SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
Відкритий урок
З математики у 5 класі
Додавання і віднімання
десяткових дробів
Концівська Зош І-ІІІ ст.
Сочка С.І.
Математика
5 клас
Уроку-подорож “7 чудес світу”
Тема: Додавання та віднімання десяткових дробів
Мета:  формувати вміння і навички учнів виконувати додавання та
віднімання десятковихдробів;
 розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність,
обчислювальнінавички;
 виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес
до математики.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Помічники вчителя, відповідальні за перевірку домашнього завдання,
доповідають, хто не виконав домашнього завдання, а також, хто відсутній на
уроці.
II. Ознайомлення з темою і метою уроку.
Слайд 1. Слайд 2.
III. Подорож.
Учитель. Наша мандрівка до семи чудес світу – не лише в далекі країни,
але й в далеке минуле. Сім чудес світу – це творіння людського генія, який
своєю технічною чи художньою довершеністю викликали подив античного
світу. Для того, щоб придбати путівки в екскурс-бюро, необхідно відповісти
на кілька питань. Увага на екран (усна робота з класом).
Слайд 3.
1. Чи однаковідесяткові дроби2,3000; 2,300; 2,30 і2,3?
Слайд 4.
2. Як записати будь-якенатуральнечисло десятковим дробом?
Слайд 5.
3. Як додатидесяткові дроби?
Слайд 6.
4. Як називаються законидодавання: a+b = b+a; a + (b+c) = (a+b) + c ?
Слайд 7.
5. Для чого використовують закони додавання: a+b = b+a; a + (b+c) =
(a+b) + c ?
Правильні відповіді на питання дали нам можливість вирушити в
подорож. З нами подорожують екскурсоводи. Перша зупинка наша – в
Єгипті.
Слайд 8.
Перед нами – піраміда Хеопса (учениця-екскурсовод розповідає про це
чудо світу).
В Африці посеред Лівійської пустелі, височать піраміди від Каїра до
Фаюма. До наших часів збереглося близько 70 пірамід. Колись їх було більше,
але деякі зруйнував всевладний час, інші засипав пісок, що насунувся з
пустелі. Найвідоміші піраміди: Хеопса (Хуфу), Хефрена (Хафра) і Мікеріна.
Найбільша з них піраміда Хеопса, збудована в 26 столітті до н.е. Висота її
137м, площа основи – близько 55000 м2
. Згідно з легендами піраміда
служила фараонам тією драбиною, якою вони сходилина небо.
Учитель. Щоб нам з вами піднятись на вершину піраміди, потрібно
розв’язати рівняння (Три учні розв’язують рівняння на дошці, а всі інші – у
зошитах).
Слайд 9.
x – 5,257 = 19,743;
2x – 3,25 = 4,75;
(x – 29,3) – 2,73 = 69,351.
Учитель. Наступна зупинка – у Греції. На олімпійській землі знаходиться
другечудо світу – статуя Зевса (розповідь учениці-екскурсовода).
У самому серці Греції, на св’яшенній олімпійській землі, стояло друге
чудо світу. Єдине, творцем якого була одна людина. Архітектор Лібон у 5
столітті до н.е. побудував храм, у якому знаходилося диво – прекрасна статуя
владики Олімпу – Зевса. Статую побудував скульптор Фідій. Скульптура Зевса
олімпійського вражала своєю величністю та оздобленням. Одяг Зевса та його
волосся були із золота, неприкриті частини тіла – зі слонової кістки, трон – із
кедрового дерева,інкрустованого чорним деревом і самоцвітами. І кожного,
хто бачив цю статую, над усе вражала майстерність,з якою Фідій вирізьбив
обличчя й фігуру Зевса. Здавалося, що Зевс ось-ось підніметься з трону.
Учитель. Щоб побачити статую Зевса, слід виконати завдання, яке буде
перепусткою до храму.
Слайд 10.
Обчислити :
5,73 + 9,42 + 12,5;
3,084 + 16,352 + 19,71;
543,15 + 14,085 + 12,7;
16,47 + 53,924 + 37.
Два учні виконують завдання біля дошки, інші – в зошитах.
Учитель. Перевіримо правильність відповідей з допомогою комп’ютера.
Слайд 11.
Відповіді :
27,65; 39,146; 569,935; 107,394.
Учитель. Тепер ми можемо відвідати Храм Зевса.
Слайд 12.
Перегляд зображення.
Учитель. Третя зупинка – у чарівному місті, до якого ми наближаємось.
Назва міста зашифрована. Якщо ми правильно виконаємо завдання, то
зможемо його розшифрувати.
Слайд 13.
1) Вирази у гривнях 75 коп.
2) Знайди суму: 35ц+ 1,25т
3) Запиши у метрах 750см.
4) Яке число потрібно додатидо 0,3, щоб отримати 1 ?
Учитель. В порядку виконанихдій читаємо назву міста – Е Ф Е С .
Слайд 14.
Розповідь учениці-екскурсовода про храм Артемідив Ефесі.
Ми припливли до давньогрецького міста Ефес (Vст. до н.е.). Відвідаємо
храм Артеміди, побудований із чистого мармуру. У головному залі стоїть
