Театр у нас в гостях (екскурсія)
Мета: закріпити знання про значення слів: театр, актор, глядач, сцена і ввести їх у
активний словник учнів; формувати навички правильної поведінки у громадських
місцях; виховувати дисциплінованість, пунктуальність, толерантність; розвивати
здібності дітей до акторської діяльності, творче мислення, уяву.
Обладнання: картки казкових героїв, мультимедійна презентація, аудіозаписи,
відеозапис вистави, ляльковий театр, афіша, маски персонажів (овочі) до пісні-гри.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- На сьогоднішньому занятті пропоную вирушити на екскурсію до театру. На нас
чекає багато цікавого. Тож сідайте тихенько і слухайте.
ІІ. Мотивація до навчання
1. Групове заняття
- На ваших партах картки із персонажами казкових героїв, візьміть картки на столі і
знайдіть пару казковому герою. Якщо персонажі підібрані вірно, то відкривається
чарівне слово.
- Яке слово утворилось? (слово «Молодець»)
-Діти, ви любите казки? (Так)
- Казку можна послухати, прочитати, можна скласти самому, а також можна
подивитися в театрі.
2. Вправа «Крісло автора»
-А хто з вас уже побував у театрі? Що ви там бачили? (Діти за бажанням діляться
своїми враженнями щодо походу до театру).
- Сьогоднінам випала нагода стати акторамита глядачами нашого шкільного театру.
3. Щоденні новини (Музична заставка, зображення амфітеатру).
-Театри з’явилися ще в давні часи у Греції. На схилах пагорбів збиралися глядачі і
дивилися виставу. Це місце видовищ і назвали театром. Людей, що виступали в
ньому – акторами. Актор- це дуже складна і цікава професія.
Зараз театри – це великі будови, в яких прекрасні зали для виступу акторів. А ще
театр неможливий без сцени та глядачів.
У місті Вінниця є Вінницький обласний академічний український музично-
драматичний театр імені М. К. Садовського та Вінницький академічний обласний
театр ляльок.
ІІІ. Основна частина
1. Прийом «Інтрига»
- А також миознайомимося з різнимивидамитеатрів і дізнаємося, навіщо нам театр.
А ви, діти, спробуєте себе в багатьох ролях. Будете акторами, глядачами, а також
дослідниками.
2. Презентація «Види театрів»
Отже,
- Театри є для дорослих і є для дітей.
Драматичний театр - в ньому розігрують спектаклі дорослі люди - актори .
Театр юного глядача - це дитячий театр. У ньому ставлять спектаклі для дітей:
ляльковий театр – де головні ролі виконують ляльки, яких озвучують актори;
пальчиковий театр – театр, де головні ролі виконують іграшки на пальцях актора;
піскова анімація – різновид вистави, де за допомогою піску створюють певні
картини, зображення, які плавно змінюються один за одними;
театр тіней – різновид театру, де головним компонентом є тінь, облич акторів не
видно, а лише обриси їхніх тіл;
світловий театр – де задопомогою світластворюють різноманітнівиступи і вистави.
- Про які театри ви дізналися?
- Який театр ви б хотіли відвідати?
- Так, діти в театрі ми можемо відчути емоції наживо, побачити і сприйняти те,
що екран телевізора не здатен передати.
3. Слово вчителя
- Запрошую вас на лялькову виставу «Порятунок півника».
Порятунок півника
Жили собі зайчик та півник – золотий гребінчик. Жили вони в лісі, у хатинці.
Друзі були великими музикантами – півник співав веселих пісень, а зайчик грав на
трубі.
Тільки-но півник заспівав своє «Куруріку!», якхтось постукав удвері. Прийшла
лисичка-сестричка, сіла під дверима і заспівала ніжним голоском:
- Півнику, півнику – золотий гребінчику, масляна голівко, шовкова борідко,
визирни до мене – дам тобі горошку.
Півник відчинив двері – лисиця вхопила його і понесла у свою нору. Закричав
півник, скільки в нього було сил:
- Несе мене лиска за темнії ліси, за швидкії ріки, за високії гори… Зайчику,
врятуй мене!
Почув зайчик півника, кинувся навздогін та як затрубить у трубу «Ту-ту-ту!»,
злякалася лисичка, бо подумала, що то мисливці із собакамина полювання вийшли,
впустила півника та як побіжить додому.
Знайшов зайчик півника та й каже:
- Ех ти, півнику – золотий гребінчику, хіба ж ти не знаєш, що незнайомцям не
можна довіряти та двері відчиняти.
