscaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressed
Escaneo 2 parcial introduccion ilovepdf-compressed
 
Img190 07 enero 2016
Img190 07 enero 2016Img190 07 enero 2016
Img190 07 enero 2016
 
Demographics of Substance Abuse
Demographics of Substance AbuseDemographics of Substance Abuse
Demographics of Substance Abuse
 
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaTema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
 
Samba server
Samba serverSamba server
Samba server
 
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016
Uncem PSR - Le misure per Comuni e Unioni montane - Biella 7 giungo 2016
 
David Hirschey MP Model
David Hirschey MP ModelDavid Hirschey MP Model
David Hirschey MP Model
 
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad ContemporáneaTema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
Tema 3 Los Inicios de la Edad Contemporánea
 
Tema 9 La Edad Moderna
Tema 9 La Edad ModernaTema 9 La Edad Moderna
Tema 9 La Edad Moderna
 
The Human Body and Reprodution
The Human Body and ReprodutionThe Human Body and Reprodution
The Human Body and Reprodution
 
Library new books, oct 2015
Library new books, oct 2015Library new books, oct 2015
Library new books, oct 2015
 
Fotografía, en su máxima expresión
Fotografía, en su máxima expresiónFotografía, en su máxima expresión
Fotografía, en su máxima expresión
 
Semiótica de la arquitectura
Semiótica de la arquitecturaSemiótica de la arquitectura
Semiótica de la arquitectura
 
Soalan bm t4 kertas 2
Soalan bm  t4  kertas 2Soalan bm  t4  kertas 2
Soalan bm t4 kertas 2
 
Activities i like
Activities i likeActivities i like
Activities i like
 
Инструкция сигвеи Q7 Q6
Инструкция сигвеи Q7 Q6Инструкция сигвеи Q7 Q6
Инструкция сигвеи Q7 Q6
 
MoonAnalysis
MoonAnalysisMoonAnalysis
MoonAnalysis
 

Similar to №2 інформаційні процеси

5 клас урок 2
5 клас урок 25 клас урок 2
5 клас урок 2doippo123
 
9 i m_u
9 i m_u9 i m_u
9 i m_uUA7009
 
туикиуциуми
туикиуциумитуикиуциуми
туикиуциумиSergii Perun
 
Informatika 9-klas-morze-vember
Informatika 9-klas-morze-vemberInformatika 9-klas-morze-vember
Informatika 9-klas-morze-vemberfreegdz
 
Informatyka 9-klas-morze
Informatyka 9-klas-morzeInformatyka 9-klas-morze
Informatyka 9-klas-morzekreidaros1
 
9 информ морзе_вембер_2009_укр
9 информ морзе_вембер_2009_укр9 информ морзе_вембер_2009_укр
9 информ морзе_вембер_2009_укрAira_Roo
 
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.Nikolay Shaygorodskiy
 
9 i m_u
9 i m_u9 i m_u
9 i m_u4book
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми24111962t
 
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...Яковишина Аліна
 
5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf4book9kl
 
10 in b_2018
10 in b_201810 in b_2018
10 in b_20184book
 
Informatyka 5klas ryvkind
Informatyka 5klas ryvkindInformatyka 5klas ryvkind
Informatyka 5klas ryvkindEkaterina Gulya
 
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013Артём Бондаренко
 
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.Nikolay Shaygorodskiy
 
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.ЯVsimPPT
 

Similar to №2 інформаційні процеси (20)

Less2
Less2Less2
Less2
 
5 клас урок 2
5 клас урок 25 клас урок 2
5 клас урок 2
 
5 клас інформатика. всі уроки
5 клас інформатика. всі уроки5 клас інформатика. всі уроки
5 клас інформатика. всі уроки
 
9 i m_u
9 i m_u9 i m_u
9 i m_u
 
туикиуциуми
туикиуциумитуикиуциуми
туикиуциуми
 
Informatika 9-klas-morze-vember
Informatika 9-klas-morze-vemberInformatika 9-klas-morze-vember
Informatika 9-klas-morze-vember
 
Informatyka 9-klas-morze
Informatyka 9-klas-morzeInformatyka 9-klas-morze
Informatyka 9-klas-morze
 
9 информ морзе_вембер_2009_укр
9 информ морзе_вембер_2009_укр9 информ морзе_вембер_2009_укр
9 информ морзе_вембер_2009_укр
 
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.
Інформатика 9 клас. Морзе Н.В.
 
