1. 1
Бінарний урок історія та англійська мова
Тема: « Україна – європейська країна».
Мета:
Поглибити знання учнів про розташування України на карті світу і
Європи;
формувати вміння правильно показувати кордони України на карті
України;
працювати з контурною картою, систематизувати та узагальнювати
навчальний матеріал, виховувати інтерес до вивчення історії України.
формувати – просторові, хронологічні, логічно – аналітичні
компетентності учнів;
формування національної свідомості, любові до рідної землі, поваги до
культури та історії свого народу.
Завдання:
активізувати країнознавчі знання й мовні уміння учнів;
активізувати та закріпити вивчений лексико-граматичний матеріал;
удосконалювати вміння та навички читання, аудіювання, письма,
усного мовлення, реагувати вербально на запитання;
формувати в учнів комунікативну компетенцію в процесі творчих та
діалогічних вправ;мотивувати готовність брати участь в іншомовному спілкуванні,
бажання до подальшого самовдосконалення у галузі володіння іноземною мовою;
розвивати вміння аналізувати історичні факти й події, узагальнювати
фактичний матеріал;
формувати ціннісні орієнтири до навчально-пізнавальної діяльності
учнів через розвиток соціально комунікативних здібностей шляхом залучення
вихованців до творчої групової діяльності;
виховувати шанобливе ставлення до минулого України, почуття
патріотизму.
Тип уроку: інтегроване узагальнення історія – англійська мова
2. 2
Обладнання: підручник, контурні карти, кольорові олівці, зошити,
презентація до уроку, екран, проектор, комп’ютер.
Хід уроку
І. Організація класу ( Слайд 1.)
Історія : Доброго дня шановні учні!
Англійський: Glad to see you! We hope everybody is fine!
Історія : У нас сьогодні з вами буде не дуже звичайний для вас урок, урок
який поєднує декілька предметів в один.
Ви знаєте, що Україна поступово намагається приєднатись до союзу
європейських країн, тому ми вирішили поєднати ваші знання з двох на перший
погляд різних предметів англійської мови та історії в одинурок. Англійська мова є
основною мовою спілкування країн Європи. Та щоб познайомити європейське
суспільство з Україною, її історією,культурою, ми повинні це вміти робити мовою,
яка зрозуміла всім країнам - англійська. Отже ,сьогодні наш урок присвячений
сучасній Україні , нашим сусідам. Нас чекають чудові зустрічі та цікаві факти про
нашу країни.. І тема нашого незвичайного уроку сьогодні буде
« Україна – європейська країна».
Англійська :
Today our lesson is dedicated to modern Ukraine, our neighbours. We have
wonderful meetings and interesting facts about our home.
My lovely class I wait for you,
I know you’re waiting for me too.
Історія : Вітаю вас сьогодні, в цей незвичний час,
Урок дуже цікавої історії вже чекає вас.
Урок сам теж не звичний, а трішки іноземний,
Щоб став він не складніший, за ваш урок щоденний.
Тож всі готові, все складено на парті,
Ми на історичному швидкому старті,
3. 3
Вірші закінчились, а урок триває
Нас тема про нашу рідну Україну вже чекає!
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок
1 Завдання « Державні та національні символи» ( Англійська Слайд 2-3)
The Earth is our planet. But all the people live in different countries.
- What is your native country?
- What is the capital of our country?
- What is your native city?
- What is the official language of Ukraine?
- How many people live in Ukraine?
- What state symbols do you know?
- What national symbols do you know?
Молодці, ми бачимо, що ви гарно орієнтуєтесь в державних та національних
символах України. Отже перейдемо до наступного завдання
2 Вправа « Правда – неправда» Англійська + історія ( Слайд 4)
Для того щоб виконати наступне завдання вам потрібні будуть
різнокольорові картки, які лежать вас на партах . Ви всі будете відповідати на
твердження. Якщо ви згодні – ви піднімаєте зелену картку, якщо ні – червону.
Отже починаємо:
1. Ukraine is situated in Europe ( анг)
2. Ukraine is washed by the Black Sea and the Sea of Azov ( анг)
3. Конституція – це правила поведінки учнів ( укр.)
4. Вишитий рушник, калина та верба – це державні символи України ( укр.)
5. The capital of Ukraine is Lviv ( анг)
6. The head of the state is the President ( анг)
7. 24 серпня – День незалежності України ( укр.)
8. Місце де проживали козаки - Крим ( укр.)
9. Б. Хмельницький – видатний козацький гетьман ( укр.)
10. English is our native language.
4. 4
11.We have many holidays and traditions.
Дуже добре, вас важко заплутати!
Наша країна дуже відкрита для спілкування та дружніх стосунків з іншими
державами. З усіх боків вона має сусідів, з якими підтримає дипломатичні
зв’язки. Зараз ми з вами і будемо згадувати , хто є ці сусіди.