Отже, дітки, запам’ятайте, чужих, незнайомих людей уникайте, нікому дверей
не відчиняйте!
От і казочці кінець, а хто слухав – молодець!
- Сподобалась вам вистава? Чим саме?
4. Розминка «Австралійський дощ»
- Діти, як ви знаєте є компоненти які підсилюють, надають більшої виразності
кожній виставі - музика, декорації, костюми, реквізити. Важливим елементом є
музика. Багато кропіткої праці вкладено в те, щоб відтворити музичний запис у
театрі. Дуже важко відтворити музику й в житті. Але актори мають дивовижні
таланти і вони можуть творити дива. А ми спробуємо відчути себе акторами і
відтворити звук такого природного явища, як дощ.
Австралійський дощ
В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долонями)
- Починає крапати дощ (клацання пальцями)
- Дощ посилюється (почергове плескання долонями)
- Починається справжня злива (пальцями по парті)
-а ось град, справжня буря (тупіт ногами)
- Але що це? Буря стихає (плескання по парті)
- дощ стихає (плескання долонями)
- Рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
- Тихий шелест вітру (потирання долонь)
СОНЦЕ (руки догори).
- Пропоную трохи відпочити та переглянути фрагмент вистави «Лисиця, що
впала з неба».
5. Перегляд вистави «Лисиця, що впала з неба»
- Чи сподобалась вам гра акторів?
- Хто є акторами у цій виставі?(Так, ми побачили, що діти – актори, яківправно та
майстерно грають свої ролі).
9. Групове заняття (робота з афішею)
- Діти, а де ми можемо переглянути та прочитати інформацію про виставу? (На
афіші).
- Що це таке? Для чого потрібна афіша? (Видання, що містить інформацію про
певний культурний захід)
- Опрацюйте нашу афішу та дайте відповідь на запитання:
1. Куди запрошує нас афіша?
2. Яку виставу нам пропонують відвідати?
3. Де вона відбудеться?
4. Якого дня? О котрій годині розпочнеться?
- Молодці, ви правильно визначили усі пункти, які є в афіші.
10. Інсценізація народної пісні-гри «Ходить гарбуз по городу»
- А зараз, спробуємо уявити себе акторами та взяти участь у інсценізації народної
пісні-гри «Ходить гарбуз по городу».
(Поки звучить музика діти готуються до вистави, розподіляють ролі між собою)
1. Ведучий .
2. Гарбуз
3. Диня
4. Огірочки - 4
5. Морквиця
6. Буряки - 4
7. Квасоля
8. Бараболя
9. Біб
Все дійство супроводжується танцями, сміхом, з музичним супроводом.
Ведучий: «Ходить гарбуз по городу, питається свого роду»
Гарбуз: «Ой чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?»
Ведучий: «Обізвалась жовта диня, гарбузова господиня»
Диня: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.»
Ведучий: «Обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки»
Огірочки: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.»
Ведучий: «Обізвалася морквиця, гарбузовая сестриця»
Морквиця: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.»
Ведучий: «Обізвались буряки, гарбузові свояки»
Буряки: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові»
Ведучий: «Обізвалася квасоля, а за нею й бараболя»
Квасоля, бараболя: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові»
Ведучий: «Обізвався старий біб».
Біб: «Я піддержав увесь рід!
Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові!»
Всі Овочі: «Іще живі, ще здорові, усі родичі Гарбузові!»
Поклін
ІV. Заключна частина
- На закінчення нашого заняття пропоную пограти у ігри.
1. Вправа «Юні актори» (анімація)
Вам потрібно передати образ, а ваші товариші спробують відгадати
(сонце, хмаринка, вітер, дощ, квіточка, яка розпускається, пташка, яка зустрічає
весну, людина яка випадково вдарила себе молотком, стоматолог, що вириває зуб,
людину, яка шукає коштовності, кота, що гріється на сонечку, пінгвіна, балерину).
- Чудова робота, ви добре справились із цим завданням.
2. Гра «Вихід у театр»
Запропонувати дітям малюнки предметів (цукерка, бінокль, сумочка, рюкзак,
спортивний костюм, смокінг, вечірня сукня, морозиво, квіти).
Завдання: обрати предмети, які пов’язані з театром.
- Дуже добре, ви знавці правил етикету у театрі. І я впевнена, що ваш похід у театр
буде правильно підготовлений.
- Дякую вам за роботу, ви були неперивершеними акторами і глядачами.
- Бажаю вам разом з батьками частіше відвідувати театри та переглядати вистави, та
отримувати від цього задоволення.

