SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Кровинківська ЗОШ I-II ступенів

Прийняття на роботу. Трудовий договір
(конспект відкритого уроку)

Гаврон Н.Б. – вчитель
правознавства та історії
Тема. Твої права в трудових відносинах
Тема уроку. Прийняття на роботу. Трудовий договір
Мета: ознайомити учнів з поняттями «трудовий договір», «заробітна плата»;
надати уявлення про укладення і припинення трудового договору; розвивати
вміння застосовувати на практиці здобуті знання; виховувати розуміння
необхідності сумлінного ставлення до своїх обов’язків, підвищувати рівень
правосвідомості учнів в галузі трудового права .
Базові поняття й терміни: трудовий договір, заробітна плата, трудова книжка.
Обладнання: Конституція України, Кодекс законів про працю України,
підручник, паспорт, трудова книжка, диплом, водійське посвідчення, медична
книжка, військовий квиток, презентація.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Вчитель. В нас сьогодні незвичайний урок, до нас завітали гості:
I-

представники центру занятості;

II-

юристи.

Вони допоможуть нам провести сьогоднішній урок.
Отже, більшість людей задовольняють свої потреби, заробляючи на життя
працею.

Завдяки

праці

людей

суспільство

існує,

розвивається,

удосконалюється. Кожна людина, яка реалізує право на працю, стикається з
нормами трудового права. Про це ми з вами дізналися на попередньому уроці,
а пригадати вивчене нам допоможуть представники центру занятості.
Працівники центру занятості відповідають на запитання:
1). Як законодавство України регулює трудові відносини?
2). Роботодавці та працівники на ринку праці. Як знайти роботу?
3). Право на підприємницьку діяльність?
(Учні задають запитання)
Перевірка складених резюме; один учень зачитує.
2
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ ТА МОТИВАЦІЯ
НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
Бесіда за запитаннями (метод «Мікрофон»):
1. Назвіть матеріальні речі, без яких, на ваш погляд, не може обійтися сучасна
людина?
2. Що треба мати, щоб усе це придбати?
3. Де гроші взяти?
4. Яким чином гроші можна заробити?
5. Чи доводилося вам працювати на канікулах?
6. Якою була ваша перша заробітна плата?
Оголошення теми і мети уроку (Робота з презентацією – слайд №1 )
Епіграф до уроку: Праця породжує мудрість і чистоту.
Дені Дідро
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

План
1. Як укласти і розірвати трудовий договір.
2. Що записують в трудову книжку.
3.Що таке заробітна плата.
(Робота з презентацією – слайд №2 )
1. Як укласти і розірвати трудовий договір
Вчитель. Один із перших кроків, який ми робимо, користуючись правом на
працю, - укладаємо трудовий договір.
(Робота з презентацією – слайд №3)
Робота зі ст..21 КЗпПУ.
Вчитель акцентує увагу на тому, що трудовий договір – це рівноправна угода:
як працівник потребує роботи, так і роботодавець потребує того, хто буде на
нього працювати. Права і обов’язки є в обох сторін.
3
Виступ юриста: Укладення трудового договору. Види трудових договорів.
(Вчитель демонструє документи, які потрібно надати, щоб влаштуватися на
роботу: заяву, паспорт, трудову книжку, диплом, медичну книжку, військовий
квиток, тощо.)
(Учень, за допомогою підручника (с.157), на дошці складає зразок заяви)
(Робота з презентацією – слайди № 4 - 7 )
Вчитель. Давайте виконаємо вправу «Зайди помилку»:
1. Для укладення трудового договору працівник має надати такі документи:
заява про прийняття на роботу, паспорт або інший документ, що
посвідчує особу, трудову книжку, партійний квиток, інші документи
(наприклад, диплом, водійські права, медичну довідку).
2. При прийомі на роботу дозволено вимагати документи про релігійні
погляди та місце реєстрації.
3. Безстроковий договір укладається не більше як на 5 років.
4. Постійним

