SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
План-конспект уроку
Тема: Робота на токарному верстаті по обробці деревини.
Практична робота: Виготовлення качалки для тіста.
Мета: навчальна: закріпити знання учнів про прийоми керування токарним
верстатом та елементами режимів різання; вчити їх прийомів обточування
циліндричних поверхонь, читання технологічних карток;
виховна: сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнів до
предмету, дисципліну в роботі, почуття колективізму, а також виховувати смак
до технічної естетики;
розвивальна: сприяти формуванню та розвитку початкових умінь, навичок
роботи на токарних верстатах по обробці деревини, вчити аналізувати і
пояснювати процес різання при виготовленні виробів із деревини.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: токарні станки по обробці деревини, заготовки, інструмент,
різці, правила техніки безпеки при роботі на верстаті (плакат).
Наочність: технологічні картки, плакати, схеми, підручники.
Між предметні зв’язки : креслення, математика, фізика.
Хід уроку
I Організаційний момент
- перевірка наявності учнів;
- перевірка підготовленості робочих місць;
- перевірка наявності робочого одягу.
II Визначення знань і умінь учнів
1. Індивідуальне
- назвати прийоми керування верстатом;
- що називають технологічною картою?
- назвати основні режими різання при точінні;
- який рух називають головним, а який допоміжним?
2 . Фронтальна
- яких вимог техніки безпеки треба додержуватись при роботі на
токарному верстаті?
III Актуалізація опорних знань учнів
- Оживлення знань – Що ви знаєте про геометричні фігури, які вони
бувають, якої форми, якої форми деталі можна виготовити на верстаті?
- З досвіду – В якій послідовності обробляють деталі циліндричної форми
на токарному верстаті по обробці деревини?
- Умій – Чи ви вмієте обточувати деталі циліндричної форми?
IV Мотивація навчальної діяльності
а) створитипозитивневідношення до уроку (демонстрація виробів учнів, які
були зроблені раніше);
б) щоб навчити виготовляти такі вироби необхідно добре знати будову
верстата, вміти працювати на ньому, та розв’язувати технічні задачі. Для цього
необхідно мати добрі знання та багато працювати на токарному верстаті.
V Повідомлення теми, мети і завдань заняття.
Знати – прийоми обточування циліндричних поверхонь.
Уміти обточувати прості циліндричні поверхні при виготовленні виробів з
деревини.
VI Вивчення нового матеріалу
Демонструю роботу із заготовкою, її установку і закріплення. Учням
розповідаю, що заготовки для точіння не повинні мати тріщин і сучків. При
виборі заготовки передбачається припуск по довжині 30 – 50 мм, а діаметр 4-6
мм.
Щоб закріпити заготовку за допомогою тризуба в одному торці заготовки
роблять неглибокий (4-6 мм) діаметральний запил ножівкою. З другого торця
заготовку закріпляють в центрі.
Учням показую різці для чорного і чистового точіння. На практиці різець
для чорнової обробки деталі називають напівкруглою стамескою (рейєром).
Чистової обробки – мейселем, пряме стамеска. Термін «рейєр» походить від
голандського слова, що означає в перекладі «переміщатися, пересуватися».
«Мейсель» – німецького походження, перекладається як «вирізати, висікати».
Пояснюю, що сконструйовані різці на основі принципу клину, всі вони мають
певний кут заточування. Особливістю різців для чорнового точіння є
напівкругла форма з фаскою. Різці для чистової обробки мають фаски з двох
сторін, завдяки чому утворюється кут загострення. Ці різці служать для
обточування циліндричних і фасонних поверхонь. При цьому ріжуча кромка
(косяка) загострюється чи розміщається під кутом 400 до осі центрів. Кут
різання (кут між вертикальною площиною і верхньою межею стамески) = 350 -
