1. Тема уроку:Технологічна послідовність виготовлення виробу. Виготовлення виробуіз
тонкого листовогометалу.
Мета:
Навчальна:навчитиучнів технологічній послідовностівиготовлення виробуз
тонкого листового металу, уміння підбирати інструмент для
технологічних операцій по обробцітонколистовогометалу.
Розвиваюча:розвивати пізнавальні здібностіучнів, комунікативні уміння.
Виховна:виховувати вміння самоконтролюта самоаналізу, сприяти патріотичному
вихованню школярів.
Дидактичнізасоби:інформаційні довіднички, картки завдання, картки самооцінювання
Мультимедійнізасоби:проектор, екран, комп’ютер.
Обладнання, інструменти, слюсарний верстак, лещата. Розмічально-вимірювальні
інструменти(лінійка, рисувалка), слюсарніножиці, напилки, киянка, слюсарниймолоток.
Матеріали:зразки для показу,тонколистовийметал.
Тип уроку: урокзастосуванняумінь і навичок(урок-практичнезаняття )
Структура уроку:
1. актуалізація і корекція опорнихзнань, умінь і навичок;
2. мотивація учіння школярів;
3. повідомлення теми, й завдань уроку;
4. осмислення змісту, послідовностізастосування способів виконання дій;
5. самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогоюучителя;
6. звіт учнів про роботу, теоретичне обґрунтування результатів;
7. підсумки уроку;
8. повідомлення домашнього завдання.
Час проведення: 45 хв.
Очікувані результати:уміння підбирати інструмент для технологічних операцій по обробці
тонколистового металу. Виконання технологічних операцій по виготовлення простого
виробу з тонколистового металу. Дотримуватись правил техніки безпеки при роботі ручним
слюсарним інструментом.
Хід і зміст уроку
І. Організаційний момент
1. Перевірка присутніх ,наявності в них спецодягу та готовності їх до уроку(Визначення
чергових).
На верстаках розміщенні інформаційні довіднички, картки із завданнями, картки само
оцінювання.
Розглянемо картку самооцінювання (підписати,поставити 2 бали(за спецодяг))
2. 2. Створення позитивної атмосфери
Щоб урок минув не марно,
Працювати треба гарно.
Друзі, гуртом посміхнемось,
До роботивсівізьмемось.
ІІ. Актуалізаціяопорних знань навчальноїдіяльностіучнів
Завдання 1
Постановка завдання
На картці розміщенні зображення інструментів для обробкитонколистовогометалу ,
вказати назву інструменту та до якого виду він відноситься
Виконання завдання
1. За завданням учителя ознайомитись із карткою .
2. Впиши назву інструмента.
3. Впиши до якої групи він відноситься (розмічальні, різальні, монтажні)
(В карткусамо оцінювання ставимо2 бали)
Завдання 2
Постановка завдання
На картці розміщені технологічні операції, вказати назву інструменту для даної операції.
Виконання завдання
1. За завданням учителя ознайомитись із карткою.
2. Впиши назву інструменту для даної операції
(В карткусамо оцінювання ставимо2 бали)
Підведенняпідсумків
1. Всі учні гарно справились з завданням хто швидше , хто пізніше.
2. Під час роботи слюсарним інструментом обов’язково потрібно дотримуватись правил
техніки безпеки.
ІІІ. Мотиваціянавчально-трудовоїдіяльностіучнів .
З давніх давен люди прагнули вдосконалити свою працю , вдосконалити свої знаряддя для
виготовлення різних виробів. І незважаючи на стрімкий прогрес техніки сьогодні ручна
обробка різних матеріалів та виготовлення з них різних корисних речей цінується високо
серед людей та суспільства.
IV. Повідомленнятеми, й завдань уроку
Тема нашого сьогоднішнього уроку: Технологічна послідовність виготовлення виробу.
Виготовленнявиробуіз тонкого листовогометалу.
V. Cамостійневиконанняучнямизавданьпід контролемі за допомогоюучителя
Виготовлення пічки вітровки
1. Вступнийінструктаждо практичноїроботиучнів:
- пояснення і показ трудовихприйомів та операцій, якимимаютьволодітиучні, з
обґрунтуваннямкожноїдії;
- ознайомлення з інструкційними картами;
- акцентуванняуваги на правила ТБ;
3. - закріплення та перевірказасвоєнняучняминавчальногоматеріалу
(відтворитипоказаніприйоми, провестипевнірозрахунки, повторититехнічнівимоги
до якостіроботи);
2. Поточнийінструктаж:
2.1 Цільові обходиробочихмісцьучнів:
- перевіркаорганізаціїробочогомісця;
- перевіркаправильностівиконаннятрудовихприйомів;
- перевіркаправильностівиконаннятрудовихоперації;
- перевіркавміннякористуватисятехнічноюдокументацією, інструментами;
- перевіркадотримування правил ТБ.
2.2 Індивідуальнийінструктажучнів.
2.3 Додатковийінструктажприумовіоднаковихпомилокзначноючастиноюучнів.
3. Заключнийінструктаж:
- аналізвиконуванихробіт;
- аналізпомилок, якінайчастішетраплялися;
- аналізпорушеньтрудовоїдисципліни;
- аналізвиконання правил ТБ;
- мотиваціяоцінок;
- демонстраціянайкращихробіт.
(Виставлення вкарткусамооцінювання 6 балів)
VI. підсумки уроку;
1. Виставлення та мотиваціяоцінок за урок
2. Домашнє завдання
Необхідно любити те, над чим працюєш, і тоді праця
навіть найважча, перетворюється на творчість.
3. Прибирання робочихмісць
Картка-завдання 1
1. За завданням учителя ознайомся із карткою.
2. З’ясуйта впиши назву інструмента.
3. Впиши до якої групи він відноситься
5. 2.Впиши назву інструменту для даної операції
№ Технологічна
операція
Інструменти
1. Правлення
2. Розмічання
3. Різання
4. Рубання
5.
Обпилювання
6.
Гнуття
Картка-завдання 2
1.За завданням учителя ознайомитись із карткою.
2.Впиши назву інструменту для даної операції
№ Технологічна
операція
Інструменти
1. Правлення
2. Розмічання
3. Різання
4. Рубання
5.
Обпилювання
6.
Гнуття
Технологічна картка
«Пічка-вітровка»
6. № Технологічні операції Поопераційні ескізи Інструменти,
обладнання
1 На заготовці розмітити частини
деталі (за шаблоном)
Лінійка, рисувалка
2 По контуру вирізати деталі
Ножиці по металу,
лещата
3 Зігнути деталі заготовки
(2 деталі)
Киянка, лещата
4 Виготовити та зігнути скоби
(за шаблоном)
Лінійка, рисувалка,
ножиці по металу,
лещата , киянка
5 Скласти деталі у виріб
Тема уроку:Технологічна послідовність
виготовлення виробу. Виготовлення
виробуіз тонкого листового металу.
ІІІ. Практична робот
Виготовлення міні-пічки
Завдання
7. Хід уроку
І. Організаційний момент
Готовність до уроку
(2 бали)
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Завдання1
(2 бали)
Завдання2
(2 бали)
(6 бали)
V. Підсумок уроку
Загальна кількість балів
Тема уроку:Технологічна послідовність
виготовлення виробу. Виготовлення
виробуіз тонкого листового металу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Готовність до уроку
(2 бали)
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Завдання1
(2 бали)
Завдання2
(2 бали)
ІІІ. Практична робот
Виготовлення міні-пічки
Завдання
(6 бали)
V. Підсумок уроку
Загальна кількість балів