SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
Конкурс «Творчий учитель – обдарований учень»
1. Номінація: « Сценарії відкритих виховних заходів, тренінгів»
2. Автор: Сафронова Наталія Миколаївна, 42 років, заступник директора з
НВР, вчитель початкових класів та світової літератури, кваліфікаційна
категорія «Спеціаліст вищої категорії»
3. Навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –
дошкільний навчальний заклад» Костянтинівської міської ради Донецької
області, адреса: 85107 в. Вінницька 44, м. Костянтинівка Донецької області
4. Контактні телефони 0953405537 або (06272)2-75-71
5. Назва роботи: Шкідливі звички. Негативний вплив куріння на здоров'я
людини. Відкритий захід для учнів 4 класу.
6. Очікуваний результат:
Конференція
Тема: Шкідливі звички. Негативний вплив куріння на здоров'я людини.
Мета:
- поповнити знання учнів з вказаної теми;
- розкрити шкідливість куріння для здоров'я людини;
- розвивати бажання вести здоровий спосіб життя та уміння чинити
розсудливо в різних життєвих ситуаціях, здатність протистояти
шкідливим звичками;
- формувати компетентне ставлення до свого здоров'я, пізнавальну та
соціальну компетентності.
Обладнання: результати соціологічних досліджень (таблиці), плакати,
презентація «Дещо про куріння»
Хід заходу.
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань заходу . Мотивація .
1 учень Яке то щастя прокинутись зрання
І знати, що здоровий тілом і душею,
Радіє Сонце, усміхається Земля
І небо мріє вдалині над нею.
2 учень Нема нічого кращого на світі,
Ніж дивне щастя жити на Землі.
В здоров'ї кожній квіточці радіти
І посміхатись навіть уві сні.
3 учень Безцінний скарб, що ми здоров'ям звемо,
Із юних літ нам треба берегти.
Адже нічого більше нам не треба,
Щоб тільки всі були здорові ми.
Вчитель: Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров'я. Народна
мудрість так і говорить: «Здоров'я – всьому голова», а здоров'я
дітей – це «голова» здоров'я майбутніх поколінь. Але часто людина
забуває про це, а інколи, навіть, і не здогадується, що своїми діями за
вдає шкоди не тільки своєму здоров'ю, а й здоров'ю оточуючих.
А що ж шкодить нашому здоров'ю?
Які шкідливі звички ви можете назвати?
(відповіді учнів, зазначаються на плакаті)
- Багато з вас назвали серед шкідливих звичок і куріння. Для
того, щоб проінформувати вас про ту шкоду, яку завдають собі і
оточуючим людям курці, ми скликали прес – конференцію, в якій беруть
участь кореспонденти різних засобів масової інформації, лікар, соціолог,
історики, еколог (перед учнями з’являються учасники конференції із
бейджиками).і ви, учні 4 класу. Крім них ми запросили спеціальних
гостей – Царя Петра І та ілюзіоніста.Спробуємо подивитися на цю
проблему по – дорослому і дамо відповідь на запитання: Чи варто
курити? Як ти протистоятимеш пропозиції закурити?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення інформаційного матеріалу.
Кореспондент 1 (соціологу) Чому паління вважається соціальною проблемою?
Соціолог: Паління, дійсно, соціальна проблема. Адже суспільство можна
умовно поділити на дві частини: ті, хто палить, і ті, хто не палить.
Перша частина шкодить своєму здоров'ю і здоров'ю іншої частини, так
званих «пасивних» курців. Адже в кожному місті на вулиці, в парку, на
зупинках можна зустріти курців. Дим, який вдихають
оточуючі їх люди, таїть у собі небезпеку. Вони пасивно приймають
у себе ту отруту, яка є компонентом запаленої цигарки. Один курить –
десять людей страждають.
«Цигарка» (учениця раптово з’являється):
А чому це мене не запросили на конференцію? Як ви можете говорити
про мене без мене?
Звусь я просто –Сигарета. Я красива, сильна, дужа.
Як цукерка, як монета дуже всім потрібна, друже,
Їдким димом пробираюсь і отруюю людину.
Серце й мозок задурманю, аж забудуть час і днину.
Сильних я сама боюсь і до них не підступлюсь.
Підманю я слабаків, особливо дітлахів.
В них я сили набираюсь, щоб прожити сотню літ,
Всіх згубити постараюсь – ось такий мій вам привіт!
Кореспондент 2: Яка самовпевненість! І чому це вона говорить, що живе сотні
літ? (Звертається до історика) Звідки і коли прийшло до
нас це лихо?