600. Крім того, чистовими різцями виконується підрізання торців і уступів,
відрізання і виточування канавок. Для обточування фасонних поверхонь
застосовують профільні (фасонні різці).
В ході пояснення прийомів робіт демонструю робочу позу, хватку
інструменту і прийоми точіння циліндричних поверхонь, при цьому звертаю
увагу на виконання правил охорони праці. Потім пояснюю і показую прийоми
грубоюобробкициліндричної поверхні: напівкруглу стамеску утримую правою
рукою за рукоятку, а лівою зверху щільно притискаю до підручника. В процесі
точіння спочатку знімаю першу стружку товщиною 1 – 2 мм.. При подальшому
точінні різець переміщаю на заготовців напрямку зліва направо і справа наліво.
При кожному проході знімаю стружку товщиною 1-2 мм.
Перед початком роботи на токарному верстаті необхідно переконатися, що
заготовка вірно і надійно закріплена за допомогою тризуба та центру. Зробити
пробний пуск роботи верстата.
Послідовність оточення циліндричних поверхонь така: спочатку вивчають
креслення та вимірюють заготовку, визначають шар деревини, який необхідно
зрізати. Проточують заготовку до заданої товщини, проводять розмітку і за
допомогою технологічної карти, поопераційно виготовляють виріб. Після
обробки виробу проводять контрольний замір штанген – циркулем. Учням
видається інструкційна картка, за допомогою якої вони вивчають самостійно
точіння циліндричних поверхонь.
VII Формування умінь і навичок учнів
1. Практична робота. Учні на токарному верстаті точать качалку для тіста.
2. Інструктаж по правилам безпечної роботи при виконання практичної
роботи.
3. Забезпечення учнів необхідним інструментом та обладнанням: різці,
заготовки, технологічні картки.
4. Самостійне виконання завдання практичної роботи за технологічними
картками.
5. Контроль та самоконтроль учнів.
6. Контроль вчителем з метою виявлення прогалин у знаннях та вміннях
учнів.
7. Поточний інструктаж (індивідуальна допомога, групова допомога при
наявності великої кількості одно типових помилок).
8. Підведення підсумків практичної роботи.
а) визначення та демонстрація кращих робіт;
б) аналіз недоліків у роботі, способи їх усунення;
в) мотивація оцінок за практичну роботу.
9. підведення підсумків заняття (рефлексія):
1. Питаю в учнів, що ви сьогодні вивчили, яку тему, що дізналися нового?
2. Як правильно проводити точіння циліндричних поверхонь?
3. Як правильно доглядати за верстатом?
10. Мотивація оцінок. Виставляю оцінки до журналу та щоденників за новий
матеріал і практичну роботу.
11. Прибирання робочого місця. Прибирання проводять учні кожен своє робоче
місце, а також чергові.
Технологічнакарта
Виготовленнякачалки длятіста
№
п/п
Поопераційні
ескізи
Послідовність
роботи
Інструменти
1 Розмітити
заготовкуза
розмірами
Лінійка,
олівець,
кутник
2 Випиляти
заготовку
Ножівка
3 Розмітити на
торцяхзаготовки
центри
Лінійка,
олівець
4 Простругати
заготовкуна
восьмигранник
Рубанок
5 Наколоти
(накренити)
центри на торцях
Шило
(кернер)
6 Запиляти один
торець під тризуб
Ножівка
7
Закріпити
заготовкуна
токарному
верстаті за
допомогою
тризуб
Ключові
гайки
8 Виконати
попереднє
точіння
Рейєр
9 Проточити
орієнтири
(маячки)
Канавочник,
штангель-
циркуль
10 Виконати
чорноветочіння
Рейєр, лінійка,
штангель -
циркуль
11 Виконати
чистове точіння
Косяк,
лінійка,
штангель-
циркуль
12 Намітити
рискамидовжину
тіла качалки та
довжину виробу
Лінійка,
косяк,
відрізний
різець,
штангель -
циркуль
13 Підрізати торці
тіла і торці ручок
Відрізний
різець,
штангель-
циркуль
14 Виконати чистове
точіння ручок
Рейєр, косяк,
штангель-
циркуль
15 Знати фаски Косяк
16 Зрізати шийки,
що залишились
Стамеска
урок з трудового
урок з трудового
урок з трудового

