SlideShare a Scribd company logo
1 of 14
Р
Ро
оз
зр
ро
об
бк
ка
а к
ко
он
нс
сп
пе
ек
ку
ут
ту
у у
ур
ро
ок
ку
у з
з
і
ін
нт
те
ег
гр
ро
ов
ва
ан
но
ог
го
о к
ку
ур
рс
су
у «
«М
Ми
ис
ст
те
ец
цт
тв
во
о»
»
(
(о
об
бр
ра
аз
зо
от
тв
во
ор
рч
че
е м
ми
ис
ст
те
ец
цт
тв
во
о)
)
Т
Те
ем
ма
а:
: З
Зу
ус
ст
тр
рі
іч
ч і
із
з т
те
еа
ат
тр
ро
ом
м.
. 1
1 к
кл
ла
ас
с
2023
План-конспект уроку з теми «Зустріч із театром»
Клас: 1
Назва навчальної програми, автори програми: Типова освітня програма
для закладів загальної середньої освіти, розроблена під керівництвом
О.Я. Савченко (2018)
Підручник: Л. Масол, М. Гайдамака, О. Колотило «Мистецтво. 1 клас»
Тип уроку: комбінований
Цілі уроку: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами,
пов’язаними з ним; вчити свідомо користуватися матеріалами для виконання
творчих робіт; вдосконалювати навички роботи фарбою; відтворити
персонажів казки «Котиік та Піник»; збагатити активне мовлення учнів
новими словами; закріпити навички правильної поведінки у громадських
місцях; формувати загальнокультурну, міжпредметну естетичну, предметну
компетентності; розвивати уяву, фантазію, художній смак, творчі здібності;
виховувати любов до мистецтва.
Обладнання:
для вчителя: конверт із листом, аркуші для складання асоціативного куща з
теми «Театр», білети до театру, відеофрагмент вистави «Котик і Півник»
Київського академічного театру ляльок, конверти із завданням для групової
роботи, мультимедійна презентація;
для учнів: олівець, пензлик, фарби, стаканчик із водою, альбом (папір).
Очікувані результати:
учні використовують в мовленні театральну термінологію (сцена, актор,
костюм, декорація);
володіють знаннями про ляльковий театр;
дотримуються правил поведінки в театрі;
імпровізують засобами пантоміми (міміка, жести);
організовують робоче місце;
дотримуються охайності та правил техніки безпеки.
Хід уроку:
І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку.
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
1. Бесіда:
- Яку тему ми почали вивчати? (Мандри країною мистецтв)
- Що ми відвідали на минулому уроці? (цирк)
- Кого ми бачили у цирку? (клоуна)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Повідомлення вчителя:
- Сьогодні вранці біля нашого кабінету я побачила конверт, на ньому
написано, що він для учнів 1-А класу. Вам цікаво, що там? Відкриваємо…
Читаємо… (додаток 1)
- «Шановні діти! Запрошуємо вас відвідати виставу «Котик і півник».
Будемо раді зустрічі!
Котик, Півник та Лисичка»
- Як вам така пропозиція?
- Скажіть, а на чому написаний лист? (на афіші)
- Про що можна дізнатися з афіші? (де та коли відбуватиметься
вистава, хто головні герої)
- Коли відбудеться вистава, на яку нас запросили Котик, Півник та
Лисичка? (14 січня о 14.00 у Київському академічному театрі ляльок)
- А чи знаєте ви, що таке театр?
1. Складання асоціативного куща «Театр»
(додаток 2):
1) Об’єднання учнів у групи.
2) Робота в групах.
(Слова для довідок: білет, сцена, актор, гример, афіша, костюмер, оркестр,
декоратор, ляльковий театр, касир, маска, глядач, зал тощо)
3) Презентація роботи груп.
- Отже, сьогодні ми познайомимося з театром як видом мистецтва,
повторимо правила поведінки в театрі, переглянемо частину вистави та
намалюємо головних героїв вистави «Котик і півник».
2. Гра «Ввічливі слова»:
- Але двері театру відкриються за умови …
Театр відкривається!
До початку все готово!
Квитки пропонуються
За ввічливе слово.
(учні називають ввічливі слова, усі отримують білет до театру)
- Молодці, ми маємо білети (додаток 3).
- Можемо вирушати!
ІV. Засвоєння нового матеріалу. Навчально-пізнавальна робота.
1. Вправа «Незакінчене речення».
- Продовжте речення: «Люди ходять до театру, бо...» (учні
висловлюють власні думки).
2. Стратегія критичного мислення «Входження в картину» (додаток 4).
- Кого ви бачите на картині?
- Де відбувається подія? Чому ви так вважаєте? Обґрунтуйте думку.
- Вистава вже триває чи діти лише чекають на неї? Обґрунтуйте
думку.
- Хто знаходиться поруч з дітьми?
- Чи подобається дітям вистава? Чому ви так вважаєте?
- Ця картина сучасна? Чому?
- Яку назву ви б дали цій картині?
- Цю картину в 20-му столітті написала художниці Олена Леонова.
Вона називається «Діти в театрі».
3. Обговорення правил поведінки в театрі.
- Чи знаєте ви, як необхідно поводитись у театрі?
Причепуріться
До театру вбратись стильно
Чи костюм вдягнуть спортивний?
Ні секунди не вагайтесь:
Як на свято одягайтесь!
А дублянки, куртки, пальта
В гардеробі залишайте!