називається

трудовий

договір,

який

встановлено

на

визначений строк, наприклад, на час декретної відпустки.
5. Трудовий договір укладається тільки в усній формі.
6. Строк випробовування не може перевищувати 5 місяців, для робітників –
4 місяці, а в окремих випадках, за погодженням з комітетом профспілки, 1 року.
7. Працівник, який змінює місце роботи, змушений заводити нову трудову
книжку.
Виступ юриста: Розірвання трудового договору.
Вчитель. Давайте пограємо з вами в гру «Припинення трудового договору»,
вам потрібно закінчити речення:
1. Працівник має право за своєю ініціативою припинити трудовий договір,
попередивши власника письмово за ….. (два тижні).

4
2. Неприпустимим є звільнення працівника в період його перебування у
відпустці або ….. (тимчасової непрацездатності (хвороби)).
3. Під час звільнення за угодою сторін термін звільнення встановлюється … (за
їх згодою).
4. Прогулом вважається відсутність на роботі без поважних причин протягом…
(трьох годин поспіль).
5. У день звільнення роботодавець зобов’язаний провести розрахунок з
працівником і … (видати йому трудову книжку).
6. Працівника можуть звільнити за невідповідність посаді внаслідок
недостатньої кваліфікації або … (стану здоров’я).
(Робота з презентацією – слайди № 8- 11 )
2. Що записують в трудову книжку
Вчитель. Трудова книжка- це основний документ про трудову діяльність
працівника.
Виступ юриста: Що записують в трудову книжку (користуючись трудовою
книжкою).
3.Що таке заробітна плата
Виступ юриста: Що таке заробітна плата.
Учні виконують завдання «Працюємо разом» (с. 160)
(Робота з презентацією – слайд № 12 )
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.
Використовуючи метод «Мікрофон», висловіть думку щодо необхідності
укладання трудового договору; відмови від так званої «заробітної плати в
конвертах».
Робота над правовими ситуаціями (Додаток 1)

5
Розгадайте кросворд:
1. Винагорода,

обчислена,

як

правило,

роботодавець виплачує працівникові

у

грошовому

вимірі,

яку

за виконану ним роботу –

заробітна…
2. Угода між роботодавцем і працівником – це трудовий …
3. Основний документ про трудову діяльність працівника – це трудова…
4. Що потрібно скласти, щоб влаштуватися на роботу?
5. Один з нормативних актів, що регулює трудові відносини?

2

Д
3

О
К

Г
Н
4

О
И
З

В
Ж
А
5

1
І
К
Я
К

П
Р
А
В
О

Л

А

Т

А

А
Д

Е

К

С

VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ. ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ НА УРОЦІ.
Бесіда.
1. Яку тему вивчали на уроці?
2. Які нормативні акти в галузі трудового права вам відомі?
3. Хто укладає трудовий договір?
4. Чи був урок корисним?
5. Що дізналися нового?
6. Чи досягли очікуваних результатів?
7. Про що хотілося б вам взнати більше? Викладач акцентує увагу учнів на
тому, що вивчення основ трудового права буде продовжено на наступному
уроці.
(Робота з презентацією – слайди №13- 14. )
(Оцінювання учнів)
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
1. Вивчити параграф № 22.
6
2. Написати есе на тему: «Чи справді закон стоїть на захисті інтересів
працівників?»

7
Додаток 1
1. Автор: Коломійченко О. С. працює продавцем у місцевому супермаркеті, у
вівторок прийшла на роботу в стані алкогольного сп’яніння. Розмова з
директором:
Працівник: Добрий день!
Директор магазину: Чому ви в такому стані? Я відстороняю вас від роботи.
Працівник: Ви не маєте права, я ж прийшов вчасно!
Автор: Прокоментуйте дану ситуацію. Хто тут правий?
2. Автор: Вчителька музики Тернопільської ЗОШ № 9 телефонує своїй доньці,
яка працює бухгалтером:
Вчителька: Доброго дня! Проведи за мене сьогодні уроки в школі, бо я маю
багато інших невідкладних справ, а ти в відпустці.
Дочка: Добре, мамо!
Автор: Чи правомірні дії вчительки?
3. Автор: Розмова працівників ФАПу:
Начальник: Чому ви без поважних причин запізнилися на роботу на 4 години?
Працівник: Я забув…
Начальник: Це може бути підставою для вашого звільнення!!!
Працівник: Я ж тільки на 4 години спізнився!
Автор: Прокоментуйте дану ситуацію.
4. Автор: Олег Петрович влаштувався працювати двірником. Розмова з
директором:
Директор: Скажіть, будь ласка, яка в вас національність?
Двірник: Росіянин я, а що?
Директор: Вас звільнено!
Автор: Чи законні дії директора?

