SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
ТЕМА: ІНДІЯ. КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ.
ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ. РОЗМІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ І
ГОСПОДАРСТВА.
Мета:
- Формувати звання про країни Азії, сформувати уявлення про
географічне положення Індії, розкрити особливості демографічної
ситуації, природно-ресурсного потенціалу та залежність від нього
економіки;
- Розвивати практичні навички учнів працювати з картами, додатковою
літературою, навички систематизувати й узагальнювати вивчений
матеріал, застосовувати вже набуті знання;
- Виховувати цікавість до предмету, поважне ставлення до традицій
іншого народу.
Обладнання: політична карта світу, атласи, підручники, додаткова
література, ілюстрації, роздатковий матеріал.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Настанова на роботу.
Епіграф уроку
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу, я пам’ятаю.
Те, що я роблю, я розумію.
Східна мудрість
ІІ. Мотивація. Оголошеннятеми і мети уроку.
Слово вчителя.
Слони, факіри, Тадж-Махал, Шерхан – виставкова Індія. Бруд, убогість,
епідемії холери – Індія з іншого боку. Але крім цих крайнощів, іще існує
зовсім інша Індія – країна давньої цивілізації, яка з гірських висот
багатовікової мудрості споглядає на хаотичну Європу зі спокійною
усмішкою, ніби кажучи: все це вже придумано до вас.
Тож сьогодніми будемо намагатися дізнатись, просякнутикармою
Індії від минулих років до сьогодення.
ІІІ. Актуалізаціяопорних знань.
Заповнення таблиціза результатами бесіди.
 Назва столиці?
 До складу якого субрегіону входить?
 Історія відкриття, розвитку?
 Які відомі історико-культурні пам’ятки?
 Населення, його стан?
Столиця Субрегіон Історія
(відкриття,
розвиток)
Історико-
культурні
пам’ятки
Населення
 Які два положення розглядаються прививченні країни?(ЕГП і ПГП)
 Чим відрізняються ПГП і ЕГП?
ІV. Вивченнянового матеріалу.
1. Вивчення географічногоположення. (робота з атласами)
 Офіційна назва країни?
 Розташування на материку?
 Країнисусіди?
 Якими морями омивається?
 Який адміністративний поділ країни?
 Форма правління?
 Голова держави?
 Вищий законодавчий орган?
2. Вивчення природно-ресурсного потенціалу. (робота по групам)
1) Паливні корисні копалини.
2) Рудні корисні копалини.
3) Нерудні корисні копалини.
4) Водні ресурси (в т.ч. Світовий океан)
 Повідомлення учнів про рельєф, клімат.
РЕЛЬЄФ.
Майже 80% території країни зайнято рівнинами й плоскогір’ями. Від
плоскогір’я Декан на північ півмісяцем простягається родюча рівнина Індо-
Гангська низовина. На півночі країни розташовані пасма Гімалаїв і
Каракоруму. Із заходу й частково зі сходу країна перебуває в оточенні
гірських систем – західних і східних Гат.
КЛІМАТ.
В Індії переважає тропічний і тропічний мусонний клімат, що обумовлює
високі температури, особливо влітку, і нерівномірне випадання опадів.
Середня температура січня +15…+270С, липня +28…+350С. до 90% опадів
випадає влітку, більше у Східних Гімалаях, менше у пустелях.
3. Населення Індії.
Самі індійці називають це «варна» - стан або «джаті» - рід, плем’я. але решта
світу користується португальським синонімом «каста».
Інсценування учнями поділу індійців на касти.
В кожного доля з народження своя, створенабогами.
Брахмани. (жерці, мудреці, діячі мистецтва і культури)
Кшатрії. (земле володарі, військові)
Вайщії. (ремісники)
Шудри. (раби)
Всі касти поділяються на дрібні стани, ніби середньовічнігільдії.
Наприклад ткачі, гончарі, ковалі – це вайщії.
Найнижчою кастою у шур є недоторканні, які не належать до арійців.
Вони проживають за містом, входити до нього дозволяється вдень зі
спеціальною міткою на одязі. Виконують «брудну» роботу: м’ясники,
прибиральники нечистот, трунарі. Вони не мають права навчатися, як і всі
