SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
8в сыныбы Қазақ тілі 24.04.2013 ж
Сабақтың
тақырыбы:
Аққуларды атпаңдар
Сабақтың
мақсаты:
Оқушылардың алған білімдер
ін тиянақтау,өз ойларын
еркін жеткізу дағдыларын,
ауызша, жазбаша сөйлеу тілін
қалыптастыру.
Ойлау, елестету, қиялдау
арқылы
шығармашылықпен жұмы
с істеуге
жұмылдыру.Байланыстыр
ып сөйлеу тілін дамыту.
Ой-өрісін кеңейту. Тілдік
қорын толықтыру.
Елімізге,
оның
табиғатына
құстарына
деген
сүйіспеншілі
к сезімін
арттыра
отырып,
құстарды
қорғауға
тәрбиелеу.
Сабақтың
міндеттері:
1. Қазақша тілдік қатынасты еркін игерту, ауызекі тілдесімде
жүйелі сөйлеуге үйрету.
2. Өзгеұлт өкілі балаларының қазақ тілінде дұрыс айту, жазу
қабілеттерінің жетілуіне, ой-өрісінің дамуына көмек көрсету.
3. Ұжымдық жұмысқа баулу.
4. Еліне жеріне деген сүйіспеншіліктерін, құштарлықтарынояту.
Патриоттық тәрбие беру.
Сабақтың
әдісі:
Сұрақ-жауап, әңгімелесу,баяндау
Пәнаралық
байланыс:
Әдебиет сабағыменбайланыстыру
Қолданылаты
н
технологиясы
:
Сын тұрғысынанойлаутехнологиясы(диалогтік оқыту)
Көрнекілігі:
Интерактивті тақта, қима қағаздар.
Күтілетін
нәтиже:
1. Құстар туралы әңгімелеу
2. Үйренген жаңа сөздерінкүнделікті тұрмыстапайдалана білу.
3. Ойларын ашық айту.
Сабақтың
барысы:
Ұйымдастыру
кезеңі:
Үй
тапсырмасын
тексеру:
Оқушылардыңсабаққа деген дайындығынұйымдастыру.
-Сәлеметсіңдер ме балалар?
-Көңіл-күйлерің қандай?
Сұрақ-жауап
-Өткен сабақтың тақырыбы қандай болды?
-Құстарды сипатапберіңдер?
Қырғауыл- қандай құс?
Жаңа сабақ:
Қарлығаш – қандай құс?
1. Бүгінгі сабағымызда«құс төресі» аталған керемет құс туралы
білеміз. Жаңа сабаққа кіріспе бұрын мен
сендерге «Инсерт» стратегиясыменжұмыс жүргізупарақшалары
таратамын.Ал сендер топбасшыларын белгілеңдер.(бағалау
парағы таратылады)
Біз білеміз
Біз үшін
жаңа ақпарат
 
2. Аққудың дауысы қойылады.
3. Бұл қандай құстыңдауысы балалар?
Аққулар туралы не білесіңдер?
Қазақстанда Аққудың неше түрі бар?
Аққу туралы композиторлар менақындардыңқандай шығармалары
бар?Н. Тілендиев .Күй«Аққу»
С.Сейфуллин «Аққудың айырылуы»
М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда»
Жақсы балалар, бүгін біз осы аққу туралы «Аққуды атпаңдар»деп
аталатын мәтінмен танысамыз.
Мәтінмен таныспас бұрынжаңа сөздергеназар аударайық.





