SlideShare a Scribd company logo
1 of 15
Сафронова Наталія Миколаївна
заступник директор з навчально - виховної роботи
Костянтинівський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів – дошкільний навчальний заклад»
м. Костянтинівка Донецької області.
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
(гра - «світ професій)
Вікова категорія : учні 10-11 класів
Мета:
- знайомство учнів з новими, але вже досить популярними професіями:
менеджер, брокер, комівояжер та інші;
- формування соціальної та комунікативної компетентностей;
- виховання шанобливого ставлення до праці та представників різних
професій.
Необхідні матеріали: папір, фарби, фломастери, клей, жетони трьох кольорів
для роботи журі, конверти із завданнями, призи для
нагородження учасників.
Приміщення: велика класна кімната та декілька невеликих приміщень
для роботи груп.
Структура проведення гри:
Підготовчий етап
Організаційний етап
Робота «філіалів фірми»
Реклама філіалів
Передвиборча компанія
Підбиття підсумків
Приблизний регламент гри:
1.Організаційний етап - 20 хв.
2.Робота «філій фірм» - 45 хв.
3.Реклама філій - 20 хв.
4.Передвиборча компанія - 15 хв.
5.Підсумки, нагородження - 10 хв.
Опис проведення гри.
І етап. Підготовчий.
За тиждень до проведення гри на черговій годині спілкування учнів знайомлять
з новими професіями ринкової економіки. До уваги надається перелік найбільш
розповсюджених професій (додаток 1) та ілюстративний матеріал до них
(додаток 2).
Учні обирають собі будь – яку професію за власним бажанням для подальшого
детального знайомства з нею та готують міні – презентацію за запропонованою
схемою (додаток 3). В цьому учням може допомогти інформація із Інтернету
або заздалегідь підготовлені класним керівником картки з короткою
характеристикою професій (додаток 4).
Приклад подібної презентації наданий у додатку 5.
ІІ етап. Організаційний.
Гра починається зі вступного слова класного керівника, який вводить учасників
в ігрову ситуацію, знайомить з умовами гри, повідомляє цілі та мотивує учнів.
- Дорогі друзі, повідомляю цікаву для вас інформацію. Всесвітньо відома фірма
з реклами «АСУМ» розширюється.
Аналітики з маркетингу, вивчивши ситуацію в конкуруючих фірмах, склали
довго - терміновий проект з відкриття філій в різних країнах. Ми пропонуємо
вам взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад фахівців для роботи
у філіях, які маються відкритись.
Президент фірми - ділова енергійна людина, для нього робота, бізнес - понад
усе, він не втрачає дарма ні хвилини часу. І для роботи у фірмі потрібні творчі,
ініціативні, кваліфіковані фахівці, здатні принести фірмі подальше процвітання.
Це: менеджери, комівояжери, агенти з реклами, дослідники маркетингу,
фотомоделі, секретарі-референти, фахівці по комп'ютерах та інші.
Ви всі хочете влаштуватися на роботу в цю фірму. У нас будуть працювати
комісії по прийому на роботу, куди будете входити і ви. Складіть для себе
легенду і «влаштовуючись на роботу», розкажіть, чому ви хочете працювати в
цій фірмі, де ви працювали раніше, що ви вмієте робити. Сформулюйте також
ідею, якою ви могли б зацікавити фірму.
Намагайтесь переконати членів комісії в цінності для фірми вашої
кандидатури.
Для роботи ми розіб'ємося на групи (філії фірми). Глава фірми хоче в
справі перевірить здатності потенційних співробітників. Кожна команда
повинна буде виконати кілька завдань:
Завдання 1. Підготувати проект створення філії (придумати його назва,
основний принцип або девіз);
Завдання 2.Придумати рекламу вітчизняних товарів (яких - покаже жереб за
додатком 4), максимально виявляючи свою творчість.
Це може бути продукт у вигляді рекламного ролика, театралізованої вистави,
казки і т.д. з використанням малюнків, костюмів, віршів, пісень і, звичайно,
гумору;
Завдання 3.Запропонувати гідну кандидатуру менеджера на посаду виконавчого
директора фірми.
Наприкінці гри ми проведемо передвиборчу прес-конференцію кандидатів на
цю відповідальну посаду. Про це вам детально розкажуть консультанти в
групах. З ними ж ви підготуєте промову для вашого кандидата і питання для
його конкурентів з інших філіалів.
Потім всі учасники гри діляться на групи по 3-5 осіб (груп може бути від 3-х
до 6-8). Ведучий представляє консультантів груп, проводиться жеребкування
завдань з реклами для філій фірми. Для цього запрошуються по одному
представнику від кожної групи, які витягають конверт із завданням. Групи
розходяться по аудиторіях.
III. Робота груп «Філій фірми»
Роботу в кожній групі організовує консультант (заздалегідь підготовлений
учень, можливо з іншого класу або вчитель ). Він уточнює завдання для груп і
допомагає учням швидко і ефективно побудувати свою роботу.
Порядок роботи філії фірми:
