Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Урок (ділова гра) "Розв"язування задач за допомогою систем рівнянь"

243 views

Published on

урок

Published in: Law
  • Be the first to comment

Урок (ділова гра) "Розв"язування задач за допомогою систем рівнянь"

  1. 1. Вчитель математики Завадська В.В. Тема:Роз`вязування задач за допомогою систем лінійних рівнянь Мета: навчальна: сформувати вміння складати системи рівнянь за умовою задачі; домогтися засвоєнню схеми розв’язання задачі за допомогою системи рівнянь; розвивальна:сприяти розвитку логічного мислення,уваги учнів;формувати вміння грамотно формулювати власні думки,працювати в колективі; виховна:виховувати любов до природи, до рідного краю;виховувати позитивне ставлення до навчання. Тип уроку:засвоєння нових знань, умінь і навичок Вид уроку:ділова гра Обладнання та наочність:картки із завданнями,індивідуальні заробітні карточки, конверти із завданнями для кожної бригади, картка- інформатор Хід уроку І. Організаційний етап На сьогоднішньому уроці ви потрапите на «Біржу праці», де я – ваш роботодавець, а ви- працівники по найму. На початку нашої співпраці я видам вам всім індивідуальні заробітні картки, а в кінці , враховуючи їх наповнення, ви отримаєте заробітну платню –оцінку. Отримавши заробітну картку ,підпишіть її та поступово заповнюйте її. Вкладайте в неї свої накопичення – бали, отримані вами за той чи інший вид робіт. Зразок заробітної картки Заробітна картка…………………………………………………………… Посада……………………………………………………………………… № Вид роботи Максимальна кількість балів Кількість отриманих балів 1 Бал атестату (Домашнє завдання) 3бали 2 Співбесіда (теоретичні знання) 1 бал 3 Практичні навички Визначення посади, поділ на бригади 4бали 4 Робота в бригаді 4бали Всього 12 балів ІІ. Перевірка домашнього завдання
  2. 2. Вчитель: Для того, щоб надати вам роботу я перевірю вашу освіту, для визначення середнього балу вашого завдання. Учні обмінюються зошитами, використовуючи карточки-консультації, які лежать на парті, перевіряють правильність, повноту та якість виконання домашнього завдання. Результати перевірки заносять до заробітної картки. Розв’язати систему рівнянь усіма відомими способами І група ІІ група 8х+3у=7 х+у=7 -4х-5у=7 х-у=3 Відповідь:(2;-3) Відповідь:(5;2) ІІІ. Актуалізація опорних знань Розминка пам`яті Вчитель:бал атестату ми вже визначили, а тепер ви повинні пройти співбесіду. Кожен поповнює свій рахунок на карточці, даючи відповідь на теоретичне запитання (метод «Мікрофон»). Теоретичні запитання для співбесіди 1.Що таке система рівнянь? 2.Що ми називаємо розв’язком системи рівнянь? 3.У чому заключається спосіб підстановки? 4. Які способи розв’язування системи рівнянь ви знаєте? 5. Що означає розв’язати систему рівнянь? 6.У чому заключається графічний спосіб розв’язування системи рівнянь? 7.У чому заключається спосіб додавання? 8.Скільки розв’язків може мати система рівнянь? 9.Як записуємо розв`язок системи рівнянь? 10.Де можна застосовувати вміння розв’язувати системи рівнянь?
  3. 3. IV. Вивчення нового матеріалу Вчитель:перед виконанням будь-якої роботи ви повинні пройти інструктаж –настанову. Спочатку самі складемо алгоритм розв’язування задачі складанням системи рівнянь(«Банк ідей»), а потім перевіряємо його правильність, звіряючись із карткою-інформацією. Для визначення посади ви маєте пройти атестацію. Перші три робітники,правильно розв’язавши задачу, отримають посаду бригадира, наступні – майстра, останні – спеціаліста( або підсобника, якщо не справились із завданням). На цьому етапі бригадири отримують – 4бали, майстри – 3 бали,спеціалісти 2 бали, а підсобники 1 або 0 балів. Бригадири формують свої бригади, щоб у кожній були по можливості всі посади Задача на визначення посади (записана на зворотній стороні дошки) На території села Киселівка Снігурівського району Миколаївської області розташований Костьол. Нещодавно там робили поточний ремонт. Для цього було придбано білу та жовту фарби на сумму 355гривнів. Скільки заплатили за кожну фарбу окремо, якщо відомо ,що за жовту заплатили на 125 гривнів більше? Картка – інформатор Алгоритм розв’язування задач складанням системи рівнянь 1) Позначити невідомі величини буквами; 2) За умовою задачі скласти два рівняння; 3) Записати й розв’язати систему цих рівнянь; 4) Перевірити чи задовольняє розвязок системи рівнянь умову задачі?; 5) Дати відповіді на запитання, поставлені в задачі.
  4. 4. V. Засвоєння нових знань і вмінь Визначившись з посадами, кожна бригада отримує конверти із замовленням роботи. Кожен бригадир розподіляє обов’язки між членами та оцінює її. По закінченню кожна бригада звітує про виконання своєї роботи. Конверт №1 У селі Киселівка Снігурівського району Миколаївської області є ставок прямокутної форми, периметр якого 168 м. Знайти сторони ставка, якщо одна з них на 8 м довша за іншу.
  5. 5. VI.Підсумки уроку Кожен підраховує кількість коштів на заробітній картці та здає роботодавцю, який заносить дану суму до тарифікації(класного журналу) та перераховує на особистий рахунок кожного( щоденник) VII. Домашнє завжання: Вивчити алгоритм розв’язування задач за допомогою систем рівнянь; повторити формули скороченого множення. Конверт №2 22 учні 5-го та 6-го класів Киселівської ЗОШ І-ІІІст Снігурівської районної ради висаджували саджанці вишень. Посадили всього 56 дерев. Скільки учнів у кожному класі, якщо відомо , що кожен учень 5 класу посадив по 2 дерева, а 6 класу - по 3 дерева? Конверт №3 Для ремонту дороги між селами Максимівка та Киселівка Снігурівського району Миколаївської області потрібно 40 т піску та цементу. Скільки потрібно піску і скільки цементу, якщо піску треба у 3 рази більше?
  6. 6. Задача спеціалістам та підсобникам: У шкільному саду Киселівської ЗОШ ростуть вишні та айви, всього 40 дерев. Скільки там росте айв і скільки вишень, якщо айв в саду на 16 дерев більше, ніж вишень? Завдання майстрам та бригадирам:скласти задачу, використовуючи краєзнавчий матеріал, в якій необхідно знайти дві величини, якщо відома їх сума та різниця та розв’язати її не менш як двома способами.
  7. 7. Задача спеціалістам та підсобникам: У шкільному саду Киселівської ЗОШ ростуть вишні та айви, всього 40 дерев. Скільки там росте айв і скільки вишень, якщо айв в саду на 16 дерев більше, ніж вишень? Завдання майстрам та бригадирам:скласти задачу, використовуючи краєзнавчий матеріал, в якій необхідно знайти дві величини, якщо відома їх сума та різниця та розв’язати її не менш як двома способами.

×