SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
1
1
ДАТА: «__» __________ 20__р.
ТЕМА. Редагуваннярисунка. Практична робота №3 «Опрацювання
зображень, створенихраніше»
МЕТА:
 навчальна: сформувативміння редагувати рисунок;
 розвивальна:розвиватиувагу, кмітливість, логічне мислення;
 виховна: виховувати в учнів активність, естетичний смак.
ТИП УРОКУ:комбінований.
ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, графічний редактор MS Paint, інструктивні
картки, картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКАДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Презентація кросвордів (ребусів), підготовлених учнями.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На минулому уроці ми продовжили роботу з графічним редактором Paint,
навчилися працювати різними інструментами. Сьогодні ми продовжимо
вивчати Paint, навчимося редагуватистворенірисунки.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Снігова куля»
Учитель пропонує учням по черзі називати інструменти, що
використовуються в програмі Paint, повторюючи всі інструменти, названі
попередніми учнями.
Фронтальнеопитування
1. Як запустити графічний редактор Paint?
2. Назвіть основніелементи вікна програми Paint.
3. Яке призначення елементів панелі інструментів Paint?
4. Коли і для чого на екрані з’являєтьсядіалоговевікно?
5. Які елементи має діалогове вікно?
6. Коли і для чого на екрані з’являєтьсяінформаційне вікно?
7. Які ви можете назвати основнікомандименю Файлу програмі Paint?
8. Як підготувати екран для нового рисунка?
9. Як змінити розміририсунка?
10.Як зберегтирисунок з новим ім’ям?
11.Чим відрізняються команди Зберегти і Зберегти як...?
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Редагуваннярисунка
Для редагування рисунка використовують команди із закладки Початок та
Переглянути Деякі команди діють тільки на виділений фрагмент рисунка,
решта - на весь рисунок.
2
2
Швидка робота з Paint
Щоб прискоритидоступдо команд, які найчастіше використовуютьсяв
Paint, їх можна розташувати на панелі швидкого доступунад стрічкою.
Щоб додати команду програмиPaint до панелі швидкого доступу, клацніть
правоюкнопкою миші кнопку або команду та виберіть пункт Додати до панелі
швидкого доступу.
3
3
Виділеннята редагуванняоб’єктів
Під час роботиз Paint може знадобитися змінити частину зображення або
об’єкт. Для цього треба виділити частину зображення, якуслід змінити, і
відредагувати її.
Ось деякі дії, які можна виконати: змінення розмірів об’єкта, переміщення,
копіювання або повертання об’єкта, обтинання зображення для відображення
тільки вибраної частини.
 Виділення
Інструмент Виділення використовуєтьсядля виділення частини зображення,
яку потрібно змінити.
1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть стрілку вниз у списку
Виділення.
2. Виконайте одну з наведених нижче дій, залежно від того, що саме
потрібно виділити.
 Щоб виділити будь-якийквадратний або прямокутний фрагмент
зображення, виберіть Виділення прямокутногофрагмента та перетягніть
вказівник, щоб виділити потрібну частину зображення.
 Щоб виділити будь-яку частину зображення неправильної форми,
виберіть Виділення довільного фрагмента та перетягніть вказівник миші, щоб
виділити потрібну частину зображення.
4
4
 Щоб виділити зображення повністю, виберіть пункт Виділити все.
 Щоб виділити все зображення, крім виділеної області, виберіть пункт
Обернути виділення.
 Щоб видалити виділений об’єкт, натисніть кнопку Видалити.
3. Переконайтеся, що колір 2 (тло) включено до виділених елементів,
виконавши такі дії.
 Щоб включити колір тла до виділених елементів, зніміть прапорець
Прозоревиділення. Після вставлення виділених елементів колір тла буде
включено, і він стане частиноювставленого елемента.
 Щоб зробитивиділення прозорим,без кольорутла, установіть прапорець
Прозоревиділення. Після вставлення виділення будь-які області з поточним