1. Заповнити вакансії фахівців філії.
Для цього: консультант називає вакантне місце (за заздалегідь складеним
списком професій, з якими знайомилися учні ): менеджер, референт, головний
бухгалтер і т.д.;
Учень, який готував інформацію про цю професію, розповідає про неї.
Класний керівник може доповнити представлену інформацію так, щоб в
учнів склалося ясне уявлення про зміст праці і необхідних якостях;
Консультант з'ясовує кількість претендентів на цю вакансію у філії (усі
бажаючі можуть брати участь у конкурсі);
Претенденти по черзі представляють себе як фахівця, склавши про себе
легенду (час представлення 1 хвилина);
Оцінка кандидатів: - якщо кандидатів на вакансію трохи (2-3 людини), то їм
всім дається можливість представити себе, після чого група оцінює кожного по
3-бальній системі, - коли кандидатів багато (5 і більше), то після кожного
подання всі учасники групи по колу оцінюють претендента.
Класний керівник підраховує результати і оголошує переможця, який
набрав найбільшу кількість балів. Переможець і приймається на вільну
вакансію.
2. Після комплектування штату філії група обирає собі назву і девіз, під яким
вони збираються працювати.
3. Основне завдання групи - реклама, що випускається.
Групі дається 30 хвилин, протягом яких вона повинна підготувати текст,
плакат, кліп, казку або щось ще, що буде рекламувати продукцію даної філії.
На цьому етапі роботу групи організовує вибраний менеджер
4. Група вибирає свого кандидата на посаду виконавчого директора фірми, який
буде брати участь у загальному конкурсі, де він повинен представити себе,
відповісти на різні питання, підготовлені іншими групами.
5. Наприкінці роботи група готує по кілька каверзних питань для прес-
конференції кандидатів (по одному для кожного кандидата від інших груп).
Завдання в групі виконуються або послідовно ( всіма учасниками групи ), або
група розбивається, і кожна підгрупа виконує своє завдання.
IV. Реклама філій
Всі групи збираються в загальному залі, де проходитиме конкурс реклами і
вибори виконавчого директора фірми.
Оголошено склад журі: консультанти груп, вчителі та по одному від кожної
команди. Робота журі будується за таким принципом: по 3-бальній системі
різнокольорових жетонів: відмінно, добре, погано.
Визначається порядок виступу груп (проводиться жеребкування).
Представлення реклами груп.
V. Передвиборна кампанія президента фірми
Всі претенденти на посаду виконавчого директора фірми запрошуються на
сцену, сідають на приготовані місця. Потім по черзі кожен бере участь у
передвиборній кампанії уявляє себе (знайомлячи зі своєю легендою), відповідає
на питання, підготовлені іншими групами. Журі оцінює кандидатів.
VI. Підведення підсумків та нагородження переможців
Підбивають підсумки роботи журі і називаються переможці. Нагороджуються
краща філія за рекламу своєї продукції і новообраний виконавчий директор
фірми, якому вручаються символічні ключі від фірми.
Журі також вручає інші призи у номінаціях: «Самому граціозному
учаснику», «Самому активному вболівальнику», приз симпатій глядачів , «За
волю до перемоги» і т.д.
Додаток 1
Перелік найбільш розповсюджених професій.
Головний бухгалтер
Референт
Менеджер
Брокер
Комівояжер
Програміст
Фото модель
Дизайнер
Художник
Секретар
Економіст
Дилер
Спеціаліст з реклами
Маркетолог
Торговельний агент
Торговельний консультант
Інженер зі збити
Юрисконсульт
Перекладач
Аудитор
Психолог
Електронник
Технічний редактор
Додаток 2
Професії в картинках
бухгалтер
менеджер
Фото модель
економіст
Дизайнер
програміст
художник
психолог
технічний редактор
електронник
перекладач
торговельний агент
юрисконсульт
Додаток 3.
Схема складання міні - презентації:
- Чим займається спеціаліст даної професії.
- Які знання та освіта йому необхідні.
- Які професійно важливі якості необхідні для успішної роботи.
- Де він може працювати.
Додаток 4
Короткі характеристики професій.
Аудитор - (від латинського «auditor» - слухач), подібно до лікаря,
прослуховуються до підприємства, аудитор не тільки досліджує фінансовий
організм підприємства, відшукуючи больові точки, але і робить висновок про
його стан. Аудитор допомагає також правильно скласти договір, привести в
порядок бухгалтерську документацію, уникнути сумнівної угоди, перевірити
надійність партнера.
Брокер - торговий посередник, який не виступає самостійною стороною в угоді,
а забезпечує встановлення контакту між продавцем і покупцем. Діє на основі
разових доручень, строго в межах інструкцій клієнта, отримуючи від нього
спеціальну винагороду.
Дилер - біржовий посередник, що здійснює операції купівлі-продажу тільки для
себе і за свій рахунок (на відміну від брокера). Дохід дилера формується за
рахунок різниці в цінах продавця і покупця.