More Related Content

What's hot

Оздоблення виробів із фанери та ДВП
Оздоблення виробів із фанери та ДВПОздоблення виробів із фанери та ДВП
Оздоблення виробів із фанери та ДВПgrigorevayana
 
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)Andy Levkovich
 
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 класAndy Levkovich
 
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.Ілля Возняк
 
5 клас "Свердління"
5 клас "Свердління"5 клас "Свердління"
5 клас "Свердління"Andy Levkovich
 
Зразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуЗразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуAndy Levkovich
 
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)Andy Levkovich
 
тема 5
тема 5тема 5
тема 5cit-cit
 
стандартизація лекція 1 2
стандартизація лекція 1 2стандартизація лекція 1 2
стандартизація лекція 1 2galushko29
 
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Школа №7 Миргород
 
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)PRESLAVA1972
 
Економічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проектуЕкономічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проектуdnzcpto1
 
підставка під гаджет.ppt
підставка під гаджет.pptпідставка під гаджет.ppt
підставка під гаджет.pptssuser9f32ae
 
виготовлення привітальної листівки з використанням изонить
виготовлення привітальної листівки з використанням изонитьвиготовлення привітальної листівки з використанням изонить
виготовлення привітальної листівки з використанням изонитьPetro Plushkin
 
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)PRESLAVA1972
 
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинБудова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинlabinskiir-33
 
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг Виктория Руснак
 

What's hot (20)

Оздоблення виробів із фанери та ДВП
Оздоблення виробів із фанери та ДВПОздоблення виробів із фанери та ДВП
Оздоблення виробів із фанери та ДВП
 
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)
6 клас. Дріт та оздоблення (теорія)
 
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас
3-4. Деревина та її властивості. Теорія - 5 клас
 
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.
Конспект уроку 11 клас. Створення банку ідей.
 
Презентація до уроку Апсайклінг (1).pptx
Презентація до уроку Апсайклінг (1).pptxПрезентація до уроку Апсайклінг (1).pptx
Презентація до уроку Апсайклінг (1).pptx
 
5 клас "Свердління"
5 клас "Свердління"5 клас "Свердління"
5 клас "Свердління"
 
Зразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуЗразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проекту
 
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)
6 клас. 4-5 урок. Графічні зображення (теорія)
 
тема 5
тема 5тема 5
тема 5
 
стандартизація лекція 1 2
стандартизація лекція 1 2стандартизація лекція 1 2
стандартизація лекція 1 2
 
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
 
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 12)
 
Економічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проектуЕкономічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проекту
 
підставка під гаджет.ppt
підставка під гаджет.pptпідставка під гаджет.ppt
підставка під гаджет.ppt
 
кроcсворд труд
кроcсворд трудкроcсворд труд
кроcсворд труд
 
7клас нова
7клас нова7клас нова
7клас нова
 
виготовлення привітальної листівки з використанням изонить
виготовлення привітальної листівки з використанням изонитьвиготовлення привітальної листівки з використанням изонить
виготовлення привітальної листівки з використанням изонить
 
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
 
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинБудова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
 
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг
Майстер-клас по техніці айрис-фолдинг
 

Viewers also liked

Prezentacia труд
Prezentacia трудPrezentacia труд
Prezentacia трудolenafab
 
робота з обдарованими учнями
робота з обдарованими учнямиробота з обдарованими учнями
робота з обдарованими учнямиolenafab
 
будова токарного верстата по обробці деревини
будова токарного верстата по обробці деревинибудова токарного верстата по обробці деревини
будова токарного верстата по обробці деревиниolenafab
 
курсова робота зелінський
курсова робота зелінський курсова робота зелінський
курсова робота зелінський olenafab
 
6 tn t_u
6 tn t_u6 tn t_u
6 tn t_u6klas
 
6 t t_ua_2014
6 t t_ua_20146 t t_ua_2014
6 t t_ua_20146klas
 
7 tn ta
7 tn ta7 tn ta
7 tn ta7klas
 

Viewers also liked (8)

Prezentacia труд
Prezentacia трудPrezentacia труд
Prezentacia труд
 
робота з обдарованими учнями
робота з обдарованими учнямиробота з обдарованими учнями
робота з обдарованими учнями
 
будова токарного верстата по обробці деревини
будова токарного верстата по обробці деревинибудова токарного верстата по обробці деревини
будова токарного верстата по обробці деревини
 
курсова робота зелінський
курсова робота зелінський курсова робота зелінський
курсова робота зелінський
 
6 tn t_u
6 tn t_u6 tn t_u
6 tn t_u
 
6 t t_ua_2014
6 t t_ua_20146 t t_ua_2014
6 t t_ua_2014
 
7 tn ta
7 tn ta7 tn ta
7 tn ta
 
7
77
7
 

Similar to урок з трудового

курсова робота зелінський г.ф
курсова робота зелінський г.фкурсова робота зелінський г.ф
курсова робота зелінський г.фolenafab
 
урок №3
урок №3урок №3
урок №3annajni
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиСветлана Ивановна Ковтун
 