кольором тла стануть прозорими, завдякичомурешта зображення виглядатиме
гармонійно.
 Обтинання
Інструмент Обтинання використовується для обтинання зображення, щоб
відобразитилише виділену його частину. За допомогоюобтинання зображення
можна змінити так, щоб на ньому було видно лише вибранийоб’єктабо
людину.
1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть стрілку у списку
Виділення та виберіть потрібний тип виділення.
2. Щоб виділити частину зображення, яку слід залишити, перетягніть по ній
вказівник.
3. У групі Зображення виберіть команду Обтинання.
4. Щоб зберегти обітнуте зображення в новомуфайлі, натисніть кнопку
Paint , наведіть вказівник на пункт Зберегти як і виберіть тип файлу для
поточного зображення.
5. У полі Ім’я файлу введіть нове ім’я для файлу та натисніть кнопку
Зберегти.
Зберігання обітнутого зображення в новому файлі допоможеуникнути
перезаписування вихідного зображення.
 Повертання
Інструмент Повертання використовуєтьсядля повертання всього зображення
або виділеної частини.
Залежно від того, що потрібно повернути, виконайте одну з наведених
нижче дій.
 Щоб повернути все зображення, на вкладці Основне у групі Зображення
клацніть Повернути та оберіть напрямокповертання.
 Щоб повернути об’єктабо фрагмент зображення, на вкладці Основне у
групі Зображення клацніть Виділити. Перетягніть вказівник миші, щоб
виділити область або об’єкт, клацніть Повернути та виберіть напрямок
повертання.
 Стираннячастини зображення
Інструмент Гумка використовуєтьсядля видалення областізображення.
1. На вкладці Основне у групі Знаряддя клацніть інструмент Гумка.
5
5
2. Натисніть кнопку Розмір, виберіть розмір гумки й перетягуйте гумку по
області зображення, якуслід стерти. Усі видалені області буде замінено
кольором тла (колір 2).
Зміненнярозміру зображенняабо його частини
Інструмент Змінення розміру використовується для змінення розміру
всього зображення, об’єктаабо частинизображення. Також можна змінити кут
нахилу об’єктана зображенні.
 Зміненнярозмірів усього зображення
1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Зміненнярозміру.
2. У діалоговому вікні Зміна розміруй нахилу встановіть прапорець
Зберегти пропорції, щоб зображення зізміненим розміром мало ті самі
пропорції, що й вихідне зображення.
3. В області Змінити розмір виберіть пункт Пікселіта введіть нову ширину
в поле По горизонталі або нову висоту в поле По вертикалі. Натисніть кнопку
ОК.
Якщо прапорець Зберегти пропорції встановлено, потрібно лише ввести
значення «по горизонталі» (ширина) або «по вертикалі» (висота). Інше поле в
області «Змінити розмір» оновлюється автоматично.
Наприклад, якщо розмір зображення становить 320x240 пікселів і вам
потрібно зменшити цей розмір наполовину, зберігши пропорції, в області
Змінити розмір установіть прапорець Зберегти пропорції та введіть значення
160 у поле По горизонталі. Новий розмір зображення буде 160 х 120 пікселів,
тобто вдвічі менше за оригінал.
 Зміна розмірів частини зображення
1. На вкладці Основне клацніть Виділити та перетягніть вказівник для
виділення області або об’єкта.
2. На вкладці Основне у групі Зображення натисніть кнопку Змінити
розмір.
 Зміненнярозміру областімалювання
Виконайте одну з наведених нижче дій, залежно від того, як потрібно
змінити розмір області малювання.
6
6
 Щоб збільшити розмір областімалювання, перетягніть одиніз маленьких
білих квадратів на краю області малювання до потрібного розміру.
 Щоб змінити розмір областімалювання на певне значення, натисніть
кнопку Paint і клацніть Властивості. У полях Ширина та Висота
введіть нові значення ширини та висотий натисніть кнопку ОК.
 Нахиленняоб’єкта
1. На вкладці Основне клацніть Виділити та перетягніть вказівник для
виділення області або об’єкта.
2. Натисніть кнопку Зміненнярозміру.
3. У діалоговому вікні Змінення розміруй нахилу введіть значення кута
