Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Найцінніше в моєму житті
1. Загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №10
М.Світловодська
Кіровоградської області
Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему:
«Здоров'я мати-вік біди не знати»
Класна година на тему:
«Найцінніше в моєму житті»
Розробила
Класний керівник
3-В класу
ДомбровськаНаталія
Василівна
2. Тема: Найцінніше в моєму житті.
Мета:Формувати уявлення дітей про здоровийспосіб життя, розвивати
пізнавальний інтерес, мислення, увагу, виховувати відповідальність, дбайливе
ставлення до свого здоров'я.
Обладнання:карта островаСкарбів, зображення корабля, картки, скринька,
зернят, баскетбольнийм’яч.
Хід заняття:
І. Організаційначастина
Наш девіз: Про здоров'явсіми дбаєм
Кожен день і кожен час.
Хай бояться нас хвороби,
Хай завжди минають нас.
ІІ. Повідомленнятеми і мети заняття
-Сьогоднінаша класна година буде незвичайною. Ми відправимося на пошуки
скарбів, знайдемо найцінніший скарб в нашому житті. А вирушимо ми в путь
на чарівному транспорті. Відгадайте, що це?
Через море-океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує.(Корабель)
-Для подорожінам потрібна карта. Ось вона.(Прикріплюю карту на дошці).
ІІІ. Основна частина
-Отже, рушаймо!(Учні танцюють танець моряків).
1.Океан Думок.
Згідно карти ми рухаємося Океаном Думок. Висловте свої думки на тему Що
таке здоров'я, що впливає на здоров'я?(Діти пишуть на листочках свої думкиі
прикріплюють на дошці, коментують).
3. ЗДОРОВ'Я –ЦЕ…
-здороваїжа
-чисте повітря
-здоровийсон і відпочинок
-заняття спортом
-відмова від шкідливих звичок
-загартування
-Все це і є складові здоровогоспособужиття і якщо їх дотримуватись, ви
завжди будете здоровими.
2.ОстрівВітамінний.
-Діти, ми дістались до дивного острова. На ньомуживуть Вітамінчики.
(Виходять учні в коронахз назвами вітамінів).
-Що таке вітаміни?
Американський вчений біохімік Казимир Функ відкрив , що речовина«амін»,
яка міститься в оболонцірисового зерна, життєво необхідна для людини.
З'єднавшислово «віта»-життя з «амін»- отримаємо слово «вітамін».
Для нормального життя людині потрібно близько 20 вітамінів. Ягоди, фрукти,
овочі-основніджерела вітамінів, мінеральних речовин. Більшість вітамінів в
організмі людини не накопичуються, а потрапляють до організму людини з
їжею. Ось чомуягоди, овочіі фрукти мають бути в раціоні дитини регулярно.
Вітамін А:Я- вітамін росту, хорошої шкіри,
І допомагаюзбереженню зору.
В молоці та морквімене ти шукай,
Зелену цибульку частіше вживай.
Вітамін В:Я- бадьорість зберігаю,
Швидко втому проганяю.
Їжте діти залюбки
Ось такі продукти:
4. Гречку, горіхи, рибу і м'ясо,
Картоплю, капусту, вівсянку і яйця.
Вітамін D:Я-вітамін дуже міцний,
Оберігаю ваші кістки.
Молоко, рибу і сир ви вживайте
І на сонцічастіше бувайте.
Вітамін С:Від застуди та ангіни я допомагаю
Не хворіє той ніколи, хто таке вживає:
Фрукти, ягоди, лимони
Часник, апельсини.
І ніякої застуди, і ніякої ангіни.
-Жоден продуктне дає людині всіх поживних речовин, які потрібні для
підтримки гарного здоров'я.Томутреба вживати різноманітну їжу, тоді
організм отримаєвсі необхідні поживні речовини: білки, жири, вуглеводи і
вітаміни.
-А тепер дайте порадуВасилькові.