Менеджер - професіонал найвищої кваліфікації в сфері управління економікою,
відмінно розбирається в правових і господарські проблеми, здатний знаходити
стратегічно точні управлінські рішення в самій складній обстановці. Повинен
володіти також методами і засобами управління колективом.
Торговий агент з продажу товарів масового попиту. Збуває широке коло
товарів, рабо-та на посередника або оптовика. Основою його діяльності є
використання каталогів, нерідко великого формату й обсягу. Від агента
потрібно вміння «подати» себе і свою фірму а також надати додаткові послуги,
тому що основний пропонований ним товар часто той же, що і конкурентів.
Художник рекламного відділу (агентства) створює макети оголошень,
друкованої реклами, упаковки, макети телевізійних рекламних роликів, товарні
знаки та емблеми. Він визначає характер і розміри шрифтів, має у своєму
розпорядженні текстовий матеріал на смузі і компонує всі елементи рекламного
оголошення таким чином, щоб її змогли відтворити Гравери та друкарі.
Комівояжер-роз'їзний - роз'їзний представник великих торговельних фірм, який
пропонує покупцям товари за наявними у нього зразками. Основні функції:
пошук і оцінка потенційних покупців; попередня підготовка до візиту, підхід до
клієнта; презентація та демонстрація товару; подолання заперечень; укладення
угоди. Специфіка професії - необхідність приймати безліч рішень.
Дослідники маркетингу (ринкової діяльності) проводять аналіз попиту і
конкуренції. У їхні функції входять складання проектів досліджень, включаючи
розробку анкет і формування вибірок, аналіз зібраних в ході дослідження
даних, підготовка звітів та подання керівництву результатів і рекомендацій.
Розв’язують наступні задачі: вивчення ринку; заміри потенційних можливостей
ринку; дослідження мотивів поведінки споживачів; вивчення конкурентів і
рівня конкуренції; прогнозування; аналіз цін.
Додаток 5
Приклад презентації – реклами професії дизайнера
Дизайн (англ. design, от лат. designare
відміряти) — це творча діяльність,
метою якої є визначення формальних
якостей промислових виробів. Ці
якості включають і зовнішні риси
виробу, і, головним чином. ті структурні
і функціональні взаємозв'язки, які
перетворюють виріб в єдине ціле, як з
точки зору споживача, так і з точки зору
того, хто його виготовляє.
Галузі
дизайну
Промисловий
дизайн
Дизайн
довкілля
Дизайн
процесів
Графічний
дизайн
Ландшафтний
дизайн
Архітектурний
дизайн
Дизайн
одягу,
взуття,
аксесуарів
технологічна
форма
технологічна
форма
естетична
цінність
естетична
цінність функціяфункція
морфологіяморфологія
образобраз
основні
категорії
об'єкту
дизайну
основні
категорії
об'єкту
дизайну
Необхідні якості для дизайнера:
оригінальний, нетрадиційний погляд на ситуації,
предмети;
наявність образного мислення;
вміння бачити готовий продукт повністю;
комунікабельність;
вміння слухати і чути запит клієнта;
креативність - вміння підходити до будь-якої задачі
творчо, генерувати ідеї;
посидючість - іноді доводиться по кілька разів
переробляти одне і те ж;
працьовитість - необхідна постійна практика, тільки
так може гострити майстерність;
терпіння - навіть у разі невдачі не варто опускати руки,
потрібно йти вперед, незважаючи ні на що, долаючи всі
перепони на своєму шляху.
Київський національний університет
технологій та дизайну
Харківський державний технічний
університет будівництва і
архітектури
Харківська державна академія
дизайну і мистецтв
Мистецький інститут художнього
моделювання та дизайну
Позитивні сторони професії
дизайнера
Завжди знаходяться
у творчому пошуку;
Сприймають навколишній
світ по – іншому,
ніж всі люди;
У звичайних речах
бачать незвичайне;
Можуть зробити
світ прекраснішим,
ніж він є зараз.
Додаток 6
Завдання з реклами для філій фірми
Придумати рекламу продукції в різних країнах:
Взуття фабрики «Донецьк взуття» в Італії
Журавлина в Бразилії
Вовна в Австралії
Фарфор в Китаї
Макарони в Італії
Комп'ютери «Агат» в Японії
Лимонад «Буратіно» у Фінляндії
Косметика фірми «Донеччанка» у Франції
Українське сало в Америці
Автомобілі «Запорожець» у Німеччині
Шосткінський сир у Швейцарії
Список літератури:
1.Зінченко В.П., Янцур М.С. Теорія і практика розбудови системи професійної
орієнтації в сучасних умовах // Оновлення змісту і методі психології освіти та
професійної орієнтації.-Вип.4, 1998.-С.4-15.
2.Підготовка до професійного навчання і праці (психолого-педагогічні основи):
Навчально-методичний посібник/за ред. Г.О.Бала, П.С.Перепелиці,
В.В.Рибалка. — К.: Наукова думка, 2000. — 188 с.
3.Професійна діагностика /Упорядник Т. Гончаренко. -К.: Ред. загальнопед.
газ.,2004ю-120с.
4.Професійне самовизначення старшокласників: Метод. посіб./ Упоряд.
Л.Шелестова. - К.: Вид. дім «Шкіл. світ»:Вид. Л.Галіцина, 2006.- 128 с.