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.Ігор Арсентьєв
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.Ігор Арсентьєв
 
урок № 1
урок № 1урок № 1
урок № 1annajni
 
Vstypnuj instr tokar
Vstypnuj instr   tokarVstypnuj instr   tokar
Vstypnuj instr tokarssuser9f0893
 
підсумковий проект
підсумковий проектпідсумковий проект
підсумковий проектAndy Levkovich
 
процес розмічання деталей та процес пиляння
процес розмічання деталей та процес пилянняпроцес розмічання деталей та процес пиляння
процес розмічання деталей та процес пилянняal12309
 
методична розробка обробка зовнішніх циліндричних програм
методична розробка  обробка зовнішніх циліндричних программетодична розробка  обробка зовнішніх циліндричних програм
методична розробка обробка зовнішніх циліндричних програмЕлена Швецова
 
Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)Andy Levkovich
 
конспект трудове
конспект трудовеконспект трудове
конспект трудовеAndy Levkovich
 
Трудове навчання_5 клас 6 параграф
Трудове навчання_5 клас 6 параграфТрудове навчання_5 клас 6 параграф
Трудове навчання_5 клас 6 параграфAndy Levkovich
 
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИ
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИфадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИ
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИnataliiabond2
 
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовича
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовичаконспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовича
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовичаAndy Levkovich
 

Similar to урок з трудового (20)

курсова робота зелінський г.ф
курсова робота зелінський г.фкурсова робота зелінський г.ф
курсова робота зелінський г.ф
 
урок №3
урок №3урок №3
урок №3
 
18.02
18.0218.02
18.02
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
 
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС СТРУГАННЯ ДЕРЕВИНИ.
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.
 
урок № 1
урок № 1урок № 1
урок № 1
 
урок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місцяурок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місця
 
Vstypnuj instr tokar
Vstypnuj instr   tokarVstypnuj instr   tokar
Vstypnuj instr tokar
 
підсумковий проект
підсумковий проектпідсумковий проект
підсумковий проект
 
процес розмічання деталей та процес пиляння
процес розмічання деталей та процес пилянняпроцес розмічання деталей та процес пиляння
процес розмічання деталей та процес пиляння
 
Mav urok5 pyl
Mav urok5 pylMav urok5 pyl
Mav urok5 pyl
 
методична розробка обробка зовнішніх циліндричних програм
методична розробка  обробка зовнішніх циліндричних программетодична розробка  обробка зовнішніх циліндричних програм
методична розробка обробка зовнішніх циліндричних програм
 
тема
тематема
тема
 
Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)Конспект (трудове навчання, Бортків)
Конспект (трудове навчання, Бортків)
 
конспект трудове
конспект трудовеконспект трудове
конспект трудове
 
Трудове навчання_5 клас 6 параграф
Трудове навчання_5 клас 6 параграфТрудове навчання_5 клас 6 параграф
Трудове навчання_5 клас 6 параграф
 
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИ
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИфадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИ
фадшашРаАИдпрпфуудпгуощЦЖРКАОДЦПАИШДУПЩОФУЩЖЛАРЦПИ
 
гончарівка
гончарівкагончарівка
гончарівка
 
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовича
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовичаконспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовича
конспект уроку вчителя трудового навчання перуна ярослава романовича
 

More from olenafab

Завдання на канікули
Завдання на канікулиЗавдання на канікули
Завдання на канікулиolenafab
 
українське дисидентство
українське дисидентствоукраїнське дисидентство
українське дисидентствоolenafab
 
друга половина хіх ст
друга половина хіх стдруга половина хіх ст
друга половина хіх стolenafab
 
англійська ревPptx
англійська ревPptxанглійська ревPptx
англійська ревPptxolenafab
 
виник у
виник увиник у
виник уolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й класolenafab
 
критерії
критеріїкритерії
критеріїolenafab
 
критері1
критері1критері1
критері1olenafab
 
виник у
виник увиник у
виник уolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й класolenafab
 
9й зно
9й зно9й зно
9й зноolenafab
 
українські діячі
українські діячіукраїнські діячі
українські діячіolenafab
 
МАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко ОлександраМАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко Олександраolenafab
 
Національно-визвольна війна
Національно-визвольна війнаНаціонально-визвольна війна
Національно-визвольна війнаolenafab
 
франція в
франція вфранція в
франція вolenafab
 

More from olenafab (20)