статуя Артеміди висотою 15м, оздоблена золотом і дорогоцінним камінням.
Артеміда – покровителька міста, дочка бога Зевса і сестра бога
Аполлона. Артеміда – богиня родючості, покровителька тварині мисливства,
богиня Місяця.
Учитель. Артеміда для вас має завдання. Увага на екран.
Слайд 15.
Розставити у числах коми так, щоб утворилися правильні рівності :
31 + 2576 = 5676;
345 + 256 = 2905.
Учитель. Перевіримо правильність відповідейз допомогою комп’ютера.
Слайд 16.
Відповіді :
31 + 25,76 = 56,76;
3,45 + 25,6 = 29,05
С Е Ф Е
0,7 0,75 4,75 7,5
Учитель. Наступна подорож – до стародавньої Карійської держави, де
знаходиться незвичайний мавзолей.
Слайд 17.
Розповідь учениці-екскурсовода про мавзолейу Галікарнасі.
Галікарнас – столиця стародавньої Карійської держави, де в IV ст. до н.е.
царицею Артемісією, дружиною і сестрою царя Мавсола, було побудовано
одне із семи чудес світу – мавзолей, що дав назву всім іншим мавзолеям
світу.
Мавзолей поєднував у собі піраміду, башту і грецький храм. Сучасників
дивували його розміри, витрачені на нього кошти і, головне, неперевершена
досконалість художнього оздоблення. Підваленою споруди служив
велетенський мармуровий п’єдестал. На ньому стояв храм, оточений 36
іонійськими колонами, на яких тримався дах у формі 24-ступінчатої піраміди.
Простір між колонами було пишно оздоблено скульптурами. Вершину
піраміди було увінчато скульптурною композицією, яка зображала Мавсола і
Артемісію в колісниці, запряженій четвіркою коней.
Учитель. Щоб піднятися на верхню частину споруди, слід розв’язати
наступне завдання (№1154 з підручника : Бевз Г.П. “Математика, 5-йклас”).
А тепер знову в дорогу.
Слайд 18.
Розповідь учениці-екскурсовода.
У східній частині Середземного моря знаходиться острів Родос. У центрі,
на торговельній площі, між морем і міськими воротами стояла найбільша у
світі статуя юнака заввишки 36метрів, що зображала бога Геліоса. Не кожна
людина могла охопити великий палець статуї. Скульптор Харес витратив на
виготовлення цього бога із міді і заліза12 років.
Учитель. Що сталося з Колосом Родоським, після того, як виконаєте
завдання.
Слайд 19.
Задача :
1 дня продали 13,4м тканини,
2 дня – 2,6м,
3 дня – 3,7м,
залишилось 20,5м.
Скількиметрів було в сувої?
(Відповідь: 40,5 м. Задача розв’язується методом коментованого письма.)
Учитель. Статуя простояла більше 50 років. Але в 224р. до н.е. Колос
впав під час сильного землетрусу.
Тепер ми наближаємось до Александрії.
Слайд 20.
Розповідь учениці-екскурсовода.
Александрія – столиця держави перших Птолемеїв (ІІІст. до н.е.). Тут, на
острові Фарос, було побудовано маяк, який від землі до вершини мав
близько 180м. Відкрите вогнище з дров, що запалювали вночі на найвищій
терасі маяка, було на відстані 50-60км. Простоявмаяк 1500років.
Учитель. Що було на вершині будівлі, ви дізнаєтесь після того, як
виконаєте завдання.
Слайд 21.
Поставте замість зірочок потрібні цифри :
Учитель. Перевіримо з допомогою комп’ютера.
Слайд 22.
Відповіді :
2 *,7*6
+
3,64*
*5,*61
2 1,716
+
3,645
25,361
Учитель. Найвищу круглу терасу маяка, відкриту з усіх боків, де вночі
запалювали велике вогнище, оточювала колонада, на якій була пірамідальна
вежа, увінчана бронзовою статуєю покровителя морів Посейдона, заввишки
8м.
Останнє із семи чудес, яке ми сьогодні відвідаємо – “висячі сади”
Семіраміди.
Розповідь учениці-екскурсовода
Далі вирушаємо до столиці Месопотамії – країни між двома річками –
Тигром і Євфратом. Це Вавилон – найбільшемісто стародавнього світу.
З усіх вавилонських чудес за найвизначніше вважали “висячі сади”
Семіраміди. Сади стояли на склепіннях, опертих на стовпи з кам’яних брил,
покладених одна на одну. На них лежали щільно припасовані пальмові
балки, на які було насипано товстий шар землі, де росли різноманітні дерева
і квіти.
Учитель. Побачити як виглядають ці сади ви зможете після того, як
розв’яжете завдання №1166 з підручника Бевза Г.П. “Математика, 5-й клас”.
Перевіримо відповідіз допомогою комп’ютера.
Слайд 22.
Відповіді :
Учитель демонструєзображення “висячих садів” Семіраміди
IV. Домашнє завдання.
Слайд 25
№1151
3,52
+
2,67
6,19
3,43
+
2,76
6,19
№1152
№1155
V. Підсумок уроку.
Діти, сьогодні на уроці ми здійснили подорож до семи чудес світу,
побачилитворіння людського генія.
Найактивніше працювали на уроці такі учні … Вони одержують наступні
оцінки …
Дякую за урок. Урок закінчено.

