Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство.
Next

Share

Бібліотека+соціальне партнерство=УСПІХ!

З досвіду роботи бібліотеки-філії с.Нове Село, Виноградівської РЦБС в Закарпатській області.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

Бібліотека+соціальне партнерство=УСПІХ!

 1. 1. Бібліотека+соціальне партнерство=успіх! Біблотека с .Нове Село
 2. 2. Соціальне партнерство в бібліотечній справі Соціальне партнерство як необхідний інститут цивільного суспільства стало однієї з основних функцій бібліотеки, прогресивною формою її взаємодії з користувачами та різними організаціями. Сьогодні бібліотека, замкнута в собі, навряд чи здатна вижити, і саме цим викликана необхідність пошуку нових підходів до співробітництва, розвитку сучасного мислення, оперативного реагування на основні події. На нинішньому етапі дуже важливо сформувати в суспільній свідомості образ значущої, інтелігентної бібліотеки як головного культурного та інформаційного центру. Адже саме вона стає основним каналом, через який все більше представників різних верств населення приєднується до процесу співпраці, тут консолідується громадськість за соціальними проблемами, і це є дуже важливим для розвитку партнерства і становлення цивільного суспільства.
 3. 3. Соціальне партнерство стало однією з основних функційбібліотеки, прогресивною формою їївзаємодії з іншими організаціями ікористувачами.
 4. 4.  Партнерство, звязки з громадськістю для будь-якої організації означають приблизно теж саме, що здоровя для людини. Чим більше таких партнерів і чим кращі стосунки складаються з ними, тим бібліотека більш дієздатна та ефективніше функціонує.
 5. 5. Цілеспрямована робота з формування сприятливогосоціально-комунікативного клімату навколо діяльностібібліотеки дала значні результати: вона на очах, про неї знають не тільки читачі; шириться, росте коло її друзів і партнерів; у неї доброзичливі відносини з владою,з громадськими організаціями, з релігійними конфесіями,установами культури і науки; їй довіряють батьки, педагоги ,студенти, люди літнього віку, майбутні молоді батьки та ін. Будучи відкритою системою, спрямованою на задоволення запитів різних верств населення, бібліотека стала центром для організацій, установ, благодійних і суспільних фондів.Уже впевнено можна говорити про те,що бібліотека зайняла особливе місцеу системі соціального партнерства.
 6. 6. Партнерство з владоюКожного року бібліотека є партнеромсільської ради у проведенні Дня Села,активний партнер сільської ради нафестивалі Угочанська лоза.
 7. 7. Бібліотека - це інформаційна установа, тому з основних її завдань єзабезпечення інформаційних потреб користувачів. Інформація подана впапках-досьє, сформованих на основі матеріалів, опублікованих у періодиці, навиставці «Бібліотека інформує»,«Місцева влада інформує».Завдяки тісній співпраці з сільською радою вдається збирати актуальну і такунеобхідну для користувачів інформацію, яку вони можуть використати привирішені своїх важливих життєвих проблем.Користувачі можуть дізнатися, якідокументи необхідні для оформлення пенсії), які документи слід надати дляоформлення субсидії тощо.Бібліотека сьогодні набуває статусу посередника між владою і громадянами.Тому всі мешканці нашого села можуть скористатися інформацією проважливі рішення сільської ради, про громадські організації, про депутатіврайонної і сільської ради, про соціально-економічний та екологічний стан села,
