Департамент освіти інауки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня
школа-інтернат I-III ступенів
Квадратна нерівність.
(урок алгебри, 10 клас)
Підготувала
Коваль Галина Василівна,
вчитель математики,
спеціаліст вищої категорії,
старший вчитель
м.Знам’янка
2014
2.
Тема: Квадратна нерівність.
Мета:закріпити знання учнів про зміст означення квадратних нерівностей та
схему їх розв’язування; вдосконалити вміння учнів розв’язувати квадратні
нерівності та нерівності, що зводяться до квадратних шляхом рівносильних
перетворень; виховувати самостійність, активність, справедливість, вчити
об’єктивно оцінювати себе та інших; розвивати логічне мислення, способи
мислення, індивідуальні здібності.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
На столах ви бачите бланки «Моя оцінка на уроці». Протягом уроку ви
будете заповнювати ці бланки. В кінці уроку кожен з вас сам оцінить свою
роботу.
Моя оцінка на уроці
Прізвище, ім’я
Кількість отриманих балів
1 Повідомлення
2 Ключ до знань
3 Інтелектуальна розминка
4 Знайди відповідність
5 Робота біля дошки
6 Самостійна робота
7 Лото
Балів на уроці всього:
Оцінка на уроці:
3.
ІІ. Перевірка домашньогозавдання.
№483
а)
[ ]2;1
12
023
23
21
2
2
==
=+−
−≤
xx
xx
xx
б)
маєне
язківрозвНервінсть
t
tt
tt
'
3
096
69
2
2
=
=+−
<+
в)
);3()1;(
13
034
034
21
2
2
∞∪−∞
==
=+−
>+−
xx
xx
xx
г)
);(
5
02510
02510
1
2
2
∞−∞
−=
=++
≥++
x
xx
xx
ґ)
3
1
03636
0169
1
2
−=
=−=
≤++
x
D
xx
д)
маєне
язківрозвНерівність
немаєточок
спільниххвіссюз
D
xx
'
0
0922
<
<+−
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Я надіслала кожному з вас повідомлення, але я писала його без
окулярів і не помітила, що замість букв написала цифри. Прочитайте це
повідомлення і дізнаєтесь тему уроку.
5263155663
АБВГ
1
ДЕЄ
2
ЖЗІЇ
3
ИЙКЛ
4
МНОП
5
РСТУ
6
ФХЦЧ
7
ШЩЬ
8
ЮЯ
9
IV. Узагальнення та систематизація.
1. Ключ до знань.
Піфагор колись сказав: «Хоч слово «так» і «ні» коротке, все ж вони
вимагають серйозних роздумів». Для того, щоб віднайти ключ до країни
знань, вам потрібно відповісти «так» чи «ні» на твердження. Відповідаючи
«так» ви креслите горизонтальну лінію на 1 клітинку, а відповідаючи «ні» –
вертикальну. Креслити починаємо зліва направо.
1. Чи вірно, що 03
12
≥++
x
x є квадратною нерівністю?
2. Чи вірно, що знаки ≤, ≥ називаються знаками нестрогої нерівності?
3. Чи вірно, що нерівність 33 2
−<x має розв’язки?
4.
4. Чи вірнообластю визначення функції 12 2
+= xy є множина дійсних
чисел?
5. Чи вірно, що х=0 є нулем функції 42
−= xy ?
6. Чи вірно вітки параболи 342
++−= xxy напрямлені вниз?
2. Інтелектуальна розминка
За допомогою сигнальних карток необхідно дати правильну відповідь.
а) 0962
>+− xx
А) (–∞;3)U(3;∞) Б) (–∞;3] В) (–∞; ∞)
б) 0342
>+− xx
3
1 3