More Related Content

Similar to додав. десятков. дробів

Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
  Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)   Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
sveta7940
 
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
sveta7940
 
Презентація про 7 чудес світу
Презентація про 7 чудес світуПрезентація про 7 чудес світу
Презентація про 7 чудес світу
alyonka24112
 
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
sveta7940
 
Мастер-класс
Мастер-классМастер-класс
Мастер-класс
Psariova
 
Чудеса світу
Чудеса світуЧудеса світу
Чудеса світу
msiryska
 
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратнихРозв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
sveta7940
 
Математичні цікавинки
Математичні цікавинкиМатематичні цікавинки
Математичні цікавинки
Formula.co.ua
 
1656 урок теорема піфагора
1656 урок теорема піфагора1656 урок теорема піфагора
1656 урок теорема піфагора
jasperwtf
 
477 урок однієї теореми крокуючи за піфагором
477 урок однієї теореми   крокуючи за піфагором477 урок однієї теореми   крокуючи за піфагором
477 урок однієї теореми крокуючи за піфагором
jasperwtf
 

Similar to додав. десятков. дробів (17)

Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
  Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)   Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
Множення і ділення раціональних чисел( урок- подорож)
 
7 чудес світу
7 чудес світу7 чудес світу
7 чудес світу
 
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
Рольова гра "Подорож в стародавній світ"
 
Презентація про 7 чудес світу
Презентація про 7 чудес світуПрезентація про 7 чудес світу
Презентація про 7 чудес світу
 
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
Розв'язування рівнянь, що зводиться до квадратних. Розв’язування задач за доп...
 
