NVO pieredze - Latvijas Cilvēktiesību centrs

738 views

Published on

Prezentācijas sagatavota projekta „Imigrantu intereses pārstāvošo NVO kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Plašāk par projektu: http://www.providus.lv/public/27717.html

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
738
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
122
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

NVO pieredze - Latvijas Cilvēktiesību centrs

 1. 1. Biedrība «Latvijas Cilvēktiesību centrs» Sigita Zankovska-Odiņa LCC politikas analītiķe 2012. gada 6. jūnijsApmācības notiek projekta „Imigrantu intereses pārstāvošo NVO kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgointegrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.
 2. 2. Pamatinformācija... Dibināta 1993. gadā Mērķis: Veicināt cilvēktiesību ievērošanu, sabiedrības saliedētību un iecietību un dažādu sabiedrības grupu interešu aizstāvību 10-15 biedri Izpildinstitūcija: direktors un padome (4 cilvēki) Darbinieki: 10
 3. 3. Galvenās darbības jomas... Pret-diskriminācija un naida noziegumi; Sabiedrības integrācija; Patvēruma meklētāji; Slēgtās iestādes; Juridiskā palīdzība.
 4. 4. Galvenie darbības veidi... Pētījumi un politikas analīze; Atzinumu gatavošana un sniegšana vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī; Līdzdalība darba grupās un konsultatīvajos mehānismos; Projektu īstenošana; Apmācību semināri dažādām mērķa grupām; Līdzdalība starptautiskajos tīklos; Juridiskās konsultācijas un pārstāvība tiesās; Slēgto iestāžu monitorings; Semināri un konferences; Publikācijas; Sadarbība ar medijiem.
 5. 5. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā... Atzinumu un komentāru sniegšana par sagatavotajiem likumprojektiem un politikas plānošanas dokumentiem:- Grozījumi Darba likumā;- Grozījumi Pilsonības likumā;- Grozījumi Imigrācijas likumā;- Patvēruma likums;- Likumprojekti un grozījumi likumos, kas saistīti ar diskriminācijas aizliegumu;- Nacionālās identitātes, pilsoniskas sabiedrības un integrācijas pamatnostādnes;- Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programma, u.c.
 6. 6. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā...! Tikai atzinumu sagatavošana un sniegšana,negarantē, ka Jūsu priekšlikumi tiks ņemti vērā.Tāpēc ...Daudz efektīvāk ir piedalīties Saeimas komisijās, darbagrupās un padomēs klātienē.Bet ....Tas prasa daudz laika, enerģijas, zināšanu un gatavīburunāt ar medijiem!Tomēr ...Ne vienmēr sasniegtais būs samērojams ar ieguldīto.
 7. 7. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā... Līdzdalība darba grupās un konsultatīvajos mehānismos:- Kriminālsodu izpildes politikas pastāvīgā darba grupa (TM);- Ministriju darba grupas, kas tiek sasauktas konkrētu jautājumu izskatīšanai vai grozījumu veikšanai;- Konsultatīvā padome nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas jautājumos (KM);- RD Konsultatīvā padome sabiedrības integrācijas jautājumos;- Valsts programmas «Čigāni (romi) Latvijā» 2007-2009 uzraudzības padome, u.c..
 8. 8. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā... Daudz efektīvāks ir darbs darba grupās, kuru mērķis ir izstrādāt konkrētus grozījumus normatīvajos aktos. Galvenais šķērslis efektīvam konsultatīvo padomju darbam ir to rekomendējošais raksturs, kas neparedz valsts un pašvaldību institūcijām pienākumu ņemt vērā šo padomju viedokli vai priekšlikumus.