Приходьте вчасно
Почалася вже вистава,
І на сцені так цікаво…
Та спізнивсь якийсь дивак
І товчеться по ногах!
Так затямте, театрали:
Третій дзвоник - всі до зали!
Вимкніть телефони
Подих всі затамували…
Раптом звуки залунали:
«Дзень-дзелень» і «тра-ля-ля»!
От халепа! Звідкіля?
Хтось не вимкнув телефон!
Ой, здається мій рингтон…
Не базікайте
У принцеси сукня гарна!
Це ж актриса легендарна!
Є про що поговорити,
Але просять поруч діти:
Тсс! Помовч, не розмовляй,
До антракту почекай!
Аплодуйте
От і все. Кінець вистави,
Оплески і крики «Браво».
Та нечемно поспішати,
Слід акторів привітати.
4. Робота за підручником (с. 70):
- Роздивіться малюнок. Що на ньому не так? Чи всі діти правильно
ведуть себе у глядацькій залі? Обґрунтуй власну думку.
5. Повідомлення вчителя (або заздалегідь підготувати учня).
- У кожному великому місті є театри: музичної комедії, драматичний,
театр опери і балету тощо. Для дітей існують ляльковий театр і театр юного
глядача. Приміщення театру завжди красиве, у ньому дуже зручно і можна
переглядати різні вистави, отримуючи естетичне задоволення. На с.72 ви
можете побачити будівлю лялькового театру у м. Києві. Розгляньте її. На що
вона схожа? (на казковий палац)
- Чи знаєте ви казкових персонажів, які зображені нижче? Назвіть їх.
5. Фізхвилинка
Ми по вулиці ідем,
Гарно всі себе ведем.
Ось і «зебра», зупинись.
Вліво, вправо подивись.
Вільно скрізь, машин нема.
Йду по «зебрі» прямо я.
До театру ми прийшли,
Тихо в зал усі зайшли,
Зайняли свої місця.
Почалась вистава ця.
6. Перегляд фрагменту вистави «Котик і Півник» Київського
академічного театру ляльок (посилання на відео:
https://www.youtube.com/watch?v=sL2BcoM9FA8)
- Ми з вами у театрі.
Затихнув гомін.
В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса…
- Увага на екран… (перегляд фрагменту вистави)
7. Бесіда:
- Назвіть головних героїв вистави?
- Чи знайома вам казка, за мотивами якої створено виставу?
(українська народна казка «Котик і Півник»)
- Чим закінчиться казка? (Півник завжди і в усьому слухався Котика
та ніколи більше не потрапляв у халепу)
8. Робота в групах за картками (додаток 4).
Завдання:
1) Об’єднання в 3 команди (групи).
2) За методом «Сліпий капітан» лідери команд обирають конверт із
завданням («Котик», «Півник», «Лисичка»).
3) Команди (групи) обирають якості, притаманні тому персонажу,
який зображено на картці (підкреслити або з’єднати малюнок із відповідним
словом).
4) Презентація роботи команди (групи).
V. Закріплення нового матеріалу. Творча практична робота.
1. Бесіда:
- Хто грав головних героїв казки? (ляльки)
- Подивіться на фотографію, яку розміщено на с. 73 вашого
підручника.
- Що ви бачите на ньому?
- Це спеціальні вітрини, в яких зберігаються театральні ляльки. Щоб
її створити художник спочатку робить ескіз, потім виготовляє, одягає.
Сьогодні ми теж перетворимося на справжніх художників та спробуємо
намалювати ляльку до казки «Котик і Півник».
2. Самостійна робота учнів під керівництвом учителя. Малювання ляльки
до казки «Котик і півник» (на вибір за зразками виконання роботи).
1) Інструктаж вчителя щодо виконання роботи.
2) Практична діяльність дітей.
3) Пальчикова гімнастика.
Акварель
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля.
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Рука — це пензлик, пальці — волосинки. Плавними рухами
«розфарбовуйте» знизу догори, справа вліво. Пальці мають бути м'якими й
пружними. Уявіть собі, що ви малюєте будинки, хмари, поля, алею, гори і
моря, про які говориться у віршику.
VІ. Підсумок уроку.
1. Організація виставки творчих робіт учнів.
2. Бесіда:
- Подивіться, яких чудових персонажів вистави ви намалювали!
Молодці!
3. Рефлексія.
Гра-пантоміма “Театральна маски настрою”. Діти повинні показати
свій настрій за допомогою пантоміми.
- Дякую за роботу.
Список використаних джерел:
1. Забіла Н. У дитячому театрі [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://rozvyvajko.com.ua/virshi/virshi-natali-zabiloji/u-dytyachomu-teatri/ - Назва
з екрана. – (Дата звернення 01.12.2018).
2. Пальчикова гімнастика [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://dorobok.edu.vn.ua/article/view/320 - Назва з екрана. – (Дата звернення
01.12.2018).
3. Правила для театралів [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://jmil.com.ua/2018-1/shkola - Назва з екрана. – (Дата звернення
28.10.2018).
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4
Леонова О.Л. «Діти в театрі»
Додаток 5
Картки до роботи в групах
381,23.docx

