Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Бібліотека – центр громади: сучасне бачення

1,757 views

Published on

Єрошенкова С.Т., завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Published in: Leadership & Management
 • Be the first to comment

Бібліотека – центр громади: сучасне бачення

 1. 1. Бібліотека – центр громади: сучасне бачення Єрошенкова С.Т. – завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Тернопіль - 2015
 2. 2. Громадські слухання «Сучасна бібліотека. Якою ми її бачимо?»
 3. 3. Основні питання, що піднімались користувачами під час вище наведених проведених заходів, це:  — встановити мораторій на закриття бібліотек в селах районів;  — створення комфортних умов в обслуговуванні місцевої спільноти;  — створення умов для покращення обслуговування читачів з особливими потребами;  — передбачити бюджетом 2014 року фінансування програми поповнення бібліотечних фондів з метою оновлення їх літературою та періодичним виданнями;  — забезпечити опалення бібліотек у зимовий період;  — забезпечити сільські бібліотеки комп’ютерною та копіювальною технікою, сучасним програмним забезпеченням;  — оновити бібліотеки сучасними бібліотечними меблями.
 4. 4. «Сучасна бібліотека. Якою ми її бачимо?»  Учасниками кожних слухань було ухвалено, що бібліотеки:  — є єдиними закладами культури, які забезпечують вільний і безкоштовний доступ громадян до інформації, надають можливості для індивідуального творчого росту;  — постійно удосконалюються і змінюються з урахуванням змін у соціумі;  — забезпечують конституційні права громадян на вільний доступ до інформації та знань, національних цінностей та світової культури;  — потребують постійної уваги та підтримки органів місцевого самоврядування, громадськості;  — повинні мати привабливий дизайн, комфортний інтер’єр, бути обладнані комп’ютерами з програмним забезпеченням й підключенням до мережі інтернет
 5. 5. Публічна бібліотека – це …  безкоштовний соціальний заклад;  центр суспільного і культурного життя спільноти;  центр акумуляції краєзнавчих документів;  місцеві проблеми знає із середини;  має прямий контакт із жителями та владою.
 6. 6. Діяльність публічної бібліотеки:  Надання населенню та органам місцевої влади інформації:  правової  соціально-побутової  про місцеве самоврядування.  Інформаційна підтримка органів місцевого самоврядування  Забезпечення можливості безперервної освіти та навчання:  співпраця з навчальними закладами різного рівня  спільна робота з місцевими службами дистанційного навчання та курсами перекваліфікації, підвищення кваліфікації.  Підтримка культурного життя громади:  участь у місцевих заходах  організація змістовного дозвілля.
 7. 7. Співпраця заради добробуту  Інформування місцевої громади про останні зміни у законодавстві, рішення та діяльність місцевої влади  інтенсивне використання інформаційних технологій, включно з технологією масової розсилки СМС-повідомлень, дискусійним онлайн-форумом, онлайн-студією і створення мобільного інформаційного пункту
 8. 8. Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування  Електронне урядування – це форма організації державного управління, яка сприяє підвищенню ефективності, відкритості й прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій для формування нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб громадян.  Розвиток інформаційного суспільства стимулює країни до прийняття концепції «електронного урядування» (е-урядування), яка спрямована на вирішення таких задач:  • забезпечення доступу громадян до соціально значущої інформації;  • надання електронних послуг в мережі інтернет;  • перебудова відносин держави з громадянами, підвищення довіри до державного сектора;  • подолання інформаційної нерівності;  • забезпечення можливості навчатися протягом усього життя;  • сприяння розвитку економіки;  • створення законодавчої бази;  • здійснення управління з активним залученням громадськості до процесу прийняття державно- управлінських рішень і розробки державної політики.
 9. 9. Майданчик для дискусій  заходи по згуртуванню громади  громадські слухання  обговорення актуальних місцевих проблем через соціальні мережі
 10. 10. Інформаційно-комунікаційний центр  створення ІКЦ, який проводитиме професійно орієнтоване навчання для дітей старшого шкільного віку  надання вчителям школи доступу до електронних методичних і навчальних ресурсів  організація курсів підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання  дозвілля (літні програми)
 11. 11. Мій інформаційний світ  навчити людей старшого покоління основам роботи на персональних комп'ютерах та орієнтуватися в мережі Інтернет  створити на базі Інтернет-центру бібліотеки факультет інформаційних технологій Університету третього віку.
 12. 12. Бібліотечні клуби за інтересами  Клуб – місце інтелектуального спілкування, згуртування творчих людей, організація їх дозвілля, обмін думками та досвідом.  В основі різних клубів лежить певна зацікавленість людей, захоплення, покликання, закладений у них творчий потенціал.  Для молодих читачів клуби за інтересами особливо користні тим, що сприяють розкриттю та формуванню особистості, створюють умови для самовираження та самоутвердження.
 13. 13. Інформаційно-ресурсний та навчальний центр для молодіжних громадських організацій  проведення тренінгів, тематичних інформаційних тижнів, презентацій громадських організацій міста, що працюють за напрямками:  правова освіта молоді;  працевлаштування, соціальна адаптація неповносправної молоді;  волонтерство, благодійництво;  культурно-просвітницька робота.
 14. 14. Дарувати радість творчості, спілкування, взаєморозуміння  Мета проекту - соціальна реабілітація користувачів з особливими потребами, надання цій цільовій групі доступу до інформації, проведення реабілітаційних сесій з використанням методик арт-терапії та надання актуальної інформації щодо відповідної законодавчої бази та соціального захисту людей з обмеженими можливостями в Україні.  Інва.net http://libr.rv.ua/ua/library/
 15. 15. Бібліотечний краєзнавчий туризм  розробка туристських маршрутів рідним містом, районом та їх популяризації з використанням новітніх технологій: Інтернету, мультимедійного обладнання  забезпечення інформаційної підтримки та допомоги громадським краєзнавчим об'єднанням у розробленні нових маршрутів  тренінги по використанню новітніх інформаційних технологій й оволодінню навичками роботи з ними
 16. 16. Створимо націю читачів!  створення віртуального книжкового подіуму «Читати - модно» та блогу для спілкування «людей, які читають»  вуличне бліц-опитування з відеозйомкою «Book-симпатія»  організація фотоконкурсу для молодіжної аудиторії «Прихили своє серце до книг»  зустрічі-дискусії із творчою інтелігенцією міста «Книжкові пристрасті успішних людей»  читацька конференція «Читання як складова іміджу молодої людини»
 17. 17. Відеоресурси  Програма «Бібліоміст» має офіційний відео-канал на сервісі YouТube. На ньому, за адресою http://www.youtube.com/Bibliomist зібрано чимало цікавих та корисних матеріалів про різні аспекти модернізації українських бібліотек.
 18. 18. Система збору даних з використання комп’ютерів та проведення досліджень
 19. 19. Опитування
 20. 20. Аналіз даних
 21. 21.  Дякую!

×