Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Поглибити та узагальнити знання учнів про книги; розвивати зв’язне мовлення дітей, образне мислення; збагачувати і уточнювати словник; грамотно, логічно і послідовно формулювати думки і поєднувати їх у зв’язному викладі; розширювати кругозір дітей; виховувати шанобливе ставлення до книги.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Удосконалювати навички правильного і виразного читання; вчити учнів висловлювати власну думку; збагачувати мовлення учнів новими словами; розвивати навички переказувати прочитане; виховувати інтерес до художнього слова, читання, бажання вивчати рідну мову.
Поглибити та узагальнити знання учнів про книги; розвивати зв’язне мовлення дітей, образне мислення; збагачувати і уточнювати словник; грамотно, логічно і послідовно формулювати думки і поєднувати їх у зв’язному викладі; розширювати кругозір дітей; виховувати шанобливе ставлення до книги.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Удосконалювати навички правильного і виразного читання; вчити учнів висловлювати власну думку; збагачувати мовлення учнів новими словами; розвивати навички переказувати прочитане; виховувати інтерес до художнього слова, читання, бажання вивчати рідну мову.
Поглиблювати навички роботи над казкою; розвивати різні способи і види читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фантазію та творчі здібності; уміння насолоджуватись художнім твором; вміння оцінювати вчинки персонажів; робити висновки; зацікавити учнів творчістю зарубіжних письменників; виховувати позитивні риси характеру; бережливо ставитись до книжки.
Пропонуємо до вашої уваги комікси, веселі повісті та казки, романи, пригодницькі твори, детективи – книжки сучасних світових та українських письменників.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
1. Тема: Чарівна річ. «Чарівний каптур» (японськаказка)
Мета:вчити учнів свідомо, виразно читати казки; вдосконалюватинавички
аналізу прочитаних творів; розвиватипам'ять, увагу, спостережливість;
розширюватисвітогляд учнів; виховувати доброту.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось і дзвоникпролунав
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужитись,
Ви повинні добревчитись –
Для могутностіі слави
Української держави.
В народікажуть, що добрийгість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді
нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до
присутніх).
ІІ. Вправи на розвиток читацьких навичок.
- Діти, а хто з вас робив зарядку вранці?
- Зараз ми з вами зробимо зарядкудля нашого язичка.
1.Розчитування заскладовими таблицями.
2.Робота над скоромовкою.
Я — малесенька Марина —
Посадила кущ калини.
Я росту і він росте —
Хто кого переросте?
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
- Яку казку ви читали на попередньому уроці?
- Хто є її головними героями?
- Знайдіть і прочитайте уривки казки, що відповідають малюнку на ст..21.
- Яка ця казка?
ІV. Мотивація навчальноїдіяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
- Над яким розділом ми працюємо?
- Казки яких народів ми вже читали?
- На сьогоднішньому уроці ми продовжимо ознайомлення з казками
народів світу.
2. Але перш, ніж ми ознайомимося з казкою, пропоную розгадати
прислів’я. Поясніть його значення.
1. Доб 4. би, 5. доб. 3. ро
8.бу
2. ре
9. де
7. й 6. ре
( Добре роби, добре і буде).
Y. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Сьогодніна уроці ми почнемо читати казку, у якій за добру справу буде
незвичайна винагорода.
Ми познайомимося з японськоюнародноюказкою « Чарівний каптур».
Прочитайте тлумачення словакаптур на сторінці 24.
1. Словниковаробота .
В академічному тлумачному словнику Каптур - старовинний жіночий
головний убір із круглим наголовником, зятягнутим кольоровоютканиною.
Накладають на голову молодій.
- Які головні убори ви знаєте ?
Перегляд інтерактивної презентації: кепка, бриль, шапка, шляпка, капелюх,
панамка, хустка, капюшон.
- Як по іншому можна назвати казку? ( « Чарівний капюшон», « Чарівний
капеюшок »).
- Які властивості , на вашу думку, може мати чарівний каптур?