8
5. Автор: Галина Сергіївна працює касиром в драмтеатрі. Розмова з
директором:
Директор: Вам потрібно попрасувати всі костюми для виступу акторів!
Касирка: Я не можу, на це потрібно багато часу!
Директор: Тоді я вас звільню!
Касирка: Але ж прасування одягу не передбачено в моєму трудовому договорі!
Директор: Це не має значення!!!
Автор: Чи правомірні дії директора театру?
6. Автор: У поштовому відділенні м. Теребовлі була вільна вакансія секретаря,
громадянин Харитоненко О. І. прийшов влаштовуватися на роботу:
Громадянин: Добрий день! Я хочу працювати у вас!
Начальник: Скажіть, будь ласка, ви належите до якоїсь політичної партії?
Громадянин: Так, я комуніст!
Начальник: Ви нам не підходите!
Громадянин: Чому? Ви ж навіть не подивилися на мої документи!
Начальник: Комуністи нам не підходять!
Автор: Прокоментуйте дану ситуацію.

9
5. Автор: Галина Сергіївна працює касиром в драмтеатрі. Розмова з
директором:
Директор: Вам потрібно попрасувати всі костюми для виступу акторів!
Касирка: Я не можу, на це потрібно багато часу!
Директор: Тоді я вас звільню!
Касирка: Але ж прасування одягу не передбачено в моєму трудовому договорі!
Директор: Це не має значення!!!
Автор: Чи правомірні дії директора театру?
6. Автор: У поштовому відділенні м. Теребовлі була вільна вакансія секретаря,
громадянин Харитоненко О. І. прийшов влаштовуватися на роботу:
Громадянин: Добрий день! Я хочу працювати у вас!
Начальник: Скажіть, будь ласка, ви належите до якоїсь політичної партії?
Громадянин: Так, я комуніст!
Начальник: Ви нам не підходите!
Громадянин: Чому? Ви ж навіть не подивилися на мої документи!
Начальник: Комуністи нам не підходять!
Автор: Прокоментуйте дану ситуацію.

9

More Related Content

Viewers also liked

битва під крутами
битва під крутамибитва під крутами
битва під крутамиgavronnatalia
 
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.gavronnatalia
 
урок мужності україна єдина країна
урок мужності   україна єдина країнаурок мужності   україна єдина країна
урок мужності україна єдина країнаgavronnatalia
 
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історії
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історіїсистема методів і методичних прийомів шкільного навчання історії
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історіїgavronnatalia
 
презентація на урок (2)
презентація на урок (2)презентація на урок (2)
презентація на урок (2)gavronnatalia
 
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)gavronnatalia
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект урокуgavronnatalia
 
англійська революція
англійська революціяанглійська революція
англійська революціяgavronnatalia
 
матеріали до 55 річниці битви під хутором лози
матеріали до 55 річниці битви під хутором лозиматеріали до 55 річниці битви під хутором лози
матеріали до 55 річниці битви під хутором лозиgavronnatalia
 
до 500 ліття битви під оршею
до 500 ліття битви під оршеюдо 500 ліття битви під оршею
до 500 ліття битви під оршеюgavronnatalia
 
72 роки упа сценарій виховного заходу
72 роки упа   сценарій виховного заходу72 роки упа   сценарій виховного заходу
72 роки упа сценарій виховного заходуgavronnatalia
 