More Related Content

Similar to 381,23.docx

1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2KnijekNet
 
Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Ковпитська ЗОШ
 
2_mis_kiz_2019.pdf
2_mis_kiz_2019.pdf2_mis_kiz_2019.pdf
2_mis_kiz_2019.pdfavtor11book
 
2 klas-mistectvo-kizilova-2019
2 klas-mistectvo-kizilova-20192 klas-mistectvo-kizilova-2019
2 klas-mistectvo-kizilova-2019cgf gfgfg
 
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019Mystectvo 2-klas-kizilova-2019
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019kreidaros1
 
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"Творчий звіт групи №9 "Пролісок"
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"paginec
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021cgf gfgfg
 
презен. уроку
презен. урокупрезен. уроку
презен. урокуolenasar
 
5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf4book9kl
 
колективний перегляд заняття
колективний перегляд заняттяколективний перегляд заняття
колективний перегляд заняттяvika675675765
 
5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf4book9kl
 
1 klas-mistectvo-kalinichenko-2018
1 klas-mistectvo-kalinichenko-20181 klas-mistectvo-kalinichenko-2018
1 klas-mistectvo-kalinichenko-2018KnijekNet
 
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018kreidaros1
 
Мистецтво 1 клас
Мистецтво 1 класМистецтво 1 клас
Мистецтво 1 класAnna04081968
 
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020kreidaros1
 

Similar to 381,23.docx (20)

1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-voroncova-2018-2
 
Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»Світ професії «людина — художні образи»
Світ професії «людина — художні образи»
 
Урок української мови.
Урок української мови.Урок української мови.
Урок української мови.
 