2. Виразне читанняпершоїчастини казки вчителем (с. 24-25)до слів:
«...нічогоіншого тобіне треба,— навчалачоловіка медуза».
3. Гра «Передбачення».Вправа «Мікрофон».
— Як ви вважаєте, що трапилося з чоловіком у палаці Морського Дракона?
— Чи справдилися наші передбачення, дізнаємося, прочитавшиказку далі.
4. Читання казки підготовленими учнями – дикторами.
учнями (с. 25-26) до слів: «...той, хто надівав його на голову, починав розуміти
пташину мову».
— Яким ви уявляєте МорськогоДракона?
— Як ви вважаєте, на які справи чоловік використаєчарівний каптур?
5. Виразне читаннязаключноїчастиниказки вчителем
— Чи сподобалася вам казка?
3. — Що вас найбільше вразило?
6. Словниковаробота (робота в парі )
Робота в парі. Читання стовпчиківслів двічі (знизу вгору і навпаки)
Пірнули каптур медуза
з’явилися єдиної ґанком
віддячити нетямущі покрівлю
цвірінчать тутешнього вельможа
не второпають найзнаменитіші видовжилась
— Знайдіть серед прочитанихсліввідповідніслова до їх тлумачень.
• Головнийубір, капюшон. (Каптур)
• Знатна й багата особа, що займала високу державну або придворнупосаду.
(Вельможа)
• Стеблина очерету, комишу. (Тростина)
• Не розуміють. (Не второпають)
7. Фізкультхвилинка.
YI. Узагальнення й систематизація знань учнів.
1. Читання казки « Ланцюжком »по 2 речення.
2. Виконаннятестовихзавдань.
1. Кого побачивчоловік,ідучи узбережжям?
А рибу
Б жабу
В пташку
2. Що він з нею зробив?
А з’їв
Б забрав додому
В кинув у воду
3. До кого в гостіпотрапив чоловік?
А Морський Дракон
Б МорськийКоник
В МорськийВосьминог
4. Яку нагородуотримавчоловік за порятунок доньки
морського володаря?
4. А чарівний капелюх
Б чарівний каптур
В чарівний циліндр
5. Дивовижність головного уборуполягаєв тому,
що він розуміє мову…
А птахів
Б звірів
В комах
6. Що отримав нарешті чоловік?
А здоров’я ймогутність
Б перемогу й славу
В щастя й багатство
3. Перевірка за інтерактивною презентацією.
4. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
— Кого побачив чоловік, ідучи узбережжям?
— Що чоловік зробив з рибиною?
— Як чоловік потрапив до палацу Дракона?
— За що він одержав нагородувід морськоговолодаря?
— Що, па вашу думку, було найдорожчим скарбом для МорськогоДракона:
його донькачи чарівний каптур?
— Які чарівні перетворення відбуваються в казці?
— Які вчинки головногогероя свідчать про те, що він — добралюдина?
— За що доля нагородилачоловіка?
— Яку дивовижнувластивість мав каптур Морського Дракона?
— Яку роль у долі головного героя відіграла ця чарівна річ?
5. Робота у парах. Установи послідовність частин казки, розставивши
відповідні цифри.
‰. Гостини в Морського Дракона.
‰. Пригода на узбережжі.
5. ‰. Дія чарівного каптура.
YІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1. « Зробимо останній крок - підсумуємо урок».
Чого навчила вас ця казка? Бути добрими, робити добрі справи.
Яка головна думка казки?Познач прислів’я, що її повністю
розкриває.
‰. На добро відповідай добром.
‰. Роби добро, і воно тобі повернеться.
Добро роби тому, хто на нього заслуговує.
Чи цікавим був урок?
- Що найбільше сподобалось на уроці?
-А що було важким?
YІІІ. Домашнє завдання. У класі ми поділили текст на частини. Придумайте
до кожної частиницікаве завдання і запропонуйтеоднокласникам виконати
його. Зошит ст.19-20. відповісти на запитання.