More Related Content
ODP
PPTX
Физикийн сургалтаар сурагч нэг бүрийг хөгжүүлэх боломж PPTX
DOCX
явцын үнэлгээг тусгаж оруулсан хичээлийн төлөвлөгөөний загварууд PPTX
PPTX
suragchdiig idewhijuuleh togloomiin arga DOCX
DOCX
Didaktik eeljit hicheeliin tuluvlguu 1 Viewers also liked
PPTX
сургалтын идэвхитэй аргыг ашиглах тухай зөвлөмж DOCX
үнэлгээний онолын үндэслэл PPTX
дэлхийн далай,түүний ашиглал, хамгаалал PPTX
PDF
PPT
гадаргыг өөрчлөгч гадаад хүч PPT
гадаргыг өөрчлөгч гадаад хүч еш PPT
PPTX
DOCX
автономит монгол улсын ерөнхий сайд DOCX
PPTX
DOCX
DOCX
DOCX
төрийн тахилгатай уул газрын нэр DOCX
нар ба дэлхий тест 10 .2012.10 PDF
PPTX
Havtgai shuluuni hariltsan bairshiliin tsahim uzuulen DOCX
PPT
гадаргыг өөрчлөгч гадаад хүч Similar to Lkhagvaa
PPTX
Багш ямар хөтөлбөр ,төлөвлөлт боловсруулах бэ арга зүйн сургалт - Copy.pptx DOCX
сайн хичээлийн туршлага дээр тулгуурлан багш ажлын байрандаа хөгжих нь PPTX
PPTX
хичээлд анализ хийх тухай PPT
DOCX
DOCX
36cf0793 4435-4275-8353-6f21e4612435 DOCX
хичээлийн судалгаа гэж юу вэ DOCX
Нэгж хичээлээр сурагчдыг хөгжүүлэх нь DOCX
Багш ажлын байран дээрээ хичээлийн судалгаагаар хөгжих нь PPTX
PPT
DOCX
DOCX
ODP
DOCX
Fukuchi sensei's lesson study DOCX
Fukuchi sensei's lesson study PPTX
багш ажлын байрандаа тасралтгүй хөгжихөд хэлэлцүүлэг нөлөөлөх нь PDF
PPTX
More from tungalag
PPTX
PDF
PPTX
PPTX
PPTX
PPTX
PPTX
PPTX
PPTX
DOCX
DOCX
DOCX
DOCX
DOCX
PPTX
Bags nariin zovlogoon 2012 2013 PPTX
DOCX
PPTX
PPTX
PPTX
Lkhagvaa
- 1.
- 2.
Хүүхэд залуусыгсурган хүмүүжүүлэх,
нийгэмшүүлэх зорилго, чиглэлтэй тодорхой
хугацаанд явагддаг багш сурагчийн хамтарсан
бүтээлч үйл ажиллагааны нэг хэлбэр юм.
Сургалтын явцын үндсэн элементүүдийг
багтаасан багш сурагчийн хамтын ажиллагаа
юм.
- 3.
1-р шат:Удиртгал
Анхаарал төвлөрүүлэх
Сэдэлжүүлэх
Өмнөх төсөөлөлийг илрүүлэх
2-р шат:Мэдлэг бүтээх
Мэдлэг бүтээлгэх
Хамтран ажиллах боломж олгох
Багш чиглүүлэх,зөвлөн туслах
Зохион байгуулах
3-р шат:Тусгал,тусгах :
Мэдлэгээ бататгана
Илтгэл,эссэ ,мэтгэлцээн
Бүтээл хийх
Дадлага ажил хийх
Тест ажиллах
- 4.
- 5.
Хичээлийн бэлтгэлүеийн судалгаа
Хичээлийн явцын судалгаа
Хичээлийн дараахь судалгаа
Алдаа шинжилгээ
- 6.
Ээлжит хичээлийнтөлөвлөлтийг багш нар
хамтарч хийнэ.
