SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
"Traditional English food"
Тема: Їжа
Підтема: Традиційна їжа Англії.
Мета:
- навчальна: навчати систематизувати одержану інформацію; активізувати й
закріпити тематичні ЛО; вдосконалювати навички писемного й усного мовлення;
удосконалювати техніку читання; познайомити учнів з особливостями кулінарних
традицій Великобританії; активізувати вживання граматичної структури there is/are
та займенників some/any. вчити сприймати текст на слух, виділяючи специфічну
інформацію;
- розвиваюча: розвивати увагу, уміння чітко виконувати інструкції вчителя;
розвивати спостережливість, мовну здогадку, елементи аналізу й самоаналізу;
- виховна: виховувати бажання більше дізнатися про кулінарні традиції
англійців.
Мовний матеріал: Вживання неозначених
займенників much/many/a lot of/ lots of зі злічуваними та незлічуваними
іменниками.
Обладнання:підручник, плакати з прислів’ями, граматична вправа,
комп’ютер, презентація, відео, картки з завданнями для самостійної роботи.
Джерела:Алла Hесвіт. Англійська мова. Пiдручник для 5 класу
загальноосвiтнiх навчальних закладів (п'ятий piк навчання). – К.: Генеза, 2013.
Павліченко О. М. Англійська мова. 5 клас: Плани-конспекти уроків (до
підручника А. М. Несвіт).— 4-те вид., випр. і доп.— Х.: Веста, 2010.
Oxford English Video. This is Britain. Level 2. – Oxford University Press, 2005.
Coralyn Bradshow. This is Britain. Level 2. Activity Book. - Oxford University
Press, 2005.
http://englishclasses.com.ua/2010/01/topic-food-meals-in-britain-text/
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Привітання.
T: Good morning, pupils. I’m glad to see you again. How are you?
2. Повідомлення теми та мети уроку
Our lesson is about traditional English food.
By the end of the lesson you should be able: to identify main ideas and details from
the text for reading; to participate in common conversational exchange on the topic of our
today's lesson; to recognize, understand and operate the vocabulary of topic.
2. Уведення в іншомовну атмосферу.
a) Робота з прислів’ями.
In our country we have many proverbs about food. Let’s try to translate them into
English.
(учні поєднують українські та англійські еквіваленти, які подані на дошці)
Без солі, без хліба — немає обіда. Without salt and bread there’s no dinner.
Заварив кашу — не жалій масла. If you have brewed porridge than don’t
spare oil.
Не розбивши крашанки, не спечеш
яєчні.
You will not fry eggs if you don’t break
them.
b) Бесіда з учнями.
Answer the following questions:
When do you have your breakfast?
You have your lunch at school, don’t you?
Which is the first meal of the day?
At what do you have your dinner?
Do you help your mother to prepare your meals?
Who lays the table for supper?
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Пред’явлення нового лексичного матеріалу за темою уроку. Впр 1. с. 65.
Вступне слово вчителя. (Презентація)
The usual British meals are breakfast, lunch, tea, dinner and supper. The British like
food from other countries, too, especially Italian, French, Chinese, and Indian. People
often get takeaway meals - you buy the food at the restaurant and then bring it home to
eat. Eating in Britain is quite international.
2. Контроль домашнього завдання.
Your home task was to prepare some information about British meals.
Виступи учнів.
Traditional breakfast is a very big meal - sausages, bacon, eggs, tomatoes,
mushrooms, etc. But nowadays many people just have cereal with milk and sugar, or
toast with marmalade, jam, or honey. The traditional breakfast drink is tea, which people
have with cold milk.
For many people lunch is a quick meal. Schoolchildren can have a hot meal at
school, but many just take a snack from home - a sandwich, a drink, some fruit, and
perhaps some crisps.
Afternoon tea means two things. It is a drink and a meal! Some people have
afternoon tea with sandwiches or cakes. Cream teas are very popular. You may also have
scones (a kind of cake) with cream and jam.
The evening meal is the main meal of the day for many people. They usually have it
quite early, between 6 and 8 pm, and often the whole family eats together.
3. Пред'явлення відео для перегляду.
1) Vocabulary practice. Практикування учнів у вживанні лексики
Впр. 6 с. 66. Look at the pictures given below. Write what Мr. Parker usually
has for breakfast, lunch and dinner.
2) While watching activity. Post-watching task
Перегляд відео про традиційну їжу англійців та виконання завдання під час
перегляду.
Your task will be to tick the food items that they see in the video clip about food.
Answers; 1 coast; 2 cereal; 4 a packed lunch; 5 apple crumble and custard; 7 roast
beef; 8 Yorkshire pudding.
4. Фізкультхвилинка.
Head, shoulders, knees, and toes,
Knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes,
Knees and toes.
Eyes and ears, and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes.
5. Узагальнююче повторення граматичної теми «Вживання неозначених
займенників much/many/alot of/lots of зі злічуваними та незлічуваними іменниками».
1) Впр. 3 с. 66. - Find countable аnd uncountabte nоuns in the text of Ех. 1, page
65.
2) Виконання завдань на картках для самостійної роботи (Додаток 2).
Complete the dialogue and write it down. Use the words: some, any, muсh, mаnу.
Аnn: I'm hungry. Let's make sоmе egg sandwiches.
Dan: ОК. I think We've got ..... eggs. How ..... eggs do you need?
Ann: Two. Have we got ..... cheese оr tomatoes?
Dan: Yes, we have got ..... cheese and tomatoes. But how ..… cheese and how
..... tomatoes do we need?
Ann: 100 grams of cheese and two tomatoes.
Dan: Is there ..... ketchup?
Ann: Тhеrе is ..... ketchup, but not .....
IIІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
Впр. 2 c. 65, письмово – Agree or disagree with the statements.
* Впр. 5 c. 65, скласти розповідь. Yоu'rе going to spend some time with а host
family in England. Talk about food you usually have for breakfast/lunch/dinner.
2. Підбиття підсумків уроку.
Т: Have you learnt anything new for you at the lesson? What exactly? Which
activity did you like better?
Your marks are…
Our lesson is over. Goodbye!