Презентація "Велика грецька колонізація"
Презентація "Велика грецька колонізація"Презентація "Велика грецька колонізація"
Презентація "Велика грецька колонізація"Uliana
 
книжка про село кровинку
книжка про село кровинкукнижка про село кровинку
книжка про село кровинкуgavronnatalia
 
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)gavronnatalia
 
утримання
утриманняутримання
утриманняrrlicey
 
презентація до лекції 7
презентація до лекції 7презентація до лекції 7
презентація до лекції 7olga_ruo
 
презентация власність у нашому житті
презентация  власність  у  нашому  життіпрезентация  власність  у  нашому  житті
презентация власність у нашому життіОлена Хильчук
 
14608 урок № 10 що таке право власності
14608 урок № 10 що таке право власності14608 урок № 10 що таке право власності
14608 урок № 10 що таке право власностіОлена Хильчук
 
Трудове право України
Трудове право УкраїниТрудове право України
Трудове право УкраїниVadym Rud
 

Viewers also liked (20)

битва під крутами
битва під крутамибитва під крутами
битва під крутами
 
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.
до 25 річниці політичної партії нар. рух укр.
 
урок мужності україна єдина країна
урок мужності   україна єдина країнаурок мужності   україна єдина країна
урок мужності україна єдина країна
 
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історії
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історіїсистема методів і методичних прийомів шкільного навчання історії
система методів і методичних прийомів шкільного навчання історії
 
презентація на урок (2)
презентація на урок (2)презентація на урок (2)
презентація на урок (2)
 
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)
до 70 ї річниці початку виселення українського народу з території польщі (1)
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
англійська революція
англійська революціяанглійська революція
англійська революція
 
матеріали до 55 річниці битви під хутором лози
матеріали до 55 річниці битви під хутором лозиматеріали до 55 річниці битви під хутором лози
матеріали до 55 річниці битви під хутором лози
 
до 500 ліття битви під оршею
до 500 ліття битви під оршеюдо 500 ліття битви під оршею
до 500 ліття битви під оршею
 
72 роки упа сценарій виховного заходу
72 роки упа   сценарій виховного заходу72 роки упа   сценарій виховного заходу
72 роки упа сценарій виховного заходу
 
Презентація "Велика грецька колонізація"
Презентація "Велика грецька колонізація"Презентація "Велика грецька колонізація"
Презентація "Велика грецька колонізація"
 
книжка про село кровинку
книжка про село кровинкукнижка про село кровинку
книжка про село кровинку
 
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)
Кровинківська ЗОШ І-ІІ ступенів (Спогади очевидців)
 
9
99
9
 
утримання
утриманняутримання
утримання
 
презентація до лекції 7
презентація до лекції 7презентація до лекції 7
презентація до лекції 7
 
презентация власність у нашому житті
презентация  власність  у  нашому  життіпрезентация  власність  у  нашому  житті
презентация власність у нашому житті
 
14608 урок № 10 що таке право власності
14608 урок № 10 що таке право власності14608 урок № 10 що таке право власності
14608 урок № 10 що таке право власності
 
Трудове право України
Трудове право УкраїниТрудове право України
Трудове право України
 

Similar to оригінал. відкритий урок 21 лютого

Трудовий договір
Трудовий договірТрудовий договір
Трудовий договірymcmb_ua
 
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»IrinaKusch
 
«Як влаштуватися на роботу»
«Як влаштуватися на роботу»«Як влаштуватися на роботу»
«Як влаштуватися на роботу»IrinaKusch
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова карткаVlad Butenko
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова карткаVlad Butenko
 
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»Бібліотека Грем'яче
 
Поняття, сторони та зміст трудового договору
Поняття, сторони та зміст трудового договоруПоняття, сторони та зміст трудового договору
Поняття, сторони та зміст трудового договоруKyiv National Economic University
 
колективний договір
колективний  договірколективний  договір
колективний договірRuslana Shamanska
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова карткаVlad Butenko
 