Історик 1: У 1492 році трапилась надзвичайна подія. Христофор Колумб пристав
на своїх кораблях до одного з ост ровів невідомого материка. Матроси з
цікавістю спостерігали, як індіанці, відганяючи москітів, випускали з
туго закручених трубочок дим. Але, як потім з'ясувалось, цей дим
вважався святим. Тому при зустрічі, в знак доброї волі, всі мали
викурити «трубочки миру». В іншому разі це було б проявом ворожого
ставлення до господарів.
Тому відмовитись європейцям, на чолі з Христофором Колумбом,
було просто неможливо. Але зразу ж після цього в них виникали
неприємні симптоми: кашель, нудота, запаморочення, фізична
слабкість.
Та поступово ці симптоми почали зникати, і частина матросів
звикла до куріння.
Під час другої подорожі Христофора Колумба і його команди до них
приєднався іспанський монах Роман Пано, саме він завіз насіння
тютюну до Іспанії. Рослини використовували як декоративні. Далі
тютюн подорожує по Європі, і йому приписують чудодійні, лікувальні
властивості. Але скоро це захоплення змінилось на яскраве
розчарування.
Адже, якщо «спочатку тютюн викликає сон, знімає втому, полегшує
дихання, заспокоює біль» - як писалося в 1548 році в одній з іспанських
книг, то пізніше з'ясувалося, що він шкідливий і, навіть, небезпечний.
Тому, вже в 1680 році французький король Людовік ХІІ видає декрет
про заборону цього зілля. Така ж ситуація була і в інших країнах
Європи.
Кореспондент 3: Але хотілося б дізнатись, як тютюн потрапив до нас?
Історик 2: На територію Росії, до складу якої входила у ті часи Україна, тютюн
був масово завезений англійцями і німцями в ХVІІ столітті. Хоча
перші спроби його завезення й використання були ще за часів Івана
Грозного. Та палити категорично заборонялося. Курців прилюдно
сікли на майданах і навічно засилали до Сибіру. Тютюн завозився
контрабандним шляхом, бо приносив величезні прибутки.
Тоді цар Михайло Романов за порадою духовенства, незадоволеного
неприємним запахом у церквах, що розповсюджувався від курців,
заборонив продавати й купувати тютюн. У ті часи через необережне
поводження курців виникали часті пожежі. За указом 1663 року до
порушників застосовувалась смертна кара.
«Цигарка» : Чого ж це вони так чинили зі мною,
Красунею такою?
Та прийшов і мій зірковий час,
Цар Петро видав указ!
Кореспондент 4: Поясніть, будь ласка, Ваша Величносте, чому це «Цигарка»
так Вам зраділа?
Цар Петро І: Так, вона каже правду. Адже я зняв заборону мого діда, і, навпаки,
заохочував куріння, і цим дав поштовх до його швидкого
розповсюдження. Щоб наслідувати європейців, я змусив поголити
бороди, носити камзоли і наказав усім курити. А скільки я
сам втягнув у себе тютюнового диму, скільки отрути! І за це дорого
заплатив! Підірвав своє здоров'я, особливо органи дихання. І вони
настільки ослабли, що, коли я постояв у крижаній воді,
знімаючи з обмілини човна, то захворів на запалення легенів.
Кореспондент 1: Як говорить народна мудрість; «З лікарем дружи, та не май
в ньому потреби». (До лікаря). Чому сильні, здорові люди
стають безпомічними й хворими через цю звичку?
Лікар: Вся справа у речовинах, які містяться у цигарках. Нині відомо 4200
речовин, що входять до складу тютюнового диму.
Більшість із них отруйні, серед яких жовто масляниста речовина, з
пекучим смаком – нікотин. Всі живі істоти дуже чутливі до нього.
Наприклад, якщо капнути на дзьоб пташки одну краплю чистого
нікотину, вона відразу загине; для собаки – це 2 краплі;
для коня – 3-6 крапель.
Найбільш вразливі із тварин – це кролі. Вони гинуть від ¼ краплини.
Нікотин всмоктується в усі органи при втягуванні диму, а також через
шкіру і підшкірну клітину в м'язи.
Сигарета вагою 1 грам вміщує 12-15 мг нікотину.
Учень: Для здоров'я він шкідливий,
Тютюновий дим незримий.
А його син – нікотин –
Страшний жах номер один.
Він вбиває птицю й звіра,
А в людей іще зневіра,
Що і їх він убиває,
І здоров'я забирає.
Як же їх переконати,
Щоб цигарку цю здолати?
Вчитель: Лиходійка затремтіла,
Бо погане робить діло.
Скільки хвороб з нею є,
Лікарям роботи додає.
Скільки хвороб спричинених тютюнопалінням! Але хоч би як старалися лікарі,
