Урок-гра "Перетворення виразів, що містять квадратні корені"
1. Тема: Перетворення виразів, що містять квадратні корені
Мета: Повторити означення квадратного кореня та арифметичного
квадратного кореня; властивості арифметичного квадратного кореня.
Систематизувати знання учнів з теми. Продовжити роботу над
формуванням навичок застосування властивостей до перетворення
виразів, що містять квадратні корені різного ступеня складності. Розвивати
самостійність мислення, пам'ять ,інтерес до вивчення алгебри. Виховувати
цілеспрямованість, дисциплінованість, навички спілкування в навчальній
діяльності .
Хід уроку
I. Організаційний момент
Клас поділений на три групи за рівнем підготовленості до розв’язування
завдань. Кожній групі відповідає свій клас машин: 1 група – гоночні , 2
група – швидкісні, 3 група – звичайні. У відповідності до класу машин
складені завдання різні за обсягом та змістом. В кінці перегонів кожен
отримує індивідуальний результат.
II. Актуалізація опорних знань
(Підготовка до гонок)
1.Уточнення маршруту.
а)продовжити формулу і добавити умову для існування формули:
1) =… 2) =…. 3) =…. 4) =….
Сформулювати отримані властивості
б) розв’язати рівняння
1) =81 2) =7 3) +5=0
дати означення квадратного кореня і арифметичного квадратного кореня
2. «Розкладаємо» деталі автомобіля
2. Розкласти на множники:
1) ; 2) 12- ; 3) с-4; с>0 4)16 ; 5)9 -2
3. Знаходимо несправності в автомобілях
Учням дається завдання розв’язати приклади ( з вибором літери, що
відноситься до правильної відповіді). В результаті вони дізнаються, що
потрібно виправити в автомобілі, щоб він був готовий до гонок.
1 група
1. (Г ) 0,4 ( К) 4
2. (А) 12 (О) 1,2
3. (С) 3500 (Р) 350
4. (П) 9 (Б) 0,6
5. (Ю)2 (У) 1
6. (Т) 12 (Р) 81
7. 0,1 (А)7,3 (И) -7,3
8. (К) 0,4 (Т) 4
9. (О) 180 (А) 120
10. (Р) (С)
(Карбюратор)
4. Позбавитись від ірраціональності в знаменнику дробу:
1 група
2 група
3 група
5. Заправка пального
Знайти значення виразу, щоб дізнатися, скільки пального потрібно залити
1 група
Відповідь: 25 літрів
2 група
0,5 + Відповідь:22 літра
3 група
-2 Відповідь: 20 літрів
III. Перегони
Завдання виконуються диференційовано:
Результат першого прикладу надає початок перегонів для 2 і 3 груп. Далі
розв’язується завдання, перше число якого є результатом попереднього і
так далі.
Старт: 2 - +2 відповідь:3
1.(3 бала) -64+5 +10 відповідь :21
6. 4. (8 балів)
+
5. (8 балів)
6. (10 балів) +
«Майстер-клас»
(Для найсильніших учнів)
1. Доведіть, що значення виразу + є цілим числом
2. Спростіть вираз :
IV. Підсумок уроку
Визначення переможців в кожній групі за кількістю набраних балів.
Виставлення оцінок.
Інтерв’ю з учасниками перегонів.
(Чи вдалося вам перемогти? На що потрібно звернути увагу?)
V. Домашнє завдання: повторити означення і властивості квадратного
кореня;
Розв’язати : 2 і 3 група №592(1-4), №595, №605(1, 3, 5, 7)
1 група № 597(1-3), №598(1-3), №607(2),додатково №608(1)
7. 4. (8 балів)
+
5. (8 балів)
6. (10 балів) +
«Майстер-клас»
(Для найсильніших учнів)
1. Доведіть, що значення виразу + є цілим числом
2. Спростіть вираз :
IV. Підсумок уроку
Визначення переможців в кожній групі за кількістю набраних балів.
Виставлення оцінок.
Інтерв’ю з учасниками перегонів.
(Чи вдалося вам перемогти? На що потрібно звернути увагу?)
V. Домашнє завдання: повторити означення і властивості квадратного
кореня;
Розв’язати : 2 і 3 група №592(1-4), №595, №605(1, 3, 5, 7)
1 група № 597(1-3), №598(1-3), №607(2),додатково №608(1)