SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
«Саран қаласы №16 ЖББМ» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі:
Бекетова Динара Аманжоловна
Мақсаты: Балаларды оқытуда жаңа
технологияларды қолдана отырып,біріккен
жұмыс жасай білуге дағдыландыру.
Тақырып: «Біріккен жұмыс»
Міндеттер:
-Балалардың пәнге деген қызығушылығын арттыру;
-Ынтымақтастықтарын терең қызығушылықтарын
арттыру;
-тақырып бойынша әдебиетттер саралау жұмысы және
ізденіс түрлерін қарастыру;
-оқушылардың рефлексивтік ойлануына, қарым-қатынас
біліктігі,
-біріккен жұмыс түрлерін анықтау
-бірлескен жұмыс барысында кедергілерді анықтау;
 Кіріспе.
 Балаға күштеп білім беруден гөрі, баланың білімге деген құштарлығын
ояту ең маңызды мақсат.(К.Д.Ушинский)
 Баланың білім алуға деген құштарлығын ояту үшін қазіргі заманда
мұғалім көп ізденіп, сабақтың тиімді өтуіне жұмыс жасауы қажет. Ол
сабақтың кіріспе бөлімі яғни,»ынтымақтастық атмосферасын құру»
кезеңінен басталады. Білім сапасы оқушының білімге деген
құштарлығымен, қызығушылығына тікелей байланысты. Баланы
ынталандыру үшін түрлі мотивациялық бейнероликтер мен ситуациялық
суреттер қолдануға болады. Сабақ барысында оқудың белсенді әрекет
әдістерін қолданудың нәтижелілігін осыдан көруге болады.Сонымен
қатар,оқудың белсенді әдістеріне: пікір-таластар, өзін-өзі бағалау, тест
құру және бірін – бірін тексеру жатады. Бұл бағыт мұғалімнің жұмысын
түбегейлі өзгертеді. Жаңа білім алу үрдісі оқытушы мен оқушыға
шығармашылықпен жұмыс жасауға итермелейді, себебі оқушы білімді
өздігінен іздену арқылы алу керек болса, мұғалім оқушының білім алуына
себептер, жағдайлар тудыру керек. Ол үшін мұғалімнің сабақты жан-
жақты дайындауы қажет, сабақ үстінде қандай болмасын оқушы
тарапынан әртүрлі сұрақтар туындау мүмкін сол жерде мұғалім қажетті
бағдар беріп жіберуіне тура келеді.Сұраққа жауап беру кезеңінде топпен
бірлесіп жұмыс жасауы өте тиімді
Топтасып эссе жазу
сәті.
Глобустан
орман,тау,су т/б
түстерін белгілеу.
Топта сұрақтар
дайындау
Мәтінмен
жұмыс
Балалардың
топтық
жұмысы
«Жұптас-Ойлан-
Бөліс» әдісі
тақырып материал
бойынша тапсырма
берілді
Топтық жұмыс
«Рефлексия»
түрлері
Ұстаздық еткен жалықмас,
үйретуден балаға.
Назарларыңызға
рахмет!

More Related Content

Similar to Біріккен жұмыс

жобалау оташева ж
жобалау оташева жжобалау оташева ж
жобалау оташева жAsem Sarsembayeva
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)oquzaman
 
сөздік
сөздіксөздік
сөздікoquzaman
 
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
Көшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігіКөшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігі
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігіАйбек Қуандықұлы
 
шыгар жоба
шыгар жобашыгар жоба
шыгар жобаoquzaman
 
дарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмысдарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмысnurbolat84
 
коучинг ата ана
коучинг ата анакоучинг ата ана
коучинг ата анаAsem Sarsembayeva
 
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіматематика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіAsem Sarsembayeva
 
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptx
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptxДипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptx
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptxGulshatDosymbai
 
тренинг.pptx
тренинг.pptxтренинг.pptx
тренинг.pptxenrikenodir
 
23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssss23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssssnurlan93kz
 

Similar to Біріккен жұмыс (20)

жобалау оташева ж
жобалау оташева жжобалау оташева ж
жобалау оташева ж
 
жұмыс ибраева а
жұмыс ибраева ажұмыс ибраева а
жұмыс ибраева а
 
ныгыметова амина жанатовна
ныгыметова амина жанатовнаныгыметова амина жанатовна
ныгыметова амина жанатовна
 
доклад класс (автосохраненный)
доклад   класс (автосохраненный)доклад   класс (автосохраненный)
доклад класс (автосохраненный)
 
баяндама
баяндамабаяндама
баяндама
 
сөздік
сөздіксөздік
сөздік
 
дана
данадана
дана
 
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
Көшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігіКөшбасшылық  жұмыстарды   жүргізудің  ерекшелігі
Көшбасшылық жұмыстарды жүргізудің ерекшелігі
 
іс тәжірибе
іс тәжірибеіс тәжірибе
іс тәжірибе
 
шыгар жоба
шыгар жобашыгар жоба
шыгар жоба
 
дарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмысдарынды оқушымен жұмыс
дарынды оқушымен жұмыс
 
инновация
инновацияинновация
инновация
 
коучинг ата ана
коучинг ата анакоучинг ата ана
коучинг ата ана
 
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігіматематика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
математика сабағын оқытуда топтық жұмыстың тиімділігі
 
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptx
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptxДипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptx
Дипломный_проект_Алиева.А_Кабылбек.Ж.pptx
 
тренинг.pptx
тренинг.pptxтренинг.pptx
тренинг.pptx
 
23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssss23erewrewrwsssssssssss
23erewrewrwsssssssssss
 