хоч би які новітні технології використовували, ніщо не допоможе тому, хто забув,
що запалена цигарка – це ціла хімічна фабрика. Якщо людина викурює більше
трьох пачок цигарок за день – втрачає 8 років життя, якщо 1 – 6 років, якщо
менше пачки – 3 роки.
Учень: Є ще й думки і такі,
Що навмисні ці плітки.
Що родич ваш прожив 100 літ,
Хоч він «димів» як теплохід,
І все життя той дим вдихав,
Та ще не смачно завжди їв.
На «болячки» не нарікав,
І не ходив до лікарів.
Та можу я сказать напевно,
Що хвалитесь ви цим даремно,
Бо як би родич ваш ще й не палив,
То років тридцять ще б прожив.
Кореспондент 2: Я бачу в нашому залі ілюзіоніста. Хотілося б вислухати його.
Ілюзіоніст: Я артист. Моє мистецтво виражається засобом, що має назву фокус,
омана. Та це не має нічого спільного з тими ілюзіями, які
сприяють тютюнопалінню. А виходьте та розкажіть про себе.
Учениця 1: Я – Ілюзія №1 – підтримую курця в його спробі перебороти всі
труднощі, заспокоївши мозок тютюновим димом.
Учениця 2: Я – Ілюзія №2 - сильніша за всіх, бо переконую, що курити - це
престижно, це ознака дорослості і сміливості.
Учениця 3: Я – Ілюзія № 3 – твердо переконана, що незважаючи на згубну
дію тютюну, моєму організму ніщо не загрожує.
Учениця 4: Я – Ілюзія № 4 – курці нікому не завдають шкоди.
Еколог: Е, ні! Це неправда.
Щорічно в атмосферу землі виділяється 720т найсильнішої отрути
синильної кислоти, 384тис.тон аміаку, 108тис. тон нікотину, 500 тис. тон
чадного газу. І це далеко не повний перелік шкоди тютюнопаління для
паління .
Якщо в приміщенні площею 35 кв. метрів викурено 3 цигарки, то «індекс
свіжості» повітря знизиться на 68%. Щороку від хвороб, спричинених
курінням, помирає півтора мільйона людей.
Вчитель: Всяку біду легше подолати, якщо взятися за неї дружно. Що ж потрібно
зробити, щоб люди перестали труїти себе і інших? Як упоратися з цією
проблемою?
Учні висловлюють свої пропозиції, а помічник записує їх на дошці.
1. Пропоную скоротити посіви тютюну.
2. Слід заборонити курити в громадських місцях.
3. Хочу дати пораду всім: втікай від цигарки.
4. Слід сказати: «Ні! Шкідливій звичці».
5. Пропоную займатись спортом.
6. Кожний повинен поставити перед собою питання: «Курити чи жити».
7. Пропоную закрити всі тютюнові фабрики.
8. Пропоную заборонити рекламу цигарок.
9. А я зробив іншу рекламу і показав нещасних хворих людей, що тремтячими
пальцями підпалюють цигарку і при цьому заходяться кашлем.
10.Пропоную написати листа президенту. Щоб він звернув увагу на цю
проблему.
Вчитель: Верховна Рада України вже видала Закони «Про заходи щодо
попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх
шкідливого впливу на здоров'я населення» та «Про заборону куріння» .
А тепер я пропоную вам поспілкуватись між собою.
(учнів поділяють на групи за допомогою кольорів)
Бальтасар Грасіан сказав: «Немає людини настільки довершеної,
що ніколи не знадобиться їй порада. Хто нікого не слухає - дурень
невиправданий». А які поради дали б ви своїм знайомим, родичам, які
вже набули цієї шкідливої звички?
Робота в групах. Порада кожної групи зачитується та обговорюється.
Кореспондент 3. Маю ще запитання і завдання для кожної групи. Порадьтеся і
дайте своє пояснення, як ви розумієте такі вислови.
1. «Той, хто може перемогти самого – сильний, той, хто може перемогти само
себе - воістину могутній». ( Стародавній китайський мудрець Лао То).
2. «Від куріння тупієш. Куріння – гарна річ для бездіяльних людей». ( Й.
Гете).
3. «Цигарка – бікфордів шнур, на одному кінці якого вогник, а на іншому –
дурник». ( Бернард Шоу)
IV. Підсумок конференції. «Відкритий мікрофон» (висловити власну думку з
питання)
- Чи варто палити?
- Як ти протистоятимеш пропозиції закурити?
Вчитель: Хочу закінчити наш урок віршем Надії Красотської;
Дитя цигарку витягає,
Бо хочеться дорослим cтать.
Та сильним, гарним він не стане.
Усе, що в світі є погано,
Хлопчина в організм захапав,
В залежності від цигарок
Сидить хлопчина, як в капкані.
Позеленів, мов огірок,
Тепер над ним цигарка – Пані.
Закликаю вас пам’ятати цього хлопчину і ніколи не бути схожим на нього.
Хай життя вам дарує справжню радість! Дякую всім учасникам конференції за
співпрацю.

