SlideShare a Scribd company logo
«Технологія виготовлення виробів,
оздоблених об’ємною аплікацією»
Конспект уроку
з трудового навчання 6 клас
Підготувала Гончар Н.В.
Тема: Вибір та обґрунтування теми проекту. Вимоги до
проектованого виробу.
Мета: Формувати уявлення про вимоги до проектованого виробу. Вчити
планувати роботи з виготовлення проекту, працювати з інформаційними
джерелами, визначати кращі ознаки у кожному зразку, добирати малюнок,
інструменти.
Виховувати акуратність та наполегливість в роботі, цікавість, активність.
Прищеплювати любов до праці.
Розвивати творче мислення, просторову уяву, вміння аналізувати,
порівнювати. Сприяти розвитку предметних компетентностей (вміння та
навички).
Методи навчання: пояснювально – ілюстративний метод,
дослідницький, бесіда, робота в парах, інтерактивна гра («найкращій
журналіст»).
Очікувані результати. Учні добирають виріб та малюнок для його
оздоблення, складають план роботи з виготовлення виробу, добирають
інструменти для роботи.
Основні поняття. Історія виникнення аплікації, послідовність
виготовлення аплікації, вимоги до проектованого виробу, інструменти для
роботи.
Дидактичні матеріали: довідкова література.
Обладнання: голки. Нитки, шпильки, сантиметрова стрічка,ножиці,
наперсток, крейда.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Перевірка присутності учнів, їх готовності до уроку, створення
емоційного настрою на урок. Урок починається з того, що вчитель підходить до
учня і говорить йому комплімент (ти мені подобаєшся, бо ти добрий), учень
кладе руку на плече сусіда і говорить йому комплімент.
Актуалізація опорних знань.
- Перелічіть основні вимоги до об’ємної аплікації?
- Матеріали, які створюють об’єм в аплікації?
- Яких правил безпечної роботи слід дотримуватися при
виконанні аплікації?
Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Сьогодні на уроці ми з
вами виберемо тему проекту. Сформулюємо вимоги до проектованого виробу.
Будемо вчитися планувати роботу з виготовлення аплікації. Попрацюємо з
інформаційними джерелами, виберемо малюнок для створення аплікації,
інструменти та матеріали.
Мотивація навчальної діяльності. Демонстрація виробів оздоблених
об’ємною аплікацією
Повідомлення теоретичного матеріалу.
Історія виникнення аплікації.
Для того щоб оздобити одяг, побутові речі, люди з давніх – давен
виконували аплікацію. Аплікація виникла понад дві тисячі років тому, коли
кочівники прикрашали свій одяг, предмети домашнього вжитку, взуття,
упряж і житло візерунками із шматків шкіри, хутра, повсті, берест.
Основними матеріалами в давнину були шкіра тварини і вовна. Пізніше для
оздоблення почали використовувати різні тканини (вовну, шовк, оксамит),
хутро, шнури, тасьму, бісер, лелітки(блискучі кружальця). Кравці та ткачі
виготовляли смуги тканин, вишитих орнаментів, які нашивали на одяг.
Яскравими аплікаціями з оксамиту, сукна та шкіри оздоблювали шатра,
господарський інвентар. У ХVI столітті аплікації була улюбленим
декоративним елементом. Найчастіше ними прикрашали облачення
священнослужителів, наприклад, ризи, балдахіни, і навіть використовували
для оформлення інтер'єру, аплікацією прикрашали покривала, подушки,
фіранки тощо.
З давніх-давен аплікацію використовують для прикраси народних
костюмів. Їх нашивали на спідниці, сарафани, кожухи, туфлі, головні убори.
Використовуючи при цьому гарні нитки, намистинки, стеклярус, бісер,
перли.
Техніку кравецької аплікації широко використовували в Давньому
Єгипті, а пізніше – в інших країнах.
Модними були льняні туніки з нашитими медальйонами –
аплікаціями. Сюжети медальйонів були різні: зображення місцевих чи
грецьких богів, диких звірів, рослинні, а пізніше християнські мотиви, їх
виготовляли в техніці подібний до сучасного гобелена. А які чудові
візерунки із сукна і шкіри прикрашали і прикрашають одяг карпатського
населення: корсети, фартухи, спідниці, свитки, кожухи, а в деяких селах – і
рушники. Гарно вони доповнюють і сучасне вбрання - свитки, кептарики
тощо.
Аплікація є найбільш простим та доступним видом декоративного
мистецтва. Аплікація – це накладання, наклеювання, нашивання на основний
фон окремо вирізаних частин будь якого малюнка: мотивів із тканини, шкіри
або інших матеріалів. Аплікацією можна ефективно прикрасити виріб під
час оновлення одягу (закрити аплікацією місце плями, потертості,
пошкодження). І сьогодні аплікацією прикрашають найрізноманітніші за
призначенням вироби: одяг, речі для дому та відпочинку. Часто
застосовують аплікацію і при оформленні інтер’єру.
Великої популярності аплікація набуває в часи рицарства. Війни,
турніри обумовлювали появу родових знаків - гербів. Герби повинні були
бути видними з двох боків, що привело до розвитку вишивки аплікацією.
Король Сицилії Рожер ІІ вивіз із Візантії серед полонених вправних ткачів та
вишивальниць. Однією із особливостей сицилійських вишивок є
використання техніки аплікації. Великою популярністю користувалися так
звані «вирізні сицилійські сукна». Виконання аналогічних вишивок
