1. РИТОРИКА. ЧАРІВНА СИЛА ПОСМІШКИ.
Тема : Чарівна сила посмішки. Посміхайся першим.
Мета : розширитиуявлення учнів про посмішку, яка допомагає встановити
контакт із співрозмовником; навчати дбати про позитивне вра –
ження під час спілкування; розвивати діалогічне мовлення,
артистизм; виховувати доброзичливість, бажання користуватися
словами ввічливості, вироблятигарніманери, дотримуватися їх.
Обладнання : картки із портретами людей у різному емоційному стані.
Посмішка – посланець твоєї доброїволі
Хід уроку
І. Організаціяучнів до уроку
ІІ. Мовленнєва гімнастика
1. Вправа « Луна «
- Вимовте тричі : Ау–у ( кличете ), ау-у ( луна ), ау-у ( відгукуєтеся ).
2. Промовляння скоромовки
- Прочитайте :
хором пошепки, чітко вимовляючислова;
хором трохи швидше і голосніше ;
окремі учні – виразно, супроводжуючивідповідною мімікою та жестами.
Кіт котові каже :
- Коте, до коморикадуб вкотили.
В кадуб вкинеш капустину,
кілька китичок калини.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань учнів
- Аналіз епіграфа
- Бесіда за текстом з посібника.
IV. Повідомленнятеми і мети уроку
1. Слово вчителя( вступ )
2. Робота з ілюстраціями
- Опишіть ситуації, зображеніна малюнках.
- Що можна сказати про людей, зображенихна малюнках.
- Чи можна назвати ці ситуації приємними? Чому ?
- Придумайте назви до малюнків.
3. Робота в парах. Складаннядіалогівдо малюнків.
4. Риторичний аналіз оповідання« Майже чарівна розмова «
- Читання оповідання
- Бесіда ( пояснення назви оповідання )
V. Фізкультхвилинка ( у виглядігри « Відтвори поставу« )
- Ви прийшли додомуу пригніченому настрої.
- Ви посварилися з другом.
2. - Ви в колі своїхдрузів.
- Ви знаєте собі ціну.
- Ви змушені слухати нудні повчання.
5. Чому посмішку називають чарівною силою?
- Читання тексту
- Бесіда
- З чим автор порівнює посмішку ?
- У чому чарівна сила посмішки ?
- Посмішка – це ефективний інструмент позитивного впливу на себе й на
інших. Якщо м»язиобличчя « працюють на посмішку «, то відбувається
набагато більше, ніж ви можете собіуявити : м»язиактивізують нерви,
розташованів ньому, і тим самим у мозок відправляється позитивнийсигнал.
Ви можете це перевірити зараз.
6. Вправа « Посміхнись «
- Посміхніться ( навіть якщо вам не хочеться і вийде гримаса – вся суть у
тому, що працюють потрібні м»язи). Зберігайте це положення приблизно 30
секунд. Якщо ви чесно проведете цей експеримент, то однозначновідчуєте :
щось все – таки « відбувається «.
7. Поради психологів
- Психологи радять, як користуватися посмішкою в різних життєвих
ситуаціях.
Перша порада : розмовляючипо телефону.
Друга порада: якщо ви роздратовані.
Третя порада : якщо роздратованийінший.
Четверта порада : якщо ви з кимось знайомитеся.
П»ята порада: перш ніж писати листа.
VI. Закріпленнявивченого матеріалу
- Доведіть твердження.
Пліч-о-пліч з посмішкою йде дружнє ставлення до людини.
Якщо ти здатен посміхатися життю, життя завжди посміхнеться у відповідь.
Сильніший той, хто посміхається ( японськеприслів»я ).
Усмішка – універсальна мова людства.
VII. Підсумок уроку
- Складіть речення про роль усмішки у спілкуванні.
( Завдякиусмішці люди навкруги здаються приязнішими,
доброзичливішими. Усмішка допомагає поліпшити власний настрій. Усмішка
дарує добрийнастрій людям, з якими ми спілкуємося. Усмішка мирить
людей і зупиняє конфлікти ).