More Related Content

What's hot

04 про шкідливість побутової хімії
04 про шкідливість побутової хімії04 про шкідливість побутової хімії
04 про шкідливість побутової хіміїDenys Tkachuk
 
виховна година не будь собі ворогом
виховна година не будь собі ворогомвиховна година не будь собі ворогом
виховна година не будь собі ворогом12071987
 
профілактика шкідливих звичок
профілактика шкідливих звичокпрофілактика шкідливих звичок
профілактика шкідливих звичокСергій Якуба
 
«наркоманія. на краю прірви…»
«наркоманія. на краю прірви…»«наркоманія. на краю прірви…»
«наркоманія. на краю прірви…»Vira Ivaskiv
 
наркоманія. відповіси своїм життям
наркоманія. відповіси своїм життямнаркоманія. відповіси своїм життям
наркоманія. відповіси своїм життямnelarina
 
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка"
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка" виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка"
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка" 12071987
 

What's hot (8)

04 про шкідливість побутової хімії
04 про шкідливість побутової хімії04 про шкідливість побутової хімії
04 про шкідливість побутової хімії
 
виховна година не будь собі ворогом
виховна година не будь собі ворогомвиховна година не будь собі ворогом
виховна година не будь собі ворогом
 
Шкідливі звички, як їм протистояти
Шкідливі звички, як їм протистоятиШкідливі звички, як їм протистояти
Шкідливі звички, як їм протистояти
 
профілактика шкідливих звичок
профілактика шкідливих звичокпрофілактика шкідливих звичок
профілактика шкідливих звичок
 
«наркоманія. на краю прірви…»
«наркоманія. на краю прірви…»«наркоманія. на краю прірви…»
«наркоманія. на краю прірви…»
 
4561
45614561
4561
 
наркоманія. відповіси своїм життям
наркоманія. відповіси своїм життямнаркоманія. відповіси своїм життям
наркоманія. відповіси своїм життям
 
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка"
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка" виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка"
виховна "Вплив шкідливих звичок на організм підлітка"
 

Viewers also liked

Досвід вчителя початкових класів
Досвід вчителя початкових класівДосвід вчителя початкових класів
Досвід вчителя початкових класівnastythe25
 
Проект технологічного профілю
Проект технологічного профілюПроект технологічного профілю
Проект технологічного профілюnastythe25
 
«Економічна грамотність»
 «Економічна грамотність» «Економічна грамотність»
«Економічна грамотність»nastythe25
 
Урок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класіУрок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класіnastythe25
 
Презентація Сухомлинський
Презентація СухомлинськийПрезентація Сухомлинський
Презентація Сухомлинськийnastythe25
 
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»nastythe25
 
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”nastythe25
 
Експрес – подорож
Експрес – подорожЕкспрес – подорож
Експрес – подорожnastythe25
 

Viewers also liked (8)

Досвід вчителя початкових класів
Досвід вчителя початкових класівДосвід вчителя початкових класів
Досвід вчителя початкових класів
 
Проект технологічного профілю
Проект технологічного профілюПроект технологічного профілю
Проект технологічного профілю
 
«Економічна грамотність»
 «Економічна грамотність» «Економічна грамотність»
«Економічна грамотність»
 
Урок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класіУрок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класі
 
Презентація Сухомлинський
Презентація СухомлинськийПрезентація Сухомлинський
Презентація Сухомлинський
 
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
Профорієнтаційна гра « Відкриваємо власну фірму»
 
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”
Експрес – подорож “По сторінках проекту “ Пізнаємо світ та себе…”
 
Експрес – подорож
Експрес – подорожЕкспрес – подорож
Експрес – подорож
 

Similar to Конкурс творчий учитель обдарований учень

4 прес-конференція куріння — шкода здоров'ю
4   прес-конференція куріння — шкода здоров'ю4   прес-конференція куріння — шкода здоров'ю
4 прес-конференція куріння — шкода здоров'юnelarina
 
