Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

«Вимоги до організації прогулянки з ефектами оздоровлення».

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Консультація на тему:
«Вимоги до організації
прогулянки з ефектами
оздоровлення».
Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є
прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, облад...
У літні спекотні дні ліпше організовувати ігри в затемненій зоні,
де сонячні промені розсіяні. Діти обов'язково мають бути...
Advertisement
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 5 Ad
Advertisement

More Related Content

Viewers also liked (20)

Advertisement

Similar to «Вимоги до організації прогулянки з ефектами оздоровлення». (20)

More from paginec (20)

Advertisement

Recently uploaded (20)

«Вимоги до організації прогулянки з ефектами оздоровлення».

  1. 1. Консультація на тему: «Вимоги до організації прогулянки з ефектами оздоровлення».
  2. 2. Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває їхні рухи, сприяє фізичному розвитку, підвищує життєвий тонус. Тому слід забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі. Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники; проявити свою ініціативу та творчі здібності. Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователь має ретельно спланувати її. Правильна організація прогулянки передбачає зміну різних видів діяльності (гра, праця, спостереження та забезпечення оптимального рухового режиму). Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей слід активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє підвищенню інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід залучати до діяльності, яка передбачає точні рухи, увагу та стриманість. Але завжди треба враховувати особистий інтерес дитини до певних ігор та вправ. Улітку бажано широко використовувати спортивні ігри та вправи: елементи гри в бадмінтон, футбол, катання на велосипеді, самокаті. Дотримання безпеки на прогулянці Ефективність прогулянки цілком залежить від вихователя. Його досвід і знання мають бути спрямовані на максимальне використання позитивного впливу природи на здоров'я дитини, а також на попередження всіх небезпек, пов'язаних із сезонними змінами в природі.
  3. 3. У літні спекотні дні ліпше організовувати ігри в затемненій зоні, де сонячні промені розсіяні. Діти обов'язково мають бути в головних уборах. Сонячні ванни проводять строго дозовано під наглядом медичних працівників з урахуванням індивідуальної чутливості дітей до сонця, особливостей стану їхнього здоров'я. Під час рухової активності в організмі дитини підвищується теплоутворення. Якщо температура повітря перевищує рекомендовані межі, то процес тепловіддачі організмом утруднюється, що призводить до перегрівання, порушення теплової рівноваги. Усе це може погіршити функціонування фізіологічних систем, що не лише знижує ефективність діяльності, але й негативно впливає на здоров'я дитини, спричиняє застудні захворювання. Тому в умовах спекотного клімату при температурі + ЗО °С і вище прогулянку в першій половині дня доцільно перенести на більш ранній час, а діяльність, яку передбачали організувати на майданчику, з деякими змінами можна провести й у приміщенні. Під час колективних бесід, спостережень чи пояснень не рекомендовано ставити дітей обличчям до сонця, бо це негативно впливає на зір і розсіює увагу. На прогулянці потрібно суворо дотримувати питного режиму, особливо у спекотні дні. Загартування дітей. Гартувати малюка потрібно впродовж усього року — слід уникати перерв, а інтенсивність і тривалість процедур поступово підвищувати. Регулярність виконання процедур — це запорука успішного загартовування. Якщо ж ви будете виконувати їх час від часу, то навряд чи слід очікувати позитивних результатів. Намагайтеся проводити всі процедури у формі гри. Ефект загартовування лише посилиться, якщо маляті подобатиметься цей процес. Використовуйте все, що любить малюк — іграшки, віршики, пісеньки, картинки. Імпровізуйте, щоб йому було весело та цікаво.
  4. 4. Рекомендовано поєднувати загартовування з масажем: так розвиток дитини буде гармонійним, а самопочуття — хорошим. Як свідчить медична статистика, діти, яких загартовують, мають більш міцний імунітет і приблизно в 3,5 рази менше хворіють на ГРВІ, ніж їх незагартовані однолітки. У жодному разі не допускайте перегрівання чи переохолодження дитини під час процедур. Терморегуляція в малюків ще не досконала, і коливання температури тіла для них — норма. Уважно стежте за температурою повітря і води. Завжди добирайте для дитини відповідний до погоди одяг і взуття. Усі процедури, пов'язані із загартовуванням, можна умовно поділити на загальні та спеціальні. Під загальними процедурами розуміють правильний режим дня, повноцінне харчування і гімнастику, а до спеціальних належать повітряні, водні та сонячні процедури. Отже, почнемо з найпростішого виду загартовування — провітрювання кімнати, повітряні ванни під час прогулянки. Найпершою процедурою для малюків є провітрювання. Малята витрачають дуже багато енергії і споживають велику кількість кисню, тому постійне надходження свіжого повітря вкрай необхідно для хорошого самопочуття. Провітрювати кімнату, у якій знаходиться дитина, необхідно в будь-який час року. Влітку вікна повинні бути відчинені постійно, а взимку кімнату провітрюють п'ять разів на день. Загартовування має приносити лише користь! Повітря, вода й сонце — головні фактори загартовування.. ОБТИРАННЯ — своєрідна підготовка до таких більш загартувальних процедур, як обливання. ОБЛИВАННЯ водою бажано починати влітку. Лійку, глечик, відро наповніть водою, температура якої становить + 36... +34 °С градуси, і протягом 1,5-2 хвилин послідовно обливайте всі частини тіла, починаючи з голови. Температуру води й тривалість процедур регулюють так само, як під час обтирання. Якщо з'являється «гусяча шкіра», розітріть дитину рушником або зробіть кілька гімнастичних вправ.
  5. 5. Прогулянка, як будь-який інший елемент організації життя дітей, повинна бути продумана, спланована і організована вихователем з урахуванням того, що передує їй і що слідуватиме за нею. Якщо перед прогулянкою заняття статичні, її потрібно почати руховою розрядкою — рухливою грою або фізичними вправами, а потім надати дітям можливість самостійної діяльності, чергуючи ігри, спостереження, працю. Після динамічних занять рухливу гру слід запропонувати дітям в середині прогулянки, а не в кінці її, щоб виключити негативний вплив фізичних навантажень на наступний за прогулянкою прийом їжі. Закінчуватися прогулянки повинні спокійними іграми.

×