Завдання на канікули
Завдання на канікулиЗавдання на канікули
Завдання на канікули
 
українське дисидентство
українське дисидентствоукраїнське дисидентство
українське дисидентство
 
н в.в8
н в.в8н в.в8
н в.в8
 
друга половина хіх ст
друга половина хіх стдруга половина хіх ст
друга половина хіх ст
 
англійська ревPptx
англійська ревPptxанглійська ревPptx
англійська ревPptx
 
виник у
виник увиник у
виник у
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й клас
 
критерії
критеріїкритерії
критерії
 
критері1
критері1критері1
критері1
 
виник у
виник увиник у
виник у
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й клас
 
9й зно
9й зно9й зно
9й зно
 
українські діячі
українські діячіукраїнські діячі
українські діячі
 
МАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко ОлександраМАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко Олександра
 
Національно-визвольна війна
Національно-визвольна війнаНаціонально-визвольна війна
Національно-визвольна війна
 
франція в
франція вфранція в
франція в
 
клас
класклас
клас
 

Recently uploaded

Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 

Recently uploaded (12)

Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 

урок з трудового

  • 1. План-конспект уроку Тема: Робота на токарному верстаті по обробці деревини. Практична робота: Виготовлення качалки для тіста. Мета: навчальна: закріпити знання учнів про прийоми керування токарним верстатом та елементами режимів різання; вчити їх прийомів обточування циліндричних поверхонь, читання технологічних карток; виховна: сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнів до предмету, дисципліну в роботі, почуття колективізму, а також виховувати смак до технічної естетики; розвивальна: сприяти формуванню та розвитку початкових умінь, навичок роботи на токарних верстатах по обробці деревини, вчити аналізувати і пояснювати процес різання при виготовленні виробів із деревини. Тип уроку: комбінований. Обладнання: токарні станки по обробці деревини, заготовки, інструмент, різці, правила техніки безпеки при роботі на верстаті (плакат). Наочність: технологічні картки, плакати, схеми, підручники. Між предметні зв’язки : креслення, математика, фізика. Хід уроку I Організаційний момент - перевірка наявності учнів; - перевірка підготовленості робочих місць; - перевірка наявності робочого одягу. II Визначення знань і умінь учнів 1. Індивідуальне - назвати прийоми керування верстатом; - що називають технологічною картою? - назвати основні режими різання при точінні; - який рух називають головним, а який допоміжним?
  • 2. 2 . Фронтальна - яких вимог техніки безпеки треба додержуватись при роботі на токарному верстаті? III Актуалізація опорних знань учнів - Оживлення знань – Що ви знаєте про геометричні фігури, які вони бувають, якої форми, якої форми деталі можна виготовити на верстаті? - З досвіду – В якій послідовності обробляють деталі циліндричної форми на токарному верстаті по обробці деревини? - Умій – Чи ви вмієте обточувати деталі циліндричної форми? IV Мотивація навчальної діяльності а) створитипозитивневідношення до уроку (демонстрація виробів учнів, які були зроблені раніше); б) щоб навчити виготовляти такі вироби необхідно добре знати будову верстата, вміти працювати на ньому, та розв’язувати технічні задачі. Для цього необхідно мати добрі знання та багато працювати на токарному верстаті. V Повідомлення теми, мети і завдань заняття. Знати – прийоми обточування циліндричних поверхонь. Уміти обточувати прості циліндричні поверхні при виготовленні виробів з деревини. VI Вивчення нового матеріалу Демонструю роботу із заготовкою, її установку і закріплення. Учням розповідаю, що заготовки для точіння не повинні мати тріщин і сучків. При виборі заготовки передбачається припуск по довжині 30 – 50 мм, а діаметр 4-6 мм. Щоб закріпити заготовку за допомогою тризуба в одному торці заготовки роблять неглибокий (4-6 мм) діаметральний запил ножівкою. З другого торця заготовку закріпляють в центрі. Учням показую різці для чорного і чистового точіння. На практиці різець для чорнової обробки деталі називають напівкруглою стамескою (рейєром). Чистової обробки – мейселем, пряме стамеска. Термін «рейєр» походить від голандського слова, що означає в перекладі «переміщатися, пересуватися».