небезпеки куріння
небезпеки куріннянебезпеки куріння
небезпеки курінняChristina Petryk
 
група наркологи
група наркологигрупа наркологи
група наркологиnatalibio
 
шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звичкиlelipusik
 
Mi -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittya
Mi  -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittyaMi  -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittya
Mi -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittyaOlena Pyzaenko
 
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життяnelarina
 
здоровий спосіб життя( захід)
здоровий спосіб життя( захід)здоровий спосіб життя( захід)
здоровий спосіб життя( захід)vyglinska
 
відкрий для себе життя
відкрий для себе життявідкрий для себе життя
відкрий для себе життяoquzaman
 
Mi za zdorov_ya
Mi za zdorov_yaMi za zdorov_ya
Mi za zdorov_yalelipusik
 
шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звичкиAdel1na
 
Ми за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяМи за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяTanya0891
 
Ми за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяМи за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяValyaLevko
 
презентація про шкідливі звички
презентація про шкідливі звичкипрезентація про шкідливі звички
презентація про шкідливі звичкиAlusya
 
модло о.п. кнвк 35 частина 2
модло о.п. кнвк 35 частина 2модло о.п. кнвк 35 частина 2
модло о.п. кнвк 35 частина 2dolidn
 

Similar to Конкурс творчий учитель обдарований учень (20)

4 прес-конференція куріння — шкода здоров'ю
4   прес-конференція куріння — шкода здоров'ю4   прес-конференція куріння — шкода здоров'ю
4 прес-конференція куріння — шкода здоров'ю
 
небезпеки куріння
небезпеки куріннянебезпеки куріння
небезпеки куріння
 
група наркологи
група наркологигрупа наркологи
група наркологи
 
шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звички
 
Mi -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittya
Mi  -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittyaMi  -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittya
Mi -za_zdoroviy_spos_b_zhittya._kur_nnya_abo_zhittya
 
обжд
обждобжд
обжд
 
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
 
здоровий спосіб життя( захід)
здоровий спосіб життя( захід)здоровий спосіб життя( захід)
здоровий спосіб життя( захід)
 
відкрий для себе життя
відкрий для себе життявідкрий для себе життя
відкрий для себе життя
 
здоровий спосіб життя
здоровий спосіб життяздоровий спосіб життя
здоровий спосіб життя
 
presentation.ppt
presentation.pptpresentation.ppt
presentation.ppt
 
Mi za zdorov_ya
Mi za zdorov_yaMi za zdorov_ya
Mi za zdorov_ya
 
Паління
ПалінняПаління
Паління
 
шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звички
 
Ми за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяМи за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життя
 
Ми за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життяМи за здоровий спосіб життя
Ми за здоровий спосіб життя
 
презентація про шкідливі звички
презентація про шкідливі звичкипрезентація про шкідливі звички
презентація про шкідливі звички
 
Urok
UrokUrok
Urok
 
tutun.pptx
tutun.pptxtutun.pptx
tutun.pptx
 
модло о.п. кнвк 35 частина 2
модло о.п. кнвк 35 частина 2модло о.п. кнвк 35 частина 2
модло о.п. кнвк 35 частина 2
 

More from nastythe25

лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)nastythe25
 
Науменко Ксенія
Науменко КсеніяНауменко Ксенія
Науменко Ксеніяnastythe25
 
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикапроблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикаnastythe25
 
досягнення
досягненнядосягнення
досягненняnastythe25
 
поле чудес
поле чудесполе чудес
поле чудесnastythe25
 
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку nastythe25
 
Година спілкування
Година спілкуванняГодина спілкування
Година спілкуванняnastythe25
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяnastythe25
 
вплив мін і взв
вплив мін і взввплив мін і взв
вплив мін і взвnastythe25
 

More from nastythe25 (9)

лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
лист мон 1 9_79 (дод_1, дод_3)
 
Науменко Ксенія
Науменко КсеніяНауменко Ксенія
Науменко Ксенія
 
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактикапроблема йододефіциту людини тайого профілактика
проблема йододефіциту людини тайого профілактика
 
досягнення
досягненнядосягнення
досягнення
 
поле чудес
поле чудесполе чудес
поле чудес
 
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку Екскурсія до   регіонального  ландшафтного парку
Екскурсія до регіонального ландшафтного парку
 
Година спілкування
Година спілкуванняГодина спілкування
Година спілкування
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
вплив мін і взв
вплив мін і взввплив мін і взв
вплив мін і взв
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 

Recently uploaded (12)

