1. ПЛАН УРОКУ
З предмету «Інформатика» для учнів 9-10 класів
ТЕМА ПРОГРАМИ: СЛУЖБИ ІНТЕРНЕТУ
ТЕМА УРОКУ: Поняття форуму. Реєстрація на форумі та участь у спілкуванні. Етикет
інтерактивного спілкування.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна – познайомити учнів з поняттям форуму, навчити учнів реєструватися на Інтернет -
форумі, братиучасть в обговореннях на форумах,
Розвиваюча - розвивати зорову пам'ять та вміння виділяти головне при вирішенні проблемного
питання, розвивати логічне мислення при визначенні поняття «Форум», вміння самостійно
приймати рішення щодо реєстрації на будь-яких форумах.
Виховна - формуватиу учнів інформаційну культуру, виховувати етикет інтерактивного
спілкування,
Тип уроку: комбінований
Форма проведення: інтерактивний урок
Дидактичне забезпечення:
- роздатковий матеріал;
- комп’ютерна презентація у програмному забезпеченні MS PowerPoint
- Ребрина В.А.,Ривкінд Й.Я.,Чернікова Л.А.,Шакотько В.В. Інформатика. Універсальний
збірник. 10 клас.-К.:Генеза,2008;
- А.С. Фигурнов. Персональный компьютер-Издательство Питер,1998;
- Следзінский І.Ф., Василенко Я.П. Основи інформатики –посібникдля студентів,-
Тернопіль, 2003
Обладнання: персональний комп’ютер, дошка, проектор, мультимедійна інтерактивна дошка
СТРУКТУРА УРОКУ
№ Етапи уроку Час, хв. Види та форми навчальної
діяльності
І Організаційний момент 2 хв.
ІІ Перевірка домашнього завдання 3 хв.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності 4 хв. Бесіда
ІV Актуалізація опорних знань 5 хв. Усна вправа
V Вивчення нового матеріалу 22 хв. Метод «Мозкова атака», комп’ютерна
презентація, відеопрезентація
VI Закріплення нового матеріалу 5 хв. Метод «Сенкан»
VII Підбиття підсумків уроку 2 хв.
VIII Домашнє завдання 2 хв.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Привітання викладача і учнів, організація уваги. Перевірка наявності робочих зошитів.
Повідомлення теми,метита очікування результатів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа « Продовжити речення» Індивідуальна
(метод фронтальне опитування) робота у дошки «Служби
обміну повідомлення»1. Щоб скористатися службою миттєвих повідомлень, спочатку потрібно (встановити на
комп’ютері програму месенджер)
2. Також треба … (зареєструватися у службі)
3. Далі … (отримати унікальне для цієї служби ім'я )
4. Здійснити пошук співрозмовників можна за …(їхніми даними та унікальними
іменами)
5. Щоб мати можливість спілкуватися з знайденими співрозмовником іншого разу, коли
хочете скористатися месенджером, необхідно… (занести їх до списку людей, з якими
плануєте продовжуватиспілкування)
2. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Уявіть себе що ви хочете собі щось прикупити з техніки, або навпаки шукаєте зустрічі
виставок наприклад ювелірних виробів або косметики. Спочатку ви шукаєте всю інформацію на
відомих сайтам,або навпаки використовуєте Пошукові сервери у мережіІнтернет як
альтернативні засобипошуку потрібної інформації, але найчастіше у нашому світі спілкувань у
мережі пошукові машини видають сайтитак звані Інтернет – форуму, тобто місце спілкування та
обговорення і ділення своїми враженнями. І ось ми знайомимося з новим визначенням - Форум
IV. Актуалізація опорних знань
Перед тим як ми будемо вивчатиі з’ясовуватизначення форуму і його поетапну
реєстрацію, хочеться зробитиз вамипорівняльний аналіз служб обміну повідомлень
Порівняльний аналіз служб обміну повідомлень
Критерії
порівняння
Служби
@ Служби обміну повідомлення
Режим роботи Обмін повідомленнями може
відбуватися не в реальному часі
Обмін повідомленнями відбувається в
реальному часі
Збереження
повідомлень
Повідомлення зберігаються у
поштовій скриньці на сервері
ПОВІДОМЛЕННЯ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ
НА ПК
Перевірка наявності
повідомлень
ЩОБ одержатиповідомлення,
отримувач повинен сам
перевірити свою пошту
У Інтернет пейджерах зв'язок між
користувачамиутримується постійно і
відправлене повідомлення зразу
передається користувачу
Кількість
співрозмовників
одночасно
Між двома а бо декількома
V. Вивчення нового матеріалу
1. Поняття форуму
2. Реєстрація на форумі та участь в обговореннях.
3. Етикет інтерактивного спілкування
1. Поняття форуму
Метод «Мозкова атака»
(вчитель демонструє Комп’ютерну презентацію,додається)
2. Реєстрація на форумі та участь в обговореннях
Вчитель демонструє на інтерактивній дошці «Реєстрація на форумі»
Завдання учням,матеріал на закріплення:
Розташувати у правильній послідовності:
1. зайти на потрібний сайтабо на сторінку обраного форуму
2.завантажити браузер
3. Розділ реєстрація
4.у вікні реєстрація заповнити поля
Форум
3. 5. КНОПКА РЕЄСТРАЦІЯ ПІСЛЯ ЗАПОВНЕННЯАНКЕТИ
6. переглянути свою поштову скриньку для активації учасника форуму
3. Етикет інтерактивного спілкування
Для того, щоб спілкування в Інтернеті було для всіх приємним і корисним,необхідно
дотримуватися правил етикету. Що неприпустимо в традиційному спілкуванні – неприпустимо й
у мережі. Ці правила розповсюджуються на спілкування в службах миттєвого обміну
повідомленнями, на форумах та в чатах.
Критичне читання (Додатки додаються)
VI. Закріплення навчального матеріалу
Метод «Сенкан»
Іменник – форум
Прикментик – цікавий корисний спілкування (приклади)
Дієслово – обговорення, пошук,спілкування (приклади учні говорять)
Перефразування – Форум електронне місце дляспілкування користувачів (приклади учнів)
VІI. Підсумок
Запишіть у зошитах: Які основні правила при спілкуванні на форумі ви для себе з’ясували?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал, заповнити таблицю
Можливість
Електронна
пошта
Служби
миттєвого
обміну
повідомленнями
Форуми Чати
Формування
власного списку
контактів
Пошук нових
контактів
Контроль за
дотриманням
правил
спілкування
Доступ з
використанням
веб-інтерфейсу