нахилу виділеної області (у градусах) у полях По горизонталіта По
вертикалі в області Нахил (градуси) й натисніть кнопку ОК.
Переміщення та копіюванняоб’єктів
Коли об’єктвиділено, його можна вирізати або скопіювати. Це дасть змогу
використовуватина зображенніодин об’єкткілька разів або перемістити об’єкт
(коли його виділено) до іншої частини зображення.
 Вирізаннята вставляння
Інструмент Вирізання використовуєтьсядля вирізання виділеного об’єкта та
вставлення його в іншу частину зображення. Після вирізання виділеної області
її буде замінено кольором тла. Тому, якщо зображення має суцільний колір тла,
можливо, перед вирізанням об’єктапотрібно буде змінити Колір 2 на колір тла.
1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Виділення та
перетягуйте вказівник, щоб виділити область або об’єкт, який потрібно
вирізати.
2. У групі Буфер обміну клацніть пункт Вирізати.
3. У групі Буфер обміну клацніть пункт Вставити.
4. Коли об’єктвиділено, перемістіть його на нове місце на зображенні.
 Копіюваннята вставлення
Інструмент Копіювання використовується для копіювання виділеного
об’єктау програміPaint. Це зручно, якщо на зображенніпотрібно збільшити
кількість однаковихліній, фігур або фрагментів тексту.
1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Виділення та
перетягуйте вказівник, щоб виділити область або об’єкт, який потрібно
скопіювати.
2. У групі Буфер обміну виберіть пункт Копіювати.
3. У групі Буфер обміну виберіть пункт Вставити.
4. Коли об’єктвиділено, перемістіть його на нове місце на зображенні.
 Вставленнязображенняупрограму Paint
Щоб вставити існуюче зображення у програмуPaint, використовуйте
команду Вставити з. Після вставлення файлу зображення його можна
редагувати, не змінюючи вихідне зображення (за умови що відредаговане
зображення збережено з ім’ям файлу, відмінним від вихідного зображення).
1. У групі Буфер обміну клацніть стрілку вниз у списку Вставити та
виберіть пункт Вставити з.
7
7
2. Знайдіть зображення, якепотрібно вставити в Paint, виберіть його та
натисніть кнопку Відкрити.
Проведеннякомплексувправдля зняття м'язового напруження
(Варіант 1)
VI. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота за підручником
Параграф 18
Номер завдання Працюємо в парах:1,4
Практична робота
Інструктаж з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття
зоровоївтоми (Варіант2)
Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно
визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило,
через 8-10 хвилин після початку роботи).
Завдання
1. Відкрийте файл Кулька.bmp. Виділіть зображення кульки. Скопіюйте
його і вставте два рази. Розфарбуйте кульки за власним смаком,
використовуючиінструмент Заливка.
2. Відкрийте файл М’яч.bmp. Створіть три копії м’яча в області воріт за
зразком. Збережіть файл під назвоюМ’яч Прізвище. bmp.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
Фронтальнеопитування
1. Як відкрити рисунок, який записано на диску?
2. Що таке фрагмент рисунка? Як його можна виділити?
3. Чим відрізняється довільне виділення фрагмента від прямокутного?
4. Які дії можна виконувати над фрагментом рисунка?
5. Поясніть назву команди Обітнути меню Зображення графічного
8
8
редактораPaint.
6. Опишіть дії закладки команди Повернути в меню Зображення закладки
Початок
Гра «Зіпсована записка»
У наступний текст замість крапоквставте правильні слова та
словосполучення.
1. Команди Копіювати, Вставити, Вирізати, Очиститивиділення можна
виконати лише тоді, коли фрагмент...
2. Клавіша Shift дає змогустворитиефект руху під час ... фрагмента.
3. Вилучення виділеного фрагмента здійснюється за допомогоюкоманди...
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
- Що сьогоднідізналися нового?
- Чого навчилися?
- Що сподобалосьна уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
2. Завдання за підручником
Параграф 18
Номер завдання Завдання «Головоломки»