Тыңдап
түсіну
аудирование
Біртүрлі-оригинальный, своеобразный
4. «Аққуларды атпаңдар» мәтінінің мазмұныментанысу. Мәтін
оқылады..Тілендиевтің «Аққу»күйі ойнатылады
5. Әр топ Инсерт түртіп алу стратегиясыменжұмыс жасайды.
Мәтінді оқып, жұптарыңменбөлісіңдер.Сіз қандай ақпаратқа тап
болдыңыз?
Сізде қандай сұрақтар туындады?(екі топ бір-біріне сұрақтар қояды)
1-топтың сұрағы
2- топтың сұрағы.
Мұғалім сөзі: Жақсы, балалар, мәтіндегі негізгі ойды анықтайықшы,
автор не айтпақ? Аққу құсы-нәзік те адал құс екен. Құс та болса өз
сыңарынаадал әрі батыл құс дер едім. Шығармадағы негізгі түйін
аққуды қорғау,табиғат пен адам арасындағы үндестікті сақтау.
6. Топтықтапсырма . І топ. Берілген
сөйлемдердегі көп нүктенің орнына септік жалғауларын қойып
жазыңыздар.
7.
Киелі құс, адал құс.
Аққу туралыкөптегеншығармалар...таныстым.
ІІ топ. Хат жазу.Кәне ,балалар, адамдарға, достарыңанемесе аққуға
мылтық атқан адамға хат жазыңдар.
Дәптердегі тапсырма тексеріледі, бір-екі оқушы жұмысты оқиды.
7. Екі топ «Аққу киелі құс» тақырыбындафлипчартпенжұмыс
жасайды.
Жазылым:
Бекіту:
Қорытынды:
Үйге
тапсырма:
Бағалау:
Жалғыз Аққу көлге жыл сайын не үшін
оралды?
Адамның істеген ісі дұрыс па?
Инсерт стратегиясы тексеріледі.
Қазақ халқы ежелден аққуды киелі санап, құс төресі, айдын көлдің
еркесі деп атаған.Халқымыз аққуды аттпақ түгілі , үркітіп,
шошытуғажол бермегенінбіз бүгінгі сабағымыздабілдік. Адамның да,
құстыңда туып өскен ортасы, туған жері өзіне қымбат, туған жеріңнің
табиғатын аялау қорғауөз қолымызда.
Оқушының аты-
жөні
Бүгінгі сабақта белсенділік танытып, өз білімдеріңізді көрсете
білгендеріңізге рақмет.
«Құс төресі– Аққу» тақырыбынаэссе жазу.

More Related Content

What's hot (20)

7546
75467546
7546
 
3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt
 
254вввававы
254вввававы254вввававы
254вввававы
 
ашық сабақ мақта қыз
ашық сабақ мақта қызашық сабақ мақта қыз
ашық сабақ мақта қыз
 
44ewerrew
44ewerrew44ewerrew
44ewerrew
 
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
 
5 45
 5 45 5 45
5 45
 
999кукеуе
999кукеуе999кукеуе
999кукеуе
 
ана т¦л¦ 4 сынып
ана т¦л¦ 4 сыныпана т¦л¦ 4 сынып
ана т¦л¦ 4 сынып
 
4141к
4141к4141к
4141к
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
1235858
12358581235858
1235858
 
2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль Омирбаева Майгуль
Омирбаева Майгуль
 
Gabitg
GabitgGabitg
Gabitg
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 
Ж дыбысы мен әрпі
Ж дыбысы мен әрпіЖ дыбысы мен әрпі
Ж дыбысы мен әрпі
 
3222er3243344
3222er32433443222er3243344
3222er3243344
 
623
623623
623
 

Viewers also liked

8 Db2 Taller Sybase Replicacion
8 Db2 Taller Sybase Replicacion8 Db2 Taller Sybase Replicacion
8 Db2 Taller Sybase ReplicacionMarco Calle
 
8 de marzo, día internacional de la mujer
8 de marzo, día internacional de la mujer8 de marzo, día internacional de la mujer
8 de marzo, día internacional de la mujerEva Chávez Guadarrama
 
88δ1. to myrmhgki
88δ1. to myrmhgki  88δ1. to myrmhgki
88δ1. to myrmhgki dakekavalas
 
8 Benefits of Plants in the Office
8 Benefits of Plants in the Office8 Benefits of Plants in the Office
8 Benefits of Plants in the OfficeCIPHR
 
اللباب في علوم الكتاب 8
اللباب في علوم الكتاب 8اللباب في علوم الكتاب 8
اللباب في علوم الكتاب 8سمير بسيوني
 
7° série-matutino-3° Bimestre
7° série-matutino-3° Bimestre7° série-matutino-3° Bimestre
7° série-matutino-3° BimestreMaura Costa DL's
 
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío - (6).pdf x...
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío -  (6).pdf x...888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío -  (6).pdf x...
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío - (6).pdf x...Jose Buleje
 
8. capitulo 8_deficit__tce_trm
8. capitulo 8_deficit__tce_trm8. capitulo 8_deficit__tce_trm
8. capitulo 8_deficit__tce_trmMariana Arenas
 
會計報告89711..(4)
會計報告89711..(4)會計報告89711..(4)
會計報告89711..(4)KHCHOTEL
 
8. cyberbullyng por brandyguxma
8. cyberbullyng por brandyguxma8. cyberbullyng por brandyguxma
8. cyberbullyng por brandyguxmaBrandy Guxma
 
