Закріплювати знання учнів про підмет і присудок як граматичну основу речення, однорідні члени речення; розвивати вміння визначати в реченні його основу й встановлювати зв'язок слів між словами в реченні; ознайомити учнів з творчістю української поетеси Ганни Чубач; виховувати патріотизм, любов до рідного краю.
Закріплювати знання учнів про підмет і присудок як граматичну основу речення, однорідні члени речення; розвивати вміння визначати в реченні його основу й встановлювати зв'язок слів між словами в реченні; ознайомити учнів з творчістю української поетеси Ганни Чубач; виховувати патріотизм, любов до рідного краю.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Este documento proporciona información sobre un instituto, incluyendo detalles sobre las instalaciones, el alumnado, profesorado y personal, el horario escolar, las clases, la evaluación y actividades extraescolares. Se describe la distribución de las aulas y otros espacios en el edificio principal, y se brindan datos como el número de estudiantes y profesores. También se explica el sistema de evaluación y promoción de cursos.
Secara konseptual, kebijakan public ( public policy ) itu dipelajari oleh 2 ilmu disiplin yaitu ilmu politik dan ilmu administrasi publik. Masing-masing disiplin ilmu tersebut memiliki sudut pandang yang berbeda-beda terhadap Kebijakan Publik. Hal ini dikarenakan masing-masing disiplin ilmu itu memiliki Locus dan Focus yang berbeda. Locus ilmu administrasi negara adalah organisasi dan manajemen, sedangkan focus ilmu adminiatrasi negara adalah efektifitas dan efisiensi
Dokumen tersebut membahas tentang jenis-jenis buah dan klasifikasinya. Terdapat dua kelompok utama buah, yaitu buah sejati yang hanya berkembang dari bakal buah, dan buah semu yang selain bakal buah juga melibatkan bagian bunga lain. Buah sejati dibedakan menjadi tunggal, ganda, dan majemuk, sedangkan buah semu dibedakan menjadi tunggal, ganda, dan majemuk. Jenis-jenis
Scientific observation and monitoring of precursors can help predict some disasters. For hurricanes, monitoring tropical depressions allows prediction of storm intensification and path. Volcanic eruptions are often preceded by increased seismic activity and gas composition changes, allowing reasonable prediction. Effective warnings depend on timely communication of credible warnings to inform people of imminent danger and prompt action.
La madera proviene del tronco de los árboles, que crecen cada año formando anillos. Los árboles son talados una vez alcanzan la edad adecuada, tras lo cual la madera es transportada, troceada y secada para su uso industrial. El proceso completo incluye la tala controlada, el corte, transporte, troceo para dividir los troncos, y secado para reducir la humedad de la madera verde a niveles adecuados para su uso.
1. Тема : Написання слів з пів –
Мета: формувати вміння правильно писати слова з пів-, уміти доречно
використовувати їх у мовленні; узагальнити і систематизувати знання з теми
«Словотвір», розвивати в учнів уміння самостійно здобувати знання, спонукати
їх до пошукової діяльності, сприяти розвитку активного мислення школярів,
стимулювати прагнення до відкриттів, викликати інтерес до програмового
матеріалу, бажання глибше пізнавати мовні скарби; виховувати любов до
рідного слова, до природи.
Тип : Комбінований
Обладнання : фонограма із записом шуму дощу , сигнальні картки,
мультимедійна установка .
Хід уроку
І. Організаційний момент. Релаксація.
- Добрий день , діти. Дуже рада новій зустрічі з вами. Я, Олена Миколаївна,
буду сьогодні вашим учителем. Бажаю вам успіхів у вивченні нової теми, нових
творчих злетів. А зараз подивіться один на одного , посміхніться, побажайте
подумки успіхів на сьогоднішній день.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- А зараз ми з вами перевіримо набуті знання. Пограємо в гру « Так чи Ні».
При допомозі сигнальної картки дати відповідь.
1. Гра « Так чи Ні».