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 

Конкурс творчий учитель обдарований учень

  • 1. Конкурс «Творчий учитель – обдарований учень» 1. Номінація: « Сценарії відкритих виховних заходів, тренінгів» 2. Автор: Сафронова Наталія Миколаївна, 42 років, заступник директора з НВР, вчитель початкових класів та світової літератури, кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» 3. Навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Костянтинівської міської ради Донецької області, адреса: 85107 в. Вінницька 44, м. Костянтинівка Донецької області 4. Контактні телефони 0953405537 або (06272)2-75-71 5. Назва роботи: Шкідливі звички. Негативний вплив куріння на здоров'я людини. Відкритий захід для учнів 4 класу. 6. Очікуваний результат: Конференція Тема: Шкідливі звички. Негативний вплив куріння на здоров'я людини. Мета: - поповнити знання учнів з вказаної теми; - розкрити шкідливість куріння для здоров'я людини; - розвивати бажання вести здоровий спосіб життя та уміння чинити розсудливо в різних життєвих ситуаціях, здатність протистояти шкідливим звичками; - формувати компетентне ставлення до свого здоров'я, пізнавальну та соціальну компетентності. Обладнання: результати соціологічних досліджень (таблиці), плакати, презентація «Дещо про куріння» Хід заходу. І. Організаційний момент. ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань заходу . Мотивація . 1 учень Яке то щастя прокинутись зрання І знати, що здоровий тілом і душею, Радіє Сонце, усміхається Земля
  • 2. І небо мріє вдалині над нею. 2 учень Нема нічого кращого на світі, Ніж дивне щастя жити на Землі. В здоров'ї кожній квіточці радіти І посміхатись навіть уві сні. 3 учень Безцінний скарб, що ми здоров'ям звемо, Із юних літ нам треба берегти. Адже нічого більше нам не треба, Щоб тільки всі були здорові ми. Вчитель: Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров'я. Народна мудрість так і говорить: «Здоров'я – всьому голова», а здоров'я дітей – це «голова» здоров'я майбутніх поколінь. Але часто людина забуває про це, а інколи, навіть, і не здогадується, що своїми діями за вдає шкоди не тільки своєму здоров'ю, а й здоров'ю оточуючих. А що ж шкодить нашому здоров'ю? Які шкідливі звички ви можете назвати? (відповіді учнів, зазначаються на плакаті) - Багато з вас назвали серед шкідливих звичок і куріння. Для того, щоб проінформувати вас про ту шкоду, яку завдають собі і оточуючим людям курці, ми скликали прес – конференцію, в якій беруть участь кореспонденти різних засобів масової інформації, лікар, соціолог, історики, еколог (перед учнями з’являються учасники конференції із бейджиками).і ви, учні 4 класу. Крім них ми запросили спеціальних гостей – Царя Петра І та ілюзіоніста.Спробуємо подивитися на цю проблему по – дорослому і дамо відповідь на запитання: Чи варто курити? Як ти протистоятимеш пропозиції закурити? ІІІ. Сприймання та усвідомлення інформаційного матеріалу. Кореспондент 1 (соціологу) Чому паління вважається соціальною проблемою? Соціолог: Паління, дійсно, соціальна проблема. Адже суспільство можна умовно поділити на дві частини: ті, хто палить, і ті, хто не палить. Перша частина шкодить своєму здоров'ю і здоров'ю іншої частини, так
  • 3. званих «пасивних» курців. Адже в кожному місті на вулиці, в парку, на зупинках можна зустріти курців. Дим, який вдихають оточуючі їх люди, таїть у собі небезпеку. Вони пасивно приймають у себе ту отруту, яка є компонентом запаленої цигарки. Один курить – десять людей страждають. «Цигарка» (учениця раптово з’являється): А чому це мене не запросили на конференцію? Як ви можете говорити про мене без мене? Звусь я просто –Сигарета. Я красива, сильна, дужа. Як цукерка, як монета дуже всім потрібна, друже, Їдким димом пробираюсь і отруюю людину. Серце й мозок задурманю, аж забудуть час і днину. Сильних я сама боюсь і до них не підступлюсь. Підманю я слабаків, особливо дітлахів. В них я сили набираюсь, щоб прожити сотню літ, Всіх згубити постараюсь – ось такий мій вам привіт! Кореспондент 2: Яка самовпевненість! І чому це вона говорить, що живе сотні літ? (Звертається до історика) Звідки і