Төлөвлөлтийн дагуу хичээл заах, ажиглалт
хийнэ.
Хичээлийн дараа хэлэлцүүлэг хийнэ.
- 7.
Багш нарынхамтын ажиллагаа голлоно.
Багш нар хамтран хичээлээ
төлөвлөх,заах,ажиглах,хэлэлцэх,үнэлэх
Багш нар ур чадвараа дээшлүүлэх
Хүүхдэд илүү үр дүнтэй өгөөжтэй үйлчилгээ
үзүүлнэ.
Ялгаатай анги, ялгаатай мэргэжлийн багш нар
хичээлийн судалгаа хийж болно.
Хичээлийн гадаад,дотоод интеграци хийхэд тус
болно.
Өөр өөр сургуулийн багш нар хамтран судалгаа
хийж болно.
- 8.
Мэргэжлийн багшнарын хүрээнд
Сургуулийн хүрээнд
Хөрш сургуулийн хүрээнд
Сум дүүргийн хүрээнд
Аймаг нийслэлийн хүрээнд
- 9.
Ажиглагч багшийнүүрэг:
Хичээл ажиглах,зорилго,чиглэлээ ойлгосон
байх
Хамтран хичээлийн бэлтгэл хийх ба хичээлийн
төлөвлөлттэй өмнө нь танилцсан байх
Ажиглагч тус бүр тодорхой үүрэгтэйгээр
хичээлд ажиглалт хийх
Хичээлийн үнэлгээний хуудас, түүн дээр
ажиллах аргатай танилцсан байх
- 10.
Зорилго,илэрхий байсанэсэх,биелэгдсэн эсэх
Багшийн тайлбар асуулт оновчтой эсэх
Агуулгыг сайтар бодсон эсэх
Хичээлийн үе шат хоорондоо уялдаа холбоотой
байгаа эсэх
Хүүхэд бүрт хүрч ажиллаж чадаж байгаа эсэх
Хүүхдийн хариулт бүрийг оновчтой ашиглаж
чадаж байгаа эсэх
- 11.
Гаргаж буйалдаа/онолын үг хэллэгийн/
Асуулт хариулт
Дэвтэр хөтлөлт
Тусгай ба ерөнхий чадвар
Нас сэтгэцийн онцлог, түүнд тохирсон өөрчлөлт
Бие даах чадвар
- 12.
- 13.
Нас, сэтгэхүйнонцлогт тохирсон эсэх
Сонгосон арга оновчтой эсэх
Агуулгад тохирсон эсэх
- 14.
Бодит ойтогтоолт,хүртээмжтэй арга сонгосон
эсэх
Үнэлгээ нь сурагчдыг идэвхжүүлж буй байдал
Хичээлийн дүгнэлтийг оновчтой сонгосон эсэх
Үнэлгээний хэлбэрийг оновчтой сонгосон эсэх
- 15.
Хичээлийн хэлэлцүүлэгийгажиглагчид ээлжээр
удирдан явуулах
Хичээлийн хэлэцүүлгийн тэмдэглэл хөтлөх
Хэлэлцүүлэг нь багш,сурагчдыг шүүмжлэх
хандлагаас зайлсхийх
Багшийн арга зүйг сайжруулахад зөвлөн туслах
хандлагатай байх
Хичээлийн үнэлгээний хуудсыг ажиглагч бүр
бүрэн гүйцэд бөглөх
- 16.
Багш нарарга зүйгээ сайжруулах, шинэчлэх ур
чадвараа хөгжүүлэх, хамтран ажиллах,хөгжих
боломжыг олгодог.
Уралдаж өрсөлдөггүй учираас чөлөөтэй
бүтээлч сэтгэх идэвхийг өрнүүлдэг.
Багш нар өөрөө өөртэйгээ ажиллах сэдлийг
төрүүлдэг.
- 17.