колективний договір.pdf
колективний договір.pdfколективний договір.pdf
колективний договір.pdfssuserac8ec11
 
презентація до лекції 3
презентація до лекції 3презентація до лекції 3
презентація до лекції 3olga_ruo
 
РОЗДIЛ_1,2.pdf
РОЗДIЛ_1,2.pdfРОЗДIЛ_1,2.pdf
РОЗДIЛ_1,2.pdfssuserb89685
 
9 p p
9 p p9 p p
9 p p4book
 
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009freegdz
 
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.oleg379
 
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometu
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometuPravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometu
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometuUA7009
 

Similar to оригінал. відкритий урок 21 лютого (20)

Трудовий договір
Трудовий договірТрудовий договір
Трудовий договір
 
Поняття і види робочого часу
Поняття і види робочого часуПоняття і види робочого часу
Поняття і види робочого часу
 
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»
навчальний проект «Як влаштуватися на роботу?»
 
Право на працю в Україні
Право на працю в УкраїніПраво на працю в Україні
Право на працю в Україні
 
«Як влаштуватися на роботу»
«Як влаштуватися на роботу»«Як влаштуватися на роботу»
«Як влаштуватися на роботу»
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова картка
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова картка
 
Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»Науково практична конференція «Моє право на працю»
Науково практична конференція «Моє право на працю»
 
Поняття, сторони та зміст трудового договору
Поняття, сторони та зміст трудового договоруПоняття, сторони та зміст трудового договору
Поняття, сторони та зміст трудового договору
 
колективний договір
колективний  договірколективний  договір
колективний договір
 
профспілки особова картка
профспілки особова карткапрофспілки особова картка
профспілки особова картка
 
колективний договір.pdf
колективний договір.pdfколективний договір.pdf
колективний договір.pdf
 
презентація до лекції 3
презентація до лекції 3презентація до лекції 3
презентація до лекції 3
 
РОЗДIЛ_1,2.pdf
РОЗДIЛ_1,2.pdfРОЗДIЛ_1,2.pdf
РОЗДIЛ_1,2.pdf
 
9 p p
9 p p9 p p
9 p p
 
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009
Pravoznavstvo 9-klas-pometun-remekh-2009
 
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.
Підручник Правознавство 9 клас Пометун О. І.
 
цымыаиым
цымыаиымцымыаиым
цымыаиым
 
9
99
9
 
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometu
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometuPravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometu
Pravoznavstv praktichniy kurs_avt_pometu
 

More from gavronnatalia

історія села варваринці №2
історія села варваринці №2історія села варваринці №2
історія села варваринці №2gavronnatalia
 
кривавий засів
кривавий засівкривавий засів
кривавий засівgavronnatalia
 
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukrgavronnatalia
 
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umov
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umovPrezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umov
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umovgavronnatalia
 
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)gavronnatalia
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointgavronnatalia
 
посадова інструкція
посадова інструкціяпосадова інструкція
посадова інструкціяgavronnatalia
 
у кровинківській зош і
у кровинківській зош іу кровинківській зош і
у кровинківській зош іgavronnatalia
 
лист мон україни від 26
лист мон україни від 26лист мон україни від 26
лист мон україни від 26gavronnatalia
 
лист мон україни від 26
лист мон україни від 26лист мон україни від 26
лист мон україни від 26gavronnatalia
 
історія с.гумниська
історія с.гумниськаісторія с.гумниська
історія с.гумниськаgavronnatalia
 
Dokument microsoft office_word_1
Dokument microsoft office_word_1Dokument microsoft office_word_1
Dokument microsoft office_word_1gavronnatalia
 
історія села гайворонка (1)
історія села гайворонка (1)історія села гайворонка (1)
історія села гайворонка (1)gavronnatalia
 
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів осн
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів оснпро створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів осн
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів оснgavronnatalia
 
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.gavronnatalia
 

More from gavronnatalia (18)