9 i m_u
9 i m_u9 i m_u
9 i m_u
 
9
99
9
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми
 
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...
Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житті сучасн...
 
5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf
 
Sholoxova
SholoxovaSholoxova
Sholoxova
 
10 in b_2018
10 in b_201810 in b_2018
10 in b_2018
 
Informatyka 5klas ryvkind
Informatyka 5klas ryvkindInformatyka 5klas ryvkind
Informatyka 5klas ryvkind
 
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013
Іnformatika 5-klas_ruvkind_lusenko_chernikova_shakotko_2013
 
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.
Інформатика 5 клас. Ривкінд Й.Я.
 
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 5 класу. Ривкінд Й.Я
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (6)

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

№2 інформаційні процеси

  • 1. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 1 Урок №2 Дата Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передавання, пошук повідомлень та пристрої для їх підтримки. Мета: навчальна – сформувати поняття про інформаційні процеси; розвивальна – формувати вмінняузагальнювати; виховна – виховувати відповідальність, самостійність, інформаційнукультуру учнів. Тип уроку: комбінований. Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система Windows 7), навчальна презентація (Урок_2.pptx), мультимедійнадошка. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап  привітання Добрий день! Вітаю всіх присутніх.  перевірка присутніх  перевірка готовності учнів доуроку ІІ. Актуалізація опорних знань Інформаційне лото Складітьреченняз двох частин картки. Інформація— це… дані про оточення, необхідні для розв’язанняпроблеми Інформацію передають… за допомогою повідомлень Інформаціясприймається людиною… через органи чуття Текстова інформація… відображаєтьсяувигляді текстів Графічна інформація —це… картинки, рисунки, графіки, діаграм, схеми тощо Звукова інформація — це… усне мовлення, музичнікомпозиції, мелодії, шумові ефекти Умовні жести та сигнали — це… міміка, сигналирегулювальника на перехресті Комбінована, абомультимедійна інформація, що утворюється як комбінаціярізних видів інформації
  • 2. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 2 Тестування «Якою повинна бути інформація» (перевірка знання властивостейінформації) Поставтепозначкунавпроти відповідної властивості інформації. ІІІ.Вивчення нового матеріалу Пояснення вчителя або самостійна робота учнів з джерелом інформації — Поясніть, як ви розумієтепоняття «інформатика». Інформатика нерозривно пов’язана з інформаційними процесами, бо вивчає їх. Зверніть увагу на означення поняття «інформатика». У ньому ви побачитеосновні інформаційні процеси, які й вивчаєінформатика. Інформаційні процеси — обмін відомостями між людьми, людиною та пристроєм, пристроєм та пристроєм, обмін сигналами між живою та неживою природою, у тваринномуі рослинномусвіті. Перелічимо інформаційні процеси, побудувавши в зошитах схему «Інформаційніпроцеси». Передаванняінформації Інформація передається через канали зв’язку від джерела до споживача (одержувача). За канали зв’язку можуть правити комп’ютерні мережі (локальні, інтернет), засоби телекомунікації (телефонні лінії, радіотелефони, мобільний зв’язок), а також зовнішні накопичувачіінформації.
  • 3. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 3 Розглянемоце схематичнота на прикладі. — Як ви вважаєте, що ще може бути джерелом інформації, а що споживачем? (Відповідіучнів.) Учитель схематично на дошці проводить узагальнення відповідей учнів. — Розглянемо способи передавання інформації за допомогою схеми та прикладів. Від людини до людини Від людини до пристрою Від пристрою до людини Від пристрою до пристрою Для інформації важлива форма її подання. Звичніше виражати інформацію природною мовою спілкування. Одна й та сама інформація може мати різні форми, наприклад відомості про погоду можуть бути висловлені російською або українською мовою, надруковані в газеті чи передані по радіо. Проведення комплексу вправ для зняття м’язового напруження (Варіант 2)