розповсюдилось по всій Італії. Особливо визначалися іспанські аплікації –
вирізні узори із оксамиту на фоні атласу.
На зміну аплікації із тканини приходить аплікація із паперу.
Пов’язана вона була з початком виготовлення паперу. Найбільш
популярними рахувалися чорні силуети вирізані із паперу. Цікаві роботи в
цій галузі французького художника Анри Матісса. Вирізаючи окремі фігури
і форми, міняючи кольори та фони, Матісс створив ряд колоритних робіт:
образ Ікара, персонаж казки Ш.Перро «Червона шапочка».
Розповідь учителя супроводжується демонстрацією презентації,
матеріалів готових робіт.
Діти розглядають вироби, оздоблені аплікацією
Отже, аплікація з текстильних і нетканих матеріалів застосовується у
різних сферах діяльності людини:
 для оздоблення одягу, предметів домашнього вжитку;
 для створення декоративних виробів;
 для ремонту та оновлення одягу — за її допомогою можна
замаскувати шов чи зношене місце.
 у оформленні вітрин, афіш, реклам;
 у театрі – оформлення сцен, декорацій, ескізів;
 у проектуванні – створення ескізів одягу, аксесуарів, ескізів
інтер’єрів;
 у швейній промисловості – використання аплікаційних
деталей на одязі, аксесуарах;
 у художніх творах – як самостійний вид мистецтва.
Підсумок вчителем.
Вибір цієї теми дозволить нам з вами створити чудові речі як для
оформлення одягу, так і для створення побутових речей.
Практична робота.
Вступний інструктаж. Завдання практичної роботи: скласти
послідовність виготовлення виробу, вибрати малюнок для створення
проекту,підібрати інструменти для роботи.
Давайте разом подумаємо в якій послідовності ви будете виготовляти
аплікацію (мозковий штурм)?
Діти, працюючи в парах, складають послідовність виготовлення
об’ємної аплікації.
Послідовність виготовлення аплікації:
- Вибір сюжету.
- Вибір розміру.
- Створення ескізу.
- Підготовка шаблонів.
- Підбір кольорової гами.
- Підбір матеріалів.
- Розкрій деталей.
- Складання аплікації.
- Оздоблення.
Записати послідовність виготовлення аплікації в зошит.
Фізкультхвилинка:
Руки в боки.
Нахилились вперед
Нахилились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
Після визначення об'єкту проектування слід зайнятися творчим процесом.
Однак більш продуктивною творча діяльність буде тоді, коли буде
використаний досвід інших людей, які працювали в такому ж напрямку.
Найкраще вирішити дану проблему допоможуть різноманітні малюнки, фото,
схеми та інша графічна інформація, інтернет.
Зразки виробів.
Зразок №1
Зразок №2
Зразок №3
Учні аналізують зразки, вносять творчі елементи.
Наведемо орієнтовний перелік вимог до виробів
функціональність
естетичність
мала кількість деталей
міцність конструкції
наявність оздоблення
зручність у використанні (ергономіка)
відповідність традиціям
оригінальність форми
оригінальність конструкції
довговічність
доступність конструкційних матеріалів
мала собівартість
безпечність у використання
простота виготовлення
простота з'єднань деталей
Добір інструментів.
Голки. Ручні голки для шиття й вишивання можуть мати різну
товщину. Залежно від товщини випускають голки 12 номерів. Найтонша голка
– № 1, а найтовща – № 12. Вишивальні голки мають велике овальне вушко, у
яке легко затягувати нитку.
Голку добирають відповідно до тканини і операції, яку виконують.
Тоншими голками шиють на тоненьких, м'яких тканинах, а товщими – на
товстих і грубих.
Наперсток використовують для того, щоб легко було проколювати
тканину і не поранити під час шиття пальці. Наперстки бувають різних
розмірів. Надівають наперсток на середній палець правої руки. Він повинен
щільно прилягати до пальця, але не стискати його.
Ножиці. Під час шиття й вишивання застосовують різні за розмірами
ножиці. Великими ножицями розкроюють тканину. Ножицями середнього
розміру обрізають кінці ниток. Маленькими ножицями підрізають нитки
тканини при вишиванні мережок, вирізають отвори в тканині. Ножиці мають
легко закриватися і добре різати по всій довжині леза.
Сантиметрова стрічка – це стрічка із гнучкого тонкого матеріалу
завдовжки 150 см з поділками через кожні 0,5 см. Сантиметровою стрічкою
вимірюють довжину тканини, розміри деталей чи фігури людини.
Шпильки – металеві стрижні з гострим кінцем з одного боку й голівкою
– з другого. Їх використовують для сколювання деталей при розкроюванні,
пошитті та проведенні примірки.
Крейда кравецька – загострений шматочок крейди, яким виконують
обкрейдовування викрійок на тканині. Можна скористатися також тонким
шматочком мила – обмилком.
Закріплення знань учнів. «Гра найкращій журналіст». Учням
пропонується скласти запитання, які стосуються вивченого матеріалу. Їх
записують на аркуші паперу, які складають у коробочку, а далі кожен по черзі
дістає запитання та відповідає на нього.
Рефлексія.
Закінчити речення.
Я знаю…
Я не впевнений…
Я не знаю…
Мені сподобалось…
Підсумок уроку. Оцінювання знань та вмінь учнів, мотивація оцінок,
аналіз типових помилок.
Домашнє завдання: Підготувати інструменти і матеріали для
виготовлення об’ємної аплікації.