шудри.
Не можна переходити з однієї касти в іншу, вона передається
наступним поколінням. Забороняються різнокастовішлюби.
Поділ на касти в Індії вже давно відмінений конституцією, але це мало
що змінило. Кожна каста чітко регламентує внутрішню поведінку своїх
членів. Тому індійський варіант «Ромео і Джульєтти» закінчився б іще
трагічніше.
 Яке призначення каст в Індії?
4. Індивідуальнізавдання.
 Побудуйте графік динаміки відтворення населення за наступними
даними: 1985р. – 850 млн.ос. 1990 р. – 880 млн.ос. 1995р. –
912 млн.ос. 2000р. – 1000 млн.ос. 2005р. - 1090 млн. ос.
 Побудуйте стовпчасту діаграму вікової структури населення Індії
Молодша вікова група - 300 млн ос. Середнявікова група – 600
млн ос. Старша вікова група – 192 млн ос.
 Побудуйте кругову діаграму релігійного складу Індії за наступними
даними: ІНДУЇЗМ – 80% ІСЛАМ – 14% СИКХІЗМ – 3% ІНШІ
– 3 %
5. Структура господарства країни. (прийом «Броунівськийрух»)
Учні опрацьовують матеріал підручника, додатковоїлітератури,
атласів, оформлюють у вигляді те в зошиті, а потім розповідають одне
одному.
Господарство
1.Металургія і машинобудування
2.Хімічна промисловість
3.Легка промисловість
4.Сільське господарство
 Які ще галузі мають значення у господарському комплексі Індії?
 Чому вони не є головними?
6. Зовнішноекономічні зв’язки індії. (Розповідь вчителя або
повідомлення учня)
Головна зовнішньополітична задача індійського уряду на сучасному етапі
розвитку полягає в тому, щоб вивести країну в ранг великих країн. Індія
проводить активну зовнішню політику, зберігаючи вірність принципам Руху
неприєднаності, неучасті у військових союзах, підтримує конструктивні
відносини практично з усіма державами світу, Делі виступає за будівництво
багатолярного світо влаштування, а не домінування у міжнародній політиці
окремих країн.
Індії належить ряд вадливих ініціатив, спрямованих на стабілізацію
стану в світі, розв’язання проблем роззброєння. Найбільш важливою з них є
План дій (1988р.) з установи вільного від ядерної зброї і ненасильницького
мирного устрою до 2010р.
В основу зовнішньополітичного курсу лягла концепція мирного
співіснування, що отримала відомість як «панча шила» - п’ять принципів:
1. Повага територіальної цілісності і суверенітету;
2. Взаємний ненапад;
3. Невтручання у внутрішні справи одне одного;
4. Рівність;
5. Взаємна вигідність.
Економічна політика спрямована перш за все на послаблення
адміністративного регулювання і стимулювання ринкових механізмів
господарювання. Найважливіші її пріоритети:
 Створення і розвиток нового високотехнологічного виробництва.
 Більш широке залучення в світові і регіональні господарські зв’язки.
 Вирішення гострих соціальних проблем на основі всієї економічної
діяльності.
V. Закріпленнянового матеріалу.
1.Робота з контурнимикартами.
У контурних картах нанесіть кордон Індії та її сусідів. Підпишіть Країни-
сусіди зі столицями. Позначте центри основних галузей господарства.
2. Гра «Прощо йдеться?»
 З яких міст складається столиця Індії? (Делі і Нью-Делі)
 Назва індійської долини мрій? (Болівуд)
 Свяченарічка Індії? (Ганг)
 Гімнастика індійців? (Йога)
 Місто – центр кіноіндустрії? (Мумбай)
 Фігура в шахах, радник короля?(Ферзь)
 Офіційна мова? (Хінді)
 Свяченатварина? (Корова)
 В якому місті знаходиться найвідоміший мавзолей? (Тадж-Махал
у Агрі)
VI. Підсумок уроку.
1. Підсумкова бесіда.
 Чи відчули ви себе сьогодні, хоч частково, індійцем?
 Чому саме?
 Що вам сьогоднісподобалось,запам’яталось?
 Де можуть знадобитись знання, набуті сьогодніна уроці?
2. Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
1. Вивчити матеріал підручника з теми Індія.
2. Виконати в зошиті письмовезавдання:скласти діаграму Венна.
Україна Індія
3. Скласти візитну картку для Індії.
пмоначина