Театр у нас в гостях (1).docx

  • 1.
    Театр у насв гостях (екскурсія) Мета: закріпити знання про значення слів: театр, актор, глядач, сцена і ввести їх у активний словник учнів; формувати навички правильної поведінки у громадських місцях; виховувати дисциплінованість, пунктуальність, толерантність; розвивати здібності дітей до акторської діяльності, творче мислення, уяву. Обладнання: картки казкових героїв, мультимедійна презентація, аудіозаписи, відеозапис вистави, ляльковий театр, афіша, маски персонажів (овочі) до пісні-гри. Хід заняття І. Організаційний момент - На сьогоднішньому занятті пропоную вирушити на екскурсію до театру. На нас чекає багато цікавого. Тож сідайте тихенько і слухайте. ІІ. Мотивація до навчання 1. Групове заняття - На ваших партах картки із персонажами казкових героїв, візьміть картки на столі і знайдіть пару казковому герою. Якщо персонажі підібрані вірно, то відкривається чарівне слово. - Яке слово утворилось? (слово «Молодець») -Діти, ви любите казки? (Так) - Казку можна послухати, прочитати, можна скласти самому, а також можна подивитися в театрі. 2. Вправа «Крісло автора» -А хто з вас уже побував у театрі? Що ви там бачили? (Діти за бажанням діляться своїми враженнями щодо походу до театру). - Сьогоднінам випала нагода стати акторамита глядачами нашого шкільного театру. 3. Щоденні новини (Музична заставка, зображення амфітеатру). -Театри з’явилися ще в давні часи у Греції. На схилах пагорбів збиралися глядачі і дивилися виставу. Це місце видовищ і назвали театром. Людей, що виступали в ньому – акторами. Актор- це дуже складна і цікава професія. Зараз театри – це великі будови, в яких прекрасні зали для виступу акторів. А ще театр неможливий без сцени та глядачів. У місті Вінниця є Вінницький обласний академічний український музично- драматичний театр імені М. К. Садовського та Вінницький академічний обласний театр ляльок. ІІІ. Основна частина 1. Прийом «Інтрига» - А також миознайомимося з різнимивидамитеатрів і дізнаємося, навіщо нам театр. А ви, діти, спробуєте себе в багатьох ролях. Будете акторами, глядачами, а також дослідниками. 2. Презентація «Види театрів» Отже, - Театри є для дорослих і є для дітей. Драматичний театр - в ньому розігрують спектаклі дорослі люди - актори . Театр юного глядача - це дитячий театр. У ньому ставлять спектаклі для дітей:
  • 2.
    ляльковий театр –де головні ролі виконують ляльки, яких озвучують актори; пальчиковий театр – театр, де головні ролі виконують іграшки на пальцях актора; піскова анімація – різновид вистави, де за допомогою піску створюють певні картини, зображення, які плавно змінюються один за одними; театр тіней – різновид театру, де головним компонентом є тінь, облич акторів не видно, а лише обриси їхніх тіл; світловий театр – де задопомогою світластворюють різноманітнівиступи і вистави. - Про які театри ви дізналися? - Який театр ви б хотіли відвідати? - Так, діти в театрі ми можемо відчути емоції наживо, побачити і сприйняти те, що екран телевізора не здатен передати. 3. Слово вчителя - Запрошую вас на лялькову виставу «Порятунок півника». Порятунок півника Жили собі зайчик та півник – золотий гребінчик. Жили вони в лісі, у хатинці. Друзі були великими музикантами – півник співав веселих пісень, а зайчик грав на трубі. Тільки-но півник заспівав своє «Куруріку!», якхтось постукав удвері. Прийшла лисичка-сестричка, сіла під дверима і заспівала ніжним голоском: - Півнику, півнику – золотий гребінчику, масляна голівко, шовкова борідко, визирни до мене – дам тобі горошку. Півник відчинив двері – лисиця вхопила його і понесла у свою нору. Закричав півник, скільки в нього було сил: - Несе мене лиска за темнії ліси, за швидкії ріки, за високії гори… Зайчику, врятуй мене! Почув зайчик півника, кинувся навздогін та як затрубить у трубу «Ту-ту-ту!», злякалася лисичка, бо подумала, що то мисливці із собакамина полювання вийшли, впустила півника та як побіжить додому. Знайшов зайчик півника та й каже: - Ех ти, півнику – золотий гребінчику, хіба ж ти не знаєш, що незнайомцям не можна довіряти та двері відчиняти. Отже, дітки, запам’ятайте, чужих, незнайомих людей уникайте, нікому дверей не відчиняйте! От і казочці кінець, а хто слухав – молодець! - Сподобалась вам вистава? Чим саме? 4. Розминка «Австралійський дощ» - Діти, як ви знаєте є компоненти які підсилюють, надають більшої виразності кожній виставі - музика, декорації, костюми, реквізити. Важливим елементом є музика. Багато кропіткої праці вкладено в те, щоб відтворити музичний запис у театрі. Дуже важко відтворити музику й в житті. Але актори мають дивовижні таланти і вони можуть творити дива. А ми спробуємо відчути себе акторами і відтворити звук такого природного явища, як дощ. Австралійський дощ
  • 3.