 8. 8. Сільська бібліотека — перший помічник школи і дошкільного закладу с.Нове Село.Книгозбірня проводить з школою спільні заходи по вихованню дітей та молоді – цезахід «Вплив тютюнопаління, алкоголізму та наркотиків на організм людини»,тиждень здоровя «Шкідливі звички»,спільно відзначаємо знаменні дати, до якихприсвячено масові заходи. Спільно з школою і амбулаторією села організовановиховну годину «Аборт і його наслідки» і т.д. Бібліотека тісно співпрацює з ШколоюМистецтв, яка допомагає бібліотеці в музичному оформлені заходів. Такожорганізовані спільні заходи бібліотеки і Школи Мистецтв в Угорщині,завдякиспівпраці бібліотеки з Фондом «Мистецтво за Націю» м.Будоерш. Цього рокубібліотека спільно з фондом організувала благодійний концерт для Школи Мистецтвс.Нове Село.
 9. 9. На запрошення Обєднання “ГАЛО” клуб “Люби і роби добро, який діє при бібліотеці, цього року провела майстер класи у Виноградові. Присутніми були жителі м.Виноградів, м.Берегово,с.Перехрестя, с.Шаланки.Члени клубу «Люби і роби добро» провелидень-зустріч із скаутами з м.Берегово.Спільно провели майстер-клас ізбісероплетіння, де члени гуртка навчилискаутів як виготовляти намисто з бісера, аскаути навчили нас різноманітних ігор, такождруга половина дня була присвячена спорту,іграм.
 10. 10. Бібліотека є партнером греко-католицької громади села. Спільно проводятьсязаходи. На запрошення бібліотеки у греко-католицькій церкві було проведеноугорську історичну музичну виставу, у виконанні артиста Угорськогонаціонального оперного театру - Чобойо Йожеф , а також із спільними зусиллямипроведено у травні День Матері і дітей.Кожного року бібліотека запрошена у греко-католицький табір с.Анталовци, дечлени клубу “Люби і роби добро” проводять майстер-клас , а також цього року булизапрошені на греко-католицький фестиваль “GÖRFESZT”. Бібліотека є партнеромі римо-католицької громади смт.Вилок і м.Виноградів. Кожного року спільнопроводять Дні сімї.Партнерство з релігійнимигромадами і конфесіями
 11. 11. Професійне партнерство (взаємодія бібліотек)Бібліотека співпрацює з бібліотеками: с.Карачин, смт.Вилок, с.Братово,м.Виноградів. На запрошення сільської бібліотеки с.Карачин, с.Братово ім.Вииноградів ляльковий театр “Ластівка” який діє при бібліотеці, своїмивиставами популяризували угорські та українські народні казки для учнів, які булизапрошені у бібліотеку.Бібліотека також є партнером шкільної бібліотеки упроведенні різних масових заходів.
 12. 12. Діяльність бібліотекбагатофункціональна та різнопланова:Мета і мотиви відвідування бібліотекнайрізноманітніші: від бажаннявідпочити, розважитись донеобхідності терміново знайтиінформацію, важливу для вирішенняучбових, виробничих, державнихпроблем або для своєї особистої мети.
 13. 13. Бібліотека не повинна чекати звернення до неї інших організацій зпропозицією про спільну діяльність, а покликана активно шукатипартнерів, спроможних сприяти її розвитку, удосконаленню форм іметодів роботи, інвестуванню і реалізації проектів, спрямованих нанайбільш повне та якісне задоволення потреб населення в інформації,поповнення фінансових і матеріальних ресурсів. Затребуваністьбібліотек сьогодні очевидна. Найбільш відвідувані місцевоюгромадою установи культури саме бібліотеки, оскільки вони працюють зівсіма установами соціальної сфери, органами влади, релігійнихконфесій, навчальними закладами, закладами культури, з різнимиорганізаціями тощо. Сьогодні бібліотека відчуває, що вона потрібна, щоз ним хочуть спілкуватись. За допомогою звязків бібліотека повідомляєпро себе, про ті можливості, які вона має, про свій фонд та спектрбібліотечно-інформаційних послуг, формує позитивний інформаційнийобраз, що змінює традиційне сприйняття її користувачем.

З досвіду роботи бібліотеки-філії с.Нове Село, Виноградівської РЦБС в Закарпатській області.

Views

Total views

3,760

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

1

Actions

Downloads

10

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×