More Related Content

Similar to пмоначина

5_dis_v_2022.pdf
5_dis_v_2022.pdf5_dis_v_2022.pdf
5_dis_v_2022.pdf4book9kl
 
Світове господарство. Етапи формування світового господарства
Світове господарство. Етапи формування світового господарстваСвітове господарство. Етапи формування світового господарства
Світове господарство. Етапи формування світового господарстваКовпитська ЗОШ
 
7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua7klnew
 
загальна характеристика країн азії
загальна характеристика країн азіїзагальна характеристика країн азії
загальна характеристика країн азіїvyglinska
 
10 go g_2018
10 go g_201810 go g_2018
10 go g_20184book
 
5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf4book9kl
 
Основи економічної теорії
Основи економічної теорії Основи економічної теорії
Основи економічної теорії Оksana Makovoz
 

Similar to пмоначина (15)

японія 16.02
японія 16.02японія 16.02
японія 16.02
 
5_dis_v_2022.pdf
5_dis_v_2022.pdf5_dis_v_2022.pdf
5_dis_v_2022.pdf
 
1
11
1
 
Світове господарство. Етапи формування світового господарства
Світове господарство. Етапи формування світового господарстваСвітове господарство. Етапи формування світового господарства
Світове господарство. Етапи формування світового господарства
 
7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua
 
7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua7 vi d_2015_ua
7 vi d_2015_ua
 
Всесвітня історія 7 клас
Всесвітня історія 7 класВсесвітня історія 7 клас
Всесвітня історія 7 клас
 
Всесвітня історія 7 клас
Всесвітня історія 7 класВсесвітня історія 7 клас
Всесвітня історія 7 клас
 
10
1010
10
 
Середньовічна Індія
Середньовічна ІндіяСередньовічна Індія
Середньовічна Індія
 
загальна характеристика країн азії
загальна характеристика країн азіїзагальна характеристика країн азії
загальна характеристика країн азії
 
10 go g_2018
10 go g_201810 go g_2018
10 go g_2018
 
1
11
1
 
5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf5_vi_b_2022.pdf
5_vi_b_2022.pdf
 
Основи економічної теорії
Основи економічної теорії Основи економічної теорії
Основи економічної теорії
 

More from Lala Lalala

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooLala Lalala
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppLala Lalala
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkLala Lalala
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqLala Lalala
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggLala Lalala
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzLala Lalala
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaLala Lalala
 

More from Lala Lalala (20)

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
Ooooooooooooooooooooooooooooo
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
Pppppppppppppppppppppp
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
Wwwwwwwwwwwwwwwww
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Dklrjt
DklrjtDklrjt
Dklrjt
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
 
Wwwwwww
WwwwwwwWwwwwww
Wwwwwww
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
 
Hhhh11111
Hhhh11111Hhhh11111
Hhhh11111
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaa
 
Dff
DffDff
Dff
 
Hhhyy
HhhyyHhhyy
Hhhyy
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
3 xxxxxx
3 xxxxxx3 xxxxxx
3 xxxxxx
 
Yyyyyyyyyyy
YyyyyyyyyyyYyyyyyyyyyy
Yyyyyyyyyyy
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
9xdcvf
9xdcvf9xdcvf
9xdcvf
 