  • 4. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 4 IV. Усвідомленнянабутих знань Фронтальне опитування 1. Як ви розумієтепоняття «інформаційні процеси»? 2. Які ви знаєтеінформаційніпроцеси? 3. Які є способи передаванняінформації? Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1) V. Засвоєння знань, формування вмінь Робота за підручником Робота за підручником Автор підручника Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В. Параграф 5 3 1.2 Номер завдання 5 3 1-4, 8 Додаткове завдання Заповнітьтаблицю, вписавши власні приклади докожного процесу. Інформаційні процеси Приклади Орієнтовні відповіді Інформаційні процеси Приклади Збереженняінформації Запис у зошиті Пошук Робота зі словником Збиранняінформації Підготовка до огляду новин Обробка Редагування фотографій Передавання Розмова по телефону Подання Оформленнястінгазети Захист Встановленняпароля VIII.Підсумки уроку Рефлекія Наприклад, учням пропонують закінчити речення: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньомудізнатисьпро..., навчитись…». ІХ. Домашнє завдання 1. Опрацювати відповіднийпараграфпідручника. Конспект уроку. 2. Завданняза підручником
  • 5. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 5 Робота за підручником Автор підручника Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В. Параграф 2 1.2 Номер завдання 6 7 3. Додаткове завдання Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та недостовірної, актуальної та неактуальної.
  • 6. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 6 ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ В КАБІНЕТАХ ІНФОРМАТИКИ ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКСВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЗОРОВОЇВТОМИ Вправи виконують, сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті, погляд — прямо, відвернувшисьвід комп’ютера. Варіант 1 1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямобез затримки в кожномуположенні.Повторити5 разів і 5 разів у зворотномунапрямку. 2. Заплющити очі на рахунок«раз-два», розплющити очі і подивитисяна кінчикноса на рахунок«три-чотири». 3. Кругові рухи очей: до 5 кругів уліво і вправо. Варіант 2 1. Швидкокліпати очима протягом 15 с. 2. Заплющити очі. Не відкриваючиочей, начебтоподивитисяліворуч на рахунок«раз-чотири», повернутисяу вихіднеположення. Таксамо подивитисяправоруч на рахунок«п’ять-вісім» і повернутисяу вихідне положення. Повторити 5 разів. 3. Спокійнопосидіти із заплющеними очима, розслабившись, протягом 5 с. ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ Варіант 1 Вихіднеположення — сидячи на стільці. 1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу5 разів. 2. Повільноі плавноопустити підборіддя, залишатисяв такому положенні 2–3 с і розслабитися. 3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправуповторити 5 разів. 4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатисяв такомуположенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу5 разів.
  • 7. №2 Інформаційні процеси Презентація 5 клас Мацаєнко С.В. © http://teach-inf.at.ua 7 Варіант 2 Вихіднеположення — сидячи на стільці. 1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутисяна стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючи плечі. Повторити 5 разів. 2. Зробити нахилиі повороти голови. Повторити 5 разів. 3. Зробити легкий самомасаж обличчяі кисті руки протягом 3–5 с. Варіант 3 Вихіднеположення — стоячи, ноги разом, руки вниз. 1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих. 2. Схрестити руки перед грудьми, міцнообхопити себе за плечі, повторити 5 разів. 3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с. 4. Те саменазад. Дихати рівномірно.