More Related Content

What's hot

Rozdil9 Обробка цифрових фотографій
Rozdil9 Обробка цифрових фотографійRozdil9 Обробка цифрових фотографій
Rozdil9 Обробка цифрових фотографійАлександр К
 
Основи колірної корекції
Основи колірної корекціїОснови колірної корекції
Основи колірної корекціїmarunasorokina
 
Зобота з текстом
Зобота з текстомЗобота з текстом
Зобота з текстомmarunasorokina
 
Лабараторно практичні
Лабараторно практичніЛабараторно практичні
Лабараторно практичніmarunasorokina
 
дороботать
дороботатьдороботать
дороботатьAlex Didenco
 
графічний редактор практика
графічний редактор практикаграфічний редактор практика
графічний редактор практикаAndy Levkovich
 
графічний редактор теорія
графічний редактор теоріяграфічний редактор теорія
графічний редактор теоріяAndy Levkovich
 
пр засоби перегляду зображення і їх редагування
пр засоби перегляду зображення і їх редагуванняпр засоби перегляду зображення і їх редагування
пр засоби перегляду зображення і їх редагуванняNVK4
 

What's hot (20)

Adobe Shotoshop
Adobe ShotoshopAdobe Shotoshop
Adobe Shotoshop
 
Graphica rozdil7
Graphica rozdil7Graphica rozdil7
Graphica rozdil7
 
Rozdil9 Обробка цифрових фотографій
Rozdil9 Обробка цифрових фотографійRozdil9 Обробка цифрових фотографій
Rozdil9 Обробка цифрових фотографій
 
Graphica rozdil6
Graphica rozdil6Graphica rozdil6
Graphica rozdil6
 
Paint
PaintPaint
Paint
 
Основи колірної корекції
Основи колірної корекціїОснови колірної корекції
Основи колірної корекції
 
6 клас урок 6
6 клас урок 66 клас урок 6
6 клас урок 6
 
Зобота з текстом
Зобота з текстомЗобота з текстом
Зобота з текстом
 
щербань1
щербань1щербань1
щербань1
 
16
1616
16
 
Лабараторно практичні
Лабараторно практичніЛабараторно практичні
Лабараторно практичні
 
6 клас урок 5
6 клас урок 56 клас урок 5
6 клас урок 5
 
дороботать
дороботатьдороботать
дороботать
 
6 клас урок 4
6 клас урок 46 клас урок 4
6 клас урок 4
 
графічний редактор практика
графічний редактор практикаграфічний редактор практика
графічний редактор практика
 
графічний редактор теорія
графічний редактор теоріяграфічний редактор теорія
графічний редактор теорія
 
6 клас урок 10
6 клас урок 106 клас урок 10
6 клас урок 10
 
6 клас урок 5
6 клас урок 56 клас урок 5
6 клас урок 5
 
пр засоби перегляду зображення і їх редагування
пр засоби перегляду зображення і їх редагуванняпр засоби перегляду зображення і їх редагування
пр засоби перегляду зображення і їх редагування
 
рисунки
рисункирисунки
рисунки
 

Viewers also liked

Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en Clientes
Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en ClientesTaller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en Clientes
Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en ClientesWild Wind Marketing
 
Live to Tell the Tale
Live to Tell the TaleLive to Tell the Tale
Live to Tell the TaleShawn Pfunder
 
Biology lecture 2
Biology lecture 2Biology lecture 2
Biology lecture 2Etugen
 
Forma e Estrutura
Forma e EstruturaForma e Estrutura
Forma e EstruturaArtes Real
 

Viewers also liked (8)

Lección de Vida
Lección de VidaLección de Vida
Lección de Vida
 
Nprra benefits
Nprra benefitsNprra benefits
Nprra benefits
 
Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en Clientes
Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en ClientesTaller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en Clientes
Taller Cómo Convertir Visitantes a tu Web en Clientes
 
