нұрхманова гульнар саркытбаевна. қысқа мерзімді сабақ жоспары
1. Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7-бөлім: Тамақ және сусын
Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математикалық
бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
Мұғалімнің аты-жөні: Нұрхманова Гульнар Саркытбаевна
Күні:
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Жемістер мен көкөністер– оқылым №1
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
3.1 Зейін қойып оқу
1.3.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің
мағынасын түсінеді.
2.4 Диалогке қатысу
1.2.4.1 Анық әрі айқын сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін
көрсетеді.
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды. Анық сөйлеу
арқылы мәселені түсінгенін көрсетеді.
Көбі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің
мағынасын түсінеді. Анық әрі айқын сөйлеу арқылы мәселені
түсінгенін көрсетеді.
Кейбірі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды, сөздердің
мағынасын түсінеді және оларды сөйлемде қолдана алады. Өз
ойларын нақты сұрақтарға анық әрі айқын айту арқылы мәселені
түсінгенін көрсетеді.
Жетістік критерийлері Оқылым.
Таныс сөздерді буындап дұрыс оқиды және мағынасын түсіндіре
алады.
Айтылым.
Мәселені түсінгенін анық әрі айқын сөйлеу арқылы көрсете
алады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология:
Асқабақ, жеміс, көкөніс, қарбыз, қауын, жүзім, қияр,
орамжапырақ, алма, шабдалы, алхоры, қызылша, картоп, бұрыш,
пияз, шие, шалқан, баялды
Құндылықтарды дарыту Жеміс ағаштарын қорғауға, оларға қамқор болуына ықпал ету
үшін тәрбиелік әңгімелер жүргізу.
Пәнаралық байланыс Сауат ашу сабағы, Ғылымға кіріспе
АКТ қолдану дағдылары Таныстырылым
Бастапқы білім Кешкі ас мәзірін жазу№3
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы Ертеңгілік шеңбері
2. 5 минут Шалқан мен алманың суреттерін көрсету.
-Мынау не?
- Мынау - шалқан.
-Ол не жеміс пе әлде көкөніс пе?
-Көкөніс.
-Мынау не?
-Мынау- алма.
-Ол не?
-Ол -жеміс.
-Қалай ойлайсыздар, бүгін біздің сабақтың тақрыбы
қандай?
Бүгінгі сабақтың тақырыбы:
-Жемістер мен көкөністер– оқылым №1
Бүгінгі сабақтың оқу мақсаты:
Жемістер мен көкөністердің атауларын буындап
оқу;
Жемістер мен көкөністердің айырмашылығын
ажырата алу;
Жемістер мен көкөністерді айтып үйрену.
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.)
Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
Сабақтың
ортасы
5 минут
«Галереяны» аралап жемістер мен көкөністерді атап
айту. Себетке салу.
(ЖЖ) Ұсынған диалогті бірнеше рет жұпта оқу. Оқушылар
ұқсас диалогті құрастырып бір-бірімен сөйлеседі.
- Катя, мынау не?
- Бұл жемістер.
- Қандай жемістер?
- Алма, алмұрт, шие, өрік, анар, жүзім, шабдалы,
алхоры.
- Алма қандай?
- Алма дәмді.
- Мына алманы ал.
- Рахмет!
- Дима, мынау не?
- Бұл көкөністер.
- Қандай көкөністер?
- Сәбіз, пияз, картоп, қияр, қызанақ,
орамжапырақ, бұрыш.
- Сәбіз қандай?
- Сәбіз дәмді.
- Мына сәбізді ал.
- Рахмет!
СЕРГІТУ СӘТІ
Алма кетті домалап,
Көше бойын аралап,
Кім алманы табады
Сол ойыннан шығады.
«Галереяны
аралау»
стратегиясын
қолдану.
Қабырғаларда
жемістер мен
көкөністердің
суреттерін іліп
қою.
3. (ҚБ) Оқушыларға диалогке қатысты тірек сөздер ұсыну.
Жұптағы оқушылардан тірек сөздерді қолдана отырып, бір-
бірімен сөйлесуді өтіну. Жекелеген оқушыларға сұрақтар
қою. Оқушылардың жұптағы жұмысын бақылай жүріп,
олардың сөйлеу дағдысына (сөздерді/сөйлемдері анық,
сенімді, түсінікті айтуына) көңіл бӛлу және бағалау.
ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ:
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар:
-Өз бетінше диалогтегі көкөністер мен жемістерді
алмастырып айта алады.
Қабылдау деңгейі орташа оқушылар:
- Диалогтегі көкөністер мен жемістердің атауларын дұрыс
айта алады.
Оқу мақсаттарына қайта оралу.
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Оқушыларға үш түрлі суреттер беріледі. Үш суреттен
біреуін таңдап алып, қаламмен дөңгелектеп белгілейді.
- толық түсіндім;
- сұрақтарым бар.
- түсінбедім;
Үй тапсырмасы: Жемістердің атауларын жаттау.
Орнымыздан тұрайық,
Шеңберді біз құрайық.
Көріскенше күн жақсы,
Сау-саламат болайық!
4. Дифференциаци
я – оқушыларға
көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға
қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтарм
ен байланыс
(тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар өз
бетінше
диалогтегі
көкөністер мен
жемістерді
алмастырып
айта алады.
Бірнеше тапсырмаларды жоспарлау кезінде олардың
бір-бірімен байланысты болуына баса назар
аударамын. Мысалы, бірінші тапсырмада ақпарат
берілсе, келесі тапсырманы сол алған ақпараттарды
қолдануға құрамын.
Сауат ашу
сабағы,
Ғылымға кіріспе
Жеміс
ағаштарын
қорғауға, оларға
қамқор болуына
ықпал ету үшін
тәрбиелік
әңгімелер
жүргізу.