1. Тема уроку: Множення і ділення натуральних чисел.
Ділення з остачею.
Мета: Систематизувати знання учнів по темі «Множення і ділення натуральних чисел. Ділення з
остачею».
Розвивати мислення учнів, здатність проводити аналіз даних задачі та пошук алгоритму розв’язання..
Виховувати культуру записів та побудов у зошитах та культуру мовлення учнів, міжпредметні зв’язки,
показати практичну значимість матеріалу, що був вивчений.
Тип уроку: урок систематизації знань, умінь і навичок
Обладнання: картки для ділення з остачею, роздатковий матеріал, проектор, презентація по темі
уроку.
1.
2.
3.
4.
5.
Структура уроку
Організаційний момент
Мотивація діяльності, очікування від уроку
АОЗ, усний рахунок
Розв”язування вправ
Підведення підсумків уроку.
Хід уроку
1. Вступне слово вчителя. (по слайдам презентації)
Тема: «Множення і ділення натуральних чисел. Ділення з остачею».
Мета:
- повторити правила множення і ділення натуральних чисел та ділення з остачею;
- удосконалити вміння множити і ділити числа з застосовуванням властивостей;
- розвивати навички розв’язування рівнянь та задач.
Присвячення уроку, лейтмотив:
Полтава – перлина України, її історична і духовна скарбниця – місто, в якому хочеться
жити!
2. Очікування
5-6 учнів в виділеному місці дошки записують свої очікування від уроку.
Мотивація вибору присвячення уроку.
Задача про відстань від дому до магазину, складена ученицею.
Усне розв’язування задачі 173*2*2=692 кроки
Розгляд слайду «Полтавщина на карті України»
3. АОЗ, усний рахунок:
1) По слайду розглядаємо узагальнену схему теми «Множення»
Усні вправи :
4·49·25:100= 500·34·2:1000= (500+15):5=
2) По слайду розглядаємо узагальнену схему теми «Ділення»
Обчисліть найбільший добуток (усно)
10·318·10·8=
10·318·4·25= 10·318·4·20 =
10·318·3·25=
3) Одержані результати усних обчислень – це географічні координати нашого міста, площа
міста та кількість населення. (Слайди)
4) Задача(на слайді). Населення Полтави - 318000 чоловік; площа міста - 103 км ². Яка
густина проживання населення в Полтаві? (318000:103=3087 чол/км2)
5) Ділення з остачею (слайд) ( робота з картками, виготовленими учнями)
2. 32:6=
41:9=
55:8=
28:9=
49:10= 68:8=
Теорію ділення з остачею розглянути по слайду.
4. Розв’язування вправ
( на столах учнів аркуші з умовами задач)
Задача. (слайд) Густина проживання населення в Полтаві 3087 чол/км ². Населення Огнівки
бл. 6000 жителів. Площа бл. 350000 м ². Густина населення бл. 17000 чол / км ² .Чим пояснити
набагато більшу густину населення на Огнівці, ніж в середньому в Полтаві?
Фізкультхвилинка
Виконуємо вправу «Дерево» (слайд)
Задача (слайд) Для того, щоб прикрасити школу потрібно 700 сніжинок. З них 455 сніжинок
вже виготовили 6-класники і 7-класники По скільки сніжинок має вирізати кожен ученьп’ятикласник , якщо в 5-х класах 49 учнів?
(Підказка: Складіть рівняння до задачі) 49х+455=700
49х=245
х=5
Задача
В музеї історії на полі Полтавської Битви для відвідування формуються групи по 15 осіб.
Скільки відвідувачів було в музеї за тиждень? Понеділок – вихідний,вівторок – 14 груп, середа
– 8 груп,четвер -11 груп,п’ятниця – 16 груп,субота – 19 груп,неділя – 22 групи
15*(14+8+11+16+19+22)=1350
5. Підсумки
Як здійснилися очікування учнів?
На слайдах демонструється асоціативні кущі «Множення» і «Ділення» , учням пропонується
створити власний кущ, який об’єднає ці два кущі. Завдання закінчити вдома на окремих
аркушах.
Д/З повторити п.15-18, №517,521,529