SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Рольова гра «Подорож в стародавній світ»
(Алгебра 7 клас)
Тема: “Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними”
Мета: Формувати в учнів навички застосування знань теоретичного матеріалу
для розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими різними
способами: графічним, підстановки, додавання. Сприяти розвитку
інтелектуальних та творчих здібностей учнів, логічного мислення і вміння
раціонального підходу в процесі розв’язання вправ. Виховувати навички культури
мови та письма.
Урок формування знань
Обладнання: Карта-схема маршруту подорожі, індивідуальні картки,
мультимедійна презентація Семи чудес світу, плакат з кросвордом.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Учні класу об’єднуються в 4 команди – кораблі. Подорож відбувається до Семи
чудес світу.
Етап І: Єгипет. Піраміда Хеопса.
Етап ІІ: Олімпія. Храм Зевса. Статуя Зевса.
Етап ІІІ: Храм Артеміди в Ефесі.
Етап ІV: Мавзолей в Галікарнасі.
Етап V: Колос Родоський.
Етап VІ: Олександрійський маяк на острові Фарос.
Етап VIІ: Висячі сади Семіраміди.
Шкіперам команд видаються картки з завданнями.
II. Подорож.
Учитель: Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок-подорож у далекі країни, в
далеке минуле. Можливо, дехто з вас чув про Сім чудес світу? Зараз ми
побачимо наочно ці творіння людського генія, які викликали подив античного
світу (карта-схема маршруту).
Чотири кораблі вже готові до відплиття. У кого в плаванні виникнуть проблеми,
звертайтесь за допомогою до консультанта. Отже, відправляємось! Ми прямуємо
до Єгипту.
Піраміда Хеопса. (До першої картинки виходить учень, розказує про перше
чудо світу).
Учитель: А щоб нам з вами піднятися на вершину піраміди слід розгадати
кросворд (плакат з кросвордом на оберненій стороні дошки).
Питання кросворду:
По вертикалі:
1. Як називається пара рівнянь з двома змінними, сполучених фігурною дужкою
(система рівнянь).
2. Як називається впорядкована пара чисел, що задовольняє кожне з рівнянь
системи (розв’язок).
6. Який існує зручний метод розв’язання систем рівнянь з порівнянням
коефіцієнтів при одній із змінних (додавання).
По горизонталі:
3. Що є графіком лінійного рівняння з двома змінними (пряма).
4. Який метод розв’язування систем рівнянь найбільш наочний (графічний)
5. Який метод розв’язування систем рівнянь використовують найчастіше
(підстановки).
7. Якщо ви все відгадали, то ви…(молодці).
А зараз ми підпливаємо до Олімпії, де знаходиться храм Зевса.
Олімпія. Храм Зевса. Статуя Зевса.
(Учень розказує про цей храм)
Щоб побачити статую Зевса, треба виконати завдання з картки №1, яка буде
перепусткою до храму.
Команди №3, №4 кораблів виконують в парах завдання картки №1.
Картка № 1
Розв'яжіть графічно систему рівнянь:



−=−
=+
.639
,102
yx
yx



−=−
=−
.639
,102
yx
yx



−=+
=+
.639
,102
yx
yx
Команди №1 і №2 кораблів працюють разом з вчителем, відповідають на такі
питання:
1) Що називається розв’язком системи рівнянь з двома змінними? (Пара чисел,
що задовольняє кожне з рівнянь системи).
2) Як перевірити, чи є дана пара чисел розв’язком системи рівнянь? (Треба
підставити замість х і у їх значення в кожне з рівнянь і перевірити вірність
отриманих рівностей).
3) Що означає розв’язати систему рівнянь (знайти всі її розв’язки або довести,
що їх немає).
4) Які способи розв’язування систем рівнянь ви знаєте (графічний, підстановки,
додавання).
5) Як розв’язати систему рівнянь графічним способом? (побудувати графік
кожного з рівнянь і знайти координати точки перетину графіків).
2
6) Які можуть бути випадки при розв’язуванні систем графічно? (прямі
паралельні, перетинаються, співпадають).
7) Коли краще користуватися цим способом, а коли він не підходить (коли
потрібна наочність і не важлива точність).
8) Як розв’язати систему рівнянь способом підстановки (в одному з рівнянь
виразити одну змінну через іншу і підставити отриманий вираз в друге рівняння.
Розв’язати рівняння з однією змінною. Знайти відповідне значення другої
змінної).
9) Сформулюйте алгоритм розв’язку системи рівнянь способом додавання
(порівняти коефіцієнти при одному із змінних в обох рівняннях. Додати або
відняти ці рівняння. Розв’язати рівняння з однією змінною. Знайти відповідне
значення другої змінної.)
Захист розв’язку системи графічно на дошці.
Тепер прямуємо до храму Артеміди. Назва міста, до якого ми наближаємось,
зашифрована в чарівному квадраті. Треба його розшифрувати. Для цього
повторимо дії із степенями.
1. a3
·a11
=? (a14
)
2. (a5
)6
=? (a30
)
3. 32
·(32
)4
=? (310
)
4. 23
+32
=? (17)
Ми підійшли до давньогрецького міста Ефес. Відвідаємо храм Артеміди.
Храм Артеміди в Ефесі.
(Учень розказує про храм Артеміди за картинкою)
Рухаємось далі, користуючись картою-провідником. Наступна зупинка –
Мавзолей у Галікарнасі.
Мавзолей в Галікарнасі.
(Учень розказує за картинкою про Мавзолей). Щоб піднятися на верхню частину
споруди, треба відповісти на питання картки №2.
Картка № 2
При якому р система має безліч розв'язків:



=+
=+
.42
,32
pyx
yx



=−−
=+
.42
,32
pyx
yх



=+
−=−−
.42
,32
pyx
yx
3
Шкіперам кораблів доповісти про свої дослідження.
А тепер, знов у подорож! У східній частині Середземного моря знаходиться
острів Родос.
Колос Родоський.
(Учень розказує за картинкою про Колоса Родоського).
А що сталося з Колосом Родоським ви дізнаєтеся після того, як виконаєте
завдання картки №3.
Картка № 3
Чи є розв'язком системи рівнянь пара чисел: (х; у):
(1; -2)



=+
=−
.35
,2311
yx
yx



=+
=+
.35
,2311
yx
yx



=−
=−
.35
,2311
yx
yx
Після перевірки учитель розказує: Статуя простояла більше п’ятдесяти років.
Але в 224 році до н.е. Колос впав під час сильного землетрусу.
Тепер наші кораблі підуть різними курсами: кораблі №1 і №4 взяли курс на
Олександрію, вони побачать Олександрійський маяк.
Олександрійський маяк на острові Фарос.
Про те, що було на вершині будівлі, ви дізнаєтеся після того, як виконаєте
завдання з картки №4.
Картка № 4
Розв'яжіть систему рівнянь методом підстановки:



=
=
18.2y-5x
8,3y-2x



=−
=+
.1825
,832
yx
yx



=+
=−
.1825
,832
yx
yx
(Після захисту розв’язку системи вчитель розказує: Найвищу терасу маяка
оточувала колонада, на ній була пірамідальна вежа зі статуєю покровителя морів
Посейдона заввишки 8 метрів).
4
А кораблі №2 і №3 беруть напрям на найбільш цікаве з усіх чудес світу – Висячі
сади Семіраміди.
Висячі сади Семіраміди.
(Учень без картинки розказує про сади Семіраміди) Я покажу вам ці сад після
того, як ви розв’яжете завдання з картки №5. (Після захисту вчитель розкриває
картинку).
5
Картка № 5
Розв'яжіть систему рівнянь методом додавання:



=+
=−
.72
,023
yx
yx



=−
=+
.72
,023
yx
yx



−=+−
=−
.72
,023
yx
yx
III. Підсумок уроку
Отже, ми з вами, мандруючи з місто в місто, повторили усі знайомі нам методи
розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими. Першими досягали
мети найчастіше члени екіпажу корабля №… (Вчитель оголошує оцінки)
В подальшому ми познайомимось з вами як застосовувати набуті знання при
розв’язуванні практичних задач, бо, як казав відомий німецький письменник
Вольфганг Гете: «Не той розумний, хто багато знає, а той, хто вміє застосовувати
ці знання».
Щоб нам тепер повернутися з подорожі треба вдома виконати завдання, схожі на
ті, що ми сьогодні з вами розв’язували:
§§27-29, №1027 (2), №1041 (4), №1075 (2), №1078 (1)*
6
Картка № 5
Розв'яжіть систему рівнянь методом додавання:



=+
=−
.72
,023
yx
yx



=−
=+
.72
,023
yx
yx



−=+−
=−
.72
,023
yx
yx
III. Підсумок уроку
Отже, ми з вами, мандруючи з місто в місто, повторили усі знайомі нам методи
розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими. Першими досягали
мети найчастіше члени екіпажу корабля №… (Вчитель оголошує оцінки)
В подальшому ми познайомимось з вами як застосовувати набуті знання при
розв’язуванні практичних задач, бо, як казав відомий німецький письменник
Вольфганг Гете: «Не той розумний, хто багато знає, а той, хто вміє застосовувати
ці знання».
Щоб нам тепер повернутися з подорожі треба вдома виконати завдання, схожі на
ті, що ми сьогодні з вами розв’язували:
§§27-29, №1027 (2), №1041 (4), №1075 (2), №1078 (1)*
6

More Related Content

What's hot

Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиsveta7940
 
периметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняпериметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняlelipusik
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурСветлана Олейник
 
відкритий урок математики у 2 г класі
відкритий урок математики у 2  г класівідкритий урок математики у 2  г класі
відкритий урок математики у 2 г класіzoshnet1
 
Мастер-класс
Мастер-классМастер-класс
Мастер-классPsariova
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укрAira_Roo
 
Лінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінноюЛінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінноюСлавка Сочка
 
Арифметична прогресія
Арифметична прогресіяАрифметична прогресія
Арифметична прогресіяNataliya Shulgan
 
урок 2013 конспект
урок 2013 конспектурок 2013 конспект
урок 2013 конспектlelipusik
 
прогресіїї сухенко о.м. конспек уроку
прогресіїї сухенко о.м. конспек урокупрогресіїї сухенко о.м. конспек уроку
прогресіїї сухенко о.м. конспек урокуdobrovolskasvitlana
 
8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класіjasperwtf
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадVsimPPT
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметраlelipusik
 
урок 3 клас міри довжини.
урок 3 клас міри довжини.урок 3 клас міри довжини.
урок 3 клас міри довжини.Olga Sokolik
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадVsimPPT
 
7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочлjasperwtf
 

What's hot (19)

Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
59
5959
59
 
периметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняпериметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчислення
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
 
відкритий урок математики у 2 г класі
відкритий урок математики у 2  г класівідкритий урок математики у 2  г класі
відкритий урок математики у 2 г класі
 
Мастер-класс
Мастер-классМастер-класс
Мастер-класс
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
 
Лінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінноюЛінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінною
 
Арифметична прогресія
Арифметична прогресіяАрифметична прогресія
Арифметична прогресія
 
урок 2013 конспект
урок 2013 конспектурок 2013 конспект
урок 2013 конспект
 
прогресіїї сухенко о.м. конспек уроку
прогресіїї сухенко о.м. конспек урокупрогресіїї сухенко о.м. конспек уроку
прогресіїї сухенко о.м. конспек уроку
 
8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
 
урок 3 клас міри довжини.
урок 3 клас міри довжини.урок 3 клас міри довжини.
урок 3 клас міри довжини.
 