Live to Tell the Tale
Live to Tell the TaleLive to Tell the Tale
Live to Tell the Tale
 
Controladores de presión
Controladores de presiónControladores de presión
Controladores de presión
 
Biology lecture 2
Biology lecture 2Biology lecture 2
Biology lecture 2
 
Actividad 3.1
Actividad 3.1Actividad 3.1
Actividad 3.1
 
Forma e Estrutura
Forma e EstruturaForma e Estrutura
Forma e Estrutura
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 18. Редагування рисунка. Практична робота №3 "Опрацювання зображень, створених раніше

3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.
3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.
3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.StAlKeRoV
 
89 coreldraw 1
89 coreldraw 189 coreldraw 1
89 coreldraw 1oleg1235
 
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...StAlKeRoV
 
лп р7-8мр
лп р7-8мрлп р7-8мр
лп р7-8мрslavinskiy
 
Векторна графіка у середовищі офісних програм Microsoft
Векторна графіка у середовищі офісних програм MicrosoftВекторна графіка у середовищі офісних програм Microsoft
Векторна графіка у середовищі офісних програм MicrosoftGeorgii Zhabieiev
 
редагування зображень
редагування зображеньредагування зображень
редагування зображеньmrsvetlana01
 
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікна
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікназбереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікна
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікнаSanya Dzhedzhera
 
5 клас урок 16
5 клас урок 165 клас урок 16
5 клас урок 16Iren50
 
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Василь Тереховський
 
робота з графічними об
робота з графічними обробота з графічними об
робота з графічними обmarunasorokina
 
6 клас урок 2 дистанція
6 клас урок 2 дистанція6 клас урок 2 дистанція
6 клас урок 2 дистанціяТатьяна Ляш
 

Similar to 5 клас. Морзе. Урок 18. Редагування рисунка. Практична робота №3 "Опрацювання зображень, створених раніше (20)

3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.
3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.
3 клас 21 урок. Вставляння та переміщення графічних об’єктів слайду.
 
5 20
5 205 20
5 20
 
Urok 27
Urok 27Urok 27
Urok 27
 
89 coreldraw 1
89 coreldraw 189 coreldraw 1
89 coreldraw 1
 
4 клас урок 14 як працювати з інструментами виділення
4 клас урок 14 як працювати з інструментами виділення 4 клас урок 14 як працювати з інструментами виділення
4 клас урок 14 як працювати з інструментами виділення
 
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
 
лп р7-8мр
лп р7-8мрлп р7-8мр
лп р7-8мр
 
лп р7-8мр
лп р7-8мрлп р7-8мр
лп р7-8мр
 
Lr_2
Lr_2Lr_2
Lr_2
 
Less12 6class
Less12 6classLess12 6class
Less12 6class
 
Векторна графіка у середовищі офісних програм Microsoft
Векторна графіка у середовищі офісних програм MicrosoftВекторна графіка у середовищі офісних програм Microsoft
Векторна графіка у середовищі офісних програм Microsoft
 
редагування зображень
редагування зображеньредагування зображень
редагування зображень
 
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікна
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікназбереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікна
збереження зображень. діалогові вікна, їх об’єкти. інформаційні вікна
 
5 клас урок 16
5 клас урок 165 клас урок 16
5 клас урок 16
 
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
 
Laba5
Laba5Laba5
Laba5
 
урок Paint
урок Paintурок Paint
урок Paint
 
6_0710.pptx
6_0710.pptx6_0710.pptx
6_0710.pptx
 
робота з графічними об
робота з графічними обробота з графічними об
робота з графічними об
 
6 клас урок 2 дистанція
6 клас урок 2 дистанція6 клас урок 2 дистанція
6 клас урок 2 дистанція
 

More from Дмитро Загура

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папокДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редакторДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображенняДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомленьДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннетДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з данимиДмитро Загура
 

More from Дмитро Загура (20)

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 

5 клас. Морзе. Урок 18. Редагування рисунка. Практична робота №3 "Опрацювання зображень, створених раніше