1
11
1
 
історія села варваринці №2
історія села варваринці №2історія села варваринці №2
історія села варваринці №2
 
кривавий засів
кривавий засівкривавий засів
кривавий засів
 
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr
7 klas istorija_ukrajini_vlasov_2015_ukr
 
Persones 2015
Persones 2015Persones 2015
Persones 2015
 
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umov
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umovPrezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umov
Prezentacija interaktivni metodi_navchannja_v_umov
 
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)
програма зноз історії україни зі змін.2015р. (1)
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
посадова інструкція
посадова інструкціяпосадова інструкція
посадова інструкція
 
у кровинківській зош і
у кровинківській зош іу кровинківській зош і
у кровинківській зош і
 
Pravoznavstvo (3)
Pravoznavstvo (3)Pravoznavstvo (3)
Pravoznavstvo (3)
 
лист мон україни від 26
лист мон україни від 26лист мон україни від 26
лист мон україни від 26
 
лист мон україни від 26
лист мон україни від 26лист мон україни від 26
лист мон україни від 26
 
історія с.гумниська
історія с.гумниськаісторія с.гумниська
історія с.гумниська
 
Dokument microsoft office_word_1
Dokument microsoft office_word_1Dokument microsoft office_word_1
Dokument microsoft office_word_1
 
історія села гайворонка (1)
історія села гайворонка (1)історія села гайворонка (1)
історія села гайворонка (1)
 
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів осн
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів оснпро створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів осн
про створення комісії з питань попередження правопорушень серед учнів осн
 
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.
історія села вербівці. вчитель заставний м.і. вербовецька зош і іі ст.
 