More Related Content

Viewers also liked (8)

stvorenna blogy
stvorenna blogystvorenna blogy
stvorenna blogy
 
stvorena blogy 3
stvorena blogy 3stvorena blogy 3
stvorena blogy 3
 
Stvorennia blogu
Stvorennia bloguStvorennia blogu
Stvorennia blogu
 
Stvorennia ta vedennia blogu
Stvorennia ta vedennia bloguStvorennia ta vedennia blogu
Stvorennia ta vedennia blogu
 
Heder
HederHeder
Heder
 
stvorenna blogy 2
stvorenna blogy 2stvorenna blogy 2
stvorenna blogy 2
 
Vchitelski blog
Vchitelski blogVchitelski blog
Vchitelski blog
 
Як вставити презентацію у Blogger
Як вставити презентацію у BloggerЯк вставити презентацію у Blogger
Як вставити презентацію у Blogger
 

Similar to Yulya ivchenko cheholka (1)

розгорнутий конспект в дкритого уроку
розгорнутий конспект в дкритого урокурозгорнутий конспект в дкритого уроку
розгорнутий конспект в дкритого урокуCshkilniy
 
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі270479
 
кул тура споживання_iжi
кул тура споживання_iжiкул тура споживання_iжi
кул тура споживання_iжiAndy Levkovich
 
Урок "Мої домашні обов'язки"
Урок "Мої домашні обов'язки"Урок "Мої домашні обов'язки"
Урок "Мої домашні обов'язки"270479
 
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗКонспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗAlyona Bilyk
 
проект об употреблении чипсов и сухариков
проект об употреблении чипсов и сухариковпроект об употреблении чипсов и сухариков
проект об употреблении чипсов и сухариковvalentina1909
 
15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменникAnton Gichko
 

Similar to Yulya ivchenko cheholka (1) (20)

Cтрави з різних країн
Cтрави з різних країнCтрави з різних країн
Cтрави з різних країн
 
розгорнутий конспект в дкритого уроку
розгорнутий конспект в дкритого урокурозгорнутий конспект в дкритого уроку
розгорнутий конспект в дкритого уроку
 
Н.О.Курушкіна. Робота над текстом «У їдальні», 2 клас
Н.О.Курушкіна. Робота над текстом «У їдальні», 2 класН.О.Курушкіна. Робота над текстом «У їдальні», 2 клас
Н.О.Курушкіна. Робота над текстом «У їдальні», 2 клас
 
131,23.docx
131,23.docx131,23.docx
131,23.docx
 
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі"Food"  Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
"Food" Презентация до уроку "Їжа" у 5 класі
 
кул тура споживання_iжi
кул тура споживання_iжiкул тура споживання_iжi
кул тура споживання_iжi
 
2.pptx
2.pptx2.pptx
2.pptx
 
50
5050
50
 
196
196196
196
 
Урок "Мої домашні обов'язки"
Урок "Мої домашні обов'язки"Урок "Мої домашні обов'язки"
Урок "Мої домашні обов'язки"
 
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗКонспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
 
568,23.docx
568,23.docx568,23.docx
568,23.docx
 
у лікаря 6 клас
у лікаря 6 класу лікаря 6 клас
у лікаря 6 клас
 
189
189189
189
 
проект об употреблении чипсов и сухариков
проект об употреблении чипсов и сухариковпроект об употреблении чипсов и сухариков
проект об употреблении чипсов и сухариков
 
