SlideShare a Scribd company logo
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів
Заняття з елементами тренінгу:
«Я обираю здоровий спосіб життя!»
Підготувала
Саєнко О. В.
вихователь,
спеціаліст І категорії
м. Знам’янка
2014
Мета:формування серед дітей фізично і морально здоровихта сильних
особистостей, спонукання їхдо активної життєвої позиції та пропаганда
здоровогоспособужиття.
Обладнання:плакати, малюнки дітей, проектор, ноутбук, презентація.
Хід заняття:
Вступ.
Кожномувід народження дається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є
в житті – здоров’я. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть
ставитись до здоров’я, особливомолодь.Не вміють його берегтиі вести
здоровийспосіб життя. Про це є цікава історія. (Вмикається проектор і
демонтується «Притчапроцінність часу»).
Тож сьогоднітема нашого заняття: «Я обираюздоровийспосіб життя» і
поговоримомипро здоров’я, про те, що треба приймати активну життєву
позицію, навчитись відмовлятись від шкідливих звичок.
І перша вправа – це «Знайомство».
- Зараз ми спробуємо підготуватись до роботи, настрійта комфортну
атмосферу. (Діти стають у коло). Девізом нашого дружнього колабуде
віршик:
Наше коло, мов сім’я
Друзі ми: і ти, і я
Добрийдень, сусіде справа
Добрийдень, сусіде зліва
Ми – одна сім’я!
Друзі ми: і ти, і я
Обніми сусіда зліва,
Обніми сусіда справа,
Ми – одна сім’я!
(Діти вголос з вихователем
повторюють девіз)
- Сьогоднідо нас завітало цікаве
звірятко – це ведмедикна ім’я
Здоров’ятко (демонструється м’яка
іграшка).
Кожен з вас по черзіназиває своє
ім’я. наступний учасник кола
повторюєім’я сусіда і так по черзі.
Друга вправа. Розповідь «Я цікавий тим, що …»
Кожен з вас, діти, розкажепро себе щось цікаве; те, чим ви відрізняєтесь
від інших. (Якщо діти не можуть включитись зразу, надати можливість
поміркувати і передати слово наступному учаснику).
Третя вправа. «Очікування» (Берег надії).
Вихованцям роздаються невеликі
кольоровіпапірці або кораблики.
Ведучий просить написати на них, чого
саме діти чекають від заняття, що
нового можуть дізнатись.
- Всі ваші листочкиабо кораблики ми
прикріпимо до дошки, де в нас
намальоване чарівне море. В кінці
заходу ми прочитаємо ваші побажання і
очікування та дізнаємось, що нового ви
дізнались.
Четверта вправа. Інформаційне повідомлення«Що таке здоров’я».
- Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, який вона вибирає для
себе і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Добре
здоров’я – це постійний процес, до якого людина може йти будучи і
зовсім здоровою і навіть хворою. Людина в житті може йти двома
шляхами: одинведе її до здоров’я,інший – від здоров’я.
Отже, сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а в якому
напрямку до нього йти – обиративам!
(включається проектор і демонструється презентація на тему: «Що
таке здоров’я»)
- А які ви знаєте прислів’я чи вислови про здоров’я? (Діти по черзі
відповідають)
1. Здоров’я– це нічого, але все без здоров’я– ніщо.
2. Здоров’я– це значить бути щасливим!
3. Здоров’я– це відчуття радостівід того, як ти виглядаєш!
4. Здоровий спосіб життя – це такий спосіб, який зберігає і поліпшує
здоров’я.
Всесвітня організація охорониздоров’я пропонуєтаке визначення поняття
«здоров’я»:«Здоров’я – це стан повного фізичного, духовногота соціального
благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».
П’ята вправа. «Циферблатжиття»
- А тепер трошки пограємось.
Візьміть аркуші, що є у вас на
столах. На кожномунамальовано
коло – це циферблат. Але цифри на
ньому позначають не час, а роки
нашого життя. Спочатку ми тільки
народились – цифра 0, стрілка
ваших годинників показувала сюди.
Потім ми росли, стрілка рухалась
від цифри до цифри і зараз вона
стоїть на певній цифрі (12-13 років).
А тепер напишіть, якими ви бачите себе в 17 років, коли закінчите школу,
в 25 років, в 30 років, в 45 років на циферблаті. Продовжіть пропозицію
«Я хочу бути … ким?» (Діти пишуть. Часвиконання 3-5 хвилин. Потім –
обговорення).
- Що у вас вийшло? (Діти називають свої варіанти)
- Отже, усі хочете бути успішними. Для досягнення цього вам необхідне
здоров’я.
Шоста вправа. Творче завдання
«Моявідповідь така»
- Але є те, що руйнує здоров’я. Що
це? Шкідливі звички.
- А які ви знаєте шкідливі звички?
- Чому люди курять? Або
вживають алкоголь?
Вихованцям роздаються аркуші
паперу і пропонується написати, як
би вони відповіли у подібних ситуаціях:
1. Друг (подруга) похвалилися, що спробуваливикурити цигарку і
сподобалось.Він пропонуєспробуватиі вам.
2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто! Ми –
дорослі!» - кажуть вам.
3. До вас у гостіприйшли друзій принесли «Лонгер».«Ось купили
дорогою. Будевеселіше розважатись»,- пояснилисвій вчинок.
- Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви
задумувались, наскільки невинно це починається. Найнебезпечнішим за
все є слабоалкогольнінапої з додаванням соку(на смак вонимайже як
лимонад, але набагато міцніші від пива). До речі, алкоголізму підлітків
розвивається в чотириразишвидше, ніж у дорослих.
- Чи можна вважати такі напої, як «Джин – тонік», «Лонгер»,«Ром – кола»,
легкими тонізуючими напоями?
- З якого віку людина може розпочативживання алкоголю?
Висновок:
Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому,
що із цигаркоюабо чаркоюв руці видаються собібільше дорослими,
сильними. Згубні звичкиіз задоволенням перетворюються на страшні
хвороби. Яким ви бачите своємайбутнє? Добреподумайте над цим,
беручи до рук цигарку чи пляшку пива.
Сьома вправа. Вікторина «Формула здоров’я»
1. Чи згодніви, що зарядка – це джерело бадьоростіта здоров’я?
2. Чи правда, що жуйка зберігає зуби?
3. Чи правда, що від куріння гине щорічно в світі більше 10000 чоловік?
4. Чи правда, що банани та шоколад піднімають настрій?
5. Чи правда, що є нешкідливі наркотики?
6. Відмовитись від куріння легко?
7. Чи кориснемолоко та молочніпродукти?
8. Чи правда, що влітку можна запастися продуктами на весь рік?
9. Чи корисно людинізайматись фізичними вправами?
10.Чи правда, що з гарним і веселим настроєм краще та легше жити?
Восьма вправа. «Кроки до здоров’я»
(Звучить музика Моцарта «Реквієм про мрію»)
- Щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно спочаткупродумати
всі «за» і «проти»;задачіта цілі в житті, що стоять перед тобою;
вирішити, що важливіше і лише потім робитивибір. Зважаючи на те, що
ви почули і про що дізнались, пропонуюрозробитивам власний шлях до
здоров’я.Сьогоднія пропонуювибрати та зробитисвої крокипо цьому
шляху (роздаються сліди, на яких учасники пишуть власні кроки до
здоров’я й ідуть по ним).
Головне пам’ятайте!Все – в ваших силах.
Заключначастина.
- Які вправи, ігри, завдання сподобались?
- З яким настроєм розпочалиі закінчили роботу?
- Що нового і пізнавального для себе?
- Давайте розглянемо ваші «побажання» та «очікування», які ви написали
на листочках.
- Чи справдились ваші очікування?
Запам’ятайте!
Життя людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне
переживань. Людей на світі – мільйони, усі вони несхожі між собою.
Люди, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя буває
і гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою
тільки йому призначено пройти. І якоюбуде ця дорога, залежить тільки
від вас. Тож, давайте, щоб девізом вашого життя було гасло:«Я обираю
здоровийспосіб життя!»

More Related Content

What's hot

звіт про проведення місячника національно патріотичного виховання у забрідс...
звіт про проведення місячника національно патріотичного  виховання у  забрідс...звіт про проведення місячника національно патріотичного  виховання у  забрідс...
звіт про проведення місячника національно патріотичного виховання у забрідс...
Adrian Savko
 
портфоліо учня
портфоліо учняпортфоліо учня
портфоліо учня
liliya1983
 
Сценарій "Випускний"
Сценарій "Випускний"Сценарій "Випускний"
Сценарій "Випускний"
Natalia Yatsuk-Timoshenko
 
Вибери здоровий спосіб життя
Вибери здоровий спосіб життяВибери здоровий спосіб життя
Вибери здоровий спосіб життя
Понкратова Людмила
 
Сценарій свята Першого вересня
Сценарій   свята   Першого   вересняСценарій   свята   Першого   вересня
Сценарій свята Першого вересня
Alla Kolosai
 
Прощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий класПрощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий клас
Алла Макоєдова
 
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
Наталья Полищук
 
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
Alyona Bilyk
 
Символіка квітів і стрічок в українському віночку
Символіка квітів і стрічок в українському віночкуСимволіка квітів і стрічок в українському віночку
Символіка квітів і стрічок в українському віночку
Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченка
 
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
school-2
 
числівник
числівникчислівник
числівник
Ugledar_UVK
 
змішане навчання презентація на педраду 2017
змішане навчання презентація на педраду 2017змішане навчання презентація на педраду 2017
змішане навчання презентація на педраду 2017
Alusya
 
Уроки зв'язного мовлення у 3 класі
Уроки зв'язного мовлення у 3 класіУроки зв'язного мовлення у 3 класі
Уроки зв'язного мовлення у 3 класі
zologym
 
Здоров’язбережувальні технології в початковій школі
Здоров’язбережувальні технології в початковій школіЗдоров’язбережувальні технології в початковій школі
Здоров’язбережувальні технології в початковій школі
Вика Маковская
 
тренінг « спіши робити добро»
тренінг « спіши  робити добро»тренінг « спіши  робити добро»
тренінг « спіши робити добро»
Александр Дрон
 
Рухливі ігри на свіжому повітрі
Рухливі ігри на свіжому повітріРухливі ігри на свіжому повітрі
Рухливі ігри на свіжому повітрі
ssuser7f6b71
 
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біологіїВпровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
Природничий Навігатор
 
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
gurtova
 

What's hot (20)

звіт про проведення місячника національно патріотичного виховання у забрідс...
звіт про проведення місячника національно патріотичного  виховання у  забрідс...звіт про проведення місячника національно патріотичного  виховання у  забрідс...
звіт про проведення місячника національно патріотичного виховання у забрідс...
 
портфоліо учня
портфоліо учняпортфоліо учня
портфоліо учня
 
Сценарій "Випускний"
Сценарій "Випускний"Сценарій "Випускний"
Сценарій "Випускний"
 
Вибери здоровий спосіб життя
Вибери здоровий спосіб життяВибери здоровий спосіб життя
Вибери здоровий спосіб життя
 
Сценарій свята Першого вересня
Сценарій   свята   Першого   вересняСценарій   свята   Першого   вересня
Сценарій свята Першого вересня
 
Прощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий класПрощавай, мій 1-ий клас
Прощавай, мій 1-ий клас
 
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
Проектна робота "Лелека" 2017-2018, номінація "Еколого - просвітницька діяльн...
 
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)
 
Квест-гра.docx
Квест-гра.docxКвест-гра.docx
Квест-гра.docx
 
Символіка квітів і стрічок в українському віночку
Символіка квітів і стрічок в українському віночкуСимволіка квітів і стрічок в українському віночку
Символіка квітів і стрічок в українському віночку
 
съч по-преживяване
съч по-преживяванесъч по-преживяване
съч по-преживяване
 
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
Досвід роботи вчителя фізичної культури Кириченка С.П.
 
числівник
числівникчислівник
числівник
 
змішане навчання презентація на педраду 2017
змішане навчання презентація на педраду 2017змішане навчання презентація на педраду 2017
змішане навчання презентація на педраду 2017
 
Уроки зв'язного мовлення у 3 класі
Уроки зв'язного мовлення у 3 класіУроки зв'язного мовлення у 3 класі
Уроки зв'язного мовлення у 3 класі
 
Здоров’язбережувальні технології в початковій школі
Здоров’язбережувальні технології в початковій школіЗдоров’язбережувальні технології в початковій школі
Здоров’язбережувальні технології в початковій школі
 
тренінг « спіши робити добро»
тренінг « спіши  робити добро»тренінг « спіши  робити добро»
тренінг « спіши робити добро»
 
Рухливі ігри на свіжому повітрі
Рухливі ігри на свіжому повітріРухливі ігри на свіжому повітрі
Рухливі ігри на свіжому повітрі
 
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біологіїВпровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
Впровадження технологій змішаного навчання при викладанні географії та біології
 
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
пізнавальний розвиток дитини у днз та дома кднз№8
 

Similar to заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя

бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молоду
Юля Лещишина
 
Обираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життяОбираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життя
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Твоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх рукахТвоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх руках
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Alla Kolosai
 
Здорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'яЗдорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'я
ЗШ №10 м.Світловодська
 
здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звички
natalibio
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровяryabich1976
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життя
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Корисні звички
Корисні звичкиКорисні звички
Корисні звички
ЗШ №10 м.Світловодська
 
тренінги мій виб мое здорове ж.
тренінги мій виб   мое здорове ж.тренінги мій виб   мое здорове ж.
тренінги мій виб мое здорове ж.
pr1nc1k
 
трачук
трачуктрачук
трачукnelarina
 
Збережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разомЗбережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разом
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
sisiihor
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
Aira_Roo
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Svinka Pepa
 
1
11
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
12Балів ГДЗ
 

Similar to заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя (20)

бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молоду
 
Обираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життяОбираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життя
 
Твоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх рукахТвоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх руках
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
 
Здорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'яЗдорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'я
 
здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звички
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровя
 
29
2929
29
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життя
 
Корисні звички
Корисні звичкиКорисні звички
Корисні звички
 
тренінги мій виб мое здорове ж.
тренінги мій виб   мое здорове ж.тренінги мій виб   мое здорове ж.
тренінги мій виб мое здорове ж.
 
здоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office wordздоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office word
 
трачук
трачуктрачук
трачук
 
370,23.ppt
370,23.ppt370,23.ppt
370,23.ppt
 
Збережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разомЗбережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разом
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
 
1
11
1
 
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
 

заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів Заняття з елементами тренінгу: «Я обираю здоровий спосіб життя!» Підготувала Саєнко О. В. вихователь, спеціаліст І категорії м. Знам’янка 2014
  • 2. Мета:формування серед дітей фізично і морально здоровихта сильних особистостей, спонукання їхдо активної життєвої позиції та пропаганда здоровогоспособужиття. Обладнання:плакати, малюнки дітей, проектор, ноутбук, презентація. Хід заняття: Вступ. Кожномувід народження дається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – здоров’я. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитись до здоров’я, особливомолодь.Не вміють його берегтиі вести здоровийспосіб життя. Про це є цікава історія. (Вмикається проектор і демонтується «Притчапроцінність часу»). Тож сьогоднітема нашого заняття: «Я обираюздоровийспосіб життя» і поговоримомипро здоров’я, про те, що треба приймати активну життєву позицію, навчитись відмовлятись від шкідливих звичок. І перша вправа – це «Знайомство». - Зараз ми спробуємо підготуватись до роботи, настрійта комфортну атмосферу. (Діти стають у коло). Девізом нашого дружнього колабуде віршик: Наше коло, мов сім’я Друзі ми: і ти, і я Добрийдень, сусіде справа
  • 3. Добрийдень, сусіде зліва Ми – одна сім’я! Друзі ми: і ти, і я Обніми сусіда зліва, Обніми сусіда справа, Ми – одна сім’я! (Діти вголос з вихователем повторюють девіз) - Сьогоднідо нас завітало цікаве звірятко – це ведмедикна ім’я Здоров’ятко (демонструється м’яка іграшка). Кожен з вас по черзіназиває своє ім’я. наступний учасник кола повторюєім’я сусіда і так по черзі. Друга вправа. Розповідь «Я цікавий тим, що …» Кожен з вас, діти, розкажепро себе щось цікаве; те, чим ви відрізняєтесь від інших. (Якщо діти не можуть включитись зразу, надати можливість поміркувати і передати слово наступному учаснику). Третя вправа. «Очікування» (Берег надії). Вихованцям роздаються невеликі кольоровіпапірці або кораблики. Ведучий просить написати на них, чого саме діти чекають від заняття, що нового можуть дізнатись. - Всі ваші листочкиабо кораблики ми прикріпимо до дошки, де в нас намальоване чарівне море. В кінці заходу ми прочитаємо ваші побажання і очікування та дізнаємось, що нового ви дізнались. Четверта вправа. Інформаційне повідомлення«Що таке здоров’я». - Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, який вона вибирає для себе і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Добре
  • 4. здоров’я – це постійний процес, до якого людина може йти будучи і зовсім здоровою і навіть хворою. Людина в житті може йти двома шляхами: одинведе її до здоров’я,інший – від здоров’я. Отже, сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а в якому напрямку до нього йти – обиративам! (включається проектор і демонструється презентація на тему: «Що таке здоров’я») - А які ви знаєте прислів’я чи вислови про здоров’я? (Діти по черзі відповідають) 1. Здоров’я– це нічого, але все без здоров’я– ніщо. 2. Здоров’я– це значить бути щасливим! 3. Здоров’я– це відчуття радостівід того, як ти виглядаєш! 4. Здоровий спосіб життя – це такий спосіб, який зберігає і поліпшує здоров’я. Всесвітня організація охорониздоров’я пропонуєтаке визначення поняття «здоров’я»:«Здоров’я – це стан повного фізичного, духовногота соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».
  • 5. П’ята вправа. «Циферблатжиття» - А тепер трошки пограємось. Візьміть аркуші, що є у вас на столах. На кожномунамальовано коло – це циферблат. Але цифри на ньому позначають не час, а роки нашого життя. Спочатку ми тільки народились – цифра 0, стрілка ваших годинників показувала сюди. Потім ми росли, стрілка рухалась від цифри до цифри і зараз вона стоїть на певній цифрі (12-13 років). А тепер напишіть, якими ви бачите себе в 17 років, коли закінчите школу, в 25 років, в 30 років, в 45 років на циферблаті. Продовжіть пропозицію «Я хочу бути … ким?» (Діти пишуть. Часвиконання 3-5 хвилин. Потім – обговорення). - Що у вас вийшло? (Діти називають свої варіанти) - Отже, усі хочете бути успішними. Для досягнення цього вам необхідне здоров’я. Шоста вправа. Творче завдання «Моявідповідь така» - Але є те, що руйнує здоров’я. Що це? Шкідливі звички. - А які ви знаєте шкідливі звички? - Чому люди курять? Або вживають алкоголь? Вихованцям роздаються аркуші паперу і пропонується написати, як би вони відповіли у подібних ситуаціях: 1. Друг (подруга) похвалилися, що спробуваливикурити цигарку і сподобалось.Він пропонуєспробуватиі вам. 2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто! Ми – дорослі!» - кажуть вам. 3. До вас у гостіприйшли друзій принесли «Лонгер».«Ось купили дорогою. Будевеселіше розважатись»,- пояснилисвій вчинок. - Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це починається. Найнебезпечнішим за все є слабоалкогольнінапої з додаванням соку(на смак вонимайже як
  • 6. лимонад, але набагато міцніші від пива). До речі, алкоголізму підлітків розвивається в чотириразишвидше, ніж у дорослих. - Чи можна вважати такі напої, як «Джин – тонік», «Лонгер»,«Ром – кола», легкими тонізуючими напоями? - З якого віку людина може розпочативживання алкоголю? Висновок: Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркоюабо чаркоюв руці видаються собібільше дорослими, сильними. Згубні звичкиіз задоволенням перетворюються на страшні хвороби. Яким ви бачите своємайбутнє? Добреподумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива. Сьома вправа. Вікторина «Формула здоров’я» 1. Чи згодніви, що зарядка – це джерело бадьоростіта здоров’я? 2. Чи правда, що жуйка зберігає зуби? 3. Чи правда, що від куріння гине щорічно в світі більше 10000 чоловік? 4. Чи правда, що банани та шоколад піднімають настрій? 5. Чи правда, що є нешкідливі наркотики? 6. Відмовитись від куріння легко? 7. Чи кориснемолоко та молочніпродукти? 8. Чи правда, що влітку можна запастися продуктами на весь рік? 9. Чи корисно людинізайматись фізичними вправами? 10.Чи правда, що з гарним і веселим настроєм краще та легше жити? Восьма вправа. «Кроки до здоров’я» (Звучить музика Моцарта «Реквієм про мрію») - Щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно спочаткупродумати всі «за» і «проти»;задачіта цілі в житті, що стоять перед тобою; вирішити, що важливіше і лише потім робитивибір. Зважаючи на те, що ви почули і про що дізнались, пропонуюрозробитивам власний шлях до здоров’я.Сьогоднія пропонуювибрати та зробитисвої крокипо цьому шляху (роздаються сліди, на яких учасники пишуть власні кроки до здоров’я й ідуть по ним). Головне пам’ятайте!Все – в ваших силах. Заключначастина. - Які вправи, ігри, завдання сподобались? - З яким настроєм розпочалиі закінчили роботу? - Що нового і пізнавального для себе? - Давайте розглянемо ваші «побажання» та «очікування», які ви написали на листочках. - Чи справдились ваші очікування?
  • 7. Запам’ятайте! Життя людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне переживань. Людей на світі – мільйони, усі вони несхожі між собою. Люди, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя буває і гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якоюбуде ця дорога, залежить тільки від вас. Тож, давайте, щоб девізом вашого життя було гасло:«Я обираю здоровийспосіб життя!»