Rangkaian pengajaran harian mata pelajaran sains untuk kelas 4A di SK Kampong Sepulau memberi tumpuan kepada peraturan bilik sains, sumber asas bahan, dan sifat bahan dari segi kebolehan terapung dan kekenyalan melalui aktiviti penyiasatan dan pengelasan.
1. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 4A
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
1 SELASA 01/01/2019 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN : 2.1 TEMA: PERATURAN BILIK SAINS
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 TAJUK: PERATURAN BILIK SAINS
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI TP 1, TP 2, TP 5
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Menyatakan peraturan bilik sains sekurang-
kurangnyanya 3 dengan betul di dalam peta i-think.
2. Memberi inferens sekurang-kurangnya 2 peraturan
bilik sains perlu dipatuhi dengan betul berdasarkan
gambar.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
Assessement Of Learning
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Menyenaraikan 3 peraturan bilik sainsdengan betul di
peta i-think.
2. Menulis sebab peraturan bilik sainsperlu dipatuhi
berdasarkan gambar.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Choose an item.
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Inferens
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Lembaran Kerja, Choose anitem.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid diminta menyusun perkataan yang diambil di dalam kotak
2. Murid membaca perkataan yg terbentuk.
3. Bersoaljawab dgn guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Murid berada di dalamkumpulan.
2. Murid di beri peta bulatan dan diminta murid menulis peraturan bilik sainssecarabergilir-gilir.
3. Kemudian, murid menyenaraikan sebab peraturan perlu dipatuhi di atas kertas nota.
4. Setiap ahli kumpulan membentangkan hasil kerja mereka.
PENUTUP
1. Murid diminta menulis sebab peraturan bilik sainsperlu dipatuhi.
2. Murid menyatakan semula peraturan bilik sains ygtelah dipelajari.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
2. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
32 SELASA 04/09/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.1 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.1.1, 7.1.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI 7.1.1, 7.1.2
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
3. Menyatakan 4 contoh sumber asas bagi bahan yang
digunakan untuk membuat objek dgn betul secara lisan.
4. Mengelaskan 10 objek berdasarkan sumber asasnya dgn
tepat di dalamcarta pengelasan.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
Assessement Of Learning
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
3. murid dapat menyenaraikan sumber asas bagi bahan yg
digunakan utk membuat objek dgn betul di dalamjadual.
4. mengelaskan objek dgn tepat berdasarkan sumber asas
bahan di peta pokok.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
4. Murid bermain perkataan rahsia.
5. Bersoaljawab dgn guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
5. Murid diminta menyenaraikan sumber asas bahan ygdigunakan utk membuat objek.
6. Murid membuat peta bulatan sumber asas bahan
7. Bentang hasil kerja mereka
PENUTUP
3. Murid menyebut semula 4 sumber asas bahan ygdipelajari.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
3. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
34 SELASA 18/09/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
P & P tidak dapatdijalankan kerana mesyuaratguru tahun 6
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
4. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
35 AHAD 23/09/2018 9.15 - 10.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
KELAS ANJAL TAHUN 6
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
5. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
35 SELASA 25/09/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
PDP TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA KARNIVAL STEM PERINGKAT NEGERI KELANTAN
25-27 SEPTEMBER 2018
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
6. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
36 AHAD 30/09/2018 9.15 - 10.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
2. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
PDP TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA
KONVESYEN TS25 DI UKM BANGI 1-3 OKTOBER
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
7. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
36 SELASA 02/10/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
PDP TIDAK DAPAT DIJALANKAN KERANA
KONVESYEN TS25 DI UKM BANGI 1-3 OKTOBER
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
8. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
37 SELASA 07/10/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
3. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
PDP TIDAK DIJALANKAN KERANA MESYUARAT KALI 1 PEMERIKSA KERTAS 8-11 OKTOBER 2018
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
9. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
38 AHAD 14/10/2018 9.45 - 10.45 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengitlak sifat bahan dari segi kebolehan terapung
sama ada tenggelam atau di atas permukaan air
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Mengitlak sifat bahan dari segi kekenyalan dengan
menjalankan aktiviti.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelaskan objek tenggelam dan terapung
dengan betul melalui penyiasatan.
2. Murid dapatmengenalpasti objek kenyal dan tidak
kenyal.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meneka perkataan yg diberi oleh guru.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diminta memasukkan semua objek yg diberi ke dalambesen berisi airi
- Murid mengelaskan ke dalamjadual.
- Murid mengenalpasti objek kenyal dan tidak
- Murid mengelaskan dalamjadual
- Murid bentang hasil penyiasatan mereka.
