1. Урок з теми:
Технічне конструювання.
8 клас
Навчальна мета: Закріпити знання з технічного та художнього
конструювання отримані на попередніх уроках.
Ознайомити з мірками , необхідними для побудови викрійки спідниці.
Навчити виконувати креслення викрійки прямої спідниці, знімати та
записувати мірки.
Розвивальна мета: Розвивати навички конструювання одягу, вміння
працювати в групі.
Виховна мета: Виховувати толерантність,чіткість і акуратність під
час виконання креслярських робіт,сприяти шанобливому ставленні
Очікувані результати: вміти знімати і записувати мірки
вміти читати креслення основи спідниці.
вміти працювати в групі
Тип уроку: комбінований.
Час: 2 години.
Технічне обладнання: проектор, екран, або мультимедійна дошка.
Матеріали і обладнання: навчальна презентація, сантиметрова стрічка,
папір 70*70 см., креслярські приладдя.
2. Хід уроку
І. Організація початку уроку.
Привітання вчителя.
Перевірка готовності учениць до уроку.
ІІ. Психологічний настрой учнів.
На екрані слайд з зображенням
(веселих дітей) Психологічна гра «Моделюємо настрій разом».
Учениці разом
з вчителем проговорюють фрази надруковані на
слайді.
Ми – співпраця,
Ми – єднання,
Ми –це безліч «Я»!
Ми – веселі!
Ми –щасливі !
Ми – одна сім’я !
Ми віримо у себе і свої сили.
Ми віримо в силу своїх слів і свій успіх.
Ми віримо в успіх моїх близьких.
Позитивний настрій – найкращий вихід у любих обставинах.
ІІІ. Актуалізація. Бліц - опитування «так» чи «ні», робота в парах.
Учитель з’ясувала з ученицями тему минулого уроку і запропонувала їм
виконати бліц опитування. Завдання на слайді. Час обмежений.
1.Зовнішні контури ,обрис будь-якого предмета називають силуетом .
2.Вили силуету спідниць: прямий ,вузький,широкий,трапецієвидний.
3.До
поясного
одягу
належать
спідниці,
сарафани,
елементів
називається
комбінезони,брюки,шорти,спідниця-брюки .
4.Рівномірне
чергування
впорядкованих
ритмом.
5.До гігієнічних вимог до одягу відносять вид оздоблення .
6.Зручність у використанні відносять до експлатаційних вимог.
7.Динаміка-стан руху, зорове сприйняття руху .
8.Асиметрія-пропорцйне
середини.
розміщення
частин
відносно
центра,
3. Час вийшов (засіб перевірки - взаємоперевірка) учениці перевіряють
відповіді з слайдом оцінюванням)
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Метод навчання – проблемні питання.
- Ми продовжуємо працювати над створенням спідниці. Ескіз вже
замальовано,
опис
моделі
зроблено.
А
далі,що?
(Учитель
узагальнюючи відповіді учениць робить висновок ,що далі потрібно
виготовити викрійку спідниці.)
V.Викладання нового матеріалу з практичним застосуванням.
Елемент «Продовж речення» Для цього необхідно знати ….Мірки
Учитель повідомляє тему уроку і вона записана на слайді. Учні записують
її в зошит.
- Впишіть до себе в зошит лише дієслова пов’язані з сьогоднішньою
справою.
Учитель пропонує ученицям пригадати правила знімання мірок і їх
запис. Якщо виникають труднощі звертається до слайду. (подібну тему
вивчали в 7 класі) Так, нагадайте собі правила знімання мірок і їх
запис (слайд)
4. Мірки для побудови креслення спідниці.
Таблиця 1
Мірка
Умовне
позначення
Півобхват
талії
Ст
Півобхват
стегон
Сс
Довжина
виробу
Дв
Спосіб вимірювання
Мої
мірки,
см
Сантиметрова стрічка проходить
горизонтально навколо тулуба по талії
Сантиметрова стрічка проходить по
найвищих точках сідниць і з’єднується
спереду з урахуванням опуклості живота
Сантиметрова стрічка проходить по
середині спини від лінії талії до
потрібної довжини
Учитель пропонує ученицям побути в ролі закрійниці. Це жінка яка
працює в ательє мод і виконує знімання мірок з замовників.
- Засіб «Продовж речення»(слайд)
Мірки знімають з іншої людини… …сантиметровою стрічкою. Лінія
талії підперізується тасьмою.
«Робота в парах»
Учениці приступають до роботи. Мірки ,які записують в зошит для
роботи. Часу для вимірювання
7 хвилин ( робота в парах) .
