Rangkuman singkat dokumen Rancangan Pengajaran Harian (RPH) ini adalah:
1. RPH ini merangkum aktiviti pembelajaran untuk mata pelajaran Program Transisi selama 3 hari.
2. Aktiviti tersebut berkisar tentang tema Detektif Alam dengan fokus pemerhatian terhadap objek alam sekitar.
3. Murid akan melakukan aktiviti pembelajaran secara teori melalui video dan lembaran kerja untuk mengenal pasti objek, tum
tugas pai kelas 10 rangkuman bab 10 smk madani bogor
Rph transisi 15 16 march
1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Fasa Kesediaan (Modul PdP) Program Transisi
MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN
ISNIN 15 MAC 2021 TAHUN 1
8.30-9.30
(Slot 1)
PROGRAM TRANSISI
TEMA TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN
DETEKTIF ALAM
Sub Tema : Misteri di Taman
Tajuk: Lihat dan Kenal & Korek-korek.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Mengenal pasti bentuk dua dimensi yang terdapat di persekitaran
2. Membuat pemerhatian menggunakan deria
3. Menghasilkan karya seni menggunakan bentuk dua dimensi
AKTIVITI PDP
Lihat dan Kenal-Apa Bentuk Yang Sama.
1.Kerana PKP,aktiviti ditukar kepada konteks Matematik kerana tidak boleh ke
taman.Pelajar menonton video:
https://youtu.be/l-YrPlipvY
2.Murid membuat perbandingan melalui pemerhatian bentuk-bentuk dua
dimensi yang diperkenalkan melalui video cuma dibezakan mengikut saiz,ada
yang besar dan ada yang kecil tetapi tetap sama mengikut
-bilangan bucu
-bentuk
3.Guru membawa idea murid sehingga dapat mengelaskan objek di rumah dan
kelas ke dalam jadual pengelasan yang disediakan.
4.Senaraikan 3 objek minimum dalam setiap jaual pengelasan.Ejaan objek
yang betul akan dibantu oleh guru.
5.Pelajar menyiapkan lembaran 1 dan 2.
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM
KREATIVITI DAN INOVASI:
Membuat perbandingan melalui pemerhatian dan menyusun mengikut ciri
pengelasan.
NILAI MURNI DAN SIKAP KEUSAHAWANAN:
Ketelitian, tidak berputus asa
BAHAN BANTU
MENGAJAR
Video Youtube
Lembaran 1 dan 2
2. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Fasa Kesediaan (Modul PdP) Program Transisi
KRITERIA
KEJAYAAN
Mengenal pasti pelbagai objek melalui sekurang-kurangnya pengelasan 1 ciri
asas seperti bentuk atau perbezaan ciri yang lain.
PENILAIAN PDP /
PENTAKSIRAN
PDP
Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
/ 30 yang hadir.
Pada akhir PdPc __ / 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan
PdPc ditangguhkan kerana __
3. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Fasa Kesediaan (Modul PdP) Program Transisi
MINGGU HARI TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN
ISNIN 15 MAC 2021 TAHUN 1
10.30-12.30
(Slot 2)
PROGRAM TRANSISI
TEMA TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN
DETEKTIF ALAM
Sub Tema : Misteri di Taman
Tajuk: Lihat dan Kenal & Korek-korek.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Membuat pemerhatian menggunakan deria.
AKTIVITI PDP
Korek-korek
i.’Teroka benda dalam tanah’ tetapi pelajar tidak boleh ke tanah.,Penerokaan
secara teori dengan aktiviti menyurih maklumat isi kandungan tanah di
lembaran 1 (Korek-korek tanah)
ii.Pelajar mengenali nama serangga lain yang biasa dijumpai berhampiran
tanah dalam bahasa inggeris dengan menyurih lembaran 2.Pengetahuan sedia
ada pelajar diuji kerana nama-nama serangga ini biasa didengari.
iii.Pelajar kemudian dikehendaki menyiapkan lembaran 3 dan 4 dengan
mengira bilangan serangga yang ditunjukkan.Mewarna gambar adalah aktiviti
terakhir jika berkesempatan kerana banyak dan pelajar digalakkan mewarna
ringkas sambil mengira untuk aktiviti yang lebih menyeronokkan.
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM
KREATIVITI DAN INOVASI:
Membuat pemerhatian.
NILAI MURNI DAN SIKAP KEUSAHAWANAN:
Ketelitian, tidak berputus asa
BAHAN BANTU
MENGAJAR
Lembaran 1-4
KRITERIA
KEJAYAAN
Mengenal pasti dan menyatakan kandungan tanah .
PENILAIAN PDP /
PENTAKSIRAN
PDP
Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
Pada akhir PdPc __ / 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan
PdPc ditangguhkan kerana ___
4. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Fasa Kesediaan (Modul PdP) Program Transisi
MING
GU
HARI TARIKH KELAS MASA MATA PELAJARAN
SELASA 16 MAC 2021 TAHUN 1
8.30-9.30
(Slot 1)
PROGRAM TRANSISI
TEMA TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN
DETEKTIF ALAM
Sub Tema : Misteri di Taman
Tajuk: Lihat dan Kenal & Korek-korek.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Mengenal pasti bahagian tumbuhan
2. Membuat pemerhatian menggunakan deria
AKTIVITI PDP
Lihat dan Kenal
i.Buat pemerhatian gambar tumbuhan yang tunjukkan dalam video
https://youtu.be/QmLAAi7rGUc
Lagu Tanya Sama Pokok memberikan gambaran kepelbagaian tumbuhan
seperti Kaktus ddan Teratai.Bandingkan dengan bahagian pokok jagung di
dalam video.
ii.Lengkapkan label bahagian tumbuhan seperti daun,batang,akar,bunga dan
sebagainya.(lembaran 1)
iii-Pelajar mengenali warna sebenar bunga bunga yang ditunjukkaan dalam
lembaran 2 dan guru membuka idea pelajar tentang warna warna lain bunga
yang sama yang pernah ditemui.
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM
KREATIVITI DAN INOVASI:
Membuat perbandingan melalui pemerhatian.
NILAI MURNI DAN SIKAP KEUSAHAWANAN:
Ketelitian, tidak berputus asa
BAHAN BANTU
MENGAJAR
Lembaran kerja 1-2
KRITERIA
KEJAYAAN
Melabelkan sekurang-kurangnya 5 bahagian pokok
PENILAIAN PDP /
PENTAKSIRAN
PDP
Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
5. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Fasa Kesediaan (Modul PdP) Program Transisi
SELAS
A
16 MAC 2021 TAHUN 1
10.30-12.30
(Slot 2)
PROGRAM TRANSISI
TEMA TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN
DETEKTIF ALAM
Sub Tema : Misteri di Taman
Tajuk: Lihat dan Kenal & Korek-korek.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Membuat pemerhatian menggunakan deria.
AKTIVITI PDP
1.Tonton bahagian hujung minit ke 4.00 video tentang peralaatan berkebun
yang biasa ditemui:
https://youtu.be/QmLAAi7rGUc
2.Murid diperkenalkan dengan nama dalam bahasa inggeris atau bahasa
melayu peralatan-peralatan tersebut dan fungsi asasnya.
3.Membincangkan kelebihan memiliki/menggunakan peralatan tersebut.
4.Murid melengkapkan lembaran 3 an mewarnakannya.
ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM
KREATIVITI DAN INOVASI:
Membuat pemerhatian dan mengasingkan mengikut kriteria fungsinya.
NILAI MURNI DAN SIKAP KEUSAHAWANAN:
Ketelitian, tidak berputus asa
BAHAN BANTU
MENGAJAR
Vieo minit ke 4.00 dan lembaran 3
KRITERIA
KEJAYAAN
Mengenal pasti dan menyatakan fungsi peralatan berkebun yang berbeza.
PENILAIAN PDP /
PENTAKSIRAN
PDP
Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
/ 30 yang hadir.
Pada akhir PdPc __ / 30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan
PdPc ditangguhkan kerana __