More Related Content

Similar to Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»

"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...
"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv..."Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...
"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...Fwdays
 
профор
профорпрофор
профорVadim
 
Профориентация
ПрофориентацияПрофориентация
ПрофориентацияVadim
 
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуурок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуАлександр Дрон
 
Executive Team Program
Executive Team ProgramExecutive Team Program
Executive Team ProgramDYB_Ukraine
 
Хороший тренінг по командоутворенню
Хороший тренінг по командоутвореннюХороший тренінг по командоутворенню
Хороший тренінг по командоутвореннюISAR Ednannia
 
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр БедыкSpace.ua
 
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...ssuser6b7e921
 
1.Поняття про аутплейсмент.pptx
1.Поняття про аутплейсмент.pptx1.Поняття про аутплейсмент.pptx
1.Поняття про аутплейсмент.pptxssuserf0929f
 
Multi-platform optimization.pdf
Multi-platform optimization.pdfMulti-platform optimization.pdf
Multi-platform optimization.pdfAPPAU_Ukraine
 
презентація уроку
презентація урокупрезентація уроку
презентація урокуshkola133
 
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptx
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptxМодуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptx
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptxRostyslavDmytruk
 
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptx
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptxМодуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptx
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptxRostyslavDmytruk
 
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...Lviv Startup Club
 
Запрошення на стажування
Запрошення на стажуванняЗапрошення на стажування
Запрошення на стажуванняOleg Koss
 
Програма "Публчна політика"
Програма "Публчна політика"Програма "Публчна політика"
Програма "Публчна політика"Kateryna Odarchenko
 

Similar to Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму» (20)

"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...
"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv..."Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...
"Why have we learned how to package products, but not how to 'package ourselv...
 