оригінал. відкритий урок 21 лютого

  • 1. Кровинківська ЗОШ I-II ступенів Прийняття на роботу. Трудовий договір (конспект відкритого уроку) Гаврон Н.Б. – вчитель правознавства та історії
  • 2. Тема. Твої права в трудових відносинах Тема уроку. Прийняття на роботу. Трудовий договір Мета: ознайомити учнів з поняттями «трудовий договір», «заробітна плата»; надати уявлення про укладення і припинення трудового договору; розвивати вміння застосовувати на практиці здобуті знання; виховувати розуміння необхідності сумлінного ставлення до своїх обов’язків, підвищувати рівень правосвідомості учнів в галузі трудового права . Базові поняття й терміни: трудовий договір, заробітна плата, трудова книжка. Обладнання: Конституція України, Кодекс законів про працю України, підручник, паспорт, трудова книжка, диплом, водійське посвідчення, медична книжка, військовий квиток, презентація. Тип уроку: комбінований ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Вчитель. В нас сьогодні незвичайний урок, до нас завітали гості: I- представники центру занятості; II- юристи. Вони допоможуть нам провести сьогоднішній урок. Отже, більшість людей задовольняють свої потреби, заробляючи на життя працею. Завдяки праці людей суспільство існує, розвивається, удосконалюється. Кожна людина, яка реалізує право на працю, стикається з нормами трудового права. Про це ми з вами дізналися на попередньому уроці, а пригадати вивчене нам допоможуть представники центру занятості. Працівники центру занятості відповідають на запитання: 1). Як законодавство України регулює трудові відносини? 2). Роботодавці та працівники на ринку праці. Як знайти роботу? 3). Право на підприємницьку діяльність? (Учні задають запитання) Перевірка складених резюме; один учень зачитує. 2
  • 3. ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: Бесіда за запитаннями (метод «Мікрофон»): 1. Назвіть матеріальні речі, без яких, на ваш погляд, не може обійтися сучасна людина? 2. Що треба мати, щоб усе це придбати? 3. Де гроші взяти? 4. Яким чином гроші можна заробити? 5. Чи доводилося вам працювати на канікулах? 6. Якою була ваша перша заробітна плата? Оголошення теми і мети уроку (Робота з презентацією – слайд №1 ) Епіграф до уроку: Праця породжує мудрість і чистоту. Дені Дідро IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. План 1. Як укласти і розірвати трудовий договір. 2. Що записують в трудову книжку. 3.Що таке заробітна плата. (Робота з презентацією – слайд №2 ) 1. Як укласти і розірвати трудовий договір Вчитель. Один із перших кроків, який ми робимо, користуючись правом на працю, - укладаємо трудовий договір. (Робота з презентацією – слайд №3) Робота зі ст..21 КЗпПУ. Вчитель акцентує увагу на тому, що трудовий договір – це рівноправна угода: як працівник потребує роботи, так і роботодавець потребує того, хто буде на нього працювати. Права і обов’язки є в обох сторін. 3
  • 4. Виступ юриста: Укладення трудового договору. Види трудових договорів. (Вчитель демонструє документи, які потрібно надати, щоб влаштуватися на роботу: заяву, паспорт, трудову книжку, диплом, медичну книжку, військовий квиток, тощо.) (Учень, за допомогою підручника (с.157), на дошці складає зразок заяви) (Робота з презентацією – слайди № 4 - 7 ) Вчитель. Давайте виконаємо вправу «Зайди помилку»: 1. Для укладення трудового договору працівник має надати такі документи: заява про прийняття на роботу, паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, партійний квиток, інші документи (наприклад, диплом, водійські права, медичну довідку). 2. При прийомі на роботу дозволено вимагати документи про релігійні погляди та місце реєстрації. 3. Безстроковий договір укладається не більше як на 5 років. 4. Постійним називається трудовий договір, який встановлено на визначений строк, наприклад, на час декретної відпустки. 5. Трудовий договір укладається тільки в усній формі. 6. Строк випробовування не може перевищувати 5 місяців, для робітників – 4 місяці, а в окремих випадках, за погодженням з комітетом профспілки, 1 року. 7. Працівник, який змінює місце роботи, змушений заводити нову трудову книжку. Виступ юриста: Розірвання трудового договору. Вчитель. Давайте пограємо з вами в гру «Припинення трудового договору», вам потрібно закінчити речення: 1. Працівник має право за своєю ініціативою припинити трудовий договір, попередивши власника письмово за ….. (два тижні). 4