More Related Content

What's hot

конспект (2)
конспект (2)конспект (2)
конспект (2)
Andy Levkovich
 
7 кл трудове_навчання
7 кл трудове_навчання7 кл трудове_навчання
7 кл трудове_навчання
Andy Levkovich
 
аплікація теорія
аплікація теоріяаплікація теорія
аплікація теорія
Andy Levkovich
 
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняурок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
Александр Дрон
 
вишивка косим хрестиком
вишивка косим хрестикомвишивка косим хрестиком
вишивка косим хрестиком
Andy Levkovich
 
4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_ua4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_ua
bookin777
 
торцювання – один з видів паперового рукоділля
торцювання – один з видів паперового рукоділляторцювання – один з видів паперового рукоділля
торцювання – один з видів паперового рукоділляGeorgina Reka
 
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
Школа №7 Миргород
 
Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)
Andy Levkovich
 
3 t v_2014
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_201413licej
 
Декоративна аплікація
Декоративна аплікаціяДекоративна аплікація
Декоративна аплікація
Irina Tereschenko
 
Зведене планування для дівчат
Зведене планування для дівчатЗведене планування для дівчат
Зведене планування для дівчат
Andy Levkovich
 

What's hot (18)

конспект (2)
конспект (2)конспект (2)
конспект (2)
 
дмитрук
дмитрукдмитрук
дмитрук
 
труд1
труд1труд1
труд1
 
67
6767
67
 
7 кл трудове_навчання
7 кл трудове_навчання7 кл трудове_навчання
7 кл трудове_навчання
 
аплікація теорія
аплікація теоріяаплікація теорія
аплікація теорія
 
68
6868
68
 
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняурок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
 
вишивка косим хрестиком
вишивка косим хрестикомвишивка косим хрестиком
вишивка косим хрестиком
 