  • 1. 1 1 ДАТА: «__» __________ 20__р. ТЕМА. Редагуваннярисунка. Практична робота №3 «Опрацювання зображень, створенихраніше» МЕТА:  навчальна: сформувативміння редагувати рисунок;  розвивальна:розвиватиувагу, кмітливість, логічне мислення;  виховна: виховувати в учнів активність, естетичний смак. ТИП УРОКУ:комбінований. ОБЛАДНАННЯ: комп'ютери, графічний редактор MS Paint, інструктивні картки, картки із завданнями. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ІІ. ПЕРЕВІРКАДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Презентація кросвордів (ребусів), підготовлених учнями. ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ На минулому уроці ми продовжили роботу з графічним редактором Paint, навчилися працювати різними інструментами. Сьогодні ми продовжимо вивчати Paint, навчимося редагуватистворенірисунки. IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Снігова куля» Учитель пропонує учням по черзі називати інструменти, що використовуються в програмі Paint, повторюючи всі інструменти, названі попередніми учнями. Фронтальнеопитування 1. Як запустити графічний редактор Paint? 2. Назвіть основніелементи вікна програми Paint. 3. Яке призначення елементів панелі інструментів Paint? 4. Коли і для чого на екрані з’являєтьсядіалоговевікно? 5. Які елементи має діалогове вікно? 6. Коли і для чого на екрані з’являєтьсяінформаційне вікно? 7. Які ви можете назвати основнікомандименю Файлу програмі Paint? 8. Як підготувати екран для нового рисунка? 9. Як змінити розміририсунка? 10.Як зберегтирисунок з новим ім’ям? 11.Чим відрізняються команди Зберегти і Зберегти як...? V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Редагуваннярисунка Для редагування рисунка використовують команди із закладки Початок та Переглянути Деякі команди діють тільки на виділений фрагмент рисунка, решта - на весь рисунок.
  • 2. 2 2 Швидка робота з Paint Щоб прискоритидоступдо команд, які найчастіше використовуютьсяв Paint, їх можна розташувати на панелі швидкого доступунад стрічкою. Щоб додати команду програмиPaint до панелі швидкого доступу, клацніть правоюкнопкою миші кнопку або команду та виберіть пункт Додати до панелі швидкого доступу.
  • 3. 3 3 Виділеннята редагуванняоб’єктів Під час роботиз Paint може знадобитися змінити частину зображення або об’єкт. Для цього треба виділити частину зображення, якуслід змінити, і відредагувати її. Ось деякі дії, які можна виконати: змінення розмірів об’єкта, переміщення, копіювання або повертання об’єкта, обтинання зображення для відображення тільки вибраної частини.  Виділення Інструмент Виділення використовуєтьсядля виділення частини зображення, яку потрібно змінити. 1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть стрілку вниз у списку Виділення. 2. Виконайте одну з наведених нижче дій, залежно від того, що саме потрібно виділити.  Щоб виділити будь-якийквадратний або прямокутний фрагмент зображення, виберіть Виділення прямокутногофрагмента та перетягніть вказівник, щоб виділити потрібну частину зображення.  Щоб виділити будь-яку частину зображення неправильної форми, виберіть Виділення довільного фрагмента та перетягніть вказівник миші, щоб виділити потрібну частину зображення.
  • 4. 4 4  Щоб виділити зображення повністю, виберіть пункт Виділити все.  Щоб виділити все зображення, крім виділеної області, виберіть пункт Обернути виділення.  Щоб видалити виділений об’єкт, натисніть кнопку Видалити. 3. Переконайтеся, що колір 2 (тло) включено до виділених елементів, виконавши такі дії.  Щоб включити колір тла до виділених елементів, зніміть прапорець Прозоревиділення. Після вставлення виділених елементів колір тла буде включено, і він стане частиноювставленого елемента.  Щоб зробитивиділення прозорим,без кольорутла, установіть прапорець Прозоревиділення. Після вставлення виділення будь-які області з поточним кольором тла стануть прозорими, завдякичомурешта зображення виглядатиме гармонійно.  