3. Завдання« Сусіднідержави України та їх столиці». Історія ( Слайд 5)
Для цього ми з вами звернемось до карти. Будь ласка відкрийте підручник на
стор.
На партах у вас у всіх є карти України, на якої ми з вами будемо позначати
країни з якими Україна має прямі кордони. Але с початку давайте згадаємо які це
держави та які міста є їх столицями.
Росія - Москва
Білорусія - Мінск
Польща- Варшава
Словаччина - Братислава
Угорщина- Будапешт
Румунія - Бухарест
Молдова – Кишинеу
Добре, а зараз ми позначимо ці держави на контурної карті. Але почнемо
нашу роботу з картою, з того що будемо позначати Столицю нашої держави
( нагадайте мені місто), головну річку ( Назва?). А тепер позначаємо держави –
сусіди
НЕ забуваємо про умовні позначки.
Молодці діти , що так швидко та вправно виконуєте усі завдання, а після
такої наполегливої праці потрібно трішки відпочити. Усі стаємо із-за парт, та
виконуємо рухи про які ви чуєте у віршику:
Руханка ( Слайд 6-7)
If you are patriots and love Ukraine,
Clap your hands( twice)
5. 5
If you are patriots and love Ukraine,
Stamp your feet ( Twice)
If you are patriots and love Ukraine,
Turn around and sit down!
4. Завдання « Дешифратор» Англійська + історія ( Слайд 8-17)
Наступне наше завдання буде « Дешифратор»
Some letters have escaped and you need to put words together and explain their
meanings. (Терміни на англійській мові.)
Орієнтовні відповіді дітей:
MAP/карта – зменшене зображення поверхні землі (reduced image of the
earth's surface).
EMBLEM/герб - офіційна емблема держави, міста чи роду (official emblem of
a state, city or kind).
LEGEND OF THE MAP/легенда карти - умовні позначення до карти (map
symbols).
HISTORICAL MAP/історична карта - зображення історичних подій на
географічній карті (depicting historical events on a map.)
Park/ парк – територія зі спеціально насадженою природною рослинністю
Museum/ музей – спеціальний заклад в якому зберігають рам ятки історії
Monument/ пам’ятник – архітектурна спорудав пам'ять або на честь когось
або чогось.
Добре, молодці!!
How clever you are! You know a lot of countries and capitals, a lot of terms and
signs. And I think it won’t be difficult for you to do the next exercise.
5. Завдання Вставити пропущені слова.
Англійська ( Слайд 18)
1. You have got some cards, look at them and fill in the necessary words.
Countries, capital , washed by, borders, friend,
6. 6
1) Ukraine is one of the largest________ of Europe.
2) Ukraine ________on Russia, Belarus, Moldova, Poland, Slovakia, Hungary,
Romania.
3) It is __________ the Black Sea and the Sea of Azov.
4) The Ukrainian people are very______
5) Kyiv is the_________ of Ukraine.
6 Завдання « Дати» Англійська + історія ( Слайд 19)
А зараз прийшов час згадати найважливіші дати з історії нашої держави.
Виконуючи це завдання ми будемо працювати парами. Один учень читає
дату англійською мовою, а його сусід по парті українською називає подію.
24 серпня – День Незалежності
28 черня – День Конституції
14 жовтня – День Козацтва
22 січня – День Соборності України
6 грудня – День збройних сил України
Ми бачимо, що ви дуже гарно знаєте святковіподії нашої країни. Але історію
в першу чергу будують люді. Це видатні письменники, науковці, музиканти, які
присвятили життя своїй країні . Отже давайте згадаємо наяскравіших постатей
нашої історії
7. Завдання « Портрети»
Історія ( Слайд 20-25)
Т.Шевченко І.Франко
Б. Хмельницький Нестор- Літописець
М. Грушевський Л. Українка
Англійська
We live in Ukraine , a beautiful land,
It’s home for me and you, my friend,
Its towns and villages are so nice.
7. 7
The Ukrainian people are very wise.
III. Підбиття підсумків уроку . Рефлексія ( Слайд 26)
Історія незалежної держави України лише починається. Вам їїі будувати, і від
вас буде залежати, якою в майбутньому буде наша держава. А для того щоб
приймати правильні, виважені, продумані рішення, потрібно краще знати історію
власної держави.
І на завершення нашого уроку ми хочемо запропанувати вам знову
попрацювати в парах та поміркувати , що для вас є Україна. Та написати однім
словом. А свою думку прикріпити на нашу карту.
Для цього скористайтесь стикерами на парті.
- Діти називають слово на чіпляють стикер
Ви сьогодні великі молодці , всі отримують оцінки за урок у щоденник.
ІV. Повідомлення домашнього завдання
Англійська
Read the paragraph, watch the video
Дякуємо за урок!!