профор
профорпрофор
профор
 
Профориентация
ПрофориентацияПрофориентация
Профориентация
 
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуурок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
 
Executive Team Program
Executive Team ProgramExecutive Team Program
Executive Team Program
 
Хороший тренінг по командоутворенню
Хороший тренінг по командоутвореннюХороший тренінг по командоутворенню
Хороший тренінг по командоутворенню
 
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык
12.04 | B2B Sales Forum | Коучинг в B2B-продажах | Александр Бедык
 
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...
Lyashenko diploma study part 1.3. Реклама як один з елементів просування това...
 
Newsfront
NewsfrontNewsfront
Newsfront
 
1.Поняття про аутплейсмент.pptx
1.Поняття про аутплейсмент.pptx1.Поняття про аутплейсмент.pptx
1.Поняття про аутплейсмент.pptx
 
Multi-platform optimization.pdf
Multi-platform optimization.pdfMulti-platform optimization.pdf
Multi-platform optimization.pdf
 
презентація уроку
презентація урокупрезентація уроку
презентація уроку
 
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptx
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptxМодуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptx
Модуль_5_Жовтень,_листопад,_грудень_четверта_ціль_для_бізнесу.pptx
 
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptx
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptxМодуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptx
Модуль_7_Впровадження_змін_на_основі_дорожньої_карти.pptx
 
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...
Lviv MD Day 2015 Сергій Понтус "Створення ефективної команди для розробки моб...
 
Запрошення на стажування
Запрошення на стажуванняЗапрошення на стажування
Запрошення на стажування
 
Майстер-клас.docx
Майстер-клас.docxМайстер-клас.docx
Майстер-клас.docx
 
Програма "Публчна політика"
Програма "Публчна політика"Програма "Публчна політика"
Програма "Публчна політика"
 
Trans smm-ebiz-2016
Trans smm-ebiz-2016Trans smm-ebiz-2016
Trans smm-ebiz-2016
 
313,23.doc
313,23.doc313,23.doc
313,23.doc
 

More from nastythe25

лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)nastythe25
 
Науменко Ксенія
Науменко КсеніяНауменко Ксенія
Науменко Ксеніяnastythe25
 
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикапроблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикаnastythe25
 
досягнення
досягненнядосягнення
досягненняnastythe25
 
поле чудес
поле чудесполе чудес
поле чудесnastythe25
 
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку nastythe25
 
Година спілкування
Година спілкуванняГодина спілкування
Година спілкуванняnastythe25
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяnastythe25
 
вплив мін і взв
вплив мін і взввплив мін і взв
вплив мін і взвnastythe25
 

More from nastythe25 (9)

лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
 
Науменко Ксенія
Науменко КсеніяНауменко Ксенія
Науменко Ксенія
 
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикапроблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
 
досягнення
досягненнядосягнення
досягнення
 
поле чудес
поле чудесполе чудес
поле чудес
 
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
 
Година спілкування
Година спілкуванняГодина спілкування
Година спілкування
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
вплив мін і взв
вплив мін і взввплив мін і взв
вплив мін і взв
 

Recently uploaded

Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 

Recently uploaded (12)

Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 

Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»