  • 5. 2. Неприпустимим є звільнення працівника в період його перебування у відпустці або ….. (тимчасової непрацездатності (хвороби)). 3. Під час звільнення за угодою сторін термін звільнення встановлюється … (за їх згодою). 4. Прогулом вважається відсутність на роботі без поважних причин протягом… (трьох годин поспіль). 5. У день звільнення роботодавець зобов’язаний провести розрахунок з працівником і … (видати йому трудову книжку). 6. Працівника можуть звільнити за невідповідність посаді внаслідок недостатньої кваліфікації або … (стану здоров’я). (Робота з презентацією – слайди № 8- 11 ) 2. Що записують в трудову книжку Вчитель. Трудова книжка- це основний документ про трудову діяльність працівника. Виступ юриста: Що записують в трудову книжку (користуючись трудовою книжкою). 3.Що таке заробітна плата Виступ юриста: Що таке заробітна плата. Учні виконують завдання «Працюємо разом» (с. 160) (Робота з презентацією – слайд № 12 ) V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ. Використовуючи метод «Мікрофон», висловіть думку щодо необхідності укладання трудового договору; відмови від так званої «заробітної плати в конвертах». Робота над правовими ситуаціями (Додаток 1) 5
  • 6. Розгадайте кросворд: 1. Винагорода, обчислена, як правило, роботодавець виплачує працівникові у грошовому вимірі, яку за виконану ним роботу – заробітна… 2. Угода між роботодавцем і працівником – це трудовий … 3. Основний документ про трудову діяльність працівника – це трудова… 4. Що потрібно скласти, щоб влаштуватися на роботу? 5. Один з нормативних актів, що регулює трудові відносини? 2 Д 3 О К Г Н 4 О И З В Ж А 5 1 І К Я К П Р А В О Л А Т А А Д Е К С VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ. ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ НА УРОЦІ. Бесіда. 1. Яку тему вивчали на уроці? 2. Які нормативні акти в галузі трудового права вам відомі? 3. Хто укладає трудовий договір? 4. Чи був урок корисним? 5. Що дізналися нового? 6. Чи досягли очікуваних результатів? 7. Про що хотілося б вам взнати більше? Викладач акцентує увагу учнів на тому, що вивчення основ трудового права буде продовжено на наступному уроці. (Робота з презентацією – слайди №13- 14. ) (Оцінювання учнів) VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 1. Вивчити параграф № 22. 6
  • 7. 2. Написати есе на тему: «Чи справді закон стоїть на захисті інтересів працівників?» 7
  • 8. Додаток 1 1. Автор: Коломійченко О. С. працює продавцем у місцевому супермаркеті, у вівторок прийшла на роботу в стані алкогольного сп’яніння. Розмова з директором: Працівник: Добрий день! Директор магазину: Чому ви в такому стані? Я відстороняю вас від роботи. Працівник: Ви не маєте права, я ж прийшов вчасно! Автор: Прокоментуйте дану ситуацію. Хто тут правий? 2. Автор: Вчителька музики Тернопільської ЗОШ № 9 телефонує своїй доньці, яка працює бухгалтером: Вчителька: Доброго дня! Проведи за мене сьогодні уроки в школі, бо я маю багато інших невідкладних справ, а ти в відпустці. Дочка: Добре, мамо! Автор: Чи правомірні дії вчительки? 3. Автор: Розмова працівників ФАПу: Начальник: Чому ви без поважних причин запізнилися на роботу на 4 години? Працівник: Я забув… Начальник: Це може бути підставою для вашого звільнення!!! Працівник: Я ж тільки на 4 години спізнився! Автор: Прокоментуйте дану ситуацію. 4. Автор: Олег Петрович влаштувався працювати двірником. Розмова з директором: Директор: Скажіть, будь ласка, яка в вас національність? Двірник: Росіянин я, а що? Директор: Вас звільнено! Автор: Чи законні дії директора? 8
  • 9. 5. Автор: Галина Сергіївна працює касиром в драмтеатрі. Розмова з директором: Директор: Вам потрібно попрасувати всі костюми для виступу акторів! Касирка: Я не можу, на це потрібно багато часу! Директор: Тоді я вас звільню! Касирка: Але ж прасування одягу не передбачено в моєму трудовому договорі! Директор: Це не має значення!!! Автор: Чи правомірні дії директора театру? 6. Автор: У поштовому відділенні м. Теребовлі була вільна вакансія секретаря, громадянин Харитоненко О. І. прийшов влаштовуватися на роботу: Громадянин: Добрий день! Я хочу працювати у вас! Начальник: Скажіть, будь ласка, ви належите до якоїсь політичної партії? Громадянин: Так, я комуніст! Начальник: Ви нам не підходите! Громадянин: Чому? Ви ж навіть не подивилися на мої документи! Начальник: Комуністи нам не підходять! Автор: Прокоментуйте дану ситуацію. 9
  • 10. 5. Автор: Галина Сергіївна працює касиром в драмтеатрі. Розмова з директором: Директор: Вам потрібно попрасувати всі костюми для виступу акторів! Касирка: Я не можу, на це потрібно багато часу! Директор: Тоді я вас звільню! Касирка: Але ж прасування одягу не передбачено в моєму трудовому договорі! Директор: Це не має значення!!! Автор: Чи правомірні дії директора театру? 6. Автор: У поштовому відділенні м. Теребовлі була вільна вакансія секретаря, громадянин Харитоненко О. І. прийшов влаштовуватися на роботу: Громадянин: Добрий день! Я хочу працювати у вас! Начальник: Скажіть, будь ласка, ви належите до якоїсь політичної партії? Громадянин: Так, я комуніст! Начальник: Ви нам не підходите! Громадянин: Чому? Ви ж навіть не подивилися на мої документи! Начальник: Комуністи нам не підходять! Автор: Прокоментуйте дану ситуацію. 9