1. Основи здоров’я 3-Б клас
Тема: «Безпека у школі. Конфлікт.
Битися чи не битися?
Підготувала вчитель
Станкевич Л.В.
2. Урок «Основи здоров’я»
Тема. Безпека в школі. Що таке конфлікт? Битися чи не битися?
Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі
для збереження життя й здоров'я, формуватиздатність контролювати власну
поведінку відповідно до життєвих обставин, вирішувати конфліктні ситуації
мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної
поведінки в школі; виховувати відповідальність за свої вчинки.
Обладнання: мультимедійна презентація ,плакат «Школа без конфліктів»,
мовний матеріал, тлумачний словник.
Тип уроку: усвідомлення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель: Здоровенькібули, любі друзі!!!
Доброговам здоров’я!
Правда, чудові ці фрази?
Вони нас зближують одразу!
Сьогодні, гадаю, якраз буде вчасно,
Щоб у нас був справдічудовийнастрій
Упоравшись з ділом, хіба нам не варто
Зустрітися з грою, навчанням і жартом!
2. «Мозковийштурм»
- Погляньте на свої усміхнені личка! Скажіть, щоб у вас такий настрій був
щодня, які умови потрібні?( смачнаїжа, ігри, подарунки, гарні товариші)
Якщо учні не називають безпеку свого життя, вчитель сам наголошує на
цьому.
ІІІ. Повідомленнятеми і мети уроку
- Сьогодніна уроціми поговоримопро безпекув школі, дізнаємось, що
таке конфлікт, і чи можна з нього гідно вийти?
ІV. Очікуваннярезультатів
-Що ви чекаєте від цього уроку?
V. Усвідомленняновогоматеріалу
1.Відгадайте загадку:
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній.
( Школа)
2. ТехнологіяТРВЗ. Гра «Добре-погано»
-Знайдіть аргументи «школа-добре» (навчання, спілкування, гра, товариші
тощо) ; «школа-погано» (погані оцінки, шум на перервах, травми )
3. 3.Складання асоціативного куща.
образа синці погіршення
стосунків
біль
пропуск
занять
погане
самопочуття
4. Об’єднання в групи.
Кожна дитина витягує кружечок одного з кольорів: жовтого, червоного,
зеленого, синього, блакитного. Так вони об’єднуються в групи.
5. Робота в групах.
Командири отримують завдання для своїх груп.
Завдання для 1 групи.
Визначити небезпечні ситуації ,які можуть трапитися в їдальні.
Завдання для 2 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в спортзалі.
Завдання для 3 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в вестибюлі.
Завдання для 4 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в коридорі.
Завдання для 5 групи.
Визначити небезпечні ситуації, які можуть трапитися в кабінеті, на уроці.
5. Фото-подорожшколою (на слайдіфото їдальні, спортзала, вестибюля,
коридора, класу)
6. Презентаціяроботи груп.
Спікер кожноїгрупи нагадуєправила поведінки школярів.
7.Фоторепортажз лікарні.
На слайді – фото різних видів травмувань.
- Діти, за яких умов спричинені такі травмування?
8. Гра «Зашифровка»
- Щоб дізнатися ще про одну причину таких травм, вам треба вибрати серед
рис характеру ті, які не притаманні добрій і поряднійлюдині.
4. А К З О Н В Ф
Чесність жадоба порядність злість нетактовність щедрість грубість
Л І К Щ Т
Черствість лицемірство хитрість доброта підкупність
9.Тлумаченняслова«конфлікт»
Конфлікт(латин. conflictus — зіткнення) Суперечність упоглядахі
відношеннях, зіткненняпротилежнихінтересів, гостра суперечка.
10. «Мікрофон»
-Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте це слово?
11.Переглядмультфільму«Місток»
12. « Казковий аукціон»
1в. – називає неконфліктних казкових героїв;
2в. – конфліктних.
-Хто більше?
13. Перегляд фотографій конфліктнихситуацій дітей в школі (на фото –
самі учні )
- Давайте спробуємо розібратисяв цих ситуаціях з допомогою мудрихпорад-
прислів’їв і приказок:
- Лагідні слова роблять приятелів, а гостріслова - завзятих ворогів.
- Зла компанія - що вугілля: як не впече, то замаже.
- Чого сам собіне зичиш, того і другомуне бажай.
- Бійка до добране доведе.
- Захищатися треба словами, а не кулаками.
- Порожня бочкагудить, а повна мовчить.
14. Технологія«Займи позицію»
Оберіть правильну відповідь, користуючисьправилом.
5. Правило: «Бійкурозпочинаєтой, хто не може стримати свої емоції, не
знаходить потрібнихслів, щоб переконати співрозмовника.»
- завждиназиваю своїходнокласників по імені;
- радію невдачам своїхтоваришів;
- коли ображають словами навмисно – не звертаю увагу;
- коли б’ють мого друга – лізу в бійку і захищаю його;
- користуюсь Золотим правилом Біблії: «Стався до людей так, як хотів, щоб
ставилися до тебе!»;
- чемно розмовляюз однокласниками.
15. Чи відомі вам «секрети»спілкування? (роботав парах)
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.Технологія« Незакінчене речення»
- Я для себе вирішив….
- Сьогоднія зрозумів…
- Я переконався…
2.Створенняплакату«Школа безконфліктів»
Учні підходять до плакату і наклеюють символ-долонькубіля обраної позиції
Не гніваюся, коли програюу грі.
Мирно граюся з друзями.
Чемно розмовляюз однокласниками.
НІКОЛИ НЕ починаю бійки!!!!!
VІІ. Дом. завдання. -Скласти правила спілкування учнів у школі.
Використана література:
1.Загадки. Київ. Видавництво художньої літератури « Дніпро».1987 рік.
2.Підручник для 3 класу « Основи здоров’я». Автори Н.М.Бібік,
Т.Є.Бойченко
3. Інтернет ресурси ( Фотографії травмованих дітей).
4.Тлумачний словник для початкової школи.