Вчитель виконує поточний інструктаж.
- Чи достатньо для побудови викрійки лише зняти мірки ?...-ні потрібно
зробити розрахунки .
- У вас на партах є інструкційні картки для побудови креслення прямої
спідниці де вказані формули за якими потрібно виконати розрахунки.
Засіб «Продовж речення»(слайд) Мірки знімають з іншої людини…
cантиметровою стрічкою. Лінія талії підперізується тасьмою.
- Мірки, які знімаєте на уроці записуєте в зошит для роботи у вас 5
хвилин ( робота в парах)
Вчитель виконує поточний інструктаж.
- Чи достатньо для побудови викрійки лише зняти мірки ? Учитель
узагальнює відповіді учениць і підводить їх до висновку про
5. необхідність
- У вас на партах є інструкційні картки для побудови креслення прямої
спідниці де вказані формули за якими потрібно виконати розрахунки.
- Якщо ви зробите розрахунки лише за мірками а потім виготовите
відповідно спідницю, то…….. вона буде мала .Чому ? (узагальнюючи
відповіді учениць учитель вводить поняття прибавка)
- При побудові креслення необхідно врахувати прибавки на вільне
облягання, щоб забезпечити вільність рухів, дихання людини.(слайд)
Прибавки позначають великою літерою П, а ділянку прибавки – малою
літерою поряд.
Прибавки на облягання.
Таблиця 2
Ділянка
Півобхват талії
Півобхват стегон
Прибавки, см, на облягання
щільне
середнє
вільне
0,5...0,7
1,0
1,0...1,5
1,0
1,5...2,0
2,5...3,0
Вам необхідно за інструкційною
карткою виконати необхідні
розрахунки за пунктами 2,6,8,10,11,12,13,14,16,20,23.Для роботи у вас 15
хвилин (вчитель виконує поточний інструктаж )
- Час вийшов. Ви багато часу провели в сидячому положенні тому
пропоную вам порухатись
VІ. Фізкультхвилинка
- З новими силами переходимо до наступного етапу - побудови креслення
прямої спідниці (слайд)
Учитель «Читає креслення»
спідниці. Креслення складається з двох
деталей.
- Визначте , чи однакові вони за розмірами і формою?
Узагальнюючи відповіді учениць учитель робить висновки:
- Вони різні за розмірами : переднє полотнище ширше, ніж заднє,
- Обидва полотнища мають віточки,які забирають зайву тканину по
6. Лінії талії у спідницях. Але ці
виточки
не
шириною
однакові
за
і
довжиною.
Виточки
на
передньому
полотнищі
більш
коротші,
вузькі
й
ніж на задньому.
Бічні виточки більш широкі й
довгі. Таке співвідношення обумовленні особливостями жіночої фігури.
VІІ . Практична робота.
Вступний інструктаж – повідомлення завдання.
Учитель на дошці,
учні за робочими місцями
виконують креслення
спідниці
Учитель проводить поточний інструктаж,якщо потрібно – допомагає.
VІІІ. Аналітично - оцінювальний етап
Учитель аналізує помилки, оцінює роботу учнів, доповнює і виставляє
остаточні оцінки за урок.
ІX . Рефлексія
На початку уроку ви записували дієслова, чи всі вони виконані?
Спасибі вам за роботу. Ви швидко і якісно виконували всі завдання.
пропоную вам записати домашнє завдання ( слайд) : креслення , ножиці ,
скотч, повторити тему «Моделювання» з 7 класу.
7. Лінії талії у спідницях. Але ці
виточки
не
шириною
однакові
за
і
довжиною.
Виточки
на
передньому
полотнищі
більш
коротші,
вузькі
й
ніж на задньому.
Бічні виточки більш широкі й
довгі. Таке співвідношення обумовленні особливостями жіночої фігури.
VІІ . Практична робота.
Вступний інструктаж – повідомлення завдання.
Учитель на дошці,
учні за робочими місцями
виконують креслення
спідниці
Учитель проводить поточний інструктаж,якщо потрібно – допомагає.
VІІІ. Аналітично - оцінювальний етап
Учитель аналізує помилки, оцінює роботу учнів, доповнює і виставляє
остаточні оцінки за урок.
ІX . Рефлексія
На початку уроку ви записували дієслова, чи всі вони виконані?
Спасибі вам за роботу. Ви швидко і якісно виконували всі завдання.
пропоную вам записати домашнє завдання ( слайд) : креслення , ножиці ,
скотч, повторити тему «Моделювання» з 7 класу.