Як думав Василько
Думав Вася, Танін брат,
Щоб здоровим стати,
Требаїсти- все підряд
І побільше спати,
Так Василько і робив,
Враз, як прокидався,
Щось жував він, їв і їв,
Просто запихався.
Став гладкий-не побіжить!
Та і йти не може…
Як такому в світі жить,
5. Хто тут допоможе?
3.Сежка Чистоти.
-Діти, цією стежкою пройдетільки той, хто правильно складе правила чистоти.
(Учні об’єднуютьсяв групи)
Завдання для груп на картках:1група
Складіть правила: 1. Потрібно, зуби, вуха, шию, вмиватися.
2.Кімнату провітрювати.
3.Нігті на руках і ногах.
4.Волосся.
5.Одяг, взуття.
6.Мити руки перед…, після…
7.Загартовуватися.
2 група
Виберіть предмети гігієни(мило, книга, шампунь, мочалка, лінійка, дзеркало,
стілець, сонце, зубна щітка, комп’ютер, ножиці, крем, цукерка).
3 група
Складіть свій режим дня.
4.Озеро Свіжого Повітря.
-Усім нам відомо, що чисте повітря –запоруказдоров’я.
-Я пропонуювам написати на зернинках правила , як зберегти повітря чистим.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Черепаха-аха-аха»
5.Спортивний майданчик.
-Чому, той , хто займається спортом, менше хворіє?
Давайте пограємо в баскетбол. Але скільки разів ви вдаряєте м’ячем по підлозі,
стільки видів спортутреба назвати.
6.Гора Мудрості.
Поясніть прислів’я:
6. -У здоровомутілі-здоровийдух.
-В кого болять кості-той не бажає в гості.
-Здоров’я-усьомуголова.
-Подивись на вигляд і не питай про здоров’я.
-Без здоров’я-немащастя.
-Весела думка-половина здоров’я.
-Гроші загубив-небагато загубив, час загубив-багато загубив, а здоров’я
загубив-усе загубив.
7.Печера Скарбів.
-У ГоріМудрості є Печера Скарбів, до якої ми так довго добиралися.
А ось і чарівна скринька. Але відкриється вона лише тоді, коли ви відгадаєте
загадки:
-Його не сіють, не саджають,
Воно саме виростає,
Не в лісі, не на узліссі,
А на маківці, на голівці.(Волосся)
-Між двохозер стоїть скеля,
В ній дві печери…(Ніс)
-Мию, мию без жалю,
Мию, там, де брудно.
А купатись не люблю. Бо від того худну.(Мило)
-Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп
Що це буде, дітки?(Зуб)
-Хто завждинам правду каже,
Який є, таким покаже?(Дзеркало)
7. -Молодці, діти! Тепер скринькавідкриється. Ми знайшли найцінніший скарб.
Прочитайте, що це.(Учні читають слово ЗДОРОВ’Я)
-Правильно, адже найцінніше в нашому житті-це здоров’я.
ІV. Підсумок заняття.
Гра «Доскажи словечко»
Щоб здоров’я добремати,
Слід про нього змалку…(дбати):
Кожнийранок обливатись
І зарядкою…(займатись).
У дворіщодня гуляти,
Повноцінно їстий …(спати).
Добремити всіпродукти,
Досхочувживати…(фрукти).
Учень:Головне-здоровим бути-
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’яй сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє-
Зразуй сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я-дбай!
8. Література
1.Буган Ю.В.Шкільні свята та розваги. – Тернопіль: Підручники та посібники,
1996.
2.Букрєєва Н.А.Години спілкування. –Х.:Вид.група « Основа» , 2012.
3.Красоткіна Н.Г.Виховні бесіди у початковихклассах. –
Тернопіль:Мандрівець, 2008.
4.Куріпта В.І.Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. – Х.:Вид.група
«Основа» , 2006.
5.Журнали «Початковаосвіта», «Початковенавчання та виховання»,
«Початковашкола», «Розкажіть онуку».
6.Віршики-веселинки. – Х.:Белкар-книга, 2011.
7.Слабошпицька Л.Все про все на світі. – К. :Махаон-Україна,2004.