 9. 9. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā... Svarīgi faktori efektīvai NVO līdzdalībai:- gatavība ieguldīt lielu darbu nesaņemot par to atlīdzību un ne vienmēr ieraugot sava darba rezultātus tā kā to bijām cerējuši;- NVO kapacitāte – spēja sniegt kvalitatīvus priekšlikumus un atzinumus, konstruktīva kritika;- laika, finanšu un cilvēkresursi.
 10. 10. Līdzdalība likumdošanas unpolitikas veidošanas procesā...Piemērs «Sabiedrības integrācijas programma»:-darbs 5 gadu garumā dažādās darba grupās (ĪUMSILS, TM,KM);-aptuveni 10 atzinumi;-līdzdalība sabiedriskajās apspriešanās (arī tad, jaorganizācija oficiāli nav aicināta);-līdzdalība MK sēdē;-kontakti ar starptautiskajām organizācijām – informācija,viedokļi, atzinumi;-darbs ar medijiem – tēmu ierosināšana, komentārusniegšana, utt..
 11. 11. Juridiskās palīdzības sniegšana untiesvedība kā politiku ietekmējošsfaktors... Juridiskā palīdzība – telefoniski, klātienē, rakstiski; Pārstāvniecība tiesās;- patvēruma lietas;- imigrācijas lietas – problēmas ar uzturēšanās atļaujām;- diskriminācijas lietas;- citas lietas, kas saistītas ar cilvēktiesību pārkāpumiem; Atzinumi dažādām tiesām, t.sk. Satversmes tiesai.
 12. 12. Juridiskās palīdzības sniegšana untiesvedība kā politiku ietekmējošsfaktors... Dod iespēju atklāt pastāvošos caurumus normatīvajos aktos un praksē; Veicina izmaiņas rīcībā; Veicina sabiedrības apziņu un iedrošina citus rīkoties.
 13. 13. Sadarbība ar citām NVO Neinstitucionalizēta – atsevišķos gadījumos, par atsevišķiem jautājumiem; Datu un informācijas apkopošana; Apmācību projekti, gk. pretdiskriminācijas jautājumos; Juridisko konsultāciju sniegšana.
 14. 14. Sadarbība ar medijiem Vietējie un starptautiskie; Nav mediju stratēģijas, kas atsevišķos gadījumos var apgrūtināt efektīvu sadarbību ar medijiem; Nepieciešamība pārskatīt mājas lapu, lai tā būtu draudzīga medijiem; Iniciatīva biežāk mediju pusē, kas ne vienmēr dod vēlamo rezultātu; Skaidrs atbildību sadalījums - kurš par ko runā; Ja medijs nenāk pie tevis, ej pie medija; Medijs negaida – informācija vajadzīga tagad un uzreiz.
 15. 15. Starptautiskā sadarbība Kopš 2003. gada LCC darbojas kā Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras (FRA) nacionālais atbalsta punkts; Kopš 2006. gada LCC ir Starptautiskā tīkla pret kibernaidu (INACH) locekle; LCC ir viens no Eiropas pretrasisma sadarbības tīkla (ENAR) Latvijas dalīborganizācijas ENAR – Latvija dibinātājiem (2005); Eiropas pretrasisma kustības (European Grasroots Antiracism Movement - EGAM) dibinātājorganizācija (2010); Sadarbība ar starptautiskajām un reģionālajām organizācijām – ES, EP, EDSO, ANO, u.c..
 16. 16. Līdzdalība starptautiskostīklos Ziņojumi par visiem būtiskākajiem pamattiesību jautājumiem; Alternatīvie ziņojumi par konvenciju izpildi; Apmācības; Kopīgi projekti ar citu valstu NVO; Līdzdalība starptautiskos pasākumos.
 17. 17. Paldies!Informācijai:Latvijas Cilvēktiesību centrsAlberta iela 13, 7.st. (ieeja no Strēlnieku ielas)Tālr.: 67039290, fakss: 67039291Mājas lapa: www.humanrights.org.lvE-pasts: office@humanrights.org.lvsigita@humanrights.org.lvPret-diskriminācijas informatīvais resurs: http://www.humanrights.org.lv/html/lv/jomas/datu_baze

×