Обтинання Інструмент Обтинання використовується для обтинання зображення, щоб відобразитилише виділену його частину. За допомогоюобтинання зображення можна змінити так, щоб на ньому було видно лише вибранийоб’єктабо людину. 1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть стрілку у списку Виділення та виберіть потрібний тип виділення. 2. Щоб виділити частину зображення, яку слід залишити, перетягніть по ній вказівник. 3. У групі Зображення виберіть команду Обтинання. 4. Щоб зберегти обітнуте зображення в новомуфайлі, натисніть кнопку Paint , наведіть вказівник на пункт Зберегти як і виберіть тип файлу для поточного зображення. 5. У полі Ім’я файлу введіть нове ім’я для файлу та натисніть кнопку Зберегти. Зберігання обітнутого зображення в новому файлі допоможеуникнути перезаписування вихідного зображення.  Повертання Інструмент Повертання використовуєтьсядля повертання всього зображення або виділеної частини. Залежно від того, що потрібно повернути, виконайте одну з наведених нижче дій.  Щоб повернути все зображення, на вкладці Основне у групі Зображення клацніть Повернути та оберіть напрямокповертання.  Щоб повернути об’єктабо фрагмент зображення, на вкладці Основне у групі Зображення клацніть Виділити. Перетягніть вказівник миші, щоб виділити область або об’єкт, клацніть Повернути та виберіть напрямок повертання.  Стираннячастини зображення Інструмент Гумка використовуєтьсядля видалення областізображення. 1. На вкладці Основне у групі Знаряддя клацніть інструмент Гумка.
  • 5. 5 5 2. Натисніть кнопку Розмір, виберіть розмір гумки й перетягуйте гумку по області зображення, якуслід стерти. Усі видалені області буде замінено кольором тла (колір 2). Зміненнярозміру зображенняабо його частини Інструмент Змінення розміру використовується для змінення розміру всього зображення, об’єктаабо частинизображення. Також можна змінити кут нахилу об’єктана зображенні.  Зміненнярозмірів усього зображення 1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Зміненнярозміру. 2. У діалоговому вікні Зміна розміруй нахилу встановіть прапорець Зберегти пропорції, щоб зображення зізміненим розміром мало ті самі пропорції, що й вихідне зображення. 3. В області Змінити розмір виберіть пункт Пікселіта введіть нову ширину в поле По горизонталі або нову висоту в поле По вертикалі. Натисніть кнопку ОК. Якщо прапорець Зберегти пропорції встановлено, потрібно лише ввести значення «по горизонталі» (ширина) або «по вертикалі» (висота). Інше поле в області «Змінити розмір» оновлюється автоматично. Наприклад, якщо розмір зображення становить 320x240 пікселів і вам потрібно зменшити цей розмір наполовину, зберігши пропорції, в області Змінити розмір установіть прапорець Зберегти пропорції та введіть значення 160 у поле По горизонталі. Новий розмір зображення буде 160 х 120 пікселів, тобто вдвічі менше за оригінал.  Зміна розмірів частини зображення 1. На вкладці Основне клацніть Виділити та перетягніть вказівник для виділення області або об’єкта. 2. На вкладці Основне у групі Зображення натисніть кнопку Змінити розмір.  Зміненнярозміру областімалювання Виконайте одну з наведених нижче дій, залежно від того, як потрібно змінити розмір області малювання.