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
10. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
38 SELASA 16/10/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 7.2 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN : 7.2.2 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI Tp1, Tp 2, Tp3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Mengenalpasti 5 objek berkarat dan tidak dgn betul
di buku amali
2. Menyatakan 2 faktor pengaratan melalui eksperimen
dgn betul.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengelas objek berkarat dan tidak dgn
betul.
2. Murid dapatmenyatakan 2 faktor pengaratan.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid memerhati objek yg berkarat.
2. Murid bersoaljawab dengan guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kumpulan
- Murid diberi beberapa objek
- Murid mengelaskan objek
- Murid melakukan eksperimen menentukan factor pengaratan
- Pemerhatian akan dilihatseminggu
PENUTUP
1. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
11. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
39 AHAD 21/10/2018 9.45 - 10.45 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 8.1 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEMBELAJARAN :8.1.4, 8.1.5 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI Tp4,tp5
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Menyatakan 4 cara mencegah pengaratan dgn betul
di lembaran kerja.
2. Menyatakan 3 kepentingan mencegah pengaratan.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmengenalpasti cara mencegah pengaratan
dgn betul.
2. Murid dapatmenyenaraikan kepentingan mencegah
pengaratan.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid memerhati tin susu yg diberi oleh guru.
2. Bersoaljawab dgn guru.
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
2. Kumpulan
- Murid mengenalpasti cara mencegah pengaratan yg sesuai bgobjek yg diberi oleh guru.
- Murid menyenaraikan kepentingan untuk mencegah pengaratan
- Bentang dan bincang
PENUTUP
2. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
12. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
39 SELASA 23/10/2018 11.15 - 12.15 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN: 9.1 TEMA: SAINS BAHAN
STANDARD PEmb: 9.1.1, 9.1.2, 9.1.3 TAJUK: SUMBER ASAS BAHAN
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI Tp4,tp5
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Memerihalkan 6 ahli system suria dgn betul did lm
buku teks.
2. Membuat urutan 8 planet dgn betul di dlm buku
amali sains.
3. Menyatakan pergerakan planet mengikut orbit dgn
betul.
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmenyatakan 6 ahli systemsuria.
2. Murid dapatmenyusun 8 planetikut urutan.
3. Menyatakan pergerakan planetmengelilingi matahari
pada orbitnya.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid menonton video
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
3. Kumpulan
- Murid melabelkan ahli system
- Murid menyusun 8 planet
- Bentang dan bincang
PENUTUP
3. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU:
13. SK KAMPONG SEPULAU
16700 CHERANG RUKU, PASIR PUTEH KELANTAN.
MINGGU HARI TARIKH MASA KELAS SUBJEK KEHADIRAN
40 AHAD 28/10/2018 9.45 - 10.45 4A SAINS
STANDARD KANDUNGAN:9.2 TEMA: TEKNOLOGI
STANDARD PEMB:9.2.1-9.2.6 TAJUK: PERKEMBANGAN TEKNOLOGI
EMK: KREATIVITI INOVASI STANDARD PRESTASI TP 1 – TP 5
OBJEKTIF PEMBELAJARAN MOD PENTAKSIRAN
Di akhir pembelajaran,semua murid 4A dapat:
1. Menyusun perkembangan teknologi dlm bidang
pengangkutan darat,air,udara,
pertanian,perubatan,pembinaan dgn betul di lembaran
kerja.
2. Mengenalpasti alatuntuk mengatasi had keupayaan
deria seperti mata, telinga,
Assessement For Learning
Assessement As Learning
/
Assessement Of Learning /
KRITERIA KEJAYAAN PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
1. Murid dapatmenyusun dgn betul setiap perkembangan
dlm bidangyg diberi.
2. Murid dapatmemadankan alatdgn deria manusia utk
mengatasi had keupayaan manusia.
Latihan Bertulis
KEMAHIRAN MANIPULATIF SAINS
Mengendalikan Alat / Spesimen
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Mengelas
BBM/RUJUKAN/SUMBER
Buku Teks, Kertas Manila, Buku Teks, Choose an item.,Choose anitem.
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARA (PdPc)
PERMULAAN
1. Murid meinta menghafal 10 nombor telefon
2. Bersoaljawab dgn guru
AKTIVITI UTAMA / PERKEMBANGAN
1. Kump
- Murid diminta menyusun perkembangan teknologi
- Murid bentang dan bincang
PENUTUP
4. Murid menjawab lembaran kerja.
REFLEKSI
AKTIVITI PENGAYAAN / PEMULIHAN / TINDAKAN SUSULAN RELIEF KELAS
KELAS:
MASA:
GURU: