Jadual Spesifikasi Kandungan atau lebih dikenali sebagai JSK merupakan salah satu tugasan subjek KPD 3016 Semester 2014/2015 ISMP Pendidikan Khas UPSI.
JSK ini dibina berdasarkan subjek Geografi Tingkatan 1 dan aktiviti yang dirangka diubahsuai untuk pelajar yang bermasalah penglihatan.
Jadual Spesifikasi Kandungan atau lebih dikenali sebagai JSK merupakan salah satu tugasan subjek KPD 3016 Semester 2014/2015 ISMP Pendidikan Khas UPSI.
JSK ini dibina berdasarkan subjek Geografi Tingkatan 1 dan aktiviti yang dirangka diubahsuai untuk pelajar yang bermasalah penglihatan.
ppt profesionalisasi pendidikan Pai 9.pdfNur afiyah
Pembelajaran landasan pendidikan yang membahas tentang profesionalisasi pendidikan. Semoga dengan adanya materi ini dapat memudahkan kita untuk memahami dengan baik serta menambah pengetahuan kita tentang profesionalisasi pendidikan.
PI 2 - Ratna Haryanti, S. Pd..pptx Visi misi dan prakarsa perubahan pendidika...
Rph garis lurus 2
1. RPH MATEMATIK
1
RPH 2 TINGKATAN 4 : GARIS LURUS
Tarikh : 4 Julai 2011 Masa : 80 minit
Kelas : 4F Bilangan Pelajar : 30 orang
Tahap pencapaian pelajar : Sederhana Mata Pelajaran :Matematik
Topik : Garis Lurus
Subtopik : Persamaan Garis Lurus
Pengetahuan sedia ada:
i. Plot graf dengan menggunakan data yang diberikan.
ii. Mengetahui bahawa m mewakili kecerunan dan c mewakili pintasan-y.
Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran murid dapat;
i. melukis graf garis lurus bagi persamaan .
ii. menentukan sama ada suatu titik yang diberikan terletak pada suatu garis lurus tertentu.
Kemahiran Berfikir: Membuat perkaitan, membandingbezakan, menerangkan sebab
Nilai Murni : Yakin, kerjasama
Bahan Bantu Mengajar : PowerPoint, Komputer, Projektor LCD, skrin LCD, Geometer’s Sketchpad, kalkulator, lembaran kerja, pembaris panjang, papan
putih, pen marker
2. RPH MATEMATIK
2
Strategi/teknik : Penyoalan, ekspositori
Susunan di dalam Bilik Darjah : Kumpulan
Langkah /
Masa
Isi
Kandungan
Aktiviti P & P Jangkaan Respons Murid
Catatan
Set Induksi
(10 minit)
Persamaan
Garis Lurus
o Guru menggunakan teknik
soal jawab iaitu apakah yang
diwakili oleh m dan c kepada
murid
Murid mengimbas kembali
dan mencuba memberikan
jawaban yang betul, iaitu m
ialah kecerunan dan c ialah
pintasan-y.
Strategi/teknik:
Penyoalan
Perkembangan
Pelajaran
(60 minit)
Melukis garis
lurus bagi
suatu
persamaan
o Dengan menggunakan
PowerPoint, guru
menunjukkan cara
mendapatkan nilai y.
Contoh1:
Bina jadual nilai bagi .
o Guru memilih beberapa orang
murid untuk plotkan koordinat
pada papan putih.
Murid menumpukan perhatian
semasa guru mengajar.
Murid mencari nilai y dengan
menggunakan kalkulator.
Murid terpilih plotkan
koordinat pada papan putih.
Murid melukis satu garis lurus
berdasarkan koordinat yang
Bahan:
Skrin LCD
Projektor LCD
Komputer
Slaid Powerpoint
Kalkulator
Pembaris panjang
Lembaran kerja
Papan putih
Pen marker
Geometer’s Sketchpad
Strategi/teknik:
X 0 2
y=
2x +5
3. RPH MATEMATIK
3
o Guru meminta seorang murid
melukis satu garis lurus
berdasarkan koordinat yang
telah diplotkan.
6
4
fx = 2x+5
2
-10 -5 5
-2
o Guru mengedarkan lembaran
kerja 1.
o Guru menunjukkan cara
menggunakan perisian
Geometer’s Sketchpad untuk
melukis graf.
o Guru meminta murid melukis
graf garis lurus semula
(lembaran kerja 1) dengan
menggunakan perisian
Geometer’s Sketchpad secara
telah diplotkan.
Murid menyelesaikan
lembaran kerja 1 secara
individu.
Murid memperhatikan skrin
LCD.
Murid melukis semula graf
garis lurus dengan
menggunakan Geometer’s
Sketchpad dan
Penyoalan, Ekspositori
Nilai murni: Yakin
Perbincangan
Kemahiran berfikir:
Membuat perkaitan
Membandingbezakan
4. RPH MATEMATIK
4
Menentukan
sama ada
suatu titik
yang
diberikan
terletak pada
suatu garis
lurus tertentu.
berpasangan.
o Guru menunjukkan cara bagi
menentukan sama ada suatu
titik yang diberikan terletak
pada suatu garis lurus tertentu.
o Guru memilih beberapa orang
murid untuk menunjukkan
langkah kerja bagi
menentukan sama ada suatu
titik yang diberikan terletak
pada suatu garis lurus tertentu
pada papan putih ataupun
tidak.
o Guru menyuruh murid
menyelesaikan lembaran kerja
2.
o Guru menunjukkan cara
menggunakan Geometer’s
Sketchpad untuk menyemak
lembaran kerja 2.
membandingkannya dengan
graf yang dilakar.
Murid mendengar
penerangan guru dengan
teliti.
Murid terpilih menunjukkan
langkah kerja pada papan
putih.
Murid menyelesaikan
lembaran kerja 2.
Murid menggunakan
Geometer’s Sketchpad untuk
menyemak lembaran kerja 2.
5. RPH MATEMATIK
5
Penutupan
(10 minit)
Membuat
rumusan bagi
pelajaran hari
ini.
o Guru merumuskan pengajaran
dan pembelajaran hari ini
dengan teknik soal jawab..
o Guru memberikan latihan di
dalam buku teks (m/s 132,
Latihan 5.4 A Soalan1a, e, f,
Soalan 2c, d, f.
Murid merumuskan
pembelajaran hari ini dengan
bantuan guru.
Murid mencatat nombor
soalan yang perlu
diselesaikan.
Strategi/teknik:
Penyoalan
6. RPH MATEMATIK
6
2.2 Lembaran Kerja 1
1. Lukis garis lurus bagi setiap persamaan yang berikut ini:
Bil. Persamaan Graf Garis Lurus
(a)
0 6
0 2
Bil. Persamaan Graf Garis Lurus
(b)
- 5 0
8. 179
2.3 Lembaran Kerja 2
1. Menentukan sama ada setiap titik berikut terletak pada garis y = 3x – 2
Titik Sebelah Kiri
(LHS) Left hand side
Sebelah Kanan
(RHS) Right hand side
Kesimpulan
P (1, 1) y = 1 3x -2 = 3 (1) – 2
= 3 – 2
= 1
LHS = RHS
P terletak pada garis
y = 3x – 2
Q (-2, -3)
R (-4, -14)