  • 1. Сафронова Наталія Миколаївна заступник директор з навчально - виховної роботи Костянтинівський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» м. Костянтинівка Донецької області. Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму» (гра - «світ професій) Вікова категорія : учні 10-11 класів Мета: - знайомство учнів з новими, але вже досить популярними професіями: менеджер, брокер, комівояжер та інші; - формування соціальної та комунікативної компетентностей; - виховання шанобливого ставлення до праці та представників різних професій. Необхідні матеріали: папір, фарби, фломастери, клей, жетони трьох кольорів для роботи журі, конверти із завданнями, призи для нагородження учасників. Приміщення: велика класна кімната та декілька невеликих приміщень для роботи груп. Структура проведення гри: Підготовчий етап Організаційний етап Робота «філіалів фірми» Реклама філіалів Передвиборча компанія Підбиття підсумків
  • 2. Приблизний регламент гри: 1.Організаційний етап - 20 хв. 2.Робота «філій фірм» - 45 хв. 3.Реклама філій - 20 хв. 4.Передвиборча компанія - 15 хв. 5.Підсумки, нагородження - 10 хв. Опис проведення гри. І етап. Підготовчий. За тиждень до проведення гри на черговій годині спілкування учнів знайомлять з новими професіями ринкової економіки. До уваги надається перелік найбільш розповсюджених професій (додаток 1) та ілюстративний матеріал до них (додаток 2). Учні обирають собі будь – яку професію за власним бажанням для подальшого детального знайомства з нею та готують міні – презентацію за запропонованою схемою (додаток 3). В цьому учням може допомогти інформація із Інтернету або заздалегідь підготовлені класним керівником картки з короткою характеристикою професій (додаток 4). Приклад подібної презентації наданий у додатку 5. ІІ етап. Організаційний. Гра починається зі вступного слова класного керівника, який вводить учасників в ігрову ситуацію, знайомить з умовами гри, повідомляє цілі та мотивує учнів. - Дорогі друзі, повідомляю цікаву для вас інформацію. Всесвітньо відома фірма з реклами «АСУМ» розширюється. Аналітики з маркетингу, вивчивши ситуацію в конкуруючих фірмах, склали довго - терміновий проект з відкриття філій в різних країнах. Ми пропонуємо вам взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад фахівців для роботи у філіях, які маються відкритись.
  • 3. Президент фірми - ділова енергійна людина, для нього робота, бізнес - понад усе, він не втрачає дарма ні хвилини часу. І для роботи у фірмі потрібні творчі, ініціативні, кваліфіковані фахівці, здатні принести фірмі подальше процвітання. Це: менеджери, комівояжери, агенти з реклами, дослідники маркетингу, фотомоделі, секретарі-референти, фахівці по комп'ютерах та інші. Ви всі хочете влаштуватися на роботу в цю фірму. У нас будуть працювати комісії по прийому на роботу, куди будете входити і ви. Складіть для себе легенду і «влаштовуючись на роботу», розкажіть, чому ви хочете працювати в цій фірмі, де ви працювали раніше, що ви вмієте робити. Сформулюйте також ідею, якою ви могли б зацікавити фірму. Намагайтесь переконати членів комісії в цінності для фірми вашої кандидатури. Для роботи ми розіб'ємося на групи (філії фірми). Глава фірми хоче в справі перевірить здатності потенційних співробітників. Кожна команда повинна буде виконати кілька завдань: Завдання 1. Підготувати проект створення філії (придумати його назва, основний принцип або девіз); Завдання 2.Придумати рекламу вітчизняних товарів (яких - покаже жереб за додатком 4), максимально виявляючи свою творчість. Це може бути продукт у вигляді рекламного ролика, театралізованої вистави, казки і т.д. з використанням малюнків, костюмів, віршів, пісень і, звичайно, гумору; Завдання 3.Запропонувати гідну кандидатуру менеджера на посаду виконавчого директора фірми. Наприкінці гри ми проведемо передвиборчу прес-конференцію кандидатів на цю відповідальну посаду. Про це вам детально розкажуть консультанти в групах. З ними ж ви підготуєте промову для вашого кандидата і питання для його конкурентів з інших філіалів. Потім всі учасники гри діляться на групи по 3-5 осіб (груп може бути від 3-х до 6-8). Ведучий представляє консультантів груп, проводиться жеребкування
