Тема: Робота з фрагментами зображень. Поняття буферу обміну.
Мета:
Навчальна: Дати поняття буферу обміну та сформувати вміня роботи з ним. Закріпити навички роботи з фрагментами зображень;
Розвивальна: розвивати в учнів навички самостійної роботи за комп’ютером;
Виховна: підвищити в учнів інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, проектор, картки із завданням, графічний редактор Paint.
Вчитель інформатики КЗ "НСЗШ І-ІІІ ст. №9" Виноходов Андрій Анатолійович
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
урок Paint
1. Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня
школа І-ІІІ ступенів №9»
Відкритий урок з інформатики
на тему: Робота з фрагментами зображень.
Поняття буферу обміну.
проведений в 5-А класі
Вчитель: Виноходов А.А.
м. Нікополь
2015 рік
2. Тема:Роботаз фрагментами зображень. Поняття буферу обміну.
Мета:
Навчальна:Дати поняття буферу обміну та сформувати вміня роботи з ним.
Закріпити навички роботи з фрагментами зображень;
Розвивальна: розвивати в учнів навички самостійної роботи за
комп’ютером;
Виховна: підвищити в учнів інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, проектор, картки із завданням, графічний
редактор Paint.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
1) Як змінити масштаб рисунка?
2) Як відмінити останню дію?
3) Чому при заливці фігури іноді зафарбовуються й інші області?
4) Чим відрізняється інструмент «Олівець» від інструменту «Пензель»?
5) Чим відрізняються команди «Зберегти» та «Зберегти як»?
6) Як очистити малюнок?
7) Яку клавішу потрібно держати натиснутою, щоб за допомогою
інструменту «Овал» намалювати коло?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Як можна виділити частину малюнка?
- Чи можна змінити розмір всього малюнка або його частини?
- Куди пропадає фрагмент малюнка, під час операції «Вирізати»?
Відповіді на всі ці запитання ви отримаєте під час уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення даю з елементами демонстрування використовуючи проектор.
3. Для виконання операцій редагування малюнку, насамперед потрібно
виділити фрагмент зображення, з яким будуть проводитися операції. Для
цього в графічному редакторі існують такі інструменти:
Для виділення фрагмента зображення прямокутної форми
Для виділення фрагмента зображення довільної форми
Якщо потрібно проводити операції над всім малюнком, то для його
виділення слід виконати Правка – Виділити все.
Відмінити виділення можна натисненням кнопки Esc, або вибором точки
поза межами виділення.
Переміщувати виділений фрагмент дуже просто. Достатньо помістити
вказівник миші всередині фрагменту, натиснути ліву кнопку, та не
відпускаючи її перетягнути фрагмент в потрібне місце.
Буфер обміну це частина пам’яті, призначена для тимчасового зберігання
даних. Під час виконання операцій вирізання або копіювання фрагменту
малюнка, виділений фрагмент поміщається в буфер обміну.
Вставляти фрагмент із буфера обміну можна скільки завгодно раз.
4. Отже для того щоб помістити виділений фрагмент до буфера обмін потрібно
виконати таку команду: Правка – Копіювати ( Ctrl+C) , або Правка –
Вирізати (Ctrl+X).
Щоб вставити фрагмент, який знаходиться в буфері обміну потрібно
виконати таку команду: Правка-Вставити (Ctrl+V)
V. Закріплення вмінь та практичних навичок.
Інструктаж з техніки безпеки.
Змінення розмірів, обертання та відображення зображень
Виконаємо завдання:
1) Намалюйте чоловічка. Виконайте такі дії.
6. 3) Тепер по черзі виділяємо кожного чоловічка, та змінюємо його форму
за допомогою пунктів меню Малюнок «Відображення й поворот»
Та Розтягнути-нахилити
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми.
1. Відкинутись на бильце стiльця. Вдихнути. Нахилившись уперед до кришки
парти, видихнути. Повторити 5-6 разiв.
2. Вiдкинутись на бильце стiльця, прикрити повiки, мiцно заплющити очi,
вiдкрити повiки. Повторити 5-6 разiв.
3. Руки на пояс. Повернути голову вправо, подивитись на лiкоть правої руки,
повернути голову влiво, подивитись на лiкоть лiвої руки, повернутись у
вихiдне положення. Повторити 5-6 разiв.
7. 4. Пiдняти очi догори, виконати ними рухи по колу за годинниковою
стрiлкою, потiм зробити ними рухи по колу проти годинникової стрiлки.
Повторити 5-6 разiв.
5. Руки витягти уперед, подивитись на кiнчики пальцiв, пiдняти руки вгору
(вдихнути), стежити очима за руками, не пiднiмаючи голови, руки опустити
(видих). Повторити 4-5 разiв.
6. Подивитись прямо перед собою на класну дошку 2-3 сек, перевести погляд
на кiнчик носа на 3-5 сек. Повторити 6-8 разiв.
7. Закрити повiки. Протягом 30 сек проводити їх масаж кiнчиками вказiвних
пальцiв.
Виконуємо завдання з підручника 1,2,3 сторінка 118- 119.
8. VI. Підбиття підсумків уроку
Учні дають відповіді на запитання. Узагальнюю ці відповіді.
-Що сьогодні ви дізналися нового?
-Чого навчилися?
-Чи виникали труднощі?
VII. Домашнє завдання
1. Опрацюівати пункт 3.4 підручника.
2. Завдання 1 сторінка 121.