4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_ua4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_ua
 
торцювання – один з видів паперового рукоділля
торцювання – один з видів паперового рукоділляторцювання – один з видів паперового рукоділля
торцювання – один з видів паперового рукоділля
 
66
6666
66
 
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
Творчий проект з трудового навчання “Вироби з бісеру”
 
Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)
 
Аппликация
АппликацияАппликация
Аппликация
 
3 t v_2014
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_2014
 
Декоративна аплікація
Декоративна аплікаціяДекоративна аплікація
Декоративна аплікація
 
Зведене планування для дівчат
Зведене планування для дівчатЗведене планування для дівчат
Зведене планування для дівчат
 

Similar to вироби з аплікацією

бороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтвабороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтва
Lala Lalala
 
новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)
Oksana2777
 
проект галина яківна
проект галина яківнапроект галина яківна
проект галина яківнаOlena Pyzaenko
 
1 урок
1 урок1 урок
1 урок
Andy Levkovich
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
UA4-6
 
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
oleg379
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
Agent Plus UK
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
4klas
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
bookin777
 
декоративно ужитковий
декоративно ужитковийдекоративно ужитковий
декоративно ужитковий
Valery Polischuk
 
3 t v_2014
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_2014
Agent Plus UK
 
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
lyaskovsky_oleg
 
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
Aira_Roo
 
Trudove navchannja-3-klas-veremijchyk
Trudove navchannja-3-klas-veremijchykTrudove navchannja-3-klas-veremijchyk
Trudove navchannja-3-klas-veremijchyk
kreidaros1
 
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
oleg379
 
3k trud-veremi-timenk-14
3k trud-veremi-timenk-143k trud-veremi-timenk-14
3k trud-veremi-timenk-14
booking123
 
Trudove navchannja 3klas_veremijchyk
Trudove navchannja 3klas_veremijchykTrudove navchannja 3klas_veremijchyk
Trudove navchannja 3klas_veremijchyk
NoName520
 

Similar to вироби з аплікацією (20)

бороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтвабороваурок з образотворчого мистецтва
бороваурок з образотворчого мистецтва
 
новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)новий документ Microsoft word (2)
новий документ Microsoft word (2)
 
Вишивання хрестиком
Вишивання хрестикомВишивання хрестиком
Вишивання хрестиком
 
проект галина яківна
проект галина яківнапроект галина яківна
проект галина яківна
 
речь
речьречь
речь
 
1 урок
1 урок1 урок
1 урок
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
 
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
Підручник Трудове навчання 4 клас Павич Н. М., Бучківська Г. В.
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
 
4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
 
декоративно ужитковий
декоративно ужитковийдекоративно ужитковий
декоративно ужитковий
 
3 t v_2014
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_2014
 
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
3 клас трудове навчання і.м. веремійчук, в.п. тименко
 
3 t v_2014
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_2014
 
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
3 труд веремійчик_тименко_2014_укр
 
Trudove navchannja-3-klas-veremijchyk
Trudove navchannja-3-klas-veremijchykTrudove navchannja-3-klas-veremijchyk
Trudove navchannja-3-klas-veremijchyk
 
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
Підручник Трудове навчання 3 клас Веремійчик І.М., Тименко В.П.
 
3k trud-veremi-timenk-14
3k trud-veremi-timenk-143k trud-veremi-timenk-14
3k trud-veremi-timenk-14
 
Trudove navchannja 3klas_veremijchyk
Trudove navchannja 3klas_veremijchykTrudove navchannja 3klas_veremijchyk
Trudove navchannja 3klas_veremijchyk
 

More from Andy Levkovich

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Andy Levkovich
 
Zno2021
Zno2021Zno2021
16 днів проти насильства
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
Andy Levkovich
 
Zno21
Zno21Zno21
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
Andy Levkovich
 
практична 6
практична 6практична 6
практична 6
Andy Levkovich
 
практична 5
практична 5практична 5
практична 5
Andy Levkovich
 
практична 4
практична 4практична 4
практична 4
Andy Levkovich
 
привітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективупривітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективу
Andy Levkovich
 
Туризм це стиль життя
Туризм це стиль життяТуризм це стиль життя
Туризм це стиль життя
Andy Levkovich
 
Що таке проект
Що таке проектЩо таке проект
Що таке проект
Andy Levkovich
 
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
Andy Levkovich
 
ікт в школі
ікт в школіікт в школі
ікт в школі
Andy Levkovich
 
зно олімп проекти
зно олімп проектизно олімп проекти
зно олімп проекти
Andy Levkovich
 
на сайт день матері
на сайт день матеріна сайт день матері
на сайт день матері
Andy Levkovich
 
природа на сайт
природа на сайтприрода на сайт
природа на сайт
Andy Levkovich
 
лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)
Andy Levkovich
 
твір опис 7 клас
твір опис 7 кластвір опис 7 клас
твір опис 7 клас
Andy Levkovich
 
презентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителяпрезентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителя
Andy Levkovich
 
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвкIнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Andy Levkovich
 

More from Andy Levkovich (20)

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
 
Zno2021
Zno2021Zno2021
Zno2021
 
16 днів проти насильства
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
 
Zno21
Zno21Zno21
Zno21
 
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
 
практична 6
практична 6практична 6
практична 6
 
практична 5
практична 5практична 5
практична 5
 
практична 4
практична 4практична 4
практична 4
 
привітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективупривітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективу
 
Туризм це стиль життя
Туризм це стиль життяТуризм це стиль життя
Туризм це стиль життя
 
Що таке проект
Що таке проектЩо таке проект
Що таке проект
 
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
 
ікт в школі
ікт в школіікт в школі
ікт в школі
 
зно олімп проекти
зно олімп проектизно олімп проекти
зно олімп проекти
 
на сайт день матері
на сайт день матеріна сайт день матері
на сайт день матері
 
природа на сайт
природа на сайтприрода на сайт
природа на сайт
 
лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)
 
твір опис 7 клас
твір опис 7 кластвір опис 7 клас
твір опис 7 клас
 
презентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителяпрезентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителя
 
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвкIнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (11)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 

вироби з аплікацією

  • 1. «Технологія виготовлення виробів, оздоблених об’ємною аплікацією» Конспект уроку з трудового навчання 6 клас Підготувала Гончар Н.В.
  • 2. Тема: Вибір та обґрунтування теми проекту. Вимоги до проектованого виробу. Мета: Формувати уявлення про вимоги до проектованого виробу. Вчити планувати роботи з виготовлення проекту, працювати з інформаційними джерелами, визначати кращі ознаки у кожному зразку, добирати малюнок, інструменти. Виховувати акуратність та наполегливість в роботі, цікавість, активність. Прищеплювати любов до праці. Розвивати творче мислення, просторову уяву, вміння аналізувати, порівнювати. Сприяти розвитку предметних компетентностей (вміння та навички). Методи навчання: пояснювально – ілюстративний метод, дослідницький, бесіда, робота в парах, інтерактивна гра («найкращій журналіст»). Очікувані результати. Учні добирають виріб та малюнок для його оздоблення, складають план роботи з виготовлення виробу, добирають інструменти для роботи. Основні поняття. Історія виникнення аплікації, послідовність виготовлення аплікації, вимоги до проектованого виробу, інструменти для роботи. Дидактичні матеріали: довідкова література. Обладнання: голки. Нитки, шпильки, сантиметрова стрічка,ножиці, наперсток, крейда. Тип уроку: Комбінований. Хід уроку. Організаційний момент. Перевірка присутності учнів, їх готовності до уроку, створення емоційного настрою на урок. Урок починається з того, що вчитель підходить до учня і говорить йому комплімент (ти мені подобаєшся, бо ти добрий), учень кладе руку на плече сусіда і говорить йому комплімент. Актуалізація опорних знань. - Перелічіть основні вимоги до об’ємної аплікації? - Матеріали, які створюють об’єм в аплікації? - Яких правил безпечної роботи слід дотримуватися при виконанні аплікації? Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Сьогодні на уроці ми з вами виберемо тему проекту. Сформулюємо вимоги до проектованого виробу. Будемо вчитися планувати роботу з виготовлення аплікації. Попрацюємо з інформаційними джерелами, виберемо малюнок для створення аплікації, інструменти та матеріали. Мотивація навчальної діяльності. Демонстрація виробів оздоблених об’ємною аплікацією Повідомлення теоретичного матеріалу. Історія виникнення аплікації. Для того щоб оздобити одяг, побутові речі, люди з давніх – давен виконували аплікацію. Аплікація виникла понад дві тисячі років тому, коли
  • 3. кочівники прикрашали свій одяг, предмети домашнього вжитку, взуття, упряж і житло візерунками із шматків шкіри, хутра, повсті, берест. Основними матеріалами в давнину були шкіра тварини і вовна. Пізніше для оздоблення почали використовувати різні тканини (вовну, шовк, оксамит), хутро, шнури, тасьму, бісер, лелітки(блискучі кружальця). Кравці та ткачі виготовляли смуги тканин, вишитих орнаментів, які нашивали на одяг. Яскравими аплікаціями з оксамиту, сукна та шкіри оздоблювали шатра, господарський інвентар. У ХVI столітті аплікації була улюбленим декоративним елементом. Найчастіше ними прикрашали облачення священнослужителів, наприклад, ризи, балдахіни, і навіть використовували для оформлення інтер'єру, аплікацією прикрашали покривала, подушки, фіранки тощо. З давніх-давен аплікацію використовують для прикраси народних костюмів. Їх нашивали на спідниці, сарафани, кожухи, туфлі, головні убори. Використовуючи при цьому гарні нитки, намистинки, стеклярус, бісер, перли. Техніку кравецької аплікації широко використовували в Давньому Єгипті, а пізніше – в інших країнах. Модними були льняні туніки з нашитими медальйонами – аплікаціями. Сюжети медальйонів були різні: зображення місцевих чи грецьких богів, диких звірів, рослинні, а пізніше християнські мотиви, їх виготовляли в техніці подібний до сучасного гобелена. А які чудові візерунки із сукна і шкіри прикрашали і прикрашають одяг карпатського населення: корсети, фартухи, спідниці, свитки, кожухи, а в деяких селах – і рушники. Гарно вони доповнюють і сучасне вбрання - свитки, кептарики тощо. Аплікація є найбільш простим та доступним видом декоративного мистецтва. Аплікація – це накладання, наклеювання, нашивання на основний фон окремо вирізаних частин будь якого малюнка: мотивів із тканини, шкіри або інших матеріалів. Аплікацією можна ефективно прикрасити виріб під час оновлення одягу (закрити аплікацією місце плями, потертості, пошкодження). І сьогодні аплікацією прикрашають найрізноманітніші за призначенням вироби: одяг, речі для дому та відпочинку. Часто застосовують аплікацію і при оформленні інтер’єру. Великої популярності аплікація набуває в часи рицарства. Війни, турніри обумовлювали появу родових знаків - гербів. Герби повинні були бути видними з двох боків, що привело до розвитку вишивки аплікацією. Король Сицилії Рожер ІІ вивіз із Візантії серед полонених вправних ткачів та вишивальниць. Однією із особливостей сицилійських вишивок є використання техніки аплікації. Великою популярністю користувалися так звані «вирізні сицилійські сукна». Виконання аналогічних вишивок розповсюдилось по всій Італії. Особливо визначалися іспанські аплікації – вирізні узори із оксамиту на фоні атласу. На зміну аплікації із тканини приходить аплікація із паперу. Пов’язана вона була з початком виготовлення паперу. Найбільш популярними рахувалися чорні силуети вирізані із паперу. Цікаві роботи в цій галузі французького художника Анри Матісса. Вирізаючи окремі фігури
  • 4. і форми, міняючи кольори та фони, Матісс створив ряд колоритних робіт: образ Ікара, персонаж казки Ш.Перро «Червона шапочка». Розповідь учителя супроводжується демонстрацією презентації, матеріалів готових робіт. Діти розглядають вироби, оздоблені аплікацією Отже, аплікація з текстильних і нетканих матеріалів застосовується у різних сферах діяльності людини:  для оздоблення одягу, предметів домашнього вжитку;  для створення декоративних виробів;  для ремонту та оновлення одягу — за її допомогою можна замаскувати шов чи зношене місце.  у оформленні вітрин, афіш, реклам;  у театрі – оформлення сцен, декорацій, ескізів;  у проектуванні – створення ескізів одягу, аксесуарів, ескізів інтер’єрів;  у швейній промисловості – використання аплікаційних деталей на одязі, аксесуарах;  у художніх творах – як самостійний вид мистецтва. Підсумок вчителем. Вибір цієї теми дозволить нам з вами створити чудові речі як для оформлення одягу, так і для створення побутових речей. Практична робота. Вступний інструктаж. Завдання практичної роботи: скласти послідовність виготовлення виробу, вибрати малюнок для створення проекту,підібрати інструменти для роботи. Давайте разом подумаємо в якій послідовності ви будете виготовляти аплікацію (мозковий штурм)? Діти, працюючи в парах, складають послідовність виготовлення об’ємної аплікації. Послідовність виготовлення аплікації: - Вибір сюжету. - Вибір розміру. - Створення ескізу. - Підготовка шаблонів. - Підбір кольорової гами. - Підбір матеріалів. - Розкрій деталей. - Складання аплікації. - Оздоблення. Записати послідовність виготовлення аплікації в зошит. Фізкультхвилинка: Руки в боки. Нахилились вперед Нахилились назад. І направо, і наліво,
  • 5. Щоб нічого не боліло. Раз, два, три, чотири – Набираємося сили. Нахилились, повернулись, До товариша всміхнулись. Після визначення об'єкту проектування слід зайнятися творчим процесом. Однак більш продуктивною творча діяльність буде тоді, коли буде використаний досвід інших людей, які працювали в такому ж напрямку. Найкраще вирішити дану проблему допоможуть різноманітні малюнки, фото, схеми та інша графічна інформація, інтернет. Зразки виробів. Зразок №1 Зразок №2
  • 6. Зразок №3 Учні аналізують зразки, вносять творчі елементи. Наведемо орієнтовний перелік вимог до виробів функціональність естетичність мала кількість деталей міцність конструкції наявність оздоблення зручність у використанні (ергономіка) відповідність традиціям оригінальність форми
  • 7. оригінальність конструкції довговічність доступність конструкційних матеріалів мала собівартість безпечність у використання простота виготовлення простота з'єднань деталей Добір інструментів. Голки. Ручні голки для шиття й вишивання можуть мати різну товщину. Залежно від товщини випускають голки 12 номерів. Найтонша голка – № 1, а найтовща – № 12. Вишивальні голки мають велике овальне вушко, у яке легко затягувати нитку. Голку добирають відповідно до тканини і операції, яку виконують. Тоншими голками шиють на тоненьких, м'яких тканинах, а товщими – на товстих і грубих. Наперсток використовують для того, щоб легко було проколювати тканину і не поранити під час шиття пальці. Наперстки бувають різних розмірів. Надівають наперсток на середній палець правої руки. Він повинен щільно прилягати до пальця, але не стискати його. Ножиці. Під час шиття й вишивання застосовують різні за розмірами ножиці. Великими ножицями розкроюють тканину. Ножицями середнього розміру обрізають кінці ниток. Маленькими ножицями підрізають нитки тканини при вишиванні мережок, вирізають отвори в тканині. Ножиці мають легко закриватися і добре різати по всій довжині леза. Сантиметрова стрічка – це стрічка із гнучкого тонкого матеріалу завдовжки 150 см з поділками через кожні 0,5 см. Сантиметровою стрічкою вимірюють довжину тканини, розміри деталей чи фігури людини. Шпильки – металеві стрижні з гострим кінцем з одного боку й голівкою – з другого. Їх використовують для сколювання деталей при розкроюванні, пошитті та проведенні примірки. Крейда кравецька – загострений шматочок крейди, яким виконують обкрейдовування викрійок на тканині. Можна скористатися також тонким шматочком мила – обмилком. Закріплення знань учнів. «Гра найкращій журналіст». Учням пропонується скласти запитання, які стосуються вивченого матеріалу. Їх записують на аркуші паперу, які складають у коробочку, а далі кожен по черзі дістає запитання та відповідає на нього. Рефлексія. Закінчити речення. Я знаю… Я не впевнений… Я не знаю… Мені сподобалось… Підсумок уроку. Оцінювання знань та вмінь учнів, мотивація оцінок, аналіз типових помилок.
  • 8. Домашнє завдання: Підготувати інструменти і матеріали для виготовлення об’ємної аплікації.