    В Австралії піднявсявітер (ведучий тре долонями) - Починає крапати дощ (клацання пальцями) - Дощ посилюється (почергове плескання долонями) - Починається справжня злива (пальцями по парті) -а ось град, справжня буря (тупіт ногами) - Але що це? Буря стихає (плескання по парті) - дощ стихає (плескання долонями) - Рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями) - Тихий шелест вітру (потирання долонь) СОНЦЕ (руки догори). - Пропоную трохи відпочити та переглянути фрагмент вистави «Лисиця, що впала з неба». 5. Перегляд вистави «Лисиця, що впала з неба» - Чи сподобалась вам гра акторів? - Хто є акторами у цій виставі?(Так, ми побачили, що діти – актори, яківправно та майстерно грають свої ролі). 9. Групове заняття (робота з афішею) - Діти, а де ми можемо переглянути та прочитати інформацію про виставу? (На афіші). - Що це таке? Для чого потрібна афіша? (Видання, що містить інформацію про певний культурний захід) - Опрацюйте нашу афішу та дайте відповідь на запитання: 1. Куди запрошує нас афіша? 2. Яку виставу нам пропонують відвідати? 3. Де вона відбудеться? 4. Якого дня? О котрій годині розпочнеться? - Молодці, ви правильно визначили усі пункти, які є в афіші. 10. Інсценізація народної пісні-гри «Ходить гарбуз по городу» - А зараз, спробуємо уявити себе акторами та взяти участь у інсценізації народної пісні-гри «Ходить гарбуз по городу». (Поки звучить музика діти готуються до вистави, розподіляють ролі між собою) 1. Ведучий . 2. Гарбуз 3. Диня 4. Огірочки - 4 5. Морквиця 6. Буряки - 4 7. Квасоля 8. Бараболя 9. Біб Все дійство супроводжується танцями, сміхом, з музичним супроводом. Ведучий: «Ходить гарбуз по городу, питається свого роду» Гарбуз: «Ой чи живі, чи здорові всі родичі гарбузові?»
  • 4.
    Ведучий: «Обізвалась жовтадиня, гарбузова господиня» Диня: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.» Ведучий: «Обізвались огірочки, гарбузові сини й дочки» Огірочки: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.» Ведучий: «Обізвалася морквиця, гарбузовая сестриця» Морквиця: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові.» Ведучий: «Обізвались буряки, гарбузові свояки» Буряки: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові» Ведучий: «Обізвалася квасоля, а за нею й бараболя» Квасоля, бараболя: «Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові» Ведучий: «Обізвався старий біб». Біб: «Я піддержав увесь рід! Іще живі, ще здорові всі родичі гарбузові!» Всі Овочі: «Іще живі, ще здорові, усі родичі Гарбузові!» Поклін ІV. Заключна частина - На закінчення нашого заняття пропоную пограти у ігри. 1. Вправа «Юні актори» (анімація) Вам потрібно передати образ, а ваші товариші спробують відгадати (сонце, хмаринка, вітер, дощ, квіточка, яка розпускається, пташка, яка зустрічає весну, людина яка випадково вдарила себе молотком, стоматолог, що вириває зуб, людину, яка шукає коштовності, кота, що гріється на сонечку, пінгвіна, балерину). - Чудова робота, ви добре справились із цим завданням. 2. Гра «Вихід у театр» Запропонувати дітям малюнки предметів (цукерка, бінокль, сумочка, рюкзак, спортивний костюм, смокінг, вечірня сукня, морозиво, квіти). Завдання: обрати предмети, які пов’язані з театром. - Дуже добре, ви знавці правил етикету у театрі. І я впевнена, що ваш похід у театр буде правильно підготовлений. - Дякую вам за роботу, ви були неперивершеними акторами і глядачами. - Бажаю вам разом з батьками частіше відвідувати театри та переглядати вистави, та отримувати від цього задоволення.