  • 4. завдань з реклами для філій фірми. Для цього запрошуються по одному представнику від кожної групи, які витягають конверт із завданням. Групи розходяться по аудиторіях. III. Робота груп «Філій фірми» Роботу в кожній групі організовує консультант (заздалегідь підготовлений учень, можливо з іншого класу або вчитель ). Він уточнює завдання для груп і допомагає учням швидко і ефективно побудувати свою роботу. Порядок роботи філії фірми: 1. Заповнити вакансії фахівців філії. Для цього: консультант називає вакантне місце (за заздалегідь складеним списком професій, з якими знайомилися учні ): менеджер, референт, головний бухгалтер і т.д.; Учень, який готував інформацію про цю професію, розповідає про неї. Класний керівник може доповнити представлену інформацію так, щоб в учнів склалося ясне уявлення про зміст праці і необхідних якостях; Консультант з'ясовує кількість претендентів на цю вакансію у філії (усі бажаючі можуть брати участь у конкурсі); Претенденти по черзі представляють себе як фахівця, склавши про себе легенду (час представлення 1 хвилина); Оцінка кандидатів: - якщо кандидатів на вакансію трохи (2-3 людини), то їм всім дається можливість представити себе, після чого група оцінює кожного по 3-бальній системі, - коли кандидатів багато (5 і більше), то після кожного подання всі учасники групи по колу оцінюють претендента. Класний керівник підраховує результати і оголошує переможця, який набрав найбільшу кількість балів. Переможець і приймається на вільну вакансію. 2. Після комплектування штату філії група обирає собі назву і девіз, під яким вони збираються працювати. 3. Основне завдання групи - реклама, що випускається.
  • 5. Групі дається 30 хвилин, протягом яких вона повинна підготувати текст, плакат, кліп, казку або щось ще, що буде рекламувати продукцію даної філії. На цьому етапі роботу групи організовує вибраний менеджер 4. Група вибирає свого кандидата на посаду виконавчого директора фірми, який буде брати участь у загальному конкурсі, де він повинен представити себе, відповісти на різні питання, підготовлені іншими групами. 5. Наприкінці роботи група готує по кілька каверзних питань для прес- конференції кандидатів (по одному для кожного кандидата від інших груп). Завдання в групі виконуються або послідовно ( всіма учасниками групи ), або група розбивається, і кожна підгрупа виконує своє завдання. IV. Реклама філій Всі групи збираються в загальному залі, де проходитиме конкурс реклами і вибори виконавчого директора фірми. Оголошено склад журі: консультанти груп, вчителі та по одному від кожної команди. Робота журі будується за таким принципом: по 3-бальній системі різнокольорових жетонів: відмінно, добре, погано. Визначається порядок виступу груп (проводиться жеребкування). Представлення реклами груп. V. Передвиборна кампанія президента фірми Всі претенденти на посаду виконавчого директора фірми запрошуються на сцену, сідають на приготовані місця. Потім по черзі кожен бере участь у передвиборній кампанії уявляє себе (знайомлячи зі своєю легендою), відповідає на питання, підготовлені іншими групами. Журі оцінює кандидатів. VI. Підведення підсумків та нагородження переможців Підбивають підсумки роботи журі і називаються переможці. Нагороджуються краща філія за рекламу своєї продукції і новообраний виконавчий директор фірми, якому вручаються символічні ключі від фірми.
  • 6. Журі також вручає інші призи у номінаціях: «Самому граціозному учаснику», «Самому активному вболівальнику», приз симпатій глядачів , «За волю до перемоги» і т.д. Додаток 1 Перелік найбільш розповсюджених професій. Головний бухгалтер Референт Менеджер Брокер Комівояжер Програміст Фото модель Дизайнер Художник Секретар Економіст Дилер Спеціаліст з реклами Маркетолог Торговельний агент Торговельний консультант Інженер зі збити Юрисконсульт Перекладач Аудитор Психолог Електронник Технічний редактор
  • 7. Додаток 2 Професії в картинках бухгалтер менеджер Фото модель економіст Дизайнер програміст художник
  • 8. психолог технічний редактор електронник перекладач торговельний агент юрисконсульт Додаток 3. Схема складання міні - презентації: - Чим займається спеціаліст даної професії. - Які знання та освіта йому необхідні. - Які професійно важливі якості необхідні для успішної роботи.
  • 9. - Де він може працювати. Додаток 4 Короткі характеристики професій. Аудитор - (від латинського «auditor» - слухач), подібно до лікаря, прослуховуються до підприємства, аудитор не тільки досліджує фінансовий організм підприємства, відшукуючи больові точки, але і робить висновок про його стан. Аудитор допомагає також правильно скласти договір, привести в порядок бухгалтерську документацію, уникнути сумнівної угоди, перевірити надійність партнера. Брокер - торговий посередник, який не виступає самостійною стороною в угоді, а забезпечує встановлення контакту між продавцем і покупцем. Діє на основі разових доручень, строго в межах інструкцій клієнта, отримуючи від нього спеціальну винагороду. Дилер - біржовий посередник, що здійснює операції купівлі-продажу тільки для себе і за свій рахунок (на відміну від брокера). Дохід дилера формується за рахунок різниці в цінах продавця і покупця. Менеджер - професіонал найвищої кваліфікації в сфері управління економікою, відмінно розбирається в правових і господарські проблеми, здатний знаходити стратегічно точні управлінські рішення в самій складній обстановці. Повинен володіти також методами і засобами управління колективом. Торговий агент з продажу товарів масового попиту. Збуває широке коло товарів, рабо-та на посередника або оптовика. Основою його діяльності є використання каталогів, нерідко великого формату й обсягу. Від агента потрібно вміння «подати» себе і свою фірму а також надати додаткові послуги, тому що основний пропонований ним товар часто той же, що і конкурентів.
  • 10. Художник рекламного відділу (агентства) створює макети оголошень, друкованої реклами, упаковки, макети телевізійних рекламних роликів, товарні знаки та емблеми. Він визначає характер і розміри шрифтів, має у своєму розпорядженні текстовий матеріал на смузі і компонує всі елементи рекламного оголошення таким чином, щоб її змогли відтворити Гравери та друкарі. Комівояжер-роз'їзний - роз'їзний представник великих торговельних фірм, який пропонує покупцям товари за наявними у нього зразками. Основні функції: пошук і оцінка потенційних покупців; попередня підготовка до візиту, підхід до клієнта; презентація та демонстрація товару; подолання заперечень; укладення угоди. Специфіка професії - необхідність приймати безліч рішень. Дослідники маркетингу (ринкової діяльності) проводять аналіз попиту і конкуренції. У їхні функції входять складання проектів досліджень, включаючи розробку анкет і формування вибірок, аналіз зібраних в ході дослідження даних, підготовка звітів та подання керівництву результатів і рекомендацій. Розв’язують наступні задачі: вивчення ринку; заміри потенційних можливостей ринку; дослідження мотивів поведінки споживачів; вивчення конкурентів і рівня конкуренції; прогнозування; аналіз цін.
  • 11. Додаток 5 Приклад презентації – реклами професії дизайнера Дизайн (англ. design, от лат. designare відміряти) — це творча діяльність, метою якої є визначення формальних якостей промислових виробів. Ці якості включають і зовнішні риси виробу, і, головним чином. ті структурні і функціональні взаємозв'язки, які перетворюють виріб в єдине ціле, як з точки зору споживача, так і з точки зору того, хто його виготовляє.
  • 13. Необхідні якості для дизайнера: оригінальний, нетрадиційний погляд на ситуації, предмети; наявність образного мислення; вміння бачити готовий продукт повністю; комунікабельність; вміння слухати і чути запит клієнта; креативність - вміння підходити до будь-якої задачі творчо, генерувати ідеї; посидючість - іноді доводиться по кілька разів переробляти одне і те ж; працьовитість - необхідна постійна практика, тільки так може гострити майстерність; терпіння - навіть у разі невдачі не варто опускати руки, потрібно йти вперед, незважаючи ні на що, долаючи всі перепони на своєму шляху. Київський національний університет технологій та дизайну Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури Харківська державна академія дизайну і мистецтв Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну
  • 14. Позитивні сторони професії дизайнера Завжди знаходяться у творчому пошуку; Сприймають навколишній світ по – іншому, ніж всі люди; У звичайних речах бачать незвичайне; Можуть зробити світ прекраснішим, ніж він є зараз.
  • 15. Додаток 6 Завдання з реклами для філій фірми Придумати рекламу продукції в різних країнах: Взуття фабрики «Донецьк взуття» в Італії Журавлина в Бразилії Вовна в Австралії Фарфор в Китаї Макарони в Італії Комп'ютери «Агат» в Японії Лимонад «Буратіно» у Фінляндії Косметика фірми «Донеччанка» у Франції Українське сало в Америці Автомобілі «Запорожець» у Німеччині Шосткінський сир у Швейцарії Список літератури: 1.Зінченко В.П., Янцур М.С. Теорія і практика розбудови системи професійної орієнтації в сучасних умовах // Оновлення змісту і методі психології освіти та професійної орієнтації.-Вип.4, 1998.-С.4-15. 2.Підготовка до професійного навчання і праці (психолого-педагогічні основи): Навчально-методичний посібник/за ред. Г.О.Бала, П.С.Перепелиці, В.В.Рибалка. — К.: Наукова думка, 2000. — 188 с. 3.Професійна діагностика /Упорядник Т. Гончаренко. -К.: Ред. загальнопед. газ.,2004ю-120с. 4.Професійне самовизначення старшокласників: Метод. посіб./ Упоряд. Л.Шелестова. - К.: Вид. дім «Шкіл. світ»:Вид. Л.Галіцина, 2006.- 128 с.