іс әрекет коучинг
іс   әрекет коучингіс   әрекет коучинг
іс әрекет коучинг
 
салтенова н.с
салтенова н.ссалтенова н.с
салтенова н.с
 
статья
статьястатья
статья
 

More from Bilim All

Cалқындату жүйесі
Cалқындату жүйесіCалқындату жүйесі
Cалқындату жүйесіBilim All
 
Жайлау көркі
Жайлау көркіЖайлау көркі
Жайлау көркіBilim All
 
Ғажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатҒажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатBilim All
 
Ұлттық тағамдар. Әліпби
Ұлттық тағамдар. Әліпби Ұлттық тағамдар. Әліпби
Ұлттық тағамдар. Әліпби Bilim All
 
Holidays 5 grade
Holidays 5 gradeHolidays 5 grade
Holidays 5 gradeBilim All
 
Жабайы жануарлар
Жабайы жануарларЖабайы жануарлар
Жабайы жануарларBilim All
 
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауЭлектр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауBilim All
 
Туған жер
Туған жерТуған жер
Туған жерBilim All
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыBilim All
 
Карбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыКарбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыBilim All
 
Туған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихТуған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихBilim All
 
Жай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерЖай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерBilim All
 
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынМен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынBilim All
 
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыДүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыBilim All
 
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыДін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыBilim All
 
Гүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыГүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыBilim All
 
Дисахаридтер
ДисахаридтерДисахаридтер
ДисахаридтерBilim All
 
Сергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыСергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыBilim All
 
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыБейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыBilim All
 
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріАғашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріBilim All
 

More from Bilim All (20)

Cалқындату жүйесі
Cалқындату жүйесіCалқындату жүйесі
Cалқындату жүйесі
 
Жайлау көркі
Жайлау көркіЖайлау көркі
Жайлау көркі
 
Ғажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатҒажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхат
 
Ұлттық тағамдар. Әліпби
Ұлттық тағамдар. Әліпби Ұлттық тағамдар. Әліпби
Ұлттық тағамдар. Әліпби
 
Holidays 5 grade
Holidays 5 gradeHolidays 5 grade
Holidays 5 grade
 
Жабайы жануарлар
Жабайы жануарларЖабайы жануарлар
Жабайы жануарлар
 
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауЭлектр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
 
Туған жер
Туған жерТуған жер
Туған жер
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуы
 
Карбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыКарбон қышқылдары
Карбон қышқылдары
 
Туған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихТуған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарих
 
Жай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерЖай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлер
 
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынМен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
 
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыДүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
 
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыДін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
 
Гүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыГүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысы
 
Дисахаридтер
ДисахаридтерДисахаридтер
Дисахаридтер
 
Сергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыСергіту жаттығулары
Сергіту жаттығулары
 
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыБейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
 
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріАғашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
 

Біріккен жұмыс

  • 1. «Саран қаласы №16 ЖББМ» КММ Бастауыш сынып мұғалімі: Бекетова Динара Аманжоловна
  • 2. Мақсаты: Балаларды оқытуда жаңа технологияларды қолдана отырып,біріккен жұмыс жасай білуге дағдыландыру. Тақырып: «Біріккен жұмыс» Міндеттер: -Балалардың пәнге деген қызығушылығын арттыру; -Ынтымақтастықтарын терең қызығушылықтарын арттыру; -тақырып бойынша әдебиетттер саралау жұмысы және ізденіс түрлерін қарастыру; -оқушылардың рефлексивтік ойлануына, қарым-қатынас біліктігі, -біріккен жұмыс түрлерін анықтау -бірлескен жұмыс барысында кедергілерді анықтау;
  • 3.  Кіріспе.  Балаға күштеп білім беруден гөрі, баланың білімге деген құштарлығын ояту ең маңызды мақсат.(К.Д.Ушинский)  Баланың білім алуға деген құштарлығын ояту үшін қазіргі заманда мұғалім көп ізденіп, сабақтың тиімді өтуіне жұмыс жасауы қажет. Ол сабақтың кіріспе бөлімі яғни,»ынтымақтастық атмосферасын құру» кезеңінен басталады. Білім сапасы оқушының білімге деген құштарлығымен, қызығушылығына тікелей байланысты. Баланы ынталандыру үшін түрлі мотивациялық бейнероликтер мен ситуациялық суреттер қолдануға болады. Сабақ барысында оқудың белсенді әрекет әдістерін қолданудың нәтижелілігін осыдан көруге болады.Сонымен қатар,оқудың белсенді әдістеріне: пікір-таластар, өзін-өзі бағалау, тест құру және бірін – бірін тексеру жатады. Бұл бағыт мұғалімнің жұмысын түбегейлі өзгертеді. Жаңа білім алу үрдісі оқытушы мен оқушыға шығармашылықпен жұмыс жасауға итермелейді, себебі оқушы білімді өздігінен іздену арқылы алу керек болса, мұғалім оқушының білім алуына себептер, жағдайлар тудыру керек. Ол үшін мұғалімнің сабақты жан- жақты дайындауы қажет, сабақ үстінде қандай болмасын оқушы тарапынан әртүрлі сұрақтар туындау мүмкін сол жерде мұғалім қажетті бағдар беріп жіберуіне тура келеді.Сұраққа жауап беру кезеңінде топпен бірлесіп жұмыс жасауы өте тиімді
  • 4. Топтасып эссе жазу сәті. Глобустан орман,тау,су т/б түстерін белгілеу. Топта сұрақтар дайындау Мәтінмен жұмыс
  • 6. «Жұптас-Ойлан- Бөліс» әдісі тақырып материал бойынша тапсырма берілді Топтық жұмыс «Рефлексия» түрлері
  • 7. Ұстаздық еткен жалықмас, үйретуден балаға. Назарларыңызға рахмет!