Мастер-класс
Мастер-классМастер-класс
Мастер-класс
 
семь чудес
семь чудессемь чудес
семь чудес
 
Sofizm
SofizmSofizm
Sofizm
 
Відкритий виховний захід
Відкритий виховний західВідкритий виховний захід
Відкритий виховний захід
 
Чудеса світу
Чудеса світуЧудеса світу
Чудеса світу
 
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратнихРозв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
Розв"язування рівнянь, що зводяться до квадратних
 
Математичні цікавинки
Математичні цікавинкиМатематичні цікавинки
Математичні цікавинки
 
1656 урок теорема піфагора
1656 урок теорема піфагора1656 урок теорема піфагора
1656 урок теорема піфагора
 
особливості використання тестових технологій на уроках зар літ
особливості використання тестових технологій на уроках зар літособливості використання тестових технологій на уроках зар літ
особливості використання тестових технологій на уроках зар літ
 
особливості використання тестових технологій на уроках зар літ
особливості використання тестових технологій на уроках зар літособливості використання тестових технологій на уроках зар літ
особливості використання тестових технологій на уроках зар літ
 
чудеса світу
чудеса світучудеса світу
чудеса світу
 
477 урок однієї теореми крокуючи за піфагором
477 урок однієї теореми   крокуючи за піфагором477 урок однієї теореми   крокуючи за піфагором
477 урок однієї теореми крокуючи за піфагором
 

More from Славка Сочка

More from Славка Сочка (10)

Щасливий випадок
Щасливий випадокЩасливий випадок
Щасливий випадок
 
Формули скороченого множення
Формули скороченого множенняФормули скороченого множення
Формули скороченого множення
 
майстер клас
майстер класмайстер клас
майстер клас
 
Формули скороченого множення
Формули скороченого множенняФормули скороченого множення
Формули скороченого множення
 
Розвязування рівнянь
Розвязування рівняньРозвязування рівнянь
Розвязування рівнянь
 
Лінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінноюЛінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінною
 
розвязув систем 2 степ
розвязув систем 2 степрозвязув систем 2 степ
розвязув систем 2 степ
 
властивості множення
властивості множеннявластивості множення
властивості множення
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
властивості множення
властивості множеннявластивості множення
властивості множення
 

Recently uploaded

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 

Recently uploaded (14)

Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 

додав. десятков. дробів

  • 1. Відкритий урок З математики у 5 класі Додавання і віднімання десяткових дробів Концівська Зош І-ІІІ ст. Сочка С.І.
  • 2. Математика 5 клас Уроку-подорож “7 чудес світу” Тема: Додавання та віднімання десяткових дробів Мета:  формувати вміння і навички учнів виконувати додавання та віднімання десятковихдробів;  розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність, обчислювальнінавички;  виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики. Хід уроку: I. Організаційний момент. Помічники вчителя, відповідальні за перевірку домашнього завдання, доповідають, хто не виконав домашнього завдання, а також, хто відсутній на уроці. II. Ознайомлення з темою і метою уроку. Слайд 1. Слайд 2. III. Подорож. Учитель. Наша мандрівка до семи чудес світу – не лише в далекі країни, але й в далеке минуле. Сім чудес світу – це творіння людського генія, який своєю технічною чи художньою довершеністю викликали подив античного світу. Для того, щоб придбати путівки в екскурс-бюро, необхідно відповісти на кілька питань. Увага на екран (усна робота з класом). Слайд 3. 1. Чи однаковідесяткові дроби2,3000; 2,300; 2,30 і2,3? Слайд 4. 2. Як записати будь-якенатуральнечисло десятковим дробом?
  • 3. Слайд 5. 3. Як додатидесяткові дроби? Слайд 6. 4. Як називаються законидодавання: a+b = b+a; a + (b+c) = (a+b) + c ? Слайд 7. 5. Для чого використовують закони додавання: a+b = b+a; a + (b+c) = (a+b) + c ? Правильні відповіді на питання дали нам можливість вирушити в подорож. З нами подорожують екскурсоводи. Перша зупинка наша – в Єгипті. Слайд 8. Перед нами – піраміда Хеопса (учениця-екскурсовод розповідає про це чудо світу). В Африці посеред Лівійської пустелі, височать піраміди від Каїра до Фаюма. До наших часів збереглося близько 70 пірамід. Колись їх було більше, але деякі зруйнував всевладний час, інші засипав пісок, що насунувся з пустелі. Найвідоміші піраміди: Хеопса (Хуфу), Хефрена (Хафра) і Мікеріна. Найбільша з них піраміда Хеопса, збудована в 26 столітті до н.е. Висота її 137м, площа основи – близько 55000 м2 . Згідно з легендами піраміда служила фараонам тією драбиною, якою вони сходилина небо. Учитель. Щоб нам з вами піднятись на вершину піраміди, потрібно розв’язати рівняння (Три учні розв’язують рівняння на дошці, а всі інші – у зошитах). Слайд 9. x – 5,257 = 19,743; 2x – 3,25 = 4,75; (x – 29,3) – 2,73 = 69,351. Учитель. Наступна зупинка – у Греції. На олімпійській землі знаходиться другечудо світу – статуя Зевса (розповідь учениці-екскурсовода).
  • 4. У самому серці Греції, на св’яшенній олімпійській землі, стояло друге чудо світу. Єдине, творцем якого була одна людина. Архітектор Лібон у 5 столітті до н.е. побудував храм, у якому знаходилося диво – прекрасна статуя владики Олімпу – Зевса. Статую побудував скульптор Фідій. Скульптура Зевса олімпійського вражала своєю величністю та оздобленням. Одяг Зевса та його волосся були із золота, неприкриті частини тіла – зі слонової кістки, трон – із кедрового дерева,інкрустованого чорним деревом і самоцвітами. І кожного, хто бачив цю статую, над усе вражала майстерність,з якою Фідій вирізьбив обличчя й фігуру Зевса. Здавалося, що Зевс ось-ось підніметься з трону. Учитель. Щоб побачити статую Зевса, слід виконати завдання, яке буде перепусткою до храму. Слайд 10. Обчислити : 5,73 + 9,42 + 12,5; 3,084 + 16,352 + 19,71; 543,15 + 14,085 + 12,7; 16,47 + 53,924 + 37. Два учні виконують завдання біля дошки, інші – в зошитах. Учитель. Перевіримо правильність відповідей з допомогою комп’ютера. Слайд 11. Відповіді : 27,65; 39,146; 569,935; 107,394. Учитель. Тепер ми можемо відвідати Храм Зевса. Слайд 12. Перегляд зображення. Учитель. Третя зупинка – у чарівному місті, до якого ми наближаємось. Назва міста зашифрована. Якщо ми правильно виконаємо завдання, то зможемо його розшифрувати.