8 article critique
8   article critique8   article critique
8 article critiqueAlexBoswell
 
8.contents & abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok
8.contents &  abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok8.contents &  abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok
8.contents & abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file okHortFlora Research Spectrum
 
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_ticJoanna2000
 
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...Gustavo Kasparas
 

Viewers also liked (20)

8 Db2 Taller Sybase Replicacion
8 Db2 Taller Sybase Replicacion8 Db2 Taller Sybase Replicacion
8 Db2 Taller Sybase Replicacion
 
8 de marzo, día internacional de la mujer
8 de marzo, día internacional de la mujer8 de marzo, día internacional de la mujer
8 de marzo, día internacional de la mujer
 
88δ1. to myrmhgki
88δ1. to myrmhgki  88δ1. to myrmhgki
88δ1. to myrmhgki
 
8 Benefits of Plants in the Office
8 Benefits of Plants in the Office8 Benefits of Plants in the Office
8 Benefits of Plants in the Office
 
اللباب في علوم الكتاب 8
اللباب في علوم الكتاب 8اللباب في علوم الكتاب 8
اللباب في علوم الكتاب 8
 
881- orgues montagnes
881- orgues montagnes881- orgues montagnes
881- orgues montagnes
 
7° série-matutino-3° Bimestre
7° série-matutino-3° Bimestre7° série-matutino-3° Bimestre
7° série-matutino-3° Bimestre
 
89 Lasse Fast Jensen, Fiskeri og søfartsmuseet 2013
89 Lasse Fast Jensen, Fiskeri  og søfartsmuseet 201389 Lasse Fast Jensen, Fiskeri  og søfartsmuseet 2013
89 Lasse Fast Jensen, Fiskeri og søfartsmuseet 2013
 
8ºC
8ºC8ºC
8ºC
 
8. cyberbullyng por uriel XD
8. cyberbullyng por uriel XD8. cyberbullyng por uriel XD
8. cyberbullyng por uriel XD
 
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío - (6).pdf x...
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío -  (6).pdf x...888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío -  (6).pdf x...
888810 educa a tus hijos con un poco de hambre y un poco de frío - (6).pdf x...
 
8. capitulo 8_deficit__tce_trm
8. capitulo 8_deficit__tce_trm8. capitulo 8_deficit__tce_trm
8. capitulo 8_deficit__tce_trm
 
會計報告89711..(4)
會計報告89711..(4)會計報告89711..(4)
會計報告89711..(4)
 
8. cyberbullyng por brandyguxma
8. cyberbullyng por brandyguxma8. cyberbullyng por brandyguxma
8. cyberbullyng por brandyguxma
 
8 66-1-pb
8 66-1-pb8 66-1-pb
8 66-1-pb
 
8 Charts On Why Magazines
8 Charts On Why Magazines8 Charts On Why Magazines
8 Charts On Why Magazines
 
8 article critique
8   article critique8   article critique
8 article critique
 
8.contents & abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok
8.contents &  abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok8.contents &  abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok
8.contents & abstracts hrs 2(4) dec 2013 word file ok
 
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic
8 d 12_joana marques_13_jorge ribeiro_tic
 
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...
COMPUTER ALERT SYSTEM AND TELEPHONE SUPPORT TO IMPROVE ANTIRETROVIRAL THERAPY...
 

Similar to Искакова Гульжан Нуржановна 8в сыныбы аққуларды атпаңдар сабақ

ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf dfddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf dfNurlan Abilhanov
 
Етістіктің райлары туралы түсінік
Етістіктің райлары туралы түсінік Етістіктің райлары туралы түсінік
Етістіктің райлары туралы түсінік Bilim All
 
Сөз және оның мағынасы
Сөз және оның мағынасыСөз және оның мағынасы
Сөз және оның мағынасыBilim All
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгіSerjan Kasen
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгіSerjan Kasen
 
кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09nurbolat84
 
ғалам
ғаламғалам
ғаламoquzaman
 

Similar to Искакова Гульжан Нуржановна 8в сыныбы аққуларды атпаңдар сабақ (20)

87478
8747887478
87478
 
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf dfddfdsfsdf ffs fs f fsdf  fsdf df
ddfdsfsdf ffs fs f fsdf fsdf df
 
Етістіктің райлары туралы түсінік
Етістіктің райлары туралы түсінік Етістіктің райлары туралы түсінік
Етістіктің райлары туралы түсінік
 