20
2020
20
 
2_mis_kiz_2019.pdf
2_mis_kiz_2019.pdf2_mis_kiz_2019.pdf
2_mis_kiz_2019.pdf
 
2 klas-mistectvo-kizilova-2019
2 klas-mistectvo-kizilova-20192 klas-mistectvo-kizilova-2019
2 klas-mistectvo-kizilova-2019
 
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019Mystectvo 2-klas-kizilova-2019
Mystectvo 2-klas-kizilova-2019
 
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"Творчий звіт групи №9 "Пролісок"
Творчий звіт групи №9 "Пролісок"
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
 
презен. уроку
презен. урокупрезен. уроку
презен. уроку
 
Інтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docxІнтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docx
 
5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf5_mis_g_2022.pdf
5_mis_g_2022.pdf
 
колективний перегляд заняття
колективний перегляд заняттяколективний перегляд заняття
колективний перегляд заняття
 
5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf5_ul_arh_2022.pdf
5_ul_arh_2022.pdf
 
3
33
3
 
1 klas-mistectvo-kalinichenko-2018
1 klas-mistectvo-kalinichenko-20181 klas-mistectvo-kalinichenko-2018
1 klas-mistectvo-kalinichenko-2018
 
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018
Mystectvo 1-klas-kalinichenko-2018
 
Мистецтво 1 клас
Мистецтво 1 класМистецтво 1 клас
Мистецтво 1 клас
 
1
11
1
 
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020
Mystetstvo 3-klas-kizilova-2020
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 

Recently uploaded (7)

Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 

381,23.docx

  • 1. Р Ро оз зр ро об бк ка а к ко он нс сп пе ек ку ут ту у у ур ро ок ку у з з і ін нт те ег гр ро ов ва ан но ог го о к ку ур рс су у « «М Ми ис ст те ец цт тв во о» » ( (о об бр ра аз зо от тв во ор рч че е м ми ис ст те ец цт тв во о) ) Т Те ем ма а: : З Зу ус ст тр рі іч ч і із з т те еа ат тр ро ом м. . 1 1 к кл ла ас с 2023
  • 2. План-конспект уроку з теми «Зустріч із театром» Клас: 1 Назва навчальної програми, автори програми: Типова освітня програма для закладів загальної середньої освіти, розроблена під керівництвом О.Я. Савченко (2018) Підручник: Л. Масол, М. Гайдамака, О. Колотило «Мистецтво. 1 клас» Тип уроку: комбінований Цілі уроку: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з ним; вчити свідомо користуватися матеріалами для виконання творчих робіт; вдосконалювати навички роботи фарбою; відтворити персонажів казки «Котиік та Піник»; збагатити активне мовлення учнів новими словами; закріпити навички правильної поведінки у громадських місцях; формувати загальнокультурну, міжпредметну естетичну, предметну компетентності; розвивати уяву, фантазію, художній смак, творчі здібності; виховувати любов до мистецтва. Обладнання: для вчителя: конверт із листом, аркуші для складання асоціативного куща з теми «Театр», білети до театру, відеофрагмент вистави «Котик і Півник» Київського академічного театру ляльок, конверти із завданням для групової роботи, мультимедійна презентація; для учнів: олівець, пензлик, фарби, стаканчик із водою, альбом (папір). Очікувані результати: учні використовують в мовленні театральну термінологію (сцена, актор, костюм, декорація); володіють знаннями про ляльковий театр; дотримуються правил поведінки в театрі; імпровізують засобами пантоміми (міміка, жести); організовують робоче місце; дотримуються охайності та правил техніки безпеки.
  • 3. Хід уроку: І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку. Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будь І про кмітливість не забудь! ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу. 1. Бесіда: - Яку тему ми почали вивчати? (Мандри країною мистецтв) - Що ми відвідали на минулому уроці? (цирк) - Кого ми бачили у цирку? (клоуна) ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Повідомлення вчителя: - Сьогодні вранці біля нашого кабінету я побачила конверт, на ньому написано, що він для учнів 1-А класу. Вам цікаво, що там? Відкриваємо… Читаємо… (додаток 1) - «Шановні діти! Запрошуємо вас відвідати виставу «Котик і півник». Будемо раді зустрічі! Котик, Півник та Лисичка» - Як вам така пропозиція? - Скажіть, а на чому написаний лист? (на афіші) - Про що можна дізнатися з афіші? (де та коли відбуватиметься вистава, хто головні герої) - Коли відбудеться вистава, на яку нас запросили Котик, Півник та Лисичка? (14 січня о 14.00 у Київському академічному театрі ляльок) - А чи знаєте ви, що таке театр? 1. Складання асоціативного куща «Театр» (додаток 2): 1) Об’єднання учнів у групи.
  • 4. 2) Робота в групах. (Слова для довідок: білет, сцена, актор, гример, афіша, костюмер, оркестр, декоратор, ляльковий театр, касир, маска, глядач, зал тощо) 3) Презентація роботи груп. - Отже, сьогодні ми познайомимося з театром як видом мистецтва, повторимо правила поведінки в театрі, переглянемо частину вистави та намалюємо головних героїв вистави «Котик і півник». 2. Гра «Ввічливі слова»: - Але двері театру відкриються за умови … Театр відкривається! До початку все готово! Квитки пропонуються За ввічливе слово. (учні називають ввічливі слова, усі отримують білет до театру) - Молодці, ми маємо білети (додаток 3). - Можемо вирушати! ІV. Засвоєння нового матеріалу. Навчально-пізнавальна робота. 1. Вправа «Незакінчене речення». - Продовжте речення: «Люди ходять до театру, бо...» (учні висловлюють власні думки). 2. Стратегія критичного мислення «Входження в картину» (додаток 4). - Кого ви бачите на картині? - Де відбувається подія? Чому ви так вважаєте? Обґрунтуйте думку. - Вистава вже триває чи діти лише чекають на неї? Обґрунтуйте думку. - Хто знаходиться поруч з дітьми? - Чи подобається дітям вистава? Чому ви так вважаєте? - Ця картина сучасна? Чому? - Яку назву ви б дали цій картині?