урок англійської мови
урок англійської мовиурок англійської мови
урок англійської мови
 
316,23.docx
316,23.docx316,23.docx
316,23.docx
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник15 уроків з теми іменник
15 уроків з теми іменник
 
36
3636
36
 

More from yulya cheholka

метод посібник (практична частина)
метод посібник (практична частина)метод посібник (практична частина)
метод посібник (практична частина)yulya cheholka
 
Yulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkaYulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkayulya cheholka
 
Yulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkaYulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkayulya cheholka
 
презентація про голодомор
презентація про голодоморпрезентація про голодомор
презентація про голодоморyulya cheholka
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2yulya cheholka
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2yulya cheholka
 
Dokument microsoft word_4 (1)
Dokument microsoft word_4 (1)Dokument microsoft word_4 (1)
Dokument microsoft word_4 (1)yulya cheholka
 
поезія це завжди неповторність!
поезія   це завжди неповторність!поезія   це завжди неповторність!
поезія це завжди неповторність!yulya cheholka
 
улюблена робота
улюблена роботаулюблена робота
улюблена роботаyulya cheholka
 
опис досвіду роботи
опис досвіду роботиопис досвіду роботи
опис досвіду роботиyulya cheholka
 
я класний керівник
я   класний керівникя   класний керівник
я класний керівникyulya cheholka
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвідуyulya cheholka
 
Філософія моєї роботи
Філософія моєї роботиФілософія моєї роботи
Філософія моєї роботиyulya cheholka
 

More from yulya cheholka (20)

метод посібник (практична частина)
метод посібник (практична частина)метод посібник (практична частина)
метод посібник (практична частина)
 
Youth
YouthYouth
Youth
 
Yulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkaYulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholka
 
Yulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholkaYulya ivchenko cheholka
Yulya ivchenko cheholka
 
Portfolio
PortfolioPortfolio
Portfolio
 
презентація про голодомор
презентація про голодоморпрезентація про голодомор
презентація про голодомор
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
Dokument microsoft word_4 (1)
Dokument microsoft word_4 (1)Dokument microsoft word_4 (1)
Dokument microsoft word_4 (1)
 
10 __
10  __10  __
10 __
 
самоосвіта
самоосвітасамоосвіта
самоосвіта
 
портфоліо
портфоліопортфоліо
портфоліо
 
буктрейлер
буктрейлербуктрейлер
буктрейлер
 
поезія це завжди неповторність!
поезія   це завжди неповторність!поезія   це завжди неповторність!
поезія це завжди неповторність!
 
улюблена робота
улюблена роботаулюблена робота
улюблена робота
 
опис досвіду роботи
опис досвіду роботиопис досвіду роботи
опис досвіду роботи
 
я класний керівник
я   класний керівникя   класний керівник
я класний керівник
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
Come to see us
Come to see usCome to see us
Come to see us
 
Філософія моєї роботи
Філософія моєї роботиФілософія моєї роботи
Філософія моєї роботи
 

Recently uploaded

Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxgravebabyjohn
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиtetiana1958
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 

Recently uploaded (7)

Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 

Yulya ivchenko cheholka (1)