прогресії
прогресіїпрогресії
прогресії
 
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. ЛистопадКалендарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
Календарно-тематичне планування - Математика для 1 класу за Н. Листопад
 
порівняння частин
порівняння частинпорівняння частин
порівняння частин
 
7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл7003 урок укр додав многочл
7003 урок укр додав многочл
 

Similar to Рольова гра "Подорож в стародавній світ"

додав. десятков. дробів
додав. десятков. дробівдодав. десятков. дробів
додав. десятков. дробівСлавка Сочка
 
нетрадиційний урок
нетрадиційний урокнетрадиційний урок
нетрадиційний урокlayc00l
 
3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.jasperwtf
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 класjasperwtf
 
газета сиві давнини
газета сиві давнинигазета сиві давнини
газета сиві давниниgalinakoval1960
 
3499 урок 6_клас
3499 урок 6_клас3499 урок 6_клас
3499 урок 6_класurvlan
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселsveta7940
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площинаurvlan
 
12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичнеurvlan
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 клElena Bosa
 
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. ТуровецьВирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. ТуровецьЯна Іванова
 
Ірраціональні рівняння
Ірраціональні рівнянняІрраціональні рівняння
Ірраціональні рівнянняyuraravlinko
 
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомими
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомимиРозв"язування систем рівнянь з двома невідомими
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомимиsveta7940
 
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників) "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)sveta7940
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класМаксим Павленко
 

Similar to Рольова гра "Подорож в стародавній світ" (20)

428,23.docx
428,23.docx428,23.docx
428,23.docx
 
додав. десятков. дробів
додав. десятков. дробівдодав. десятков. дробів
додав. десятков. дробів
 
нетрадиційний урок
нетрадиційний урокнетрадиційний урок
нетрадиційний урок
 
57
5757
57
 
3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.3642 цикл уроків 7 кл.
3642 цикл уроків 7 кл.
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 клас
 
газета сиві давнини
газета сиві давнинигазета сиві давнини
газета сиві давнини
 
101,23.docx
101,23.docx101,23.docx
101,23.docx
 
3499 урок 6_клас
3499 урок 6_клас3499 урок 6_клас
3499 урок 6_клас
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
 
54
5454
54
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 кл
 
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. ТуровецьВирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець
Вирази з дужками. Розпізнавання многокутників 2 клас / Л.І. Туровець
 
алгебра 8 клас
алгебра 8 класалгебра 8 клас
алгебра 8 клас
 
Ірраціональні рівняння
Ірраціональні рівнянняІрраціональні рівняння
Ірраціональні рівняння
 
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомими
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомимиРозв"язування систем рівнянь з двома невідомими
Розв"язування систем рівнянь з двома невідомими
 
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників) "Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
"Урок-гра "Інтелектуальні гонки"(Подібність трикутників)
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
 

More from sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікsveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмахsveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваsveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіsveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг водиsveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про водуsveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атомsveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуsveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьsveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетикиsveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиsveta7940
 

More from sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Рольова гра "Подорож в стародавній світ"