  • 3. «Мейсель» – німецького походження, перекладається як «вирізати, висікати». Пояснюю, що сконструйовані різці на основі принципу клину, всі вони мають певний кут заточування. Особливістю різців для чорнового точіння є напівкругла форма з фаскою. Різці для чистової обробки мають фаски з двох сторін, завдяки чому утворюється кут загострення. Ці різці служать для обточування циліндричних і фасонних поверхонь. При цьому ріжуча кромка (косяка) загострюється чи розміщається під кутом 400 до осі центрів. Кут різання (кут між вертикальною площиною і верхньою межею стамески) = 350 - 600. Крім того, чистовими різцями виконується підрізання торців і уступів, відрізання і виточування канавок. Для обточування фасонних поверхонь застосовують профільні (фасонні різці). В ході пояснення прийомів робіт демонструю робочу позу, хватку інструменту і прийоми точіння циліндричних поверхонь, при цьому звертаю увагу на виконання правил охорони праці. Потім пояснюю і показую прийоми грубоюобробкициліндричної поверхні: напівкруглу стамеску утримую правою рукою за рукоятку, а лівою зверху щільно притискаю до підручника. В процесі точіння спочатку знімаю першу стружку товщиною 1 – 2 мм.. При подальшому точінні різець переміщаю на заготовців напрямку зліва направо і справа наліво. При кожному проході знімаю стружку товщиною 1-2 мм. Перед початком роботи на токарному верстаті необхідно переконатися, що заготовка вірно і надійно закріплена за допомогою тризуба та центру. Зробити пробний пуск роботи верстата. Послідовність оточення циліндричних поверхонь така: спочатку вивчають креслення та вимірюють заготовку, визначають шар деревини, який необхідно зрізати. Проточують заготовку до заданої товщини, проводять розмітку і за допомогою технологічної карти, поопераційно виготовляють виріб. Після обробки виробу проводять контрольний замір штанген – циркулем. Учням видається інструкційна картка, за допомогою якої вони вивчають самостійно точіння циліндричних поверхонь. VII Формування умінь і навичок учнів 1. Практична робота. Учні на токарному верстаті точать качалку для тіста.
  • 4. 2. Інструктаж по правилам безпечної роботи при виконання практичної роботи. 3. Забезпечення учнів необхідним інструментом та обладнанням: різці, заготовки, технологічні картки. 4. Самостійне виконання завдання практичної роботи за технологічними картками. 5. Контроль та самоконтроль учнів. 6. Контроль вчителем з метою виявлення прогалин у знаннях та вміннях учнів. 7. Поточний інструктаж (індивідуальна допомога, групова допомога при наявності великої кількості одно типових помилок). 8. Підведення підсумків практичної роботи. а) визначення та демонстрація кращих робіт; б) аналіз недоліків у роботі, способи їх усунення; в) мотивація оцінок за практичну роботу. 9. підведення підсумків заняття (рефлексія): 1. Питаю в учнів, що ви сьогодні вивчили, яку тему, що дізналися нового? 2. Як правильно проводити точіння циліндричних поверхонь? 3. Як правильно доглядати за верстатом? 10. Мотивація оцінок. Виставляю оцінки до журналу та щоденників за новий матеріал і практичну роботу. 11. Прибирання робочого місця. Прибирання проводять учні кожен своє робоче місце, а також чергові.
  • 5. Технологічнакарта Виготовленнякачалки длятіста № п/п Поопераційні ескізи Послідовність роботи Інструменти 1 Розмітити заготовкуза розмірами Лінійка, олівець, кутник 2 Випиляти заготовку Ножівка 3 Розмітити на торцяхзаготовки центри Лінійка, олівець 4 Простругати заготовкуна восьмигранник Рубанок 5 Наколоти (накренити) центри на торцях Шило (кернер) 6 Запиляти один торець під тризуб Ножівка 7 Закріпити заготовкуна токарному верстаті за допомогою тризуб Ключові гайки 8 Виконати попереднє точіння Рейєр
  • 6. 9 Проточити орієнтири (маячки) Канавочник, штангель- циркуль 10 Виконати чорноветочіння Рейєр, лінійка, штангель - циркуль 11 Виконати чистове точіння Косяк, лінійка, штангель- циркуль 12 Намітити рискамидовжину тіла качалки та довжину виробу Лінійка, косяк, відрізний різець, штангель - циркуль 13 Підрізати торці тіла і торці ручок Відрізний різець, штангель- циркуль 14 Виконати чистове точіння ручок Рейєр, косяк, штангель- циркуль 15 Знати фаски Косяк 16 Зрізати шийки, що залишились Стамеска