  • 5. Слайд 13. 1) Вирази у гривнях 75 коп. 2) Знайди суму: 35ц+ 1,25т 3) Запиши у метрах 750см. 4) Яке число потрібно додатидо 0,3, щоб отримати 1 ? Учитель. В порядку виконанихдій читаємо назву міста – Е Ф Е С . Слайд 14. Розповідь учениці-екскурсовода про храм Артемідив Ефесі. Ми припливли до давньогрецького міста Ефес (Vст. до н.е.). Відвідаємо храм Артеміди, побудований із чистого мармуру. У головному залі стоїть статуя Артеміди висотою 15м, оздоблена золотом і дорогоцінним камінням. Артеміда – покровителька міста, дочка бога Зевса і сестра бога Аполлона. Артеміда – богиня родючості, покровителька тварині мисливства, богиня Місяця. Учитель. Артеміда для вас має завдання. Увага на екран. Слайд 15. Розставити у числах коми так, щоб утворилися правильні рівності : 31 + 2576 = 5676; 345 + 256 = 2905. Учитель. Перевіримо правильність відповідейз допомогою комп’ютера. Слайд 16. Відповіді : 31 + 25,76 = 56,76; 3,45 + 25,6 = 29,05 С Е Ф Е 0,7 0,75 4,75 7,5
  • 6. Учитель. Наступна подорож – до стародавньої Карійської держави, де знаходиться незвичайний мавзолей. Слайд 17. Розповідь учениці-екскурсовода про мавзолейу Галікарнасі. Галікарнас – столиця стародавньої Карійської держави, де в IV ст. до н.е. царицею Артемісією, дружиною і сестрою царя Мавсола, було побудовано одне із семи чудес світу – мавзолей, що дав назву всім іншим мавзолеям світу. Мавзолей поєднував у собі піраміду, башту і грецький храм. Сучасників дивували його розміри, витрачені на нього кошти і, головне, неперевершена досконалість художнього оздоблення. Підваленою споруди служив велетенський мармуровий п’єдестал. На ньому стояв храм, оточений 36 іонійськими колонами, на яких тримався дах у формі 24-ступінчатої піраміди. Простір між колонами було пишно оздоблено скульптурами. Вершину піраміди було увінчато скульптурною композицією, яка зображала Мавсола і Артемісію в колісниці, запряженій четвіркою коней. Учитель. Щоб піднятися на верхню частину споруди, слід розв’язати наступне завдання (№1154 з підручника : Бевз Г.П. “Математика, 5-йклас”). А тепер знову в дорогу. Слайд 18. Розповідь учениці-екскурсовода. У східній частині Середземного моря знаходиться острів Родос. У центрі, на торговельній площі, між морем і міськими воротами стояла найбільша у світі статуя юнака заввишки 36метрів, що зображала бога Геліоса. Не кожна людина могла охопити великий палець статуї. Скульптор Харес витратив на виготовлення цього бога із міді і заліза12 років. Учитель. Що сталося з Колосом Родоським, після того, як виконаєте завдання. Слайд 19. Задача :
  • 7. 1 дня продали 13,4м тканини, 2 дня – 2,6м, 3 дня – 3,7м, залишилось 20,5м. Скількиметрів було в сувої? (Відповідь: 40,5 м. Задача розв’язується методом коментованого письма.) Учитель. Статуя простояла більше 50 років. Але в 224р. до н.е. Колос впав під час сильного землетрусу. Тепер ми наближаємось до Александрії. Слайд 20. Розповідь учениці-екскурсовода. Александрія – столиця держави перших Птолемеїв (ІІІст. до н.е.). Тут, на острові Фарос, було побудовано маяк, який від землі до вершини мав близько 180м. Відкрите вогнище з дров, що запалювали вночі на найвищій терасі маяка, було на відстані 50-60км. Простоявмаяк 1500років. Учитель. Що було на вершині будівлі, ви дізнаєтесь після того, як виконаєте завдання. Слайд 21. Поставте замість зірочок потрібні цифри : Учитель. Перевіримо з допомогою комп’ютера. Слайд 22. Відповіді : 2 *,7*6 + 3,64* *5,*61 2 1,716 + 3,645 25,361
  • 8. Учитель. Найвищу круглу терасу маяка, відкриту з усіх боків, де вночі запалювали велике вогнище, оточювала колонада, на якій була пірамідальна вежа, увінчана бронзовою статуєю покровителя морів Посейдона, заввишки 8м. Останнє із семи чудес, яке ми сьогодні відвідаємо – “висячі сади” Семіраміди. Розповідь учениці-екскурсовода Далі вирушаємо до столиці Месопотамії – країни між двома річками – Тигром і Євфратом. Це Вавилон – найбільшемісто стародавнього світу. З усіх вавилонських чудес за найвизначніше вважали “висячі сади” Семіраміди. Сади стояли на склепіннях, опертих на стовпи з кам’яних брил, покладених одна на одну. На них лежали щільно припасовані пальмові балки, на які було насипано товстий шар землі, де росли різноманітні дерева і квіти. Учитель. Побачити як виглядають ці сади ви зможете після того, як розв’яжете завдання №1166 з підручника Бевза Г.П. “Математика, 5-й клас”. Перевіримо відповідіз допомогою комп’ютера. Слайд 22. Відповіді : Учитель демонструєзображення “висячих садів” Семіраміди IV. Домашнє завдання. Слайд 25 №1151 3,52 + 2,67 6,19 3,43 + 2,76 6,19
  • 9. №1152 №1155 V. Підсумок уроку. Діти, сьогодні на уроці ми здійснили подорож до семи чудес світу, побачилитворіння людського генія. Найактивніше працювали на уроці такі учні … Вони одержують наступні оцінки … Дякую за урок. Урок закінчено.