  • 1. Рольова гра «Подорож в стародавній світ» (Алгебра 7 клас) Тема: “Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними” Мета: Формувати в учнів навички застосування знань теоретичного матеріалу для розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими різними способами: графічним, підстановки, додавання. Сприяти розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів, логічного мислення і вміння раціонального підходу в процесі розв’язання вправ. Виховувати навички культури мови та письма. Урок формування знань Обладнання: Карта-схема маршруту подорожі, індивідуальні картки, мультимедійна презентація Семи чудес світу, плакат з кросвордом. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Учні класу об’єднуються в 4 команди – кораблі. Подорож відбувається до Семи чудес світу. Етап І: Єгипет. Піраміда Хеопса. Етап ІІ: Олімпія. Храм Зевса. Статуя Зевса. Етап ІІІ: Храм Артеміди в Ефесі. Етап ІV: Мавзолей в Галікарнасі. Етап V: Колос Родоський. Етап VІ: Олександрійський маяк на острові Фарос. Етап VIІ: Висячі сади Семіраміди. Шкіперам команд видаються картки з завданнями. II. Подорож. Учитель: Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок-подорож у далекі країни, в далеке минуле. Можливо, дехто з вас чув про Сім чудес світу? Зараз ми побачимо наочно ці творіння людського генія, які викликали подив античного світу (карта-схема маршруту). Чотири кораблі вже готові до відплиття. У кого в плаванні виникнуть проблеми, звертайтесь за допомогою до консультанта. Отже, відправляємось! Ми прямуємо до Єгипту. Піраміда Хеопса. (До першої картинки виходить учень, розказує про перше чудо світу). Учитель: А щоб нам з вами піднятися на вершину піраміди слід розгадати кросворд (плакат з кросвордом на оберненій стороні дошки). Питання кросворду: По вертикалі:
  • 2. 1. Як називається пара рівнянь з двома змінними, сполучених фігурною дужкою (система рівнянь). 2. Як називається впорядкована пара чисел, що задовольняє кожне з рівнянь системи (розв’язок). 6. Який існує зручний метод розв’язання систем рівнянь з порівнянням коефіцієнтів при одній із змінних (додавання). По горизонталі: 3. Що є графіком лінійного рівняння з двома змінними (пряма). 4. Який метод розв’язування систем рівнянь найбільш наочний (графічний) 5. Який метод розв’язування систем рівнянь використовують найчастіше (підстановки). 7. Якщо ви все відгадали, то ви…(молодці). А зараз ми підпливаємо до Олімпії, де знаходиться храм Зевса. Олімпія. Храм Зевса. Статуя Зевса. (Учень розказує про цей храм) Щоб побачити статую Зевса, треба виконати завдання з картки №1, яка буде перепусткою до храму. Команди №3, №4 кораблів виконують в парах завдання картки №1. Картка № 1 Розв'яжіть графічно систему рівнянь:    −=− =+ .639 ,102 yx yx    −=− =− .639 ,102 yx yx    −=+ =+ .639 ,102 yx yx Команди №1 і №2 кораблів працюють разом з вчителем, відповідають на такі питання: 1) Що називається розв’язком системи рівнянь з двома змінними? (Пара чисел, що задовольняє кожне з рівнянь системи). 2) Як перевірити, чи є дана пара чисел розв’язком системи рівнянь? (Треба підставити замість х і у їх значення в кожне з рівнянь і перевірити вірність отриманих рівностей). 3) Що означає розв’язати систему рівнянь (знайти всі її розв’язки або довести, що їх немає). 4) Які способи розв’язування систем рівнянь ви знаєте (графічний, підстановки, додавання). 5) Як розв’язати систему рівнянь графічним способом? (побудувати графік кожного з рівнянь і знайти координати точки перетину графіків). 2