коли прийшло до нас це лихо? Історик 1: У 1492 році трапилась надзвичайна подія. Христофор Колумб пристав на своїх кораблях до одного з ост ровів невідомого материка. Матроси з цікавістю спостерігали, як індіанці, відганяючи москітів, випускали з туго закручених трубочок дим. Але, як потім з'ясувалось, цей дим вважався святим. Тому при зустрічі, в знак доброї волі, всі мали викурити «трубочки миру». В іншому разі це було б проявом ворожого ставлення до господарів. Тому відмовитись європейцям, на чолі з Христофором Колумбом, було просто неможливо. Але зразу ж після цього в них виникали неприємні симптоми: кашель, нудота, запаморочення, фізична слабкість. Та поступово ці симптоми почали зникати, і частина матросів
  • 4. звикла до куріння. Під час другої подорожі Христофора Колумба і його команди до них приєднався іспанський монах Роман Пано, саме він завіз насіння тютюну до Іспанії. Рослини використовували як декоративні. Далі тютюн подорожує по Європі, і йому приписують чудодійні, лікувальні властивості. Але скоро це захоплення змінилось на яскраве розчарування. Адже, якщо «спочатку тютюн викликає сон, знімає втому, полегшує дихання, заспокоює біль» - як писалося в 1548 році в одній з іспанських книг, то пізніше з'ясувалося, що він шкідливий і, навіть, небезпечний. Тому, вже в 1680 році французький король Людовік ХІІ видає декрет про заборону цього зілля. Така ж ситуація була і в інших країнах Європи. Кореспондент 3: Але хотілося б дізнатись, як тютюн потрапив до нас? Історик 2: На територію Росії, до складу якої входила у ті часи Україна, тютюн був масово завезений англійцями і німцями в ХVІІ столітті. Хоча перші спроби його завезення й використання були ще за часів Івана Грозного. Та палити категорично заборонялося. Курців прилюдно сікли на майданах і навічно засилали до Сибіру. Тютюн завозився контрабандним шляхом, бо приносив величезні прибутки. Тоді цар Михайло Романов за порадою духовенства, незадоволеного неприємним запахом у церквах, що розповсюджувався від курців, заборонив продавати й купувати тютюн. У ті часи через необережне поводження курців виникали часті пожежі. За указом 1663 року до порушників застосовувалась смертна кара. «Цигарка» : Чого ж це вони так чинили зі мною, Красунею такою? Та прийшов і мій зірковий час, Цар Петро видав указ! Кореспондент 4: Поясніть, будь ласка, Ваша Величносте, чому це «Цигарка» так Вам зраділа?
  • 5. Цар Петро І: Так, вона каже правду. Адже я зняв заборону мого діда, і, навпаки, заохочував куріння, і цим дав поштовх до його швидкого розповсюдження. Щоб наслідувати європейців, я змусив поголити бороди, носити камзоли і наказав усім курити. А скільки я сам втягнув у себе тютюнового диму, скільки отрути! І за це дорого заплатив! Підірвав своє здоров'я, особливо органи дихання. І вони настільки ослабли, що, коли я постояв у крижаній воді, знімаючи з обмілини човна, то захворів на запалення легенів. Кореспондент 1: Як говорить народна мудрість; «З лікарем дружи, та не май в ньому потреби». (До лікаря). Чому сильні, здорові люди стають безпомічними й хворими через цю звичку? Лікар: Вся справа у речовинах, які містяться у цигарках. Нині відомо 4200 речовин, що входять до складу тютюнового диму. Більшість із них отруйні, серед яких жовто масляниста речовина, з пекучим смаком – нікотин. Всі живі істоти дуже чутливі до нього. Наприклад, якщо капнути на дзьоб пташки одну краплю чистого нікотину, вона відразу загине; для собаки – це 2 краплі; для коня – 3-6 крапель. Найбільш вразливі із тварин – це кролі. Вони гинуть від ¼ краплини. Нікотин всмоктується в усі органи при втягуванні диму, а також через шкіру і підшкірну клітину в м'язи. Сигарета вагою 1 грам вміщує 12-15 мг нікотину. Учень: Для здоров'я він шкідливий, Тютюновий дим незримий. А його син – нікотин – Страшний жах номер один. Він вбиває птицю й звіра, А в людей іще зневіра, Що і їх він убиває, І здоров'я забирає. Як же їх переконати,