  • 1. "Traditional English food" Тема: Їжа Підтема: Традиційна їжа Англії. Мета: - навчальна: навчати систематизувати одержану інформацію; активізувати й закріпити тематичні ЛО; вдосконалювати навички писемного й усного мовлення; удосконалювати техніку читання; познайомити учнів з особливостями кулінарних традицій Великобританії; активізувати вживання граматичної структури there is/are та займенників some/any. вчити сприймати текст на слух, виділяючи специфічну інформацію; - розвиваюча: розвивати увагу, уміння чітко виконувати інструкції вчителя; розвивати спостережливість, мовну здогадку, елементи аналізу й самоаналізу; - виховна: виховувати бажання більше дізнатися про кулінарні традиції англійців. Мовний матеріал: Вживання неозначених займенників much/many/a lot of/ lots of зі злічуваними та незлічуваними іменниками. Обладнання:підручник, плакати з прислів’ями, граматична вправа, комп’ютер, презентація, відео, картки з завданнями для самостійної роботи. Джерела:Алла Hесвіт. Англійська мова. Пiдручник для 5 класу загальноосвiтнiх навчальних закладів (п'ятий piк навчання). – К.: Генеза, 2013. Павліченко О. М. Англійська мова. 5 клас: Плани-конспекти уроків (до підручника А. М. Несвіт).— 4-те вид., випр. і доп.— Х.: Веста, 2010. Oxford English Video. This is Britain. Level 2. – Oxford University Press, 2005. Coralyn Bradshow. This is Britain. Level 2. Activity Book. - Oxford University Press, 2005. http://englishclasses.com.ua/2010/01/topic-food-meals-in-britain-text/
  • 2. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА УРОКУ 1. Привітання. T: Good morning, pupils. I’m glad to see you again. How are you? 2. Повідомлення теми та мети уроку Our lesson is about traditional English food. By the end of the lesson you should be able: to identify main ideas and details from the text for reading; to participate in common conversational exchange on the topic of our today's lesson; to recognize, understand and operate the vocabulary of topic. 2. Уведення в іншомовну атмосферу. a) Робота з прислів’ями. In our country we have many proverbs about food. Let’s try to translate them into English. (учні поєднують українські та англійські еквіваленти, які подані на дошці) Без солі, без хліба — немає обіда. Without salt and bread there’s no dinner. Заварив кашу — не жалій масла. If you have brewed porridge than don’t spare oil. Не розбивши крашанки, не спечеш яєчні. You will not fry eggs if you don’t break them. b) Бесіда з учнями. Answer the following questions: When do you have your breakfast? You have your lunch at school, don’t you? Which is the first meal of the day? At what do you have your dinner? Do you help your mother to prepare your meals?
  • 3. Who lays the table for supper? II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ 1. Пред’явлення нового лексичного матеріалу за темою уроку. Впр 1. с. 65. Вступне слово вчителя. (Презентація) The usual British meals are breakfast, lunch, tea, dinner and supper. The British like food from other countries, too, especially Italian, French, Chinese, and Indian. People often get takeaway meals - you buy the food at the restaurant and then bring it home to eat. Eating in Britain is quite international. 2. Контроль домашнього завдання. Your home task was to prepare some information about British meals. Виступи учнів. Traditional breakfast is a very big meal - sausages, bacon, eggs, tomatoes, mushrooms, etc. But nowadays many people just have cereal with milk and sugar, or toast with marmalade, jam, or honey. The traditional breakfast drink is tea, which people have with cold milk. For many people lunch is a quick meal. Schoolchildren can have a hot meal at school, but many just take a snack from home - a sandwich, a drink, some fruit, and perhaps some crisps. Afternoon tea means two things. It is a drink and a meal! Some people have afternoon tea with sandwiches or cakes. Cream teas are very popular. You may also have scones (a kind of cake) with cream and jam. The evening meal is the main meal of the day for many people. They usually have it quite early, between 6 and 8 pm, and often the whole family eats together. 3. Пред'явлення відео для перегляду. 1) Vocabulary practice. Практикування учнів у вживанні лексики Впр. 6 с. 66. Look at the pictures given below. Write what Мr. Parker usually has for breakfast, lunch and dinner. 2) While watching activity. Post-watching task Перегляд відео про традиційну їжу англійців та виконання завдання під час
  • 4. перегляду. Your task will be to tick the food items that they see in the video clip about food. Answers; 1 coast; 2 cereal; 4 a packed lunch; 5 apple crumble and custard; 7 roast beef; 8 Yorkshire pudding. 4. Фізкультхвилинка. Head, shoulders, knees, and toes, Knees and toes. Head, shoulders, knees, and toes, Knees and toes. Eyes and ears, and mouth and nose. Head, shoulders, knees, and toes. 5. Узагальнююче повторення граматичної теми «Вживання неозначених займенників much/many/alot of/lots of зі злічуваними та незлічуваними іменниками». 1) Впр. 3 с. 66. - Find countable аnd uncountabte nоuns in the text of Ех. 1, page 65. 2) Виконання завдань на картках для самостійної роботи (Додаток 2). Complete the dialogue and write it down. Use the words: some, any, muсh, mаnу. Аnn: I'm hungry. Let's make sоmе egg sandwiches. Dan: ОК. I think We've got ..... eggs. How ..... eggs do you need? Ann: Two. Have we got ..... cheese оr tomatoes? Dan: Yes, we have got ..... cheese and tomatoes. But how ..… cheese and how ..... tomatoes do we need? Ann: 100 grams of cheese and two tomatoes. Dan: Is there ..... ketchup? Ann: Тhеrе is ..... ketchup, but not .....
  • 5. IIІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ 1. Домашнє завдання. Впр. 2 c. 65, письмово – Agree or disagree with the statements. * Впр. 5 c. 65, скласти розповідь. Yоu'rе going to spend some time with а host family in England. Talk about food you usually have for breakfast/lunch/dinner. 2. Підбиття підсумків уроку. Т: Have you learnt anything new for you at the lesson? What exactly? Which activity did you like better? Your marks are… Our lesson is over. Goodbye!