  • 6. 6 6  Щоб збільшити розмір областімалювання, перетягніть одиніз маленьких білих квадратів на краю області малювання до потрібного розміру.  Щоб змінити розмір областімалювання на певне значення, натисніть кнопку Paint і клацніть Властивості. У полях Ширина та Висота введіть нові значення ширини та висотий натисніть кнопку ОК.  Нахиленняоб’єкта 1. На вкладці Основне клацніть Виділити та перетягніть вказівник для виділення області або об’єкта. 2. Натисніть кнопку Зміненнярозміру. 3. У діалоговому вікні Змінення розміруй нахилу введіть значення кута нахилу виділеної області (у градусах) у полях По горизонталіта По вертикалі в області Нахил (градуси) й натисніть кнопку ОК. Переміщення та копіюванняоб’єктів Коли об’єктвиділено, його можна вирізати або скопіювати. Це дасть змогу використовуватина зображенніодин об’єкткілька разів або перемістити об’єкт (коли його виділено) до іншої частини зображення.  Вирізаннята вставляння Інструмент Вирізання використовуєтьсядля вирізання виділеного об’єкта та вставлення його в іншу частину зображення. Після вирізання виділеної області її буде замінено кольором тла. Тому, якщо зображення має суцільний колір тла, можливо, перед вирізанням об’єктапотрібно буде змінити Колір 2 на колір тла. 1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Виділення та перетягуйте вказівник, щоб виділити область або об’єкт, який потрібно вирізати. 2. У групі Буфер обміну клацніть пункт Вирізати. 3. У групі Буфер обміну клацніть пункт Вставити. 4. Коли об’єктвиділено, перемістіть його на нове місце на зображенні.  Копіюваннята вставлення Інструмент Копіювання використовується для копіювання виділеного об’єктау програміPaint. Це зручно, якщо на зображенніпотрібно збільшити кількість однаковихліній, фігур або фрагментів тексту. 1. На вкладці Основне у групі Зображення клацніть Виділення та перетягуйте вказівник, щоб виділити область або об’єкт, який потрібно скопіювати. 2. У групі Буфер обміну виберіть пункт Копіювати. 3. У групі Буфер обміну виберіть пункт Вставити. 4. Коли об’єктвиділено, перемістіть його на нове місце на зображенні.  Вставленнязображенняупрограму Paint Щоб вставити існуюче зображення у програмуPaint, використовуйте команду Вставити з. Після вставлення файлу зображення його можна редагувати, не змінюючи вихідне зображення (за умови що відредаговане зображення збережено з ім’ям файлу, відмінним від вихідного зображення). 1. У групі Буфер обміну клацніть стрілку вниз у списку Вставити та виберіть пункт Вставити з.
  • 7. 7 7 2. Знайдіть зображення, якепотрібно вставити в Paint, виберіть його та натисніть кнопку Відкрити. Проведеннякомплексувправдля зняття м'язового напруження (Варіант 1) VI. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота за підручником Параграф 18 Номер завдання Працюємо в парах:1,4 Практична робота Інструктаж з техніки безпеки.Виконаннякомплексувправдля зняття зоровоївтоми (Варіант2) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). Завдання 1. Відкрийте файл Кулька.bmp. Виділіть зображення кульки. Скопіюйте його і вставте два рази. Розфарбуйте кульки за власним смаком, використовуючиінструмент Заливка. 2. Відкрийте файл М’яч.bmp. Створіть три копії м’яча в області воріт за зразком. Збережіть файл під назвоюМ’яч Прізвище. bmp. VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ Фронтальнеопитування 1. Як відкрити рисунок, який записано на диску? 2. Що таке фрагмент рисунка? Як його можна виділити? 3. Чим відрізняється довільне виділення фрагмента від прямокутного? 4. Які дії можна виконувати над фрагментом рисунка? 5. Поясніть назву команди Обітнути меню Зображення графічного
  • 8. 8 8 редактораPaint. 6. Опишіть дії закладки команди Повернути в меню Зображення закладки Початок Гра «Зіпсована записка» У наступний текст замість крапоквставте правильні слова та словосполучення. 1. Команди Копіювати, Вставити, Вирізати, Очиститивиділення можна виконати лише тоді, коли фрагмент... 2. Клавіша Shift дає змогустворитиефект руху під час ... фрагмента. 3. Вилучення виділеного фрагмента здійснюється за допомогоюкоманди... VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді. - Що сьогоднідізналися нового? - Чого навчилися? - Що сподобалосьна уроці, а що ні? - Чи виникали труднощі? ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 2. Завдання за підручником Параграф 18 Номер завдання Завдання «Головоломки»