отан отбасынан басталады
отан отбасынан басталадыотан отбасынан басталады
отан отбасынан басталады
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
4568
45684568
4568
 
сб данияровой 2я
сб данияровой  2ясб данияровой  2я
сб данияровой 2я
 
жатыс септык
жатыс септыкжатыс септык
жатыс септык
 
5 сынып 1 то сан1217641201333141
5 сынып 1 то  сан12176412013331415 сынып 1 то  сан1217641201333141
5 сынып 1 то сан1217641201333141
 
Сөз және оның мағынасы
Сөз және оның мағынасыСөз және оның мағынасы
Сөз және оның мағынасы
 
9559,nmnknk
9559,nmnknk9559,nmnknk
9559,nmnknk
 
жануарлар сабақ жоспары
жануарлар сабақ жоспарыжануарлар сабақ жоспары
жануарлар сабақ жоспары
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі2 сынып ал кітап үлгі
2 сынып ал кітап үлгі
 
кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09
 
ашық сабақ
ашық  сабақашық  сабақ
ашық сабақ
 
Df(2)fd
Df(2)fdDf(2)fd
Df(2)fd
 
ғалам
ғаламғалам
ғалам
 
Матей көрші
Матей көрші   Матей көрші
Матей көрші
 
Щ дыбысы мен әрпі
Щ дыбысы мен әрпіЩ дыбысы мен әрпі
Щ дыбысы мен әрпі
 

More from Mubarik Idigova

Айткулова А.А. отчёт цель исследования
Айткулова А.А. отчёт цель исследования Айткулова А.А. отчёт цель исследования
Айткулова А.А. отчёт цель исследования Mubarik Idigova
 
жинаққа материалдар
жинаққа материалдаржинаққа материалдар
жинаққа материалдарMubarik Idigova
 
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лаборатория
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лабораторияКашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лаборатория
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лабораторияMubarik Idigova
 
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна сабақ линзалар
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна  сабақ линзаларКашкарова Ряш Сайлаубаевна  сабақ линзалар
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна сабақ линзаларMubarik Idigova
 
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыидигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыMubarik Idigova
 
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыидигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыMubarik Idigova
 
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...Mubarik Idigova
 

More from Mubarik Idigova (10)

Айткулова А.А. отчёт цель исследования
Айткулова А.А. отчёт цель исследования Айткулова А.А. отчёт цель исследования
Айткулова А.А. отчёт цель исследования
 
нұрлы көксу
нұрлы көксунұрлы көксу
нұрлы көксу
 
жинаққа материалдар
жинаққа материалдаржинаққа материалдар
жинаққа материалдар
 
нұрлы көксу
нұрлы көксунұрлы көксу
нұрлы көксу
 
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лаборатория
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лабораторияКашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лаборатория
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна творческая лаборатория
 
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна сабақ линзалар
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна  сабақ линзаларКашкарова Ряш Сайлаубаевна  сабақ линзалар
Кашкарова Ряш Сайлаубаевна сабақ линзалар
 
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыидигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
 
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школыидигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
идигова мубарик батиковна проект исследования в действии в рамках всей школы
 
лидерство
лидерстволидерство
лидерство
 
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...
развитие самопознания и саморегуляции учащихся как средства повышения качеств...
 