пмоначина

  • 1. ТЕМА: ІНДІЯ. КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ. ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ. РОЗМІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ І ГОСПОДАРСТВА. Мета: - Формувати звання про країни Азії, сформувати уявлення про географічне положення Індії, розкрити особливості демографічної ситуації, природно-ресурсного потенціалу та залежність від нього економіки; - Розвивати практичні навички учнів працювати з картами, додатковою літературою, навички систематизувати й узагальнювати вивчений матеріал, застосовувати вже набуті знання; - Виховувати цікавість до предмету, поважне ставлення до традицій іншого народу. Обладнання: політична карта світу, атласи, підручники, додаткова література, ілюстрації, роздатковий матеріал. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. 1. Привітання. 2. Настанова на роботу. Епіграф уроку Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію. Східна мудрість ІІ. Мотивація. Оголошеннятеми і мети уроку. Слово вчителя. Слони, факіри, Тадж-Махал, Шерхан – виставкова Індія. Бруд, убогість, епідемії холери – Індія з іншого боку. Але крім цих крайнощів, іще існує зовсім інша Індія – країна давньої цивілізації, яка з гірських висот
  • 2. багатовікової мудрості споглядає на хаотичну Європу зі спокійною усмішкою, ніби кажучи: все це вже придумано до вас. Тож сьогодніми будемо намагатися дізнатись, просякнутикармою Індії від минулих років до сьогодення. ІІІ. Актуалізаціяопорних знань. Заповнення таблиціза результатами бесіди.  Назва столиці?  До складу якого субрегіону входить?  Історія відкриття, розвитку?  Які відомі історико-культурні пам’ятки?  Населення, його стан? Столиця Субрегіон Історія (відкриття, розвиток) Історико- культурні пам’ятки Населення  Які два положення розглядаються прививченні країни?(ЕГП і ПГП)  Чим відрізняються ПГП і ЕГП? ІV. Вивченнянового матеріалу. 1. Вивчення географічногоположення. (робота з атласами)  Офіційна назва країни?  Розташування на материку?  Країнисусіди?  Якими морями омивається?  Який адміністративний поділ країни?  Форма правління?  Голова держави?  Вищий законодавчий орган? 2. Вивчення природно-ресурсного потенціалу. (робота по групам)
  • 3. 1) Паливні корисні копалини. 2) Рудні корисні копалини. 3) Нерудні корисні копалини. 4) Водні ресурси (в т.ч. Світовий океан)  Повідомлення учнів про рельєф, клімат. РЕЛЬЄФ. Майже 80% території країни зайнято рівнинами й плоскогір’ями. Від плоскогір’я Декан на північ півмісяцем простягається родюча рівнина Індо- Гангська низовина. На півночі країни розташовані пасма Гімалаїв і Каракоруму. Із заходу й частково зі сходу країна перебуває в оточенні гірських систем – західних і східних Гат. КЛІМАТ. В Індії переважає тропічний і тропічний мусонний клімат, що обумовлює високі температури, особливо влітку, і нерівномірне випадання опадів. Середня температура січня +15…+270С, липня +28…+350С. до 90% опадів випадає влітку, більше у Східних Гімалаях, менше у пустелях. 3. Населення Індії. Самі індійці називають це «варна» - стан або «джаті» - рід, плем’я. але решта світу користується португальським синонімом «каста». Інсценування учнями поділу індійців на касти. В кожного доля з народження своя, створенабогами. Брахмани. (жерці, мудреці, діячі мистецтва і культури) Кшатрії. (земле володарі, військові) Вайщії. (ремісники) Шудри. (раби) Всі касти поділяються на дрібні стани, ніби середньовічнігільдії. Наприклад ткачі, гончарі, ковалі – це вайщії. Найнижчою кастою у шур є недоторканні, які не належать до арійців. Вони проживають за містом, входити до нього дозволяється вдень зі спеціальною міткою на одязі. Виконують «брудну» роботу: м’ясники,