  • 6. Щоб цигарку цю здолати? Вчитель: Лиходійка затремтіла, Бо погане робить діло. Скільки хвороб з нею є, Лікарям роботи додає. Скільки хвороб спричинених тютюнопалінням! Але хоч би як старалися лікарі, хоч би які новітні технології використовували, ніщо не допоможе тому, хто забув, що запалена цигарка – це ціла хімічна фабрика. Якщо людина викурює більше трьох пачок цигарок за день – втрачає 8 років життя, якщо 1 – 6 років, якщо менше пачки – 3 роки. Учень: Є ще й думки і такі, Що навмисні ці плітки. Що родич ваш прожив 100 літ, Хоч він «димів» як теплохід, І все життя той дим вдихав, Та ще не смачно завжди їв. На «болячки» не нарікав, І не ходив до лікарів. Та можу я сказать напевно, Що хвалитесь ви цим даремно, Бо як би родич ваш ще й не палив, То років тридцять ще б прожив. Кореспондент 2: Я бачу в нашому залі ілюзіоніста. Хотілося б вислухати його. Ілюзіоніст: Я артист. Моє мистецтво виражається засобом, що має назву фокус, омана. Та це не має нічого спільного з тими ілюзіями, які сприяють тютюнопалінню. А виходьте та розкажіть про себе. Учениця 1: Я – Ілюзія №1 – підтримую курця в його спробі перебороти всі труднощі, заспокоївши мозок тютюновим димом. Учениця 2: Я – Ілюзія №2 - сильніша за всіх, бо переконую, що курити - це престижно, це ознака дорослості і сміливості. Учениця 3: Я – Ілюзія № 3 – твердо переконана, що незважаючи на згубну
  • 7. дію тютюну, моєму організму ніщо не загрожує. Учениця 4: Я – Ілюзія № 4 – курці нікому не завдають шкоди. Еколог: Е, ні! Це неправда. Щорічно в атмосферу землі виділяється 720т найсильнішої отрути синильної кислоти, 384тис.тон аміаку, 108тис. тон нікотину, 500 тис. тон чадного газу. І це далеко не повний перелік шкоди тютюнопаління для паління . Якщо в приміщенні площею 35 кв. метрів викурено 3 цигарки, то «індекс свіжості» повітря знизиться на 68%. Щороку від хвороб, спричинених курінням, помирає півтора мільйона людей. Вчитель: Всяку біду легше подолати, якщо взятися за неї дружно. Що ж потрібно зробити, щоб люди перестали труїти себе і інших? Як упоратися з цією проблемою? Учні висловлюють свої пропозиції, а помічник записує їх на дошці. 1. Пропоную скоротити посіви тютюну. 2. Слід заборонити курити в громадських місцях. 3. Хочу дати пораду всім: втікай від цигарки. 4. Слід сказати: «Ні! Шкідливій звичці». 5. Пропоную займатись спортом. 6. Кожний повинен поставити перед собою питання: «Курити чи жити». 7. Пропоную закрити всі тютюнові фабрики. 8. Пропоную заборонити рекламу цигарок. 9. А я зробив іншу рекламу і показав нещасних хворих людей, що тремтячими пальцями підпалюють цигарку і при цьому заходяться кашлем. 10.Пропоную написати листа президенту. Щоб він звернув увагу на цю проблему. Вчитель: Верховна Рада України вже видала Закони «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» та «Про заборону куріння» . А тепер я пропоную вам поспілкуватись між собою. (учнів поділяють на групи за допомогою кольорів)
  • 8. Бальтасар Грасіан сказав: «Немає людини настільки довершеної, що ніколи не знадобиться їй порада. Хто нікого не слухає - дурень невиправданий». А які поради дали б ви своїм знайомим, родичам, які вже набули цієї шкідливої звички? Робота в групах. Порада кожної групи зачитується та обговорюється. Кореспондент 3. Маю ще запитання і завдання для кожної групи. Порадьтеся і дайте своє пояснення, як ви розумієте такі вислови. 1. «Той, хто може перемогти самого – сильний, той, хто може перемогти само себе - воістину могутній». ( Стародавній китайський мудрець Лао То). 2. «Від куріння тупієш. Куріння – гарна річ для бездіяльних людей». ( Й. Гете). 3. «Цигарка – бікфордів шнур, на одному кінці якого вогник, а на іншому – дурник». ( Бернард Шоу) IV. Підсумок конференції. «Відкритий мікрофон» (висловити власну думку з питання) - Чи варто палити? - Як ти протистоятимеш пропозиції закурити? Вчитель: Хочу закінчити наш урок віршем Надії Красотської; Дитя цигарку витягає, Бо хочеться дорослим cтать. Та сильним, гарним він не стане. Усе, що в світі є погано, Хлопчина в організм захапав, В залежності від цигарок Сидить хлопчина, як в капкані. Позеленів, мов огірок, Тепер над ним цигарка – Пані. Закликаю вас пам’ятати цього хлопчину і ніколи не бути схожим на нього. Хай життя вам дарує справжню радість! Дякую всім учасникам конференції за співпрацю.