1.Словотвір – це розділ, який вивчає частини мови.(Ні)
2.Основних способів творення шість (Так)
3.Слово «прадід» утворено суфіксальним способом (Ні)
4.Словозміна – це творення граматичних форм слова( Так)
5.Слово « річечка» утворене префіксальним способом (Ні)
6.Суфіксальний спосіб утворюється за допомогою префіксів (Ні)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Тема уроку « Написання слів з пів – » . Ми з вами навчимось правильно
писати слова з пів-. Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Давайте подумки
2. покинемо клас і опинимось на лоні природи. Заплющить очі і скажіть з чим у вас
асоціюється цей звук. Так, це звук дощу.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
1.Виразне читання поезії «Дощ»
А зараз ми послухаємо вірш Світлани Федорової «Дощ» ( до речі його текст
лежить у кожного на парті). Мені хочеться почути , яке враження він на вас
справить, які емоції та почуття викликає.
Закрило хмарою півнеба
І так раптово дощ полив.
Спочатку тихо, у півсили,
А потім як з відра полив.
Пів’ яблучка зосталось зовні –
Не все сховалось під листком.
І вже води по вінця повні
Стоять калюжі під вікном
Півсвіту вкрито пеленою,
Немов прорвались небеса!
Гримлять громи над головою…
Яка печаль, яка краса!
Все мокре: луки і долини,
Від сліз дощу на серці щем.
Здається нам, пів - України
Враз опинилось під дощем.
- Які почуття викликав у вас твір?
3. 2. Створення проблемної ситуації. Розглянути виділені слова з пів- і з’ясувати
їх правопис.
- Назвіть виділені слова.
- Що у них є спільного?
- Чим відрізняються?
- Як ви думаєте, чому деякі слова записані разом, а деякі окремо і через дефіс ?
А зараз ми подивимось, чи вірно ви думаєте.
3 . Робота з опорною таблицею на екрані. Учні з вчителем опрацьовують нову
тему.
4. Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу на стор. 83
- Ми з вами дізналися, що слова з пів- пишуться разом, через дефіс, з
апострофом. А тепер самостійно опрацюйте матеріал підручника с.83. Дайте
відповідь на питання .
- Як ще можуть писатися слова з пів-?
- Отже, як пишуться слова з пів - ? Наведіть приклади. А кому важко,
скористайтесь картинками на екрані.
ІV. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи.
1. Знайти зашифровані слова за схемою( вправа 189).
2. Фізкультхвилинка. У нашій мові багато чарівних слів. Одне з них – будь
ласка. Ви повинні виконувати вправу тоді, коли я говорю чарівне слово.
3.Розподільний диктант. Вправа с ключем.
Розподілитислова у три колонки . Перша – разом, друга – через дефіс, третя – з
апострофом. Якщо ви виконаєте вірно , то отримаєте словосполучення.
Півріки, пів – Москви, півісторії, пів´яру, пів – Одеси, пів – Вінниці, пів´ящика,
півдороги, півниви, пів – Алушти, пів ´юрби, півабрикоси, пів´ їдальні.
- А тепер, будь ласка , підкресліть четверту букву кожного словапершої і другої
колонки.
- Яке словосполучення у вас вийшло ? ( Рідна мова)
4. 4. Гра «Лови помилку»
Подивіться уважно на екран. Тут записані слова з помилками. Виправте їх.
Пів – аркуша, півзеленоголистка, півАмерики, півтарілки, півна сьому,
пів´Артемівська, пів – столу, пів – яблука, півїдальні.
А тепер перевіримо. А хто зробив так.
VІ. Систематизація й узагальнення знань.
1. Робота в парах. Творче завдання. Скласти діалог на тему нашого уроку,
використовуючи слова з пів – .
VІІ. Домашнє завдання.
Вивчити параграф 24,стор.83-84, виконати вправу червоненькі -192,синенькі –
191. За бажанням написати твір-мініатюру «Наодинці з природою».
VІІ. Підсумок уроку
1. Інтерактивна вправа « Мікрофон»
- Так, як пишуться слова з пів -?
- Чи вам подобаються слова з пів - ?