  • 5. - Цю картину в 20-му столітті написала художниці Олена Леонова. Вона називається «Діти в театрі». 3. Обговорення правил поведінки в театрі. - Чи знаєте ви, як необхідно поводитись у театрі? Причепуріться До театру вбратись стильно Чи костюм вдягнуть спортивний? Ні секунди не вагайтесь: Як на свято одягайтесь! А дублянки, куртки, пальта В гардеробі залишайте! Приходьте вчасно Почалася вже вистава, І на сцені так цікаво… Та спізнивсь якийсь дивак І товчеться по ногах! Так затямте, театрали: Третій дзвоник - всі до зали! Вимкніть телефони Подих всі затамували… Раптом звуки залунали: «Дзень-дзелень» і «тра-ля-ля»! От халепа! Звідкіля? Хтось не вимкнув телефон! Ой, здається мій рингтон…
  • 6. Не базікайте У принцеси сукня гарна! Це ж актриса легендарна! Є про що поговорити, Але просять поруч діти: Тсс! Помовч, не розмовляй, До антракту почекай! Аплодуйте От і все. Кінець вистави, Оплески і крики «Браво». Та нечемно поспішати, Слід акторів привітати. 4. Робота за підручником (с. 70): - Роздивіться малюнок. Що на ньому не так? Чи всі діти правильно ведуть себе у глядацькій залі? Обґрунтуй власну думку. 5. Повідомлення вчителя (або заздалегідь підготувати учня). - У кожному великому місті є театри: музичної комедії, драматичний, театр опери і балету тощо. Для дітей існують ляльковий театр і театр юного глядача. Приміщення театру завжди красиве, у ньому дуже зручно і можна переглядати різні вистави, отримуючи естетичне задоволення. На с.72 ви можете побачити будівлю лялькового театру у м. Києві. Розгляньте її. На що вона схожа? (на казковий палац) - Чи знаєте ви казкових персонажів, які зображені нижче? Назвіть їх. 5. Фізхвилинка Ми по вулиці ідем, Гарно всі себе ведем. Ось і «зебра», зупинись. Вліво, вправо подивись. Вільно скрізь, машин нема.
  • 7. Йду по «зебрі» прямо я. До театру ми прийшли, Тихо в зал усі зайшли, Зайняли свої місця. Почалась вистава ця. 6. Перегляд фрагменту вистави «Котик і Півник» Київського академічного театру ляльок (посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=sL2BcoM9FA8) - Ми з вами у театрі. Затихнув гомін. В залі згасло світло, і, враз заполонивши всі чуття, розсунулась завіса… - Увага на екран… (перегляд фрагменту вистави) 7. Бесіда: - Назвіть головних героїв вистави? - Чи знайома вам казка, за мотивами якої створено виставу? (українська народна казка «Котик і Півник») - Чим закінчиться казка? (Півник завжди і в усьому слухався Котика та ніколи більше не потрапляв у халепу) 8. Робота в групах за картками (додаток 4). Завдання: 1) Об’єднання в 3 команди (групи). 2) За методом «Сліпий капітан» лідери команд обирають конверт із завданням («Котик», «Півник», «Лисичка»). 3) Команди (групи) обирають якості, притаманні тому персонажу, який зображено на картці (підкреслити або з’єднати малюнок із відповідним словом). 4) Презентація роботи команди (групи). V. Закріплення нового матеріалу. Творча практична робота.
  • 8. 1. Бесіда: - Хто грав головних героїв казки? (ляльки) - Подивіться на фотографію, яку розміщено на с. 73 вашого підручника. - Що ви бачите на ньому? - Це спеціальні вітрини, в яких зберігаються театральні ляльки. Щоб її створити художник спочатку робить ескіз, потім виготовляє, одягає. Сьогодні ми теж перетворимося на справжніх художників та спробуємо намалювати ляльку до казки «Котик і Півник». 2. Самостійна робота учнів під керівництвом учителя. Малювання ляльки до казки «Котик і півник» (на вибір за зразками виконання роботи). 1) Інструктаж вчителя щодо виконання роботи. 2) Практична діяльність дітей. 3) Пальчикова гімнастика. Акварель Намалювати можна нею Будинки, хмари і поля. Зелену затишну алею, Високі гори і моря. Рука — це пензлик, пальці — волосинки. Плавними рухами «розфарбовуйте» знизу догори, справа вліво. Пальці мають бути м'якими й пружними. Уявіть собі, що ви малюєте будинки, хмари, поля, алею, гори і моря, про які говориться у віршику. VІ. Підсумок уроку. 1. Організація виставки творчих робіт учнів. 2. Бесіда: - Подивіться, яких чудових персонажів вистави ви намалювали! Молодці! 3. Рефлексія.
  • 9. Гра-пантоміма “Театральна маски настрою”. Діти повинні показати свій настрій за допомогою пантоміми. - Дякую за роботу.
  • 10. Список використаних джерел: 1. Забіла Н. У дитячому театрі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://rozvyvajko.com.ua/virshi/virshi-natali-zabiloji/u-dytyachomu-teatri/ - Назва з екрана. – (Дата звернення 01.12.2018). 2. Пальчикова гімнастика [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://dorobok.edu.vn.ua/article/view/320 - Назва з екрана. – (Дата звернення 01.12.2018). 3. Правила для театралів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://jmil.com.ua/2018-1/shkola - Назва з екрана. – (Дата звернення 28.10.2018).
  • 13. Додаток 4 Леонова О.Л. «Діти в театрі» Додаток 5 Картки до роботи в групах