Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Treści dotyczące marek Orange i T-Mobile

2,234 views

Published on

Analiza treści zamieszczonych w internecie w dniach 1-7 sierpnia 2011 i dotyczących marek Orange i T-Mobile

Published in: Business, Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Treści dotyczące marek Orange i T-Mobile

 1. 1. Treści internetowe dotyczące marek: Orange i T-Mobile
 2. 2. Analiza. Analiza powstała w oparciu o dane pochodzące z monitoringu Internetu i obejmującego treści zamieszczone w dniach od 1 do 7 sierpnia 2011.
 3. 3. Liczba treści – udział poszczególnych marek we wszystkich wypowiedziach Duża liczba treści dotyczących obu marek, z nieznacznym wskazaniem na T-Mobile (53,2% całości)
 4. 4. Liczba treści – podział na dni
 5. 5. Treści dotyczących T-Mobile - struktura Aż 43,3% treści dotyczących tej marki było związanych ze sponsorowaniem polskiej ligi!
 6. 6. Miejsce prowadzenia dyskusji Treści dotyczące poszczególnych marek są w różny sposób zamieszczane w internecie. Orange w większym stopniu funkcjonuje w serwisach społecznościowych, marka T-Mobile częściej pojawia się w tradycyjnych mediach – fora, serwisy informacyjne na stronach internetowych. W drugim wypadku istotna rolę ma sponsoring tytularny Ekstraklasy
 7. 7. Sentyment treści - struktura Obie firmy maja wyraźną nadreprezentację negatywnych opinii nad pozytywnymi.
 8. 8. Sentyment treści - liczba Na większa liczbę negatywnych opinii T-Mobile miała informacja prasowa o nałożeniu kary na firmę za zorganizowaną loterię SMS. Analizując tylko opinie dotyczące jakości usług oferowanych przez firmy, o wiele gorsze wyniki uzyskuje marka Orange. Dodatkowo, bardzo często są to opinie o bardzo silnym zabarwieniu emocjonalnym (negatywnym)
 9. 9. Orange: przykłady opinii
 10. 10. T-Mobile: przykłady opinii
 11. 11. T-Mobile: przykłady opinii
 12. 12. Brand24 to najbardziej efektywna metoda monitorowania tego co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie. To także źródło analiz i raportów dających kompleksową wiedzę na temat klientów. Narzędzie pozwala na obserwację ich zachowań, opinii, a także związanych z nimi trendów. Narzędzie.
 13. 13. Dotarcie do tego co o wybranej marce, firmie, kluczowych osobach mówi się w sieci w danym momencie Wskazuje źródła informacji oraz ich autorów. Odpowiada na pytanie: co się dzieje na rynku w mojej kategorii? Dotarcie do informacji i opinii na temat konkurencji. Identyfikację potencjalnych klientów dla Twoich produktów. Przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym. Brand24 umożliwia między innymi:
 14. 14. Napisz do nas. Michał Sadowski + 48 605 - 394 - 355 kontakt @ brand24.pl

×