Искакова Гульжан Нуржановна 8в сыныбы аққуларды атпаңдар сабақ

  • 1. 8в сыныбы Қазақ тілі 24.04.2013 ж Сабақтың тақырыбы: Аққуларды атпаңдар Сабақтың мақсаты: Оқушылардың алған білімдер ін тиянақтау,өз ойларын еркін жеткізу дағдыларын, ауызша, жазбаша сөйлеу тілін қалыптастыру. Ойлау, елестету, қиялдау арқылы шығармашылықпен жұмы с істеуге жұмылдыру.Байланыстыр ып сөйлеу тілін дамыту. Ой-өрісін кеңейту. Тілдік қорын толықтыру. Елімізге, оның табиғатына құстарына деген сүйіспеншілі к сезімін арттыра отырып, құстарды қорғауға тәрбиелеу. Сабақтың міндеттері: 1. Қазақша тілдік қатынасты еркін игерту, ауызекі тілдесімде жүйелі сөйлеуге үйрету. 2. Өзгеұлт өкілі балаларының қазақ тілінде дұрыс айту, жазу қабілеттерінің жетілуіне, ой-өрісінің дамуына көмек көрсету. 3. Ұжымдық жұмысқа баулу. 4. Еліне жеріне деген сүйіспеншіліктерін, құштарлықтарынояту. Патриоттық тәрбие беру. Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, әңгімелесу,баяндау Пәнаралық байланыс: Әдебиет сабағыменбайланыстыру
  • 2. Қолданылаты н технологиясы : Сын тұрғысынанойлаутехнологиясы(диалогтік оқыту) Көрнекілігі: Интерактивті тақта, қима қағаздар. Күтілетін нәтиже: 1. Құстар туралы әңгімелеу 2. Үйренген жаңа сөздерінкүнделікті тұрмыстапайдалана білу. 3. Ойларын ашық айту. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасын тексеру: Оқушылардыңсабаққа деген дайындығынұйымдастыру. -Сәлеметсіңдер ме балалар? -Көңіл-күйлерің қандай? Сұрақ-жауап -Өткен сабақтың тақырыбы қандай болды? -Құстарды сипатапберіңдер? Қырғауыл- қандай құс?
  • 3. Жаңа сабақ: Қарлығаш – қандай құс? 1. Бүгінгі сабағымызда«құс төресі» аталған керемет құс туралы білеміз. Жаңа сабаққа кіріспе бұрын мен сендерге «Инсерт» стратегиясыменжұмыс жүргізупарақшалары таратамын.Ал сендер топбасшыларын белгілеңдер.(бағалау парағы таратылады) Біз білеміз Біз үшін жаңа ақпарат   2. Аққудың дауысы қойылады. 3. Бұл қандай құстыңдауысы балалар? Аққулар туралы не білесіңдер? Қазақстанда Аққудың неше түрі бар? Аққу туралы композиторлар менақындардыңқандай шығармалары бар?Н. Тілендиев .Күй«Аққу» С.Сейфуллин «Аққудың айырылуы» М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» Жақсы балалар, бүгін біз осы аққу туралы «Аққуды атпаңдар»деп аталатын мәтінмен танысамыз. Мәтінмен таныспас бұрынжаңа сөздергеназар аударайық.     
  • 4. Тыңдап түсіну аудирование Біртүрлі-оригинальный, своеобразный 4. «Аққуларды атпаңдар» мәтінінің мазмұныментанысу. Мәтін оқылады..Тілендиевтің «Аққу»күйі ойнатылады 5. Әр топ Инсерт түртіп алу стратегиясыменжұмыс жасайды. Мәтінді оқып, жұптарыңменбөлісіңдер.Сіз қандай ақпаратқа тап болдыңыз? Сізде қандай сұрақтар туындады?(екі топ бір-біріне сұрақтар қояды) 1-топтың сұрағы 2- топтың сұрағы. Мұғалім сөзі: Жақсы, балалар, мәтіндегі негізгі ойды анықтайықшы, автор не айтпақ? Аққу құсы-нәзік те адал құс екен. Құс та болса өз сыңарынаадал әрі батыл құс дер едім. Шығармадағы негізгі түйін аққуды қорғау,табиғат пен адам арасындағы үндестікті сақтау. 6. Топтықтапсырма . І топ. Берілген сөйлемдердегі көп нүктенің орнына септік жалғауларын қойып жазыңыздар. 7. Киелі құс, адал құс. Аққу туралыкөптегеншығармалар...таныстым. ІІ топ. Хат жазу.Кәне ,балалар, адамдарға, достарыңанемесе аққуға мылтық атқан адамға хат жазыңдар. Дәптердегі тапсырма тексеріледі, бір-екі оқушы жұмысты оқиды. 7. Екі топ «Аққу киелі құс» тақырыбындафлипчартпенжұмыс жасайды.
  • 5. Жазылым: Бекіту: Қорытынды: Үйге тапсырма: Бағалау: Жалғыз Аққу көлге жыл сайын не үшін оралды? Адамның істеген ісі дұрыс па? Инсерт стратегиясы тексеріледі. Қазақ халқы ежелден аққуды киелі санап, құс төресі, айдын көлдің еркесі деп атаған.Халқымыз аққуды аттпақ түгілі , үркітіп, шошытуғажол бермегенінбіз бүгінгі сабағымыздабілдік. Адамның да, құстыңда туып өскен ортасы, туған жері өзіне қымбат, туған жеріңнің табиғатын аялау қорғауөз қолымызда. Оқушының аты- жөні Бүгінгі сабақта белсенділік танытып, өз білімдеріңізді көрсете білгендеріңізге рақмет. «Құс төресі– Аққу» тақырыбынаэссе жазу.