1. Тема: Служби Інтернет. Електронна пошта, групи новин,
служби WWW, файлові архіви, інтерактивне спілкування.
Захист інформації.
Мета: Ознайомити учнів зі службами в Інтернет та дати їм пояснення
по кожній з них. Розвивати увагу, логіку, мислення; виховувати
культуру мовлення, інтерес до предмета.
Обладнання: ІВМ РС, кросворди, підручник.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Учні отримують кросворди, на які за час 5-7 хв. дають свої відповіді. Кожен
отримує оцінку.
4 2
5 1
6
7
8
3
9
10
11
По вертикалі:
1. Комп’ютер для визначення найкоротшого маршруту „подорожі” інформації.
2. Підключення, яке можливе при наявності виділеної лінії.
3. Пристрій для перетворення цифрових даних комп’ютера в аналогові
сигнали.
По горизонталі:
4. Програмна складова Інтернет (операційна система).
5. Рівень, зона або ділянка Інтернет.
2. 6. Комп’ютер для об’єднання мереж з різною будовою або правилами обміну
даними.
7. Підключення, яке використовує існуючі телефонні лінії.
8. Комп’ютер, який використовує ресурси.
9. Початкова точка доступу до мережі Інтернет або ж вузол, до якого за
допомогою каналу зв’язку може під’єднатись будь-який комп’ютер чи
локальна мережа.
10.Комп’ютер, для об’єднання мереж з однаковою будовою або правилами
обміну даними.
11.Комп’ютер, який надає свої послуги.
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
1. Оголошення теми.
Сьогодні вивчення нового матеріалу „Служби Інтернет” ми проведемо у
вигляді бесіди. Багато з вас уже користувалися послугами Інтернет, тому
сьогодні працюємо у вигляді діалогів.
2. Виклад матеріалу.
До служб Інтернету можна віднести такі найбільш поширеніші служби:
· Електронна пошта;
· Групи новин (телеконференції);
· WWW;
· Файлові архіви;
· Інтерактивне спілкування.
Давайте коротенько розглянемо кожну з цих служб, адже більш
конкретніше ми будемо вивчати їх на наступних уроках окремо.
Електронна пошта – це засіб відправки і одержання повідомлень за
допомогою комп’ютерної мережі. Кожний абонент поштового сервера має
на ньому свою поштову скриньку з електронною адресою.
Для відправки електронного повідомлення потрібно вказати електронну
адресу одержувача. Для роботи з електронною поштою призначена
програма Outlook Express, яка виконує такі функції:
1. Приймання і читання повідомлень;
2. Розподіл ділової, приватної, рекламної пошти по різних папках;
3. Введення і використання адресної книги;
4. Обмін шифрованими повідомленнями;
5. Робота з групою новин;
Група новин – це своєрідна електронна дошка об’яв, де люди із спільними
інтересами можуть публікувати свої повідомлення і читати повідомлення від
інших передплатників групи.
На відміну від електронної пошти людина направляє повідомлення не
одному адресату, а групі учасників телеконференції.
Основний зміст використання телеконференцій у тому, щоб задати
питання, звертаючись до всього світу, і одержати відповідь від тих, хто з цим
питанням вже розібрався.
В основі системи WWW лежать чотири поняття.
3. · Єдиний формат документів;
· Програми для перегляду документів (броузери);
· Гіпертекст;
· Єдина система адресації.
Для відображення на екрані документів у форматі html існують спеціальні
програми броузери. Крім звичайного тексту, графіки, звуку, анімації, сторінки
містять гіпертексти.
Файлові архіви. Інформаційний сервіс, який базується на передачі файлів
з використанням спеціального протоколу FTP, був одним з перших в
Інтернет. За допомогою такого сервісу можна, використовуючи відповідну
програму на своєму комп’ютері підключитися до віддаленого FTP-сервера,
ознайомитися з переліком файлів і скопіювати собі потрібні. Така служба
дозволяє пересилати мережею файли будь-якого типу: тексти, зображення,
програми, музику...Отже, файлові архіви – це передача файлів з
використанням спеціального протоколу.
Інтерактивне спілкування – спілкування в режимі реального часу, коли
одразу одержуєш відповідь на своє повідомлення. Дане спілкування
відбувається за допомогою спеціальних програм, наприклад IRC. Вона дає
можливість спілкуватися з кількома співрозмовниками одночасно в реальному
часі.
Проблеми безпеки та захисту інформації.
Поняття комп’ютерної безпеки досить широке. Захист інформації
здійснюється за рахунок шифрування, яке проводиться за допомогою
комбінації двох ключів: відкритого (публічного) і закритого.
IV. Закріплення вивченого (робота на ЕОМ). Створення презентацій до
вивченої теми.
V. Підсумок уроку. Використання методу „Мікрофон”. Кожен учень по
черзі говорить нові вивчені слова, які прозвучали на уроці.
VI. Домашнє завдання. Підручник. Ст..57-59.