  • 4. прибиральники нечистот, трунарі. Вони не мають права навчатися, як і всі шудри. Не можна переходити з однієї касти в іншу, вона передається наступним поколінням. Забороняються різнокастовішлюби. Поділ на касти в Індії вже давно відмінений конституцією, але це мало що змінило. Кожна каста чітко регламентує внутрішню поведінку своїх членів. Тому індійський варіант «Ромео і Джульєтти» закінчився б іще трагічніше.  Яке призначення каст в Індії? 4. Індивідуальнізавдання.  Побудуйте графік динаміки відтворення населення за наступними даними: 1985р. – 850 млн.ос. 1990 р. – 880 млн.ос. 1995р. – 912 млн.ос. 2000р. – 1000 млн.ос. 2005р. - 1090 млн. ос.  Побудуйте стовпчасту діаграму вікової структури населення Індії Молодша вікова група - 300 млн ос. Середнявікова група – 600 млн ос. Старша вікова група – 192 млн ос.  Побудуйте кругову діаграму релігійного складу Індії за наступними даними: ІНДУЇЗМ – 80% ІСЛАМ – 14% СИКХІЗМ – 3% ІНШІ – 3 % 5. Структура господарства країни. (прийом «Броунівськийрух») Учні опрацьовують матеріал підручника, додатковоїлітератури, атласів, оформлюють у вигляді те в зошиті, а потім розповідають одне одному. Господарство 1.Металургія і машинобудування 2.Хімічна промисловість 3.Легка промисловість 4.Сільське господарство  Які ще галузі мають значення у господарському комплексі Індії?  Чому вони не є головними?
  • 5. 6. Зовнішноекономічні зв’язки індії. (Розповідь вчителя або повідомлення учня) Головна зовнішньополітична задача індійського уряду на сучасному етапі розвитку полягає в тому, щоб вивести країну в ранг великих країн. Індія проводить активну зовнішню політику, зберігаючи вірність принципам Руху неприєднаності, неучасті у військових союзах, підтримує конструктивні відносини практично з усіма державами світу, Делі виступає за будівництво багатолярного світо влаштування, а не домінування у міжнародній політиці окремих країн. Індії належить ряд вадливих ініціатив, спрямованих на стабілізацію стану в світі, розв’язання проблем роззброєння. Найбільш важливою з них є План дій (1988р.) з установи вільного від ядерної зброї і ненасильницького мирного устрою до 2010р. В основу зовнішньополітичного курсу лягла концепція мирного співіснування, що отримала відомість як «панча шила» - п’ять принципів: 1. Повага територіальної цілісності і суверенітету; 2. Взаємний ненапад; 3. Невтручання у внутрішні справи одне одного; 4. Рівність; 5. Взаємна вигідність. Економічна політика спрямована перш за все на послаблення адміністративного регулювання і стимулювання ринкових механізмів господарювання. Найважливіші її пріоритети:  Створення і розвиток нового високотехнологічного виробництва.  Більш широке залучення в світові і регіональні господарські зв’язки.  Вирішення гострих соціальних проблем на основі всієї економічної діяльності. V. Закріпленнянового матеріалу. 1.Робота з контурнимикартами.
  • 6. У контурних картах нанесіть кордон Індії та її сусідів. Підпишіть Країни- сусіди зі столицями. Позначте центри основних галузей господарства. 2. Гра «Прощо йдеться?»  З яких міст складається столиця Індії? (Делі і Нью-Делі)  Назва індійської долини мрій? (Болівуд)  Свяченарічка Індії? (Ганг)  Гімнастика індійців? (Йога)  Місто – центр кіноіндустрії? (Мумбай)  Фігура в шахах, радник короля?(Ферзь)  Офіційна мова? (Хінді)  Свяченатварина? (Корова)  В якому місті знаходиться найвідоміший мавзолей? (Тадж-Махал у Агрі) VI. Підсумок уроку. 1. Підсумкова бесіда.  Чи відчули ви себе сьогодні, хоч частково, індійцем?  Чому саме?  Що вам сьогоднісподобалось,запам’яталось?  Де можуть знадобитись знання, набуті сьогодніна уроці? 2. Оцінювання. VII. Домашнє завдання. 1. Вивчити матеріал підручника з теми Індія. 2. Виконати в зошиті письмовезавдання:скласти діаграму Венна. Україна Індія 3. Скласти візитну картку для Індії.