  • 3. 6) Які можуть бути випадки при розв’язуванні систем графічно? (прямі паралельні, перетинаються, співпадають). 7) Коли краще користуватися цим способом, а коли він не підходить (коли потрібна наочність і не важлива точність). 8) Як розв’язати систему рівнянь способом підстановки (в одному з рівнянь виразити одну змінну через іншу і підставити отриманий вираз в друге рівняння. Розв’язати рівняння з однією змінною. Знайти відповідне значення другої змінної). 9) Сформулюйте алгоритм розв’язку системи рівнянь способом додавання (порівняти коефіцієнти при одному із змінних в обох рівняннях. Додати або відняти ці рівняння. Розв’язати рівняння з однією змінною. Знайти відповідне значення другої змінної.) Захист розв’язку системи графічно на дошці. Тепер прямуємо до храму Артеміди. Назва міста, до якого ми наближаємось, зашифрована в чарівному квадраті. Треба його розшифрувати. Для цього повторимо дії із степенями. 1. a3 ·a11 =? (a14 ) 2. (a5 )6 =? (a30 ) 3. 32 ·(32 )4 =? (310 ) 4. 23 +32 =? (17) Ми підійшли до давньогрецького міста Ефес. Відвідаємо храм Артеміди. Храм Артеміди в Ефесі. (Учень розказує про храм Артеміди за картинкою) Рухаємось далі, користуючись картою-провідником. Наступна зупинка – Мавзолей у Галікарнасі. Мавзолей в Галікарнасі. (Учень розказує за картинкою про Мавзолей). Щоб піднятися на верхню частину споруди, треба відповісти на питання картки №2. Картка № 2 При якому р система має безліч розв'язків:    =+ =+ .42 ,32 pyx yx    =−− =+ .42 ,32 pyx yх    =+ −=−− .42 ,32 pyx yx 3
  • 4. Шкіперам кораблів доповісти про свої дослідження. А тепер, знов у подорож! У східній частині Середземного моря знаходиться острів Родос. Колос Родоський. (Учень розказує за картинкою про Колоса Родоського). А що сталося з Колосом Родоським ви дізнаєтеся після того, як виконаєте завдання картки №3. Картка № 3 Чи є розв'язком системи рівнянь пара чисел: (х; у): (1; -2)    =+ =− .35 ,2311 yx yx    =+ =+ .35 ,2311 yx yx    =− =− .35 ,2311 yx yx Після перевірки учитель розказує: Статуя простояла більше п’ятдесяти років. Але в 224 році до н.е. Колос впав під час сильного землетрусу. Тепер наші кораблі підуть різними курсами: кораблі №1 і №4 взяли курс на Олександрію, вони побачать Олександрійський маяк. Олександрійський маяк на острові Фарос. Про те, що було на вершині будівлі, ви дізнаєтеся після того, як виконаєте завдання з картки №4. Картка № 4 Розв'яжіть систему рівнянь методом підстановки:    = = 18.2y-5x 8,3y-2x    =− =+ .1825 ,832 yx yx    =+ =− .1825 ,832 yx yx (Після захисту розв’язку системи вчитель розказує: Найвищу терасу маяка оточувала колонада, на ній була пірамідальна вежа зі статуєю покровителя морів Посейдона заввишки 8 метрів). 4
  • 5. А кораблі №2 і №3 беруть напрям на найбільш цікаве з усіх чудес світу – Висячі сади Семіраміди. Висячі сади Семіраміди. (Учень без картинки розказує про сади Семіраміди) Я покажу вам ці сад після того, як ви розв’яжете завдання з картки №5. (Після захисту вчитель розкриває картинку). 5
  • 6. Картка № 5 Розв'яжіть систему рівнянь методом додавання:    =+ =− .72 ,023 yx yx    =− =+ .72 ,023 yx yx    −=+− =− .72 ,023 yx yx III. Підсумок уроку Отже, ми з вами, мандруючи з місто в місто, повторили усі знайомі нам методи розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими. Першими досягали мети найчастіше члени екіпажу корабля №… (Вчитель оголошує оцінки) В подальшому ми познайомимось з вами як застосовувати набуті знання при розв’язуванні практичних задач, бо, як казав відомий німецький письменник Вольфганг Гете: «Не той розумний, хто багато знає, а той, хто вміє застосовувати ці знання». Щоб нам тепер повернутися з подорожі треба вдома виконати завдання, схожі на ті, що ми сьогодні з вами розв’язували: §§27-29, №1027 (2), №1041 (4), №1075 (2), №1078 (1)* 6
  • 7. Картка № 5 Розв'яжіть систему рівнянь методом додавання:    =+ =− .72 ,023 yx yx    =− =+ .72 ,023 yx yx    −=+− =− .72 ,023 yx yx III. Підсумок уроку Отже, ми з вами, мандруючи з місто в місто, повторили усі знайомі нам методи розв’язування систем лінійних рівнянь з двома невідомими. Першими досягали мети найчастіше члени екіпажу корабля №… (Вчитель оголошує оцінки) В подальшому ми познайомимось з вами як застосовувати набуті знання при розв’язуванні практичних задач, бо, як казав відомий німецький письменник Вольфганг Гете: «Не той розумний, хто багато знає, а той, хто вміє застосовувати ці знання». Щоб нам тепер повернутися з подорожі треба вдома виконати завдання, схожі на ті, що ми сьогодні з вами розв’язували: §§27-29, №